Esileht Koolilaps Kehalise tund õues

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 78 )

Teema: Kehalise tund õues

Postitas:
Kägu

Vaatan praegu aknast välja ja näen paljaste peadega lõdisevaid lapsi. Osadel õhuke dressipluus ja müts puudub. Õpetaja seisab vile suus paks sulejope seljas ja varjub puu alla.

Lapsed jooksevad, ilmselt aja peale…

 

+6
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen sinuga nõus, et on tõesti õudne, kui lapsevanemad oma lapsest nii palju ei hooli, et hoolt kanda sobiliku varustuse jaoks kehalise tunniks

+28
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No õpetaja ei jookse ju:)

Mul laps õuetrennis, seal on lapsed praegu väga erinevalt – T-särgist talvejopeni. Koolilapsed ikka ise otsustavad ju, kuidas neil hea. Korraldus võib-olla on tõesti mõttekoht, et nt kui kahekaupa aja peale joostakse, siis teised kindlasti liiguks, mitte ei kügeleks.

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen sinuga nõus, et on tõesti õudne, kui lapsevanemad oma lapsest nii palju ei hooli, et hoolt kanda sobiliku varustuse jaoks kehalise tunniks

Ja mis see sobilik varustus on tänase ilm jaoks?

+6
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen sinuga nõus, et on tõesti õudne, kui lapsevanemad oma lapsest nii palju ei hooli, et hoolt kanda sobiliku varustuse jaoks kehalise tunniks

Ja mis see sobilik varustus on tänase ilm jaoks?

Ilmastikukindlaid riideid ju palju vastavalt soovile ja rahakotile.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen sinuga nõus, et on tõesti õudne, kui lapsevanemad oma lapsest nii palju ei hooli, et hoolt kanda sobiliku varustuse jaoks kehalise tunniks

Ja mis see sobilik varustus on tänase ilm jaoks?

Ilmastikukindlaid riideid ju palju vastavalt soovile ja rahakotile.

Sa ikka tahtsid öelda, et ilmastikukindlad spordiriided?

Sest tavalise jopega sporditunnis ei jookse. Ehk siis 500 eurosed spordiriided+jalanõud

 

+4
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen sinuga nõus, et on tõesti õudne, kui lapsevanemad oma lapsest nii palju ei hooli, et hoolt kanda sobiliku varustuse jaoks kehalise tunniks

Ma miskipärast arvan, et umb 80% on selle eest hooltisetud, aga lapsed lihtsalt ei pane mütsi pähe, kaeluseid jne.  Kui 1. klassi lapse puhul ma ootaks, et õpetaja ka jälgib, et laps paneks vähemalt mütsi-kaeluse-kindad (aluskihte muidugi ei tule vaatama, kas pani ikka dressika alla oma meriinovillase pluusi), siis 12-13aastased võiksid ise juba selliste asjade eest vastutada.

Mul tuleb 1. klassi laps pooltel kordadel koolist koju ilma kaeluseta, sest palav oli. Ja hommikul kurdab, et külm – aga kui mõlemad kaelused on koolis, siis midagi pole teha – mina ka ei lähe kell 20 õhtul koolimaja ukse taha laamendama, et lastagu mind sisse kaelust otsima….karastabki, õnneks on mu lastel tugev tervis ja selline asi pigem mõjub neile karastavana kui tervist kahjustavana….

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen sinuga nõus, et on tõesti õudne, kui lapsevanemad oma lapsest nii palju ei hooli, et hoolt kanda sobiliku varustuse jaoks kehalise tunniks

Ja mis see sobilik varustus on tänase ilm jaoks?

Ilmastikukindlaid riideid ju palju vastavalt soovile ja rahakotile.

Sa ikka tahtsid öelda, et ilmastikukindlad spordiriided?

