Esileht Koolilaps Kehalise tund õues

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 78 )

Teema: Kehalise tund õues

Postitas:
Kägu

Minu lapse sõbranna käib tavaliste retuuside ja dressipluusiga praegu liikumise tunnis. Oleme temaga arutanud ja vaielnud. Tundub, et vanemad pole spordiriietest eriti teadlikud. Keegi ajakirjanik võiks selle teema üles noppida

Aga on sellel sõbrannal siis tunnis külm? Kaebleb, et tund toimub õues mitte saalis? Lõdiseb ja ei tee kaasa ja meelitab ka sinu last viilima?

Sellest saan ma aru, et TA juhib foorumis tähelepanu, et lapsed tunduvad kehalise tunnis külmetavat. Vanemad loevad teemat ja küsivad lastelt üle, kas on külm ja reageerivad vastavalt kas spordiriideid üle vaadates või tõdedes, et vähemalt minu lapse hinnangul pole dressikaga külm.

Aga kui kellegi ema tuleks mu lapsega vaidlema, et tal polevat õigeid spordiriideid, kuigi laps tunneb ennast olemasolevates hästi, siis ma saaks küll natuke pahaseks.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse sõbranna käib tavaliste retuuside ja dressipluusiga praegu liikumise tunnis. Oleme temaga arutanud ja vaielnud. Tundub, et vanemad pole spordiriietest eriti teadlikud. Keegi ajakirjanik võiks selle teema üles noppida

No mis neil retuusidel siis viga on vôi dressipluusil?

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trennis käimist ja selleks riietumist ei saa võrrelda kooli kehalise tunniga. Trenni saad parajalt varuga kohale minna, et rahulikult riietuda. Koolis seda võimalust üldjuhul ei ole.

Eelmine tund lõpeb kellaga, enne seda ei lase ükski õpetaja kedagi minema va võibolla esimeses klassis. Siis pannakse kokku eelmise tunni asjad ja minnakse võimla riietusruumidesse, mis sageli asuvad täiesti maja teises otsas. Oodatakse kuni eelmise kehalise tunni riietujad on riietusruumid vabastanud. Tõmmatakse ahvikiirusel dressid selga ja joostakse staadionile. Kõigeks selleks on aega 10 minutit! Tunni lõppedes on riiete vahetamiseks, pesemiseks (võimalus, mida paljud just ajapuuduse tõttu ei kasuta) ja järgmisse tundi jõudmiseks samamoodi 10 minutit.

Ei hakka keegi seal mingit eraldi pesu, fliisi jms kihilist riietust selga toppima. Osad ei vaheta pluusigi (vabandusega, et ega ma kehalises nagunii ei higista) tõmbavad dressid lihtsalt peale. Hea kui garderoobist läbi jõuab hüpata ja tuuleka peale tõmmata – kui ei jõua, siis lihtsalt külmetavadki. Kui kehaline on hommikul valivad paljud dressides koolimineku ja tassivad teksad ja teise pluusi kaasa. Kui kehaline on päeva lõpus, minnakse dressides koju. See ei tähenda, et ühed ja samad lapsed iga päev ja kogu päeva dressides koolis on.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen sinuga nõus, et on tõesti õudne, kui lapsevanemad oma lapsest nii palju ei hooli, et hoolt kanda sobiliku varustuse jaoks kehalise tunniks

Ja mis see sobilik varustus on tänase ilm jaoks?

Ilmastikukindlaid riideid ju palju vastavalt soovile ja rahakotile.

Sa ikka tahtsid öelda, et ilmastikukindlad spordiriided?

Sest tavalise jopega sporditunnis ei jookse. Ehk siis 500 eurosed spordiriided+jalanõud

Tavalise jopega ei peagi ju ometi jooksma. Kui on aja peal jooks, siis seni kuni oma korda oodatakse, on see tavaline jope peal. Jookmise ajaks võetakse ära ja pärast pannakse jälle peale. Ei ole ju raketiteadus.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riided ei pea üldse kallid olema – täiesti piisav on kihiline riietus. Kas lapsed tõesti peale tänaval jalutamise või autost ukseni kusagil ringi ei käi? Metsas jalutamas, rattaga sõitmas vmt?

