Esileht Koolilaps Keilast Tallinnasse kooli iga päev

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Keilast Tallinnasse kooli iga päev

Postitas:

Mis moodi need vaesed lapsed küll peaksid edaspidises elus hakkama saama kui juba kooliskäimine on probleemiks? Ei ole see sõit nii hull nagu te üritate siin selgeks teha. Noor inimene saab hakkama. Ei saa olla nii, et emmed-isasid tassivad oma lapsukest autodega igale poole. Kuidas need tupsununnukesed siis iseseisvuma peaksid? Tulge mõistusele ja ärge kasvatage oma lastest hädapätakaid.

Asi pole selles, et sõit ise niivõrd piinarikas oleks, vaid et koolipäev on pikk ja kui sinna lisada 1,5 tundi sõitu enne ja pärast koolipäeva, siis see tähendab, et:
1) lapsel jääb vaevu aega ja jaksu koduste töödega tegeleda
2) isiklikku elu (trenn, sõbrad jms) ka pm üldse ei ole, aga noorele on see üldjuhul tähtsamgi kui kool, st päris selleta ei peaks noorus küll mööduma.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis moodi need vaesed lapsed küll peaksid edaspidises elus hakkama saama kui juba kooliskäimine on probleemiks? Ei ole see sõit nii hull nagu te üritate siin selgeks teha. Noor inimene saab hakkama. Ei saa olla nii, et emmed-isasid tassivad oma lapsukest autodega igale poole. Kuidas need tupsununnukesed siis iseseisvuma peaksid? Tulge mõistusele ja ärge kasvatage oma lastest hädapätakaid.

Normaalne on, et laps käib oma kodu lähedal koolis ja ei pea hommikul kell 5 ärkama selleks, et kella 8ks kooli jõuda. Ise kujutate sellist elu ette?

Loomulikult kujutan ette. Käin E-R 8-17 Keilast Mustamäele tööle. Ja ma ei ärka sugugi kl. 5. Ja sedasi juba üle 10 aasta.

Millega sa liikled? Ja kaua aega hommikul varud?

Praegu, suvel ärkan 5.45

Tohutu vahe muidugi kas 5 või 5.45 😀

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 18:00; 25.06 20:24; 25.06 22:17; 26.06 06:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rongiga Hiiule. Buss nr.10 Lehola peatus, jala ca 10 min.

Rongiga Balti jaama, troll nr.4 Siili peatus, jala ca 5 min.

Rongiga Balti jaama, troll nr.5 Sääse peatus, jala ca 5 min.

Või siis rongiga Tondile, buss nr 28 siili peatus, jala ca 5 min

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 07:22; 27.06 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise käisin nii kolm aastat Tehnikaülikoolis. Keilas oli kodu u kilomeeter raudteejaamast ning siis jalutada Nõmme mäest alla. Ütleme nii, et viskas ikka üle küll ????

See muidugi oli juba u 15 aastat tagasi ja vanade rongidega. Nüüd selle võrra parem, et saab mugavalt tõuksi või rattaga rongi ning rongid käivad tihedamalt ka. Tollal oli keset päeva jube pikk auk ja pidi lihtsalt passima kuskil.

Heh, käisin 12 aastat 30 km kaugusel koolis, buss-rong rohkem kui kilomeeter kodust. Rong pool kilomeetrit koolist, buss umbes kaks. Ei osanud seda kuidagi tüütuks pidada. Harjumus vist. Ahjaa, kodule lähim kool asus 100 m kaugusel. Aga olen tänulik, et vanemad mu teise linna nn eliitkooli panid.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu teada algavad 32. koolis kl 8:30 tunnid. või oli see 8:15, aga kindlasti mitte kl 8:00.
Nende teada siiski hakkavad 8.00 https://www.32kk.edu.ee/?page_id=199

minu viga, tegin loogilise järelduse sellest, et mu oma laps läks kaheksaks kooli ja tema peatusest oli 32. kooli omadel veel hea tükk maad sõita. ilmselt seal siis ei panda eriti pahaks, kui hiljaks jääd 😉