Sest tavalise jopega sporditunnis ei jookse. Ehk siis 500 eurosed spordiriided+jalanõud

Kui odavamaid ei leia ja ei sobi, siis osta 500 euroga.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen sinuga nõus, et on tõesti õudne, kui lapsevanemad oma lapsest nii palju ei hooli, et hoolt kanda sobiliku varustuse jaoks kehalise tunniks

Ma miskipärast arvan, et umb 80% on selle eest hooltisetud, aga lapsed lihtsalt ei pane mütsi pähe, kaeluseid jne. Kui 1. klassi lapse puhul ma ootaks, et õpetaja ka jälgib, et laps paneks vähemalt mütsi-kaeluse-kindad (aluskihte muidugi ei tule vaatama, kas pani ikka dressika alla oma meriinovillase pluusi), siis 12-13aastased võiksid ise juba selliste asjade eest vastutada.

Mul tuleb 1. klassi laps pooltel kordadel koolist koju ilma kaeluseta, sest palav oli. Ja hommikul kurdab, et külm – aga kui mõlemad kaelused on koolis, siis midagi pole teha – mina ka ei lähe kell 20 õhtul koolimaja ukse taha laamendama, et lastagu mind sisse kaelust otsima….karastabki, õnneks on mu lastel tugev tervis ja selline asi pigem mõjub neile karastavana kui tervist kahjustavana….

Miks sa kell 8 sinna laanendama pead minema, varem ei sobi vôi, vôi lôppevad sinu 1. klassi lapsel tunnid kell 8.

0
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen sinuga nõus, et on tõesti õudne, kui lapsevanemad oma lapsest nii palju ei hooli, et hoolt kanda sobiliku varustuse jaoks kehalise tunniks

Ja mis see sobilik varustus on tänase ilm jaoks?

Ilmastikukindlaid riideid ju palju vastavalt soovile ja rahakotile.

Sa ikka tahtsid öelda, et ilmastikukindlad spordiriided?

Sest tavalise jopega sporditunnis ei jookse. Ehk siis 500 eurosed spordiriided+jalanõud

Kui odavamaid ei leia ja ei sobi, siis osta 500 euroga.

Äkki siis vihjad kust nö korralikke ilmastiku kindlaid spordiriideid odavalt saab? Kõik ei jõua Nike-e osta

 

+1
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen sinuga nõus, et on tõesti õudne, kui lapsevanemad oma lapsest nii palju ei hooli, et hoolt kanda sobiliku varustuse jaoks kehalise tunniks

Ja mis see sobilik varustus on tänase ilm jaoks?

Ilmastikukindlaid riideid ju palju vastavalt soovile ja rahakotile.

Sa ikka tahtsid öelda, et ilmastikukindlad spordiriided?

Sest tavalise jopega sporditunnis ei jookse. Ehk siis 500 eurosed spordiriided+jalanõud

Kui odavamaid ei leia ja ei sobi, siis osta 500 euroga.

Äkki siis vihjad kust nö korralikke ilmastiku kindlaid spordiriideid odavalt saab? Kõik ei jõua Nike-e osta

Otsi ikka ise vastavalt vôimalustele ja vajadustele. Vôi Tee vastav uus teema.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks oli kooli ajal just selliste ilmadega kehalise tunnid väljas, õpetaja pani paksult riidesse, kindad käes mõõtis aega. Meie aga plagistasime hambaid, kui peale jooksu higistena veel rivis pidime seisma ja õpetaja monoloogi kuulama.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks oli kooli ajal just selliste ilmadega kehalise tunnid väljas, õpetaja pani paksult riidesse, kindad käes mõõtis aega. Meie aga plagistasime hambaid, kui peale jooksu higistena veel rivis pidime seisma ja õpetaja monoloogi kuulama.

Selleks on soe jope, mille saab pärast jooksu peale panna.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et lasteaialastel peetakse mugavaid õueriideid, milles nad ka tegutseda saavad, elementaarseks, aga koolilastel enam mitte. Peale kehalise on riideid vaja ka õppekäikudel, kus lapsed samuti õhukestes riietes külmetavad ja vettivad ning valgeid tosse määrivad. Samuti on ju kooli tulles-minnes korralikke riideid vaja?