Pigem osta üks korralik komplekt alusriideid – nö soe pesu, ei ole vaid kevad-suvi kekatunni riietus, vaid kantav terve talv – kooli minnes, kelgumäel vmt.

Vahekihiks fliis.

Peale tuulekindel jope.

Müts on kindlasti olemas? Kaelussalli asemel on OK ka torusall (seda ehk kantakse parema meelega).

Kui pea, kael, käed, jalad soojas ja tuul kinni peetud siis on tervel kehal ka kohe soojem olla.

Alusriideid?

Jah. Olgu selleks pikk aluspesu, spets spordipesu, termopesu vmt. Kasvõi pikkaste käistega puuvillane särk ja pikad puuvillased püksid annavad ühe sooja kihi juurde.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riided ei pea üldse kallid olema – täiesti piisav on kihiline riietus. Kas lapsed tõesti peale tänaval jalutamise või autost ukseni kusagil ringi ei käi? Metsas jalutamas, rattaga sõitmas vmt?

Pigem osta üks korralik komplekt alusriideid – nö soe pesu, ei ole vaid kevad-suvi kekatunni riietus, vaid kantav terve talv – kooli minnes, kelgumäel vmt.

Vahekihiks fliis.

Peale tuulekindel jope.

Müts on kindlasti olemas? Kaelussalli asemel on OK ka torusall (seda ehk kantakse parema meelega).

Kui pea, kael, käed, jalad soojas ja tuul kinni peetud siis on tervel kehal ka kohe soojem olla.

Alusriideid?

Jah. Olgu selleks pikk aluspesu, spets spordipesu, termopesu vmt. Kasvõi pikkaste käistega puuvillane särk ja pikad puuvillased püksid annavad ühe sooja kihi juurde.

No praegu pole ju nii külm, lapsed ei viitsi neid kihte endale selga laduda ja neil pole selleks ka aega.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju sõltub ikka koolist ja õpetajast. Oma laste kool on väga selgelt ja korduvalt öelnud, et enne esimest vaheaega on iga ilmaga kehalise tunnid õues, palun sellega arvestada. Väga tugeva vihmaga jäävad küll sisse aga kerge vihmaga on õues.

Samas õpetajad ka jälgivad, et lapsed ei oleks tunnis ilma mütsideta, vihmaga ei oleks ainult pusa vms. Vahet pole, kui vana lapsega tegemist. Sellise ilmaga nagu täna on stuudiumisse märkuse saanud nii 8. klassi kui ka 1. klassi laps, et tunniks sobilikud riided puuduvad.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu laps on kohutav külmavares. käib praegu kerge voodriga saabastega ja vatiiniga jopega. aga vot kehalises on tavaliste spordiriietega ehk dressikas ja retuusid. ütleb, et palav on. jope võtab alati igaks juhuks kaasa, aga ei ole vaja selga panna. mingeid kindaid, mütsi jms ei pane ammugi. mul abikaasa käib sellise ilmaga lühikeste riietega jooksmas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen sinuga nõus, et on tõesti õudne, kui lapsevanemad oma lapsest nii palju ei hooli, et hoolt kanda sobiliku varustuse jaoks kehalise tunniks

Ja mis see sobilik varustus on tänase ilm jaoks?

Ilmastikukindlaid riideid ju palju vastavalt soovile ja rahakotile.

Sa ikka tahtsid öelda, et ilmastikukindlad spordiriided?

Sest tavalise jopega sporditunnis ei jookse. Ehk siis 500 eurosed spordiriided+jalanõud

Kui odavamaid ei leia ja ei sobi, siis osta 500 euroga.