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.06 22:43; 26.06 13:11; 26.06 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin seda vaidlust lugedes tahtsin lihtsalt öelda, et mega palju gümnaasiumiõpilasi käib tln lähilinnadest/valdadest tallinnasse kooli. muidugi ma ei tea, kas üheksa kümnest saab vanematega koos autoga linna ja muidugi ma ei tea, kui paljud neist alati esimestesse tundidesse jõuavad, aga julgelt kolmandik on väljastpoolt tallinnat, nii et ilmselt on see tehtav. 32. kool on muidugi rongiga tulekuks suhteliselt ebasoodsas kohas, aga rong + 33 buss on siiski veel talutav. minu meelest.

ise käisin kunagi kaks aastat lasnamäe kaugemast otsast mustamäele kooli ja pidin ka enne 6:30 juba bussi peale minema (tunnid algasid 7:45). oli muidugi nõme, aga ei tekkinud isegi mõtet lasnamäele kooli minna. samas, kui teemaalgataja alles uut elukohta valib, äkki saaks siis ikka linnale lähemale? kuigi jah, eks keila ongi lähedal, paljud käivad ju ka kloogalt ja laulasmaalt/lohusalust.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.06 22:43; 26.06 13:11; 26.06 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise käisin nii kolm aastat Tehnikaülikoolis. Keilas oli kodu u kilomeeter raudteejaamast ning siis jalutada Nõmme mäest alla. Ütleme nii, et viskas ikka üle küll ????

See muidugi oli juba u 15 aastat tagasi ja vanade rongidega. Nüüd selle võrra parem, et saab mugavalt tõuksi või rattaga rongi ning rongid käivad tihedamalt ka. Tollal oli keset päeva jube pikk auk ja pidi lihtsalt passima kuskil.

Heh, käisin 12 aastat 30 km kaugusel koolis, buss-rong rohkem kui kilomeeter kodust. Rong pool kilomeetrit koolist, buss umbes kaks. Ei osanud seda kuidagi tüütuks pidada. Harjumus vist. Ahjaa, kodule lähim kool asus 100 m kaugusel. Aga olen tänulik, et vanemad mu teise linna nn eliitkooli panid.

Ainult et 32kk pole kuskilt otsast eliitkool. Tavaline gümnaasium on. Kindlasti pole halb kool. Aga vähemalt minu jaoks pole see kool kuidagi parem teistest Mustamäe, Õismäe või Keila enda koolist. Igapäevaselt 3 tundi transpordile kulutada, et kuskile tavalisse kooli sõita on minu jaoks isiklikult jabur ja sellist asja ma oma lapsele ei teeks.
Ausalt öeldes ei saa ma teemaalgatajast aru. Miks valitakse lapsele kool enne kui elukoht paigas pole? Või vähemalt võiks enne kooli valimist teha eeltööd elukoha suhtes.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 12:29; 25.06 15:19; 25.06 18:29; 26.06 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keilas on ju Eesti suurim kool, miks laps seal ei võiks käia?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise käisin nii kolm aastat Tehnikaülikoolis. Keilas oli kodu u kilomeeter raudteejaamast ning siis jalutada Nõmme mäest alla. Ütleme nii, et viskas ikka üle küll ????

See muidugi oli juba u 15 aastat tagasi ja vanade rongidega. Nüüd selle võrra parem, et saab mugavalt tõuksi või rattaga rongi ning rongid käivad tihedamalt ka. Tollal oli keset päeva jube pikk auk ja pidi lihtsalt passima kuskil.

Heh, käisin 12 aastat 30 km kaugusel koolis, buss-rong rohkem kui kilomeeter kodust. Rong pool kilomeetrit koolist, buss umbes kaks. Ei osanud seda kuidagi tüütuks pidada. Harjumus vist. Ahjaa, kodule lähim kool asus 100 m kaugusel. Aga olen tänulik, et vanemad mu teise linna nn eliitkooli panid.

Ainult et 32kk pole kuskilt otsast eliitkool. Tavaline gümnaasium on. Kindlasti pole halb kool. Aga vähemalt minu jaoks pole see kool kuidagi parem teistest Mustamäe, Õismäe või Keila enda koolist. Igapäevaselt 3 tundi transpordile kulutada, et kuskile tavalisse kooli sõita on minu jaoks isiklikult jabur ja sellist asja ma oma lapsele ei teeks.