Vanasti mängisid ka koolilapsed aasta läbi õues… Ja korralikke riideid polnud saada!

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks nad nii on? Kehalise tund oli tunniplaabis. Ilm on ka  teada, et jahe. Lapsevanemad sügisel muretsevad, milliseid pikki riideid kehalisse osta. Niigi nad käivad koolis dressides ja pusadega.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riided ei pea üldse kallid olema – täiesti piisav on kihiline riietus. Kas lapsed tõesti peale tänaval jalutamise või autost ukseni kusagil ringi ei käi? Metsas jalutamas, rattaga sõitmas vmt?

Pigem osta üks korralik komplekt alusriideid – nö soe pesu, ei ole vaid kevad-suvi kekatunni riietus, vaid kantav terve talv – kooli minnes, kelgumäel vmt.

Vahekihiks fliis.

Peale tuulekindel jope.

Müts on kindlasti olemas? Kaelussalli asemel on OK ka torusall (seda ehk kantakse parema meelega).

Kui pea, kael, käed, jalad soojas ja tuul kinni peetud siis on tervel kehal ka kohe soojem olla.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks nad nii on? Kehalise tund oli tunniplaabis. Ilm on ka teada, et jahe. Lapsevanemad sügisel muretsevad, milliseid pikki riideid kehalisse osta. Niigi nad käivad koolis dressides ja pusadega.

Miks nad käivad sul dressides koolis? Sina oled ju lapsevanem vôi kasvatavad ja juhendavad lapsed sind?

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks nad käivad sul dressides koolis? Sina oled ju lapsevanem vôi kasvatavad ja juhendavad lapsed sind?

NAD käivad dressides koolis. Ma näen, et käivad. Mul ei käi keegi koolis.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poiss küll enne kekat tundi mingit vahepesu selga ei pane

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riided ei pea üldse kallid olema – täiesti piisav on kihiline riietus. Kas lapsed tõesti peale tänaval jalutamise või autost ukseni kusagil ringi ei käi? Metsas jalutamas, rattaga sõitmas vmt?

Pigem osta üks korralik komplekt alusriideid – nö soe pesu, ei ole vaid kevad-suvi kekatunni riietus, vaid kantav terve talv – kooli minnes, kelgumäel vmt.

Vahekihiks fliis.

Peale tuulekindel jope.

Müts on kindlasti olemas? Kaelussalli asemel on OK ka torusall (seda ehk kantakse parema meelega).

Kui pea, kael, käed, jalad soojas ja tuul kinni peetud siis on tervel kehal ka kohe soojem olla.

 

Alusriideid?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks nad käivad sul dressides koolis? Sina oled ju lapsevanem vôi kasvatavad ja juhendavad lapsed sind?

NAD käivad dressides koolis. Ma näen, et käivad. Mul ei käi keegi koolis.

Kes need NAD on? Kui sul keegi koolis ei käi, siis pole ju ka sul probleemi

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

500€ maksvat jopet pole iseenesest vaja. Piisab soojast spordipesust, mille peal dressipluus ja vajadusel õhuke jope. Kindad ja müts ka. Nagunii ju peab enne kehalist panema teised riided, ega siis keegi ju kooliriietega sportima ei lähe. Ja see sooja pesu särgi selgapanek käib kiirelt.

Mul laps jalkapoiss ja enam vähem detsembrini trennid õues, seega kogemust kihilise riietuse osas piisavalt.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poiss küll enne kekat tundi mingit vahepesu selga ei pane

Miks mitte? Mu omadel on küll base layer särk praegu sportides all: aitab temperatuuri reguleerida ja nagunii peab ju riideid vahetama, miks see alumine kiht siis funktsionaalne ei või olla.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen sinuga nõus, et on tõesti õudne, kui lapsevanemad oma lapsest nii palju ei hooli, et hoolt kanda sobiliku varustuse jaoks kehalise tunniks

Ja mis see sobilik varustus on tänase ilm jaoks?