Äkki siis vihjad kust nö korralikke ilmastiku kindlaid spordiriideid odavalt saab? Kõik ei jõua Nike-e osta

Mis suurust vaja on ? Algklassi – ja põhikoolilastele on nt Marketplaces väga palju valikut, lisaks igasuguseid FB gruppe .

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas siis talitundides uisutamise, suusatamisega peaks riietuma, kui juba praegu hakkama ei saa selle “külmaga”?

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kuidas siis talitundides uisutamise, suusatamisega peaks riietuma, kui juba praegu hakkama ei saa selle “külmaga”?

    Nad ei uisutagi ainult virisevad ja kui 500 eurost kostüümi ei saa siis ei saa ka kehalise tundi minna.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah. Olgu selleks pikk aluspesu, spets spordipesu, termopesu vmt. Kasvõi pikkaste käistega puuvillane särk ja pikad puuvillased püksid annavad ühe sooja kihi juurde.

Mis pikk aluspesu või termopesu. Praegu pole ju ometi nii külm, et end sisse pakkima peab. Õues on 10+ kraadi sooja. Kehalise tunnis tegeletakse ju ometi enese liigutamisega.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen sinuga nõus, et on tõesti õudne, kui lapsevanemad oma lapsest nii palju ei hooli, et hoolt kanda sobiliku varustuse jaoks kehalise tunniks

Ja mis see sobilik varustus on tänase ilm jaoks?

Ilmastikukindlaid riideid ju palju vastavalt soovile ja rahakotile.

Sa ikka tahtsid öelda, et ilmastikukindlad spordiriided?

Sest tavalise jopega sporditunnis ei jookse. Ehk siis 500 eurosed spordiriided+jalanõud

Minu lapsed jooksevad küll tavaliste dressidega ja peal on vajadusel/soovil softshell jope, kui dressipluusist jääb väheks. Jalanõud maksavad jah paljuvõitu, ikka vahemikus 50-100 eurot paar, aga nad käivad nendega mujal õues ka ja hea õnne korral kestavad isegi 2-3 hooaega. Muu spordivarustus kõik kokku on ehk 30-40 eurot. Ja mu lapsed on juba mehemõõtu teismelised, kellele järelturult suurt midagi ei saa ning seetõttu maksavad jalanõud ja dressid, jope palju. Kuna nad üheski trennis enam ei käi, siis kehalise jaoks ei hakkagi mingeid erilisemaid vahendeid ostma.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen sinuga nõus, et on tõesti õudne, kui lapsevanemad oma lapsest nii palju ei hooli, et hoolt kanda sobiliku varustuse jaoks kehalise tunniks

Ja mis see sobilik varustus on tänase ilm jaoks?

Ilmastikukindlaid riideid ju palju vastavalt soovile ja rahakotile.

Sa ikka tahtsid öelda, et ilmastikukindlad spordiriided?

Sest tavalise jopega sporditunnis ei jookse. Ehk siis 500 eurosed spordiriided+jalanõud

Minu lapsed jooksevad küll tavaliste dressidega ja peal on vajadusel/soovil softshell jope, kui dressipluusist jääb väheks. Jalanõud maksavad jah paljuvõitu, ikka vahemikus 50-100 eurot paar, aga nad käivad nendega mujal õues ka ja hea õnne korral kestavad isegi 2-3 hooaega. Muu spordivarustus kõik kokku on ehk 30-40 eurot. Ja mu lapsed on juba mehemõõtu teismelised, kellele järelturult suurt midagi ei saa ning seetõttu maksavad jalanõud ja dressid, jope palju. Kuna nad üheski trennis enam ei käi, siis kehalise jaoks ei hakkagi mingeid erilisemaid vahendeid ostma.

30-40 eurot? Kui töötad Humanas või saad annetustena siis jah.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jope on ometi igal lapsel loodetavasti olemas, et peale panna. Kui nad ei pane, on see nende oma valik olnud.