Ausalt öeldes ei saa ma teemaalgatajast aru. Miks valitakse lapsele kool enne kui elukoht paigas pole? Või vähemalt võiks enne kooli valimist teha eeltööd elukoha suhtes.

Gümnaasiumide katsetele registreerimine oli juba veebruaris-märtsis. Katsed olid samuti ära. Paberite viimise aeg ka. Kesklinna kooli ei pääsenud laps paraku (et mugav rongiga ntx) ja pealegi 32. meeldis lapsele.
Eeltööd kodu suhtes oleme teinud oi kui kaua, aga pakkumised on nagu on. Lisaks, gümnaasiumisse saamine on paras loterii. Elukoht võib ju olemas olla, aga lähedale kooli ei pruugi saada ikka.
Eks me proovigi nüüd kõike võimalikult mugavaks teha ja seepärast ka selle teema tegin, et maad uurida Keila kohta. Keila on Tallinna lähedal, aga veidi soodsam ning kaalume seda võimaliku elukohana.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.06 11:38; 25.06 12:10; 25.06 12:53; 25.06 15:13; 25.06 18:19; 25.06 22:19; 26.06 21:02; 27.06 12:55; 28.06 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise käisin nii kolm aastat Tehnikaülikoolis. Keilas oli kodu u kilomeeter raudteejaamast ning siis jalutada Nõmme mäest alla. Ütleme nii, et viskas ikka üle küll ????

See muidugi oli juba u 15 aastat tagasi ja vanade rongidega. Nüüd selle võrra parem, et saab mugavalt tõuksi või rattaga rongi ning rongid käivad tihedamalt ka. Tollal oli keset päeva jube pikk auk ja pidi lihtsalt passima kuskil.

Heh, käisin 12 aastat 30 km kaugusel koolis, buss-rong rohkem kui kilomeeter kodust. Rong pool kilomeetrit koolist, buss umbes kaks. Ei osanud seda kuidagi tüütuks pidada. Harjumus vist. Ahjaa, kodule lähim kool asus 100 m kaugusel. Aga olen tänulik, et vanemad mu teise linna nn eliitkooli panid.

Ainult et 32kk pole kuskilt otsast eliitkool. Tavaline gümnaasium on. Kindlasti pole halb kool. Aga vähemalt minu jaoks pole see kool kuidagi parem teistest Mustamäe, Õismäe või Keila enda koolist. Igapäevaselt 3 tundi transpordile kulutada, et kuskile tavalisse kooli sõita on minu jaoks isiklikult jabur ja sellist asja ma oma lapsele ei teeks.

Ausalt öeldes ei saa ma teemaalgatajast aru. Miks valitakse lapsele kool enne kui elukoht paigas pole? Või vähemalt võiks enne kooli valimist teha eeltööd elukoha suhtes.

Gümnaasiumide katsetele registreerimine oli juba veebruaris-märtsis. Katsed olid samuti ära. Paberite viimise aeg ka. Kesklinna kooli ei pääsenud laps paraku (et mugav rongiga ntx) ja pealegi 32. meeldis lapsele.

Eeltööd kodu suhtes oleme teinud oi kui kaua, aga pakkumised on nagu on. Lisaks, gümnaasiumisse saamine on paras loterii. Elukoht võib ju olemas olla, aga lähedale kooli ei pruugi saada ikka.

Eks me proovigi nüüd kõike võimalikult mugavaks teha ja seepärast ka selle teema tegin, et maad uurida Keila kohta. Keila on Tallinna lähedal, aga veidi soodsam ning kaalume seda võimaliku elukohana.

nii et praegu elate kusagil hoopis teises Eesti otsas hoopis?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 07:22; 27.06 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise käisin nii kolm aastat Tehnikaülikoolis. Keilas oli kodu u kilomeeter raudteejaamast ning siis jalutada Nõmme mäest alla. Ütleme nii, et viskas ikka üle küll ????

