Esileht Imetamine Keiser ja imetamine…appi

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Keiser ja imetamine…appi

Postitas:

Esilekutsumine ei andnud tulemust ja laps tuli ilmale keisriga (täna 5 päevane)…
et nüüdseks on rinnad paistes ja piima kenasti täis. Pumbaga väljalüpstes tuleb piima kenasti.
Lapsele annan mõlemat rinda korralikult 3ndat päeva, sest piima esimestel päevadel ei olnud. haiglas sain siis kõiki variante järgi proovitud.
Hetkel abiks nibukaitse. nibud liiga kõvad ja lapsel raske suus hoida neid.
täna haiglas andsin väga väikeste vahedega lapsele rinda ja ta magas kenasti, ei nutnud.
Nüüd koju jõudes oli ühel rinnal 40 minutit ja nutab hüsteeriliselt. Nõuab lisa, andsime mehega lõpuks asendustoitu juurde ja rahunes maha. Haiglas pumpasin veel 30 ml piima ka välja, et rinnad pehmeneks, selle andsime ka süstlega lapsele ära.
Seega kokku sai ta 30 ml rinnapiima süstlast, 15ml lisa ja 40 minutit imes ta ise rinnast.

Kuidas ma aru nüüd peaks saama, et laps ei saa nibukaitsmega piima kätte…samas rind läks peale imetamist palju pehmemaks.
Palun aidake 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.01 19:20; 28.01 19:35; 01.02 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

…ja lisan veel niipalju, et nüüd vasakus nibus lõhe ka sees ja rinda andes hakkab veritsema…kas võin üldse imetada selle rinnaga või peaks põletiku vältimiseks lihtsalt piima välja pumpama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.01 19:20; 28.01 19:35; 01.02 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

osta apteegist kreemi ma ei mäleta nime(kõsi apteekrilt)Mingi sinine valgega on ta igatahes:) ja määri nibudele:) See aitab aga alguses jah vüib käll olla valus jne nii et pole hullu lase aga edasi:)Proovi anda ilma nibukaitsmeta:)Kui täesti ei saa siis pumba välja 1 rinnast ja teist ikka anna edasi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tere!

Palju õnne lapse sünni puhul!
Alusta Emapiimatarkuse lugemisest (mis on vasakul menüüs).
Proovi loobuda nibukaitsmest, kõige lihtsam on see kategooriliselt ära jätta. Piim ei tule lapsele nibust, piima saamiseks peab laps haarama nibu ümbritsevat ala, mida ta nibukaitsmega imedes teha ei saa.
On hea mõte rind enne lapsele andmist pisut pehmemaks lüpsta. Seda saab teha ka käsitsi. Piimapaisus rinnast ei taha piim hästi välja tulla, seega võid lüpsta näiteks dusi all (ära muretse, kui läheb piima kaotsi, Sul on seda palju). Loe ka Emapiimatarkusest lapse õige imemisvõtte kohta. Püüa saavutada, et laps avaks suu laialt, siis vii ta rinnale. Ära pabista, kui võtte saavutamiseks ja lapse rinnale saamiseks läheb aega, mingu või pool tundi. Võid ka pigistada rinnast pisut piima lapsele suhu.

Kui rinnale on tekkinud lõhed ja tuleb verd, võid sellest rinnast ikkagi imetada. Kasuta Purelan salvi (sellel on ka nõrk tuimestav toime). Kui nibukaitsmega imetades on tekkinud lõhed, siis seda enam on vaja sellest loobuda. Kui lapse imemisvõte saab korda, siis saab imetada ka lõhedega rinnast.

Kui lapse rinnale saamine täielikult ebaõnnestub, lüpsa piima välja ja anna lapsele süstlast. Ära jäta jonni ja pane laps jätkuvalt rinnale (see võib õnnestuda näiteks öösel). Pöördu imetamisnõustaja poole, leiad nõustaja, kes tuleb koju http://www.siet.ee lehelt.

Jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lase mehel osta apteegist Mamavit nibukompresse. Superhea asi lõhenenud nibude jaoks, minule aitasid kohe (paremini kui spets kreemid).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud kõigile vastajaile!
Olen saanud lapse niikaugele, et kui saan ta sööma rinnale, siis ta imeb kenasti (20-50 min).
Nibukaitset enam ei kasuta, aga lõhed alles paranevad. Purelaniga ja bepantheniga kreemitan vaheldumisi.

Ostsime mehega ka rinnapumba ja proovin enne söötmist välja pumbata piima, mille siis annan süstlaga lisaks kui ta peale rinda rahutu on.
Ma olen tähele pannud, et kui ta sai imiku piimasegu, siis ta ahnitses endale toidu kiiresti sisse ja väsis väga kiiresti ( rusikas käed otsekui langesid alla ja ta magas). Nüüd rinna otsas ta kas jääb magama või siis lõpeb söötmine sellega, et ta hakkab rohkem nagu mängima nibuga ja ma käin lapsega seni mööda tuba, kuni ta uinub.
Kas see on normaalne, tundub nagu jääks talle ikka väheks…
Lastearst ütles, et tehnika on kõik jällegi õige ja piima tuleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.01 19:20; 28.01 19:35; 01.02 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on õige, isegi kui sa veedad esimesed nädalad 24 tundi ööpäevas last imetades ja kussutades. Mul oli esimese lapsega täpselt samamoodi. Anna talle rinda alati kui tundub, et ta seda tahab.
Lisatoitu ära anna, pigem muretsege koju kaal ja kaalu last esialgu nt. iga päev samal ajal (paljalt, ilma mähkmeta). Siis näed, kas ja kuidas juurde võtab.
Alguses ongi see värk keeruline ja arusaamatu, aga mina ütlen omast kogemusest, et iga päevaga läheb kergemaks ja veelkord – ära karda hoida last rinnal kasvõi terve päev.
Olge tublid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Imetamine Keiser ja imetamine…appi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.