Minu tütar käib ka kehalises retuusidega. Trennid on õues (kergejõustik), seal samuti. Mingeid hüper-super riideid ei ole, kilekas on spordipoest ostetud ja see peaks vihma pidama, jooksutossud, millega käib nii trennis kui kehalises.

Enamustes koolides vast laussajuga ollakse kuskil katuse all või sees. Väike uduvihm ei ole hullu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen sinuga nõus, et on tõesti õudne, kui lapsevanemad oma lapsest nii palju ei hooli, et hoolt kanda sobiliku varustuse jaoks kehalise tunniks

Ja mis see sobilik varustus on tänase ilm jaoks?

Ilmastikukindlaid riideid ju palju vastavalt soovile ja rahakotile.

Sa ikka tahtsid öelda, et ilmastikukindlad spordiriided?

Sest tavalise jopega sporditunnis ei jookse. Ehk siis 500 eurosed spordiriided+jalanõud

Minu lapsed jooksevad küll tavaliste dressidega ja peal on vajadusel/soovil softshell jope, kui dressipluusist jääb väheks. Jalanõud maksavad jah paljuvõitu, ikka vahemikus 50-100 eurot paar, aga nad käivad nendega mujal õues ka ja hea õnne korral kestavad isegi 2-3 hooaega. Muu spordivarustus kõik kokku on ehk 30-40 eurot. Ja mu lapsed on juba mehemõõtu teismelised, kellele järelturult suurt midagi ei saa ning seetõttu maksavad jalanõud ja dressid, jope palju. Kuna nad üheski trennis enam ei käi, siis kehalise jaoks ei hakkagi mingeid erilisemaid vahendeid ostma.

30-40 eurot? Kui töötad Humanas või saad annetustena siis jah.

Minu mehemôôtu pojal ei ole samuti kallimad kehalise riided. Humanas ei tööta ja Humanast ei ole ka ostnud. Pole ka jalatsid midagi nii kallid. Tahtmine peab olema ennast liigutada, osadel paistab et tahtmine puudub. Kärss kärnas, maa külmunud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa teemaalgataja probleemist aru. Ilmselgelt on kehalise riietuse valimine kodu teema. Iga laps ja ta vanem valivad riided, mis sellele konkreetsele lapsele mugavad on. Jah, mina ise näiteks riisusin eile lõunal aias lehti samuti T-särgi ja retuuside väel. Päike paistis ja oli 13 kraadi, lisaks tegin füüsilist tööd. Mulle sobis, milles probleem?

Loodan väga, et ajakirjanikud seda teemat üles ei korja, nagu TA siin loodab. Siis vist pole enam pereajakirjast küll üldse mitte midagi asjalikku lugeda, ainult üks lõputu hädaldamine riiete teemadel. Ja kõige veidram on see, kuidas TA väidetavalt vaidleb (!!!) võõraste lastega, kinnitades nui neljaks, et nende riietus polevat kooli kehka tundi piisavalt sobilik. Nagu mida?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

30-40 eurot? Kui töötad Humanas või saad annetustena siis jah.

Tegelikult on nimetatud summa vägagi realistlik. Minu laste spordiriided on ostetud järelturult või Humanast (ei tööta seal). Mõned uued asjad on ka, aga need kestavad mitu aastat.

Ei saa sellest vingumisest ja sendisaagimisest aru. Igal inimesel on normaalselt mitu komplekti riideid erinevateks elujuhtumiteks: üks pidulikeks üritusteks nagu kooli- või tööpeod või teatriskäigud jms, siis igapäevakandmiseks mõeldud riided, ja lõpuks spordi- ehk vabaaja rõivad. Nende viimastega minnakse sügisel perega metsa seenele, käiakse sõbrannaga terviserajal jalutamas ja osaletakse kooli kehalise tundides.

