Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kehtetu tööleping?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kehtetu tööleping?

Postitas:

Käisin töökaitse istungil, et lõpetada tööandjaga tööleping ja nõuda välja saamata jäänud töötasu. Tööandja väitis töökaitses, et minu tööleping on kehtetu kuna, töölepingu sõlmija ja allakirjutanu on firma tegevdirektor (kes ei ole juhatuse liige). Aga töölepingu allkirjastamisel oli juures tööandja (kes on juhatuse liige) ja on olemas ka minu poolne tunnistaja, kes viibis lepingu allkirjastamise ajal kohal. Kas leping on siis see tõttu kehtetu ja missugune vastutus on juhatuse liikmel, ta lasi sõlmida lepingu väidetavalt mitte allkirjaõigust omaval isikul. Tööandja (juhatuse liige) väidab, et ta ei mõelnud lepingu sõlmimise hetkel selle peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole oluline, sind on tööle lubatud ja ilmselt ka mõnda aega töötasu makstud. korrektne vormistamine on tööandja probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga mannetu rünnak. kas ta tahab väita et sa üldse ei töötanud seal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Jänxs kirjutas:[/small]
[tsitaat]Käisin töökaitse istungil, et lõpetada tööandjaga tööleping ja nõuda välja saamata jäänud töötasu. Tööandja väitis töökaitses, et minu tööleping on kehtetu kuna, töölepingu sõlmija ja allakirjutanu on firma tegevdirektor (kes ei ole juhatuse liige). Aga töölepingu allkirjastamisel oli juures tööandja (kes on juhatuse liige) ja on olemas ka minu poolne tunnistaja, kes viibis lepingu allkirjastamise ajal kohal. Kas leping on siis see tõttu kehtetu ja missugune vastutus on juhatuse liikmel, ta lasi sõlmida lepingu väidetavalt mitte allkirjaõigust omaval isikul. Tööandja (juhatuse liige) väidab, et ta ei mõelnud lepingu sõlmimise hetkel selle peale. [/tsitaat]

Loomulikult ei ole see oluline, tööandjad mõtlevad ikka igasuguseid nippe välja, et mitte maksta. Antud juhul ei ole kahtlustki, et sina saad oma ettenähtud tasud. Kas nad sulle eelevalt on ametlikult kandnud töötasu üle; juba pangavaäljavõte oleks kinnituseks sel juhul. Ja isegi kui maksid kassast, siis haigekassat ja sots. maksu pidid ikka sinu peaöt maksma; see on samuti tõestuseks, et oled nede juures tööl olnud ja töötasu saanud. Seega ei ole neil võimalustki kõrvale hiilida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]väga mannetu rünnak. kas ta tahab väita et sa üldse ei töötanud seal?[/tsitaat]
Umbes kõlas eile küll, et nagu polekski töötand nende juures.Kui töökaitse küsis, et kas töötas või mitte siis tööandja ütles mingi aeg töötas jah aga käis tööl nii nagu ise tahtis.Ma pidin siis naerma hakkama. Hoitsin vägisi naeru tagasi.Käisin koguse aeg tööl nii nagu graafik ette nägi ja olin alati juba 20 minutit varem tööl ja vahest läksin ära tund peale oma tööaja lõppu.Töötasu ei ole ta ka nõus maksma mis jäi poole kuu eest maksmata. Ühe kuu eest sain töötasu pangaarvele ja esitasin ka töökaitsele panga väljavõted.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see on küll midagi huvitavat, kui tegevdirektoril ei ole õigus töölepingut sõlmida. Mis õigused tal siis üldse on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimest korda kuulen, et juhatuse liige peab TL allkirjastama.
Kas sul DAS õigusabide kindlustust pole, pöördu sinna kui on.
Põhiline – ära kuhugi alla kirjuta, et omal soovil soovid lahkuda või kokkuleppel, seda enam et asi töökaitses juba. Kui sa omal soovil töölt lahkud, siis sa ei saa isegi haigekassat või töötu toetust, oled lihtsalt tööotsija

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmise vastaja

märkused on väga ok(et ise ega kokkuleppel mitte lahkuda)
aga

teadmised, miks see pole kasulik, need on valed:

ka ise lahkudes või kokkuleppel lahkudes on
täiesti seaduslik õigus end töötuna arvele võtta
ja
loomulikult saab ka töötutoetust(kui on täidetud nõue eelmise 12 k jooksul vähemalt 180 päeva)
ja
saab ka töötuna riigipoolse ravikindlutuse Haigekassas.

See, millest ilma jääd, see on TÖÖTUSKINDLUSTUSHÜVITIS: 100p oma keskmises 50%, edasi mõni aeg 40%

töötutoetus on tkh-st väiksem ( 65,41/kuus)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kehtetu tööleping?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.