Esileht Koolilaps Kehalise tund õues

Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )

Teema: Kehalise tund õues

Postitas:
Kägu

Noh nüüd siit ilusti näha, et lapsevanemat üldse ei liiguta ennast.

Proovi korra ise õue jooksma minna ja vaata kaua vastu pead enne kui mütsi ja jope ära võtad.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh nüüd siit ilusti näha, et lapsevanemat üldse ei liiguta ennast.

Proovi korra ise õue jooksma minna ja vaata kaua vastu pead enne kui mütsi ja jope ära võtad.

Kes käib õues või jooksmas oktoobrikuus ilma jopeta?

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et lasteaialastel peetakse mugavaid õueriideid, milles nad ka tegutseda saavad, elementaarseks, aga koolilastel enam mitte. Peale kehalise on riideid vaja ka õppekäikudel, kus lapsed samuti õhukestes riietes külmetavad ja vettivad ning valgeid tosse määrivad. Samuti on ju kooli tulles-minnes korralikke riideid vaja?

Vanasti mängisid ka koolilapsed aasta läbi õues… Ja korralikke riideid polnud saada!

Ei, lasteaialastel on eelkõige ilmastikukindlad riided. Kas arvad, et need kummiriided, milles nad käivad, on väga mugavad? Aga nad ei hüppa ka kaugust seal lasteaias, vähemalt mitte hindele. Minu laps keeldus neid kummist lörtsiriideid viimases rühmas kandmast, sest nõme (muidugi pidi ikka kandma). 12aastase puhul ikka kuulad juba tema arvamust ka. Lisaks nagu ka eespool mainisin – lapsel võivad ju need über-super-mega-kvaliteetsed riided olla, aga kui ta ei kasuta neid, siis pole neist tolku. Mina näiteks ei tea, kas mu laps ikka panen õue minnes dressika alla meriinopluusi või on sama pluusiga, millega enne ja pärast tundides – kaasas on tal kõik vajalik. Aga nii palju olen aru saanud, et rahvatantsuks ta ei vaheta pluusi ära (lv), sest see on silmnähtavalt liiga korralikult kokku volditud tal koti küljetaskus ????

Jäta järele. Sa ei pea ostna lasteaialapsele kummist kalamehe kostüümi, osta Reima kostüüm vôi kombe. Ei saanud oma laste pealt küll aru et evamugav oli, vôi on täna need nii viletsad. 12 aastane vaatab ise mis selga paneb ja mingit kummist kalamehe ülikonda ta vabatahtlikult selga ei pane tôesti. Ära muretse nii palju, siiani on kôik lapsed suureks kasvanud, invaliidistunud ja ära pole ka keegi kehalise tunnis surnud. Saavad ka sinu lapsed ja lapselapsed probleemideta kehalises osaleda.

Minul ei olegi probleemi. Ma kirjutangi, et lapsevanem ei kontrolli kõike, mida laps koolis selga paneb. Ja ilmselt on su laps nii suur, et sa ei tea enam, mida tänapäeval lasteaias kantakse – mine vaata kevadel esimeste suurvetega korraks lasteaia värava tagant – kõigil on (voodriga) kummiriided seljas. Reimal olen seni näinud küll ainult voodrita k/s riideid, kuhu tuleb jälle hunnik lisakihte panna.

Kummiriided on ikka vähestel seljas. Lasteaias nad ei käigi selliste ilmadega väga õues. Veekindel riietus pole alati just kummiriietus.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse sõbranna käib tavaliste retuuside ja dressipluusiga praegu liikumise tunnis. Oleme temaga arutanud ja vaielnud. Tundub, et vanemad pole spordiriietest eriti teadlikud. Keegi ajakirjanik võiks selle teema üles noppida

Sportlik inimene saab iga riidega sporti teha, mittesportlik inimene võib osta ultrakallid spordirõivad, rõivad tema eest treenima ei hakka. Loomulikult on võimalik mitusada euri investeerida kaks korda aastas kasvava lapse spordiriietesse, miks mitte. Kui on kolm last siis kolmekordselt. Aga riided sporti ei tee, ikka laps teeb. Ja laps, kes soovib liigutada, saab sellega edukalt hakkama ka retuusides ja dressipluusis. Praeguse ilmaga mingist kihilisest rõivast rääkida on ikka väga vara. Mul on ka spordipesu  aga ma hakkan neid alles talvel kasutama, palav ju.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes käib õues või jooksmas oktoobrikuus ilma jopeta?

Mina. Retuusidest ja dressipluusist piisab täiesti, tuulisema ilmaga ka õhuke müts või peapael. Asi pole selles, et kalendris on oktoobrikuu vaid selles, et ka tajutav temperatuuri on ikka ca 10 kraadi ümber ja päeval enamasti üle selle. Kui ilm on sarnane praegusega, käin ka detsembris, jaanuaris või märtsis samamoodi. Ära üldista kogu maailma enda järgi, inimeste külmatajuvus ja karastatus on erinevad.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes käib õues või jooksmas oktoobrikuus ilma jopeta?

