Esileht Sünnitus Keiser ja tavasünnitus

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Keiser ja tavasünnitus

Postitas:

Tere!
Esimene laps sündis loomulikul teel, nüüd tuleb vist plaaniline keiser. Perekoolis kolades, leidsin, et nii mõnigi eelistab keisrit tavasünnitusele. Palun avaldage arvamust nii keisri kui tavasünnituse osas, et miks just ühte teisele eelistaksite? Ma ei tea miks, aga ma jubdalt kardan keisrit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eelistan igal juhul vaginaalset sünnitust. Keiser on minu jaoks nö hädaabijuhus ja olen sellega nõus juhul, kui see on vältimatu ning päästab minu ja sündiva lapse elud.
Keiser on ikkagi operatsioon ja niisama ennast lõikuda ei lase, isegi kui arstid ennustavad \”suurt\” last. No see laps peab ikka juba 5kilone tulema, et ma ennast hakkida laseks.
Tavasünnitust ma ei karda. Minu jaoks on see loomulik elu osa. Kui oskasin selle lapse eostada, siis saan ka tema sünnitamisega hakkama 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tavasünnituse kogemust pole, st väljutamist aga 2 keisrit olnud, 1 just läbi saanud.
Noh eks need esimesd 5 päeva on jah ikka raske ja vastik aga talutavad, lõikus iseenesest ei ole midagi hullu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka jubedalt kardan keisrit. Ka on seekord keisri võimalus suurem (aga pole veel kindel, õnneks).

Eks keisrit eelistavad need, kel keisrist taastumine on kerge olnud ja samas sünnitus pikka ja keeruline. Paljud nt, kel sünnitusel esimesega avanemine toppama jäi ja erakorraline tehti (või pikalt stimuleeriti ja lõpuks läbi häda laps käes) ning teine plaaniline. Loomulikult, kui isesünnitamise kogemus on halb ja keisrist taastumine oli ok, siis eelistab inimene keisrit.

Aga üldiselt kui sulle juba plaaniline määratakse, siis küllap on selleks põhjust. Kui ise sünnitamine on sulle või lapsele ohtlik, siis keisri kartmine on väike argument. Lohutan ennast sellega, et kui tõesti vaja, siis saab hakkama ka sellega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli loomulik sünnitus 13 aastat tagasi ja 4 nädalat tagasi oli plaaniline keisrilõige.
Taastumine keisrist oli väga kiire, aga eks see on individuaalne.
Mina keisrit ei kartnud sest mul on olnud väga palju operatsioone elus ja minu jaoks polnud seal midagi hirmutavat.
Mina lihtsalt polnud nõus ise sünnitama, sest mul on siiani meeles esimene sünnitus ja ma ei soovinud seda enam kogeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kartsin hirmsasti rasedana keisrit ja sain ikka kenasti ise sünnitada. 3 aastat hiljem sain aru, et õigesti tegin, sest nt. pimesoole haav valutas ka valuvaigistite all 100x hullemini, kui oli synnitus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli esimesega keiser. Taastumine väga raske, tegemist ikkagi operatsiooniga.
Kuigi sünnitanud ei ole siis tean enamvähem sünnitusvalusid. Pooldan loomulikku sünnitust kui võimalik. Kahjuks seekord ei anta mulle jälle seda võimalust.
Aga….kõige olulisem on terve laps ja terve ema! Kui eirata ühiskonna negatiivset suhtumist keisrisse siis olen ema oma lapsele nagu iga teine ja ka laps ei erine teistest. Seega lapse heaolu kõige olulisem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli keisrist taastumine väga kerge. Juba järgmine hommik toimetasin ise. Emotsionaalselt oli keiser aga väga vastumeelne. Justkui ei teki seda loomulikku sidet lapsega…ja sünnitusjärgne depressioon on kerge tulema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esime sünnitus algas küll ise aga peale pea 24 tunnist piinavat ja väsitavat valutamist lõppes siiski keisriga. Nii see keiser kui ka taastumine olid minu jaoks kohutavad. See oli muidugi juba 12 aastat tagasi, nüüd kõik veidi teistmoodi. Aga siiski. Järgmine laps sündis 10 aastat hiljem. Keisrist ja sellest kohutavast sünnitusest ülesaamiseks läks aastaid ja siis veidi tuli ka rasestumiseks vaeva näha. Ja siis poole raseduse pealt hakkasin kartma eesootavat. Olin kogenud nii kohutavat sünnituse ootust kui ka operatsioonist taastumist, mis mõlemad olid ühtmoodi hirmutavad. Läks siiski nii, et teise sünnitasin ise (arsti pideva julgustamise tulemusena läksin proovima) ja teine sünnitus oli hoopis midagi muud: lühem, kergem ja ka taastuda oli sellest loomulikust sünnitusest palju lihtsam.

Eks see oleneb inimesest. Mõne jaoks on sünnitus raskem, teisele jälle lõikusest taastumine. Selle kohta öeldakse, et ega enne ei tea, mis sulle sobib, kui järgi proovid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei oleks lapseootele jäänud ,kui ma poleks olnud kindel, et tuleb keiser.mulle keiser sobis, taastumine oli kiire, ei