Ilmastikukindlaid riideid ju palju vastavalt soovile ja rahakotile.

Sa ikka tahtsid öelda, et ilmastikukindlad spordiriided?

Sest tavalise jopega sporditunnis ei jookse. Ehk siis 500 eurosed spordiriided+jalanõud

Sportsdirect müüb väga odavalt täiesti OK kvaliteediga spordiriideid, mis ühe lapse peavad kindlasti vastu. 100 euroga saab nii vihmakindla jope kui püksid, sinna alla veel pikad dressipüksid ja fliisi ja fliisi alla spordisärgi. Mine ja vali.

Mul käib laps hetkel jalgpallitrennis veel lühikeste pükste ja dressipluusiga (OK kedrad on ka, sääred päris paljad pole). Kui päris paduvihma sajab, paneb dressika asemel mikrofliisist pesu ja kilejope. Seenevihma korral läheb ikka dressipluusiga, peale trenni paneb kuiva jope lihtsalt. Eks kehalise tunnis võib niisama passimist rohkem olla kui sporditrennis, aga ega nüüd nii külm ka pole, et mitmesajaeurost hüper-super isoleerivat -20 kraadi kannatavat suusadressi vaja oleks.

 

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes need NAD on? Kui sul keegi koolis ei käi, siis pole ju ka sul probleemi

Ei ole probleemi tõesti. Tahtsin ka arutleda, mis põhjusel nad on õhukeselt riides ja kas midagi pole kaasas mida saaks peale panna et lõdisema ei peaks. Aga no kui sa ei luba, eks ma siis rohkem ei kirjuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poiss küll enne kekat tundi mingit vahepesu selga ei pane

Miks mitte? Mu omadel on küll base layer särk praegu sportides all: aitab temperatuuri reguleerida ja nagunii peab ju riideid vahetama, miks see alumine kiht siis funktsionaalne ei või olla.

Muidugi vôib. Palju neid riideid keegi kaasa viitsib vedada. Minu omad käivad praegu tavalise dressiga, kilekas on peal. Suured inimesed, külma pole kurtnud. Kui väiksed olid tavalised Reima tec püksid jalas. Sobis. 500 euriseid kehalise riideid pole siiani ostnud ja ei osta ka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse sõbranna käib tavaliste retuuside ja dressipluusiga praegu liikumise tunnis. Oleme temaga arutanud ja vaielnud. Tundub, et vanemad pole spordiriietest eriti teadlikud. Keegi ajakirjanik võiks selle teema üles noppida

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju neid riideid keegi kaasa viitsib vedada.

See ei ole ju lisaks, vaid asemel? Või muidu ei olekski särki seljas? 🙂

Tegelikult olen muidugi seda meelt, et ega riided ei tee sporti, laps teeb.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju neid riideid keegi kaasa viitsib vedada.

See ei ole ju lisaks, vaid asemel? Või muidu ei olekski särki seljas? ????

Tegelikult olen muidugi seda meelt, et ega riided ei tee sporti, laps teeb.

Mis särki?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Softshellist jakid (vastupidav kunstmaterjal, raske on seda ära kulutada) on Humanaski väga ilusad ja soodsad. Enda omad ostsin kunagi Prismast poiste osakonnast, ka mingi max 15 eurot/tk, aga Humanas olen ilusamaidki näinud, lihtsalt pole neid vaja nii palju. Saab soodsalt küll komplekti kokku. Ei kujuta ette, mida ostma peaks, et 500 eur kuluks. Kui VÄGA kvaliteetsed barefoot jalanõud ka sinna alla arvestada, siis ehk kuidagi saaks selle summa kokku 🙂

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 78 )


Esileht Koolilaps Kehalise tund õues