Mina. Retuusidest ja dressipluusist piisab täiesti, tuulisema ilmaga ka õhuke müts või peapael. Asi pole selles, et kalendris on oktoobrikuu vaid selles, et ka tajutav temperatuuri on ikka ca 10 kraadi ümber ja päeval enamasti üle selle. Kui ilm on sarnane praegusega, käin ka detsembris, jaanuaris või märtsis samamoodi. Ära üldista kogu maailma enda järgi, inimeste külmatajuvus ja karastatus on erinevad.

No siis ei maksa imestada ju, et miks lapsed ei pane endale jopet selga ja käivad oktoobris lühikeste pükstega ja veebruaris paljaste pahkluude ja tennistega ringi lume sees.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh nüüd siit ilusti näha, et lapsevanemat üldse ei liiguta ennast.

Proovi korra ise õue jooksma minna ja vaata kaua vastu pead enne kui mütsi ja jope ära võtad.

Kes käib õues või jooksmas oktoobrikuus ilma jopeta?

Mina. Päris kindlasti ei käi ma jooksmas ja jalutamas sama jopega. Praeguste ilmadega jooksen õhukeste spordiretuuside, t-särgi ja jooksujakiga. Jooksujakk on võrreldes jopega ikka väga õhuke. Selle sama jakiga ka suusatan talvel, ainult siis on all soojapesu pluus ning kasutan suusapükse. Ja ma olen külmavares. Aga kubujussina joosta ei jaksa.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisel lisaks veel – mu teismeline käib samamoodi või isegi õhemalt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis ei maksa imestada ju, et miks lapsed ei pane endale jopet selga ja käivad oktoobris lühikeste pükstega ja veebruaris paljaste pahkluude ja tennistega ringi lume sees.

Ei imestagi, veelvähem läheks võõrale lapsele ütlema, kuidas minu arvates õige on vastava ilmaga riietuda. Minu lapsed ongi lühikese püksiga, kuni neil on nii piisavalt soe, kui hakkab külm eks siis panevad pikad. Ja nad ei külmeta. Kui õpetaja peaks märkuse kirjutama, et tema arvates peab ikka soe pesu, jope, müts ja kindad olema, vihastaks kindlasti. Ei pea kõik käima nii nagu need “septembrist alates kummiülikonnas” kasvatatud lasteaialapsed. Kui lasta lapsel endal titest peale valida kuidas tal mugav olla on, siis ei teki ka probleemi sellega, et ei oska oma riietust ise reguleerida.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teate, antud probleem on nii väike et siin ei olegi probleemi. Pane selga mis kodus on ja lähedki ôue.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah. Olgu selleks pikk aluspesu, spets spordipesu, termopesu vmt. Kasvõi pikkaste käistega puuvillane särk ja pikad puuvillased püksid annavad ühe sooja kihi juurde.

Mis pikk aluspesu või termopesu. Praegu pole ju ometi nii külm, et end sisse pakkima peab. Õues on 10+ kraadi sooja. Kehalise tunnis tegeletakse ju ometi enese liigutamisega.

Sa said täiesti valesti aru. See soovitus kihiliselt riietuda käis selle kohta, et ei ole vaja kallist 500eurost komplekti, vaid kihilisi riideid. Sellisel juhul saabki vastavalt ilmastiku oludele kasutada erinevaid kihte ja neid lisada ja ära võtta.  Mitte ei ole 500eurone kekatunni komplekt, 500 eurone kelgutamiskomplekt talveks, 500eurone koolimineku ja ma ei tea mis käikude komplekt.

Vaid kui ongi kellelgi dressidega tõesti jahe (nt tuuline ilm, +10 õues on erinev tajutavast temperatuurist) siis ei keela keegi mingi soojemat kihti alla panna. Isegi kel termopesu, sooja pesu, spordipesu, meriinopesu vmt pole siis vast puuvillased pikad riided, mis alla mahuvad on ikka olemas. Või vähemalt on soodsamad osta ja kasutamisaeg pea kolmel hooajal aastas.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa said täiesti valesti aru. See soovitus kihiliselt riietuda käis selle kohta, et ei ole vaja kallist 500eurost komplekti, vaid kihilisi riideid. Sellisel juhul saabki vastavalt ilmastiku oludele kasutada erinevaid kihte ja neid lisada ja ära võtta.  Mitte ei ole 500eurone kekatunni komplekt, 500 eurone kelgutamiskomplekt talveks, 500eurone koolimineku ja ma ei tea mis käikude komplekt. Vaid kui ongi kellelgi dressidega tõesti jahe (nt tuuline ilm, +10 õues on erinev tajutavast temperatuurist) siis ei keela keegi mingi soojemat kihti alla panna. Isegi kel termopesu, sooja pesu, spordipesu, meriinopesu vmt pole siis vast puuvillased pikad riided, mis alla mahuvad on ikka olemas. Või vähemalt on soodsamad osta ja kasutamisaeg pea kolmel hooajal aastas.

Lisaks veel juurde, et kui ka spordivõistlusi vaadata siis kui sportlane lõpetab jooksmise ja jääb kohapeale paneb ta endale pikemad riided selga.