Kui keegi üritab siin väita, et tema vaesekene peab oma lapse kehalise tunni tarbeks ostma Stockmannist mitusada eurot maksvad püksid, siis tekib väga tõsine küsimus, et kas ta oma last siis iialgi sõbraga õue jalutama või mänguväljakule ei lubagi, pere mingit elu ei elagi üldse?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mu lapsed käivad praeguste suhteliselt soojade ilmadega kehalises tavaliste spordidresside, T-särgi ja pikkade varrukatega (spordi)pusaga, noorem kannab alati ka mütsi ja kaelussalli, sest on külmavaresem, vanem mitte. Kehalise tunnist tulles on nad ikka pigem näost õhetavad ja higised, mitte külmavõetud. Mulle väga meeldib, et neil toimuvad igasuguste ilmadega kehalise tunnid õues I ja II veerandil, ka kerge sajuga. Joped on olemas, saaksid soovi korral peale panna, aga ma pole näinud, et nad seda teeksid (elame kohe kooli staadioni kõrval, seepärast näen).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa teemaalgataja probleemist aru. Ilmselgelt on kehalise riietuse valimine kodu teema. Iga laps ja ta vanem valivad riided, mis sellele konkreetsele lapsele mugavad on. Jah, mina ise näiteks riisusin eile lõunal aias lehti samuti T-särgi ja retuuside väel. Päike paistis ja oli 13 kraadi, lisaks tegin füüsilist tööd. Mulle sobis, milles probleem?

Loodan väga, et ajakirjanikud seda teemat üles ei korja, nagu TA siin loodab. Siis vist pole enam pereajakirjast küll üldse mitte midagi asjalikku lugeda, ainult üks lõputu hädaldamine riiete teemadel. Ja kõige veidram on see, kuidas TA väidetavalt vaidleb (!!!) võõraste lastega, kinnitades nui neljaks, et nende riietus polevat kooli kehka tundi piisavalt sobilik. Nagu mida?

Sa oled ikka puhta ullike, sul muud elu polegi kui siin perekoolis iga teema peale tänitada või? Mine arst juurde toksik

 

+1
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kodu, kooli, lapse enda teema… Algklassilapsed võtavad veel vanemaid ja õpetajaid kuulda, aga põhikoolis ollakse jube iseteadlikud või ka teiste poolt kergesti mõjutatavad – tahetakse olla nagu sõbranna, kes otsustas, et tema mütsi ei kanna. Kuigi kodust on need kaasa pandud ja õpetaja teated saatnud, et jaheda ilmaga palun ikka mütsid-kindad-joped selga panna.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodu, kooli, lapse enda teema… Algklassilapsed võtavad veel vanemaid ja õpetajaid kuulda, aga põhikoolis ollakse jube iseteadlikud või ka teiste poolt kergesti mõjutatavad – tahetakse olla nagu sõbranna, kes otsustas, et tema mütsi ei kanna. Kuigi kodust on need kaasa pandud ja õpetaja teated saatnud, et jaheda ilmaga palun ikka mütsid-kindad-joped selga panna.

Eks ta nii ole. Ammugi siis kuulatakse võõrast lapsevanemat, kes tuleb õiendama, et pane jope selga.

Minu nooruspõlves oli tütarlaste nabapluuside teema, mida peetakse hilisemas elus tekkinud munasarjapõletike ja sealt edasi viljatuse põhjustajaks. Kõiki see muidugi ei tabanud, aga mõnesid küll, ilmselt mitme halva asjaolu kokkulangemine, natuke geenides ka.

Siis tuli paljaste pahkluude mood – veebruarikuus lumetuisuga käisid teismelised ringi madalates tennistes ja madalates sokkides, lühikesed “kukepüksid” jalas. Pärast tabasid nii mõnesidki neist pikaajalised kestvad pahkluuvalud, mis kuidagi ära kaduda ei taha.