See muidugi oli juba u 15 aastat tagasi ja vanade rongidega. Nüüd selle võrra parem, et saab mugavalt tõuksi või rattaga rongi ning rongid käivad tihedamalt ka. Tollal oli keset päeva jube pikk auk ja pidi lihtsalt passima kuskil.

Heh, käisin 12 aastat 30 km kaugusel koolis, buss-rong rohkem kui kilomeeter kodust. Rong pool kilomeetrit koolist, buss umbes kaks. Ei osanud seda kuidagi tüütuks pidada. Harjumus vist. Ahjaa, kodule lähim kool asus 100 m kaugusel. Aga olen tänulik, et vanemad mu teise linna nn eliitkooli panid.

Ainult et 32kk pole kuskilt otsast eliitkool. Tavaline gümnaasium on. Kindlasti pole halb kool. Aga vähemalt minu jaoks pole see kool kuidagi parem teistest Mustamäe, Õismäe või Keila enda koolist. Igapäevaselt 3 tundi transpordile kulutada, et kuskile tavalisse kooli sõita on minu jaoks isiklikult jabur ja sellist asja ma oma lapsele ei teeks.

Ausalt öeldes ei saa ma teemaalgatajast aru. Miks valitakse lapsele kool enne kui elukoht paigas pole? Või vähemalt võiks enne kooli valimist teha eeltööd elukoha suhtes.

Gümnaasiumide katsetele registreerimine oli juba veebruaris-märtsis. Katsed olid samuti ära. Paberite viimise aeg ka. Kesklinna kooli ei pääsenud laps paraku (et mugav rongiga ntx) ja pealegi 32. meeldis lapsele.

Eeltööd kodu suhtes oleme teinud oi kui kaua, aga pakkumised on nagu on. Lisaks, gümnaasiumisse saamine on paras loterii. Elukoht võib ju olemas olla, aga lähedale kooli ei pruugi saada ikka.

Eks me proovigi nüüd kõike võimalikult mugavaks teha ja seepärast ka selle teema tegin, et maad uurida Keila kohta. Keila on Tallinna lähedal, aga veidi soodsam ning kaalume seda võimaliku elukohana.

nii et praegu elate kusagil hoopis teises Eesti otsas hoopis?

Ikka palju kaugemal jah. Otsustasime Tallinna kooli ja võimalikult lähedal asuva elukoha kasuks, perekondlikel põhjustel, aga muutustega seoses tekkinud kõhklusi ja kahtlusi. Kõik tundub järsku nii hirmutav????, mis on iseenesest mingil määral normaalne meeleseisund antud olukorras. Pole enam 20-30, et võtad muretult kompsud ja lähed.
Ise ma Tallinnas kasvanud muidu, aga magalasse korterit enam ei taha ja kenamasse kohta ei jaksa. Sellised valikud????

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.06 11:38; 25.06 12:10; 25.06 12:53; 25.06 15:13; 25.06 18:19; 25.06 22:19; 26.06 21:02; 27.06 12:55; 28.06 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei peagi kell 5 ärkama. Rong, millega 8ks kooli peaks jõudma, läheb 6.50. Nüüd oleneb, kaugel jaamast laps elab ja kui kaua ettevalmistusi tahab teha, 1 km on selline 15 minutit jalutamist umbes vist, tempoka kõnniga läbib selle maa ka rutem. On olemas ka varasem rong, kuskil poole seitsme paiku stardib see, kui 6.50 startiv liiga napiks jääb. Siis peaks 5.30 ärkamisest ikkagi piisama. Karm tundub ikkagi.

Elroni sõiduplaan räägib, et rongid (vähemalt suvel) tööpäevadel väljuvad 6.35 ja 6:58. 6.58 jääb juba liiga hiljaks, kui just Hiiule taksot ette ei telli ja sellega kooli treppi ei sõida. Seega jääb 6:35 rong, millega peaks enamvähem kenasti kella kaheksaks jõudma.
Kodust rongile tuleb liikuma hakata (kilomeeter nagu teemaalgataja ütles) siis mingi 6.20-6:25. No ja veidike läheb enda sättimiseks ka. Nii et tõusta tuleb mingi 5:30-6:00, oleneb, kas hommikust sööb ja kaua sättimine võtab. Ei ole väga tore. Aga kui see lapse enda soov on, siis saab hakkama. Kui enda soov ei ole, siis ma vahetaks küll pigem kooli Keilasse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei peagi kell 5 ärkama. Rong, millega 8ks kooli peaks jõudma, läheb 6.50. Nüüd oleneb, kaugel jaamast laps elab ja kui kaua ettevalmistusi tahab teha, 1 km on selline 15 minutit jalutamist umbes vist, tempoka kõnniga läbib selle maa ka rutem. On olemas ka varasem rong, kuskil poole seitsme paiku stardib see, kui 6.50 startiv liiga napiks jääb. Siis peaks 5.30 ärkamisest ikkagi piisama. Karm tundub ikkagi.

Elroni sõiduplaan räägib, et rongid (vähemalt suvel) tööpäevadel väljuvad 6.35 ja 6:58. 6.58 jääb juba liiga hiljaks, kui just Hiiule taksot ette ei telli ja sellega kooli treppi ei sõida. Seega jääb 6:35 rong, millega peaks enamvähem kenasti kella kaheksaks jõudma.

Kodust rongile tuleb liikuma hakata (kilomeeter nagu teemaalgataja ütles) siis mingi 6.20-6:25. No ja veidike läheb enda sättimiseks ka. Nii et tõusta tuleb mingi 5:30-6:00, oleneb, kas hommikust sööb ja kaua sättimine võtab. Ei ole väga tore. Aga kui see lapse enda soov on, siis saab hakkama. Kui enda soov ei ole, siis ma vahetaks küll pigem kooli Keilasse.

Praegu on raudteeremont ja esimese peatusevahe veab buss. Ega see väga palju muidugi juurde ei anna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.06 11:38; 25.06 12:10; 25.06 12:53; 25.06 15:13; 25.06 18:19; 25.06 22:19; 26.06 21:02; 27.06 12:55; 28.06 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elroni sõiduplaan räägib, et rongid (vähemalt suvel) tööpäevadel väljuvad 6.35 ja 6:58. 6.58 jääb juba liiga hiljaks,

Praegu on raudteeremont ja sõit kestab üldse hulga kauem kui normaalselt (bussilt tulemise ja rongi ettesõitmise vahel Valingul on ikka palju puhveraega, mõne rongi puhul on see isegi 15 minutit, loodetavasti varahommikul on asi parem). Kooliaasta sees läks rong Keilast Tallinna poole 6.50 ja loodan, et see rongiaeg taastub remondi lõppedes. Praegu on öeldud, et remont on kooliaasta alguseks läbi (aga vahel need muidugi venivad). 6.50 võib kella 8ks jõudmiseks napiks jääda, oleneb ju 33 bussigraafikust ja ega kool ei asu ka kohe bussipeatuse juures, lühike kõndimismaa tuleb ka juurde, lisaks peab koolis veel enne tunni algust garderoobis üleriided ära võtta ja klassiruumi kõndida jõudma. Nii et võib küll olla, et tuleb 6.30 rongiga käima hakata (ja eks see aeg võib uue plaani tulles siia-sinna nihkuda ka).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 12:08; 25.06 22:29; 25.06 23:05; 28.06 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal viimati käisid tänapäevaselt renoveeritud paneelmaja korteris? Ning Mustamäel on ka uusi kortermaju, mille hinnad pole Keila uutest majadest eriti kallimad. Võibolla kardate paneelmaju ilmaasjata. Keilas oleks mõtet elada, kui mõnel pereliikmel on töökoht Keilas, aga mitte kogu perega loksuda seda vahet iga päev.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gümnaasiumiõpilane saaks iseseisvalt hakkama. Üüri korter kooli lähedale ja lapsel on tüki lihtsam. Ei pea loksuma, logistama. Gümnaasiumis on päris pingeline, pikad koolipäevad, midagi muud tahaks peale kooli ka teha-mõni huviring vms. Vahetevahel mõne sõbraga aega veeta…. Kui elu on kolm aastat rong, buss, kool, buss, rong, kodu… siis on lõpuks s..tamaitse suus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Koolilaps Keilast Tallinnasse kooli iga päev