Kihiliselt riietudes on lihtsalt ühtede riiete kandmisaeg pikem – vihma ja tuulejakk, fliis alla on juba soojem. Fliisi alla soe pesu – kõlbab juba ka talvel jooksmas käia jne. On soe, aga tuuline – tuulejakk t-särgi peale. On jahedam – fliis t-särgi peale jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest ei ole probleem mitte õiges/vales riietuses vaid selles, kui pool kehalise tundi on aktiivne tegevus (lapsed higistavad) ja pool on passimine tuulise ja külma ilmaga.

Mul käis lasteaialaps kunagi jalkatrennis (toimusid õues). Vaatasin siis ühte hilissügisel toimuvat trenni pealt: pool gruppi mängis korralikult jalgpalli ja teised vaatasid pealt ning siis toimus vahetus. Need, kes olid kehad soojaks ja higiseks mänginud, läksid 20 minutiks muru peale istuma/pikutama.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Minu meelest ei ole probleem mitte õiges/vales riietuses vaid selles, kui pool kehalise tundi on aktiivne tegevus (lapsed higistavad) ja pool on passimine tuulise ja külma ilmaga.

    Mul käis lasteaialaps kunagi jalkatrennis (toimusid õues). Vaatasin siis ühte hilissügisel toimuvat trenni pealt: pool gruppi mängis korralikult jalgpalli ja teised vaatasid pealt ning siis toimus vahetus. Need, kes olid kehad soojaks ja higiseks mänginud, läksid 20 minutiks muru peale istuma/pikutama.

    Loe eelmise käo juttu. Nii muide käibki, käis enne sinu last ja käib ka peale teda. Kuidas sa teisiti môtleksid, et terve tunni on lapsed aktiivses spordis, mis nende pulss peale seda on?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Minu meelest ei ole probleem mitte õiges/vales riietuses vaid selles, kui pool kehalise tundi on aktiivne tegevus (lapsed higistavad) ja pool on passimine tuulise ja külma ilmaga.

    Mul käis lasteaialaps kunagi jalkatrennis (toimusid õues). Vaatasin siis ühte hilissügisel toimuvat trenni pealt: pool gruppi mängis korralikult jalgpalli ja teised vaatasid pealt ning siis toimus vahetus. Need, kes olid kehad soojaks ja higiseks mänginud, läksid 20 minutiks muru peale istuma/pikutama.

    Loe eelmise käo juttu. Nii muide käibki, käis enne sinu last ja käib ka peale teda. Kuidas sa teisiti môtleksid, et terve tunni on lapsed aktiivses spordis, mis nende pulss peale seda on?

Et siis ongi valida, kas laps liigub nii et pulss on laes või siis lihtsalt seisab? Seismise/istumise/lamamise asemel saab lapsed panna rahulikult liikuma ja seda peabki tegema.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Minu meelest ei ole probleem mitte õiges/vales riietuses vaid selles, kui pool kehalise tundi on aktiivne tegevus (lapsed higistavad) ja pool on passimine tuulise ja külma ilmaga.

    Mul käis lasteaialaps kunagi jalkatrennis (toimusid õues). Vaatasin siis ühte hilissügisel toimuvat trenni pealt: pool gruppi mängis korralikult jalgpalli ja teised vaatasid pealt ning siis toimus vahetus. Need, kes olid kehad soojaks ja higiseks mänginud, läksid 20 minutiks muru peale istuma/pikutama.

    Loe eelmise käo juttu. Nii muide käibki, käis enne sinu last ja käib ka peale teda. Kuidas sa teisiti môtleksid, et terve tunni on lapsed aktiivses spordis, mis nende pulss peale seda on?

Et siis ongi valida, kas laps liigub nii et pulss on laes või siis lihtsalt seisab? Seismise/istumise/lamamise asemel saab lapsed panna rahulikult liikuma ja seda peabki tegema.

Mine ôpetajaks ja tee täpselt ideaalselt tundi. Mis sa ainult virised siin anonüümses foorumis. Laps sul on vigane vôi môtlemisvôimetu, et ennastliigutada vôi jope peale pannapeale hüppe sooritust vôi jooksu. Samasugune hunnik ônnnetust nagu ema ees vôi? Môtle ise ka natuke, ôpetaja ei ole lapsehoidja su lapsele.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa teisiti môtleksid, et terve tunni on lapsed aktiivses spordis, mis nende pulss peale seda on?

Selle sama jalka näitel: grupp on jagatud kolmeks, kaks mängivad omavahel, kolmas harjutab tehnikat (rahulikumas tempos), siis vahetatakse (on ka palju muid variante, aga igal juhul kõigil on tegevust). Pulsil pole nii häda midagi. Asja teine külg on see, et koolitunnis need, kellel õpetaja kõrval ei seisa ja ei nõua, ilmselt vedelevad tõesti niisama, aga on see ikka kindlasti õpetaja viga? Et pole piisavalt motiveerinud?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju nad jalkas peavadki harjutama kuni teised mängivad, aga nad on lapsed ja kui treener nendega otseselt ei tegele, siis poisid tegelevad kôigi muuga aga mitte altiivse tehnika harjutamisega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )


Esileht Koolilaps Kehalise tund õues