Oma vanematele tulebki siin kasuks oskus valida võitluseid, ehk et oma tervest mõistusest lähtuvalt hinnata, kust maalt teismelise usaldamine lõppeb ja tuleb käskima hakata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen sinuga nõus, et on tõesti õudne, kui lapsevanemad oma lapsest nii palju ei hooli, et hoolt kanda sobiliku varustuse jaoks kehalise tunniks

Ma miskipärast arvan, et umb 80% on selle eest hooltisetud, aga lapsed lihtsalt ei pane mütsi pähe, kaeluseid jne. Kui 1. klassi lapse puhul ma ootaks, et õpetaja ka jälgib, et laps paneks vähemalt mütsi-kaeluse-kindad (aluskihte muidugi ei tule vaatama, kas pani ikka dressika alla oma meriinovillase pluusi), siis 12-13aastased võiksid ise juba selliste asjade eest vastutada.

Mul tuleb 1. klassi laps pooltel kordadel koolist koju ilma kaeluseta, sest palav oli. Ja hommikul kurdab, et külm – aga kui mõlemad kaelused on koolis, siis midagi pole teha – mina ka ei lähe kell 20 õhtul koolimaja ukse taha laamendama, et lastagu mind sisse kaelust otsima….karastabki, õnneks on mu lastel tugev tervis ja selline asi pigem mõjub neile karastavana kui tervist kahjustavana….

Miks sa kell 8 sinna laanendama pead minema, varem ei sobi vôi, vôi lôppevad sinu 1. klassi lapsel tunnid kell 8.

Sest kui laps koolist tuleb, olen mina tööl. Koolimaja uks tegelikult lukustatakse mingi 16.30 paiku juba (9 kl kool ja selleks ajaks kõik ringid  peamajas ka lõppenud, lahti ainult võimla pool).

ja isegi kui koolimaja on lahti, siis töölt koju jõudes ei ole tõesti esimene asi riidekapis tuhnimine vaid enne magamaminekut mingi hetk palun lapsel enda kooliasjad korda sättida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et lasteaialastel peetakse mugavaid õueriideid, milles nad ka tegutseda saavad, elementaarseks, aga koolilastel enam mitte. Peale kehalise on riideid vaja ka õppekäikudel, kus lapsed samuti õhukestes riietes külmetavad ja vettivad ning valgeid tosse määrivad. Samuti on ju kooli tulles-minnes korralikke riideid vaja?

Vanasti mängisid ka koolilapsed aasta läbi õues… Ja korralikke riideid polnud saada!

Ei, lasteaialastel on eelkõige ilmastikukindlad riided. Kas arvad, et need kummiriided, milles nad käivad, on väga mugavad? Aga nad ei hüppa ka kaugust seal lasteaias, vähemalt mitte hindele. Minu laps keeldus neid kummist lörtsiriideid viimases rühmas kandmast, sest nõme (muidugi pidi ikka kandma). 12aastase puhul ikka kuulad juba tema arvamust ka. Lisaks nagu ka eespool mainisin – lapsel võivad ju need über-super-mega-kvaliteetsed riided olla, aga kui ta ei kasuta neid, siis pole neist tolku. Mina näiteks ei tea, kas mu laps ikka panen õue minnes dressika alla meriinopluusi või on sama pluusiga, millega enne ja pärast tundides – kaasas on tal kõik vajalik. Aga nii palju olen aru saanud, et rahvatantsuks ta ei vaheta pluusi ära (lv), sest see on silmnähtavalt liiga korralikult kokku volditud tal koti küljetaskus 😀

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et lasteaialastel peetakse mugavaid õueriideid, milles nad ka tegutseda saavad, elementaarseks, aga koolilastel enam mitte. Peale kehalise on riideid vaja ka õppekäikudel, kus lapsed samuti õhukestes riietes külmetavad ja vettivad ning valgeid tosse määrivad. Samuti on ju kooli tulles-minnes korralikke riideid vaja?

Vanasti mängisid ka koolilapsed aasta läbi õues… Ja korralikke riideid polnud saada!

Ei, lasteaialastel on eelkõige ilmastikukindlad riided. Kas arvad, et need kummiriided, milles nad käivad, on väga mugavad? Aga nad ei hüppa ka kaugust seal lasteaias, vähemalt mitte hindele. Minu laps keeldus neid kummist lörtsiriideid viimases rühmas kandmast, sest nõme (muidugi pidi ikka kandma). 12aastase puhul ikka kuulad juba tema arvamust ka. Lisaks nagu ka eespool mainisin – lapsel võivad ju need über-super-mega-kvaliteetsed riided olla, aga kui ta ei kasuta neid, siis pole neist tolku. Mina näiteks ei tea, kas mu laps ikka panen õue minnes dressika alla meriinopluusi või on sama pluusiga, millega enne ja pärast tundides – kaasas on tal kõik vajalik. Aga nii palju olen aru saanud, et rahvatantsuks ta ei vaheta pluusi ära (lv), sest see on silmnähtavalt liiga korralikult kokku volditud tal koti küljetaskus ????

Jäta järele. Sa ei pea ostna lasteaialapsele kummist kalamehe kostüümi, osta Reima kostüüm vôi kombe. Ei saanud oma laste pealt küll aru et evamugav oli, vôi on täna need nii viletsad. 12 aastane vaatab ise mis selga paneb ja mingit kummist kalamehe ülikonda ta vabatahtlikult selga ei pane tôesti. Ära muretse nii palju, siiani on kôik lapsed suureks kasvanud, invaliidistunud ja ära pole ka keegi kehalise tunnis surnud. Saavad ka sinu lapsed ja lapselapsed probleemideta kehalises osaleda.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

+10 kraadiga kehalises kaelussall?????

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

+10 kraadiga kehalises kaelussall?????

Kui on hommikul kell 8.30 tund ja sajab vihma ja tuulekiirus on 16, siis ikka kaelusall

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et lasteaialastel peetakse mugavaid õueriideid, milles nad ka tegutseda saavad, elementaarseks, aga koolilastel enam mitte. Peale kehalise on riideid vaja ka õppekäikudel, kus lapsed samuti õhukestes riietes külmetavad ja vettivad ning valgeid tosse määrivad. Samuti on ju kooli tulles-minnes korralikke riideid vaja?

Vanasti mängisid ka koolilapsed aasta läbi õues… Ja korralikke riideid polnud saada!

Ei, lasteaialastel on eelkõige ilmastikukindlad riided. Kas arvad, et need kummiriided, milles nad käivad, on väga mugavad? Aga nad ei hüppa ka kaugust seal lasteaias, vähemalt mitte hindele. Minu laps keeldus neid kummist lörtsiriideid viimases rühmas kandmast, sest nõme (muidugi pidi ikka kandma). 12aastase puhul ikka kuulad juba tema arvamust ka. Lisaks nagu ka eespool mainisin – lapsel võivad ju need über-super-mega-kvaliteetsed riided olla, aga kui ta ei kasuta neid, siis pole neist tolku. Mina näiteks ei tea, kas mu laps ikka panen õue minnes dressika alla meriinopluusi või on sama pluusiga, millega enne ja pärast tundides – kaasas on tal kõik vajalik. Aga nii palju olen aru saanud, et rahvatantsuks ta ei vaheta pluusi ära (lv), sest see on silmnähtavalt liiga korralikult kokku volditud tal koti küljetaskus ????

Jäta järele. Sa ei pea ostna lasteaialapsele kummist kalamehe kostüümi, osta Reima kostüüm vôi kombe. Ei saanud oma laste pealt küll aru et evamugav oli, vôi on täna need nii viletsad. 12 aastane vaatab ise mis selga paneb ja mingit kummist kalamehe ülikonda ta vabatahtlikult selga ei pane tôesti. Ära muretse nii palju, siiani on kôik lapsed suureks kasvanud, invaliidistunud ja ära pole ka keegi kehalise tunnis surnud. Saavad ka sinu lapsed ja lapselapsed probleemideta kehalises osaleda.

Minul ei olegi probleemi. Ma kirjutangi, et lapsevanem ei kontrolli kõike, mida laps koolis selga paneb. Ja ilmselt on su laps nii suur, et sa ei tea enam, mida tänapäeval lasteaias kantakse – mine vaata kevadel esimeste suurvetega korraks lasteaia värava tagant – kõigil on (voodriga) kummiriided seljas. Reimal olen seni näinud küll ainult voodrita k/s riideid, kuhu tuleb jälle hunnik lisakihte panna.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

+10 kraadiga kehalises kaelussall?????

jah +10 kraadiga kantakse ikka mingit kaelakatet, eriti just kehalises, kus jooksed, hingeldad jne. Ega see, et sul tundub endal palav olevat, ei muuda õuetemperatuuri soojemaks. Eriti praegu, kui jätkuvalt iga köhatuse peale saadetakse koolist koju….

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et lasteaialastel peetakse mugavaid õueriideid, milles nad ka tegutseda saavad, elementaarseks, aga koolilastel enam mitte. Peale kehalise on riideid vaja ka õppekäikudel, kus lapsed samuti õhukestes riietes külmetavad ja vettivad ning valgeid tosse määrivad. Samuti on ju kooli tulles-minnes korralikke riideid vaja?

Vanasti mängisid ka koolilapsed aasta läbi õues… Ja korralikke riideid polnud saada!

Ei, lasteaialastel on eelkõige ilmastikukindlad riided. Kas arvad, et need kummiriided, milles nad käivad, on väga mugavad? Aga nad ei hüppa ka kaugust seal lasteaias, vähemalt mitte hindele. Minu laps keeldus neid kummist lörtsiriideid viimases rühmas kandmast, sest nõme (muidugi pidi ikka kandma). 12aastase puhul ikka kuulad juba tema arvamust ka. Lisaks nagu ka eespool mainisin – lapsel võivad ju need über-super-mega-kvaliteetsed riided olla, aga kui ta ei kasuta neid, siis pole neist tolku. Mina näiteks ei tea, kas mu laps ikka panen õue minnes dressika alla meriinopluusi või on sama pluusiga, millega enne ja pärast tundides – kaasas on tal kõik vajalik. Aga nii palju olen aru saanud, et rahvatantsuks ta ei vaheta pluusi ära (lv), sest see on silmnähtavalt liiga korralikult kokku volditud tal koti küljetaskus ????

Jäta järele. Sa ei pea ostna lasteaialapsele kummist kalamehe kostüümi, osta Reima kostüüm vôi kombe. Ei saanud oma laste pealt küll aru et evamugav oli, vôi on täna need nii viletsad. 12 aastane vaatab ise mis selga paneb ja mingit kummist kalamehe ülikonda ta vabatahtlikult selga ei pane tôesti. Ära muretse nii palju, siiani on kôik lapsed suureks kasvanud, invaliidistunud ja ära pole ka keegi kehalise tunnis surnud. Saavad ka sinu lapsed ja lapselapsed probleemideta kehalises osaleda.

Minul ei olegi probleemi. Ma kirjutangi, et lapsevanem ei kontrolli kõike, mida laps koolis selga paneb. Ja ilmselt on su laps nii suur, et sa ei tea enam, mida tänapäeval lasteaias kantakse – mine vaata kevadel esimeste suurvetega korraks lasteaia värava tagant – kõigil on (voodriga) kummiriided seljas. Reimal olen seni näinud küll ainult voodrita k/s riideid, kuhu tuleb jälle hunnik lisakihte panna.

Panedki dressikad alla. Nii oli kui minu lapsed lasteaias käisid ja on ka vast täna. Vôta natuke rahulikumalt ja selle muretsemise ja hädaldamise asemel tegele oma lastega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 78 )


Esileht Koolilaps Kehalise tund õues