Esileht Sünnitus Keiser ITK-s

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Keiser ITK-s

Postitas:

Kellel tehtud keisrilõige ITK-s. Kes lõikas ja kuidas olete haava-armiga rahul? KEllel on hea käsi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea käsi? Kas keisriks saab omale ise arsti valida? Selle järgi, kellel hea käsi? Ei usu eriti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saanud arsti ise valida. Ämmakas ütles ainult, et tegemist on väga hea arstiga. Anestesioloogiatudeng rikkus mu selja ära, lõikusel olid probleemid. Laps õnneks terve aga mina pole siiani (2a hiljem).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole küll teemaalgataja, aga sama teema huvitab. On kellelgi infot, kas enne keisrit saab kuidagi soovi ka avaldada, kui ma ei soovi, et praktikandid mu keisrilõikel viibiksid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nahapealse oleva haava armi järgi nüüd küll öelda ei saa, et kellel on hea käsi. Ilusat haava võib teha ka tudeng või siis vastupidi, et ka plastikakirurgi haav võib nahapeal tulla jubedus kui inimese enda kudede armi moodustamine on halb nt tekib keloid või muidu haavad armistuvad halvasti. Tähtis on see, et seest midagi ei vigastaks, et emakas ei rebeneks liiga palju külgedele, kus on arterid või, et kusepõis ja sooled ja muud tähtsad organid ei saaks vigastusi. Tähtis ka see, et lapse saaks normaalselt kätte ilma kaelatraumata jms.

Ilusa haava võib kirurg teha aga kui haav läheb nt põletikku, siis rebeneb lahti või tuleb võtta lahti ja lõpptulemus on ikka halb. Ei taha kedagi hirmutada aga mõelge natuke enne kui mingi haava armi järgi arstile head või halba kätt sildistama hakkate.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on plaaniline keiser, siis peaks saama ise valida, kes lõikab. Aga see valik on ka selles osas piiratud, et plaanilise keisri aegasid pakutakse sulle nii plussmiinus mõned päevad, sinu soovitud arst ei pruugi sel ajal tööl olla.

Ja võib juhtuda nii nagu mul oli, esmaspäeval pidi olema plaaniline, keisri pidi tegema mu arst dr Ebe Kaik, aga läks nii, et laps hakkas varem sündima ja tehti keiser päev varem, pühapäeval. Seda tegi tol päeval valves olnud arst, mingi meesterahvas, oli Aleksander Schotter. Arm on peaaegu olematu, st käega katsudes ei ole midagi tunda, no praegu on näha selline kerge pigmenditriip, kui ma viitsiksin sellele armikreemi peale panna ja järgmisel aastal natuke solaariumis käiksin (praegu imetava emana ei lähe) siis läheks ilmselt ühtlasemaks. Mul on käe peal üks arm kassiküünistusest, no see on selgem ja jämedam.

Aga kuna mul on olnud ainult üks keiserlõige, siis ma loomulikult ei saa öelda, et näe see Schotter tegi jube hea töö aga näiteks see Kaigumutt oli jube soperdis (või vastupidi) 😀 See tähendab, et puudub võrdlusmoment.

Armi puhul sõltub palju ju ka sinu enda organismist, missugune on su nahatüüp, kui kogukas sa oled, kas oli mitmes rasedus või mitmes opp jne. Mina olen väga pehme nahaga, ühtegi venitusarmi mul ei tekkinud raseduse ajal, kaalus võtsin raseduse ajal kolinal alla, mitte juurde, kuskilt tursesse ei läinud… no kõik see mõjutab armi, ma arvan. Pigem mõjutabki just sinu enda organism, mitte arst.

Ma endale opi teinud arstiga polnud varem üldse kokku puutunud, aga öeldi ka, et pidi hea arst olema, et vedas mul. Ebe Kaik pidi üldse kohe eriti hea arst olema, aga ei tea öelda, missuguseid arme ta oma tööga teeb. Keisri juures on mu arvates armist olulisem see, et seda teeks kogenud inimene, mina ennast praktikandil lõigata lasta ei tahaks. Aga samas kui sa satud sinna ootamatult ja on hädaolukord, ainus, kes saada on, on praktikant, siis andku minna.

Mul üldse vedas selle opiga. Toimus hommikul rahulikult, uus puhanud vahetus oli just peale tulnud, anestesioloog tundus ka selline kogenud ja kindla käega, süsti tegemise ajal oli mul õudne paanika, aga valus ei olnud üldse. Kõik käis niimoodi naksnaksnaks ja valmis, paljuõnne! 🙂

lapse Apgari hinded olid 9/10/10, patt oleks viriseda. Ja arstid käisid pärast oppi veel kontrollimas, seesama Schotter käis taastustoast läbi, Kaik käis järgmisel päeval ka üle vaatamas, et oh näe, ma tulin keisrit tegema, aga juba tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas arm ei sõltu mitte lõikavast arstist, vaid kokkuõmblevast õest? arst ei õmble ju minuteada armi kokku?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahet pole ju. Kes sul nii uurib seda kõhtu :)))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Sünnitus Keiser ITK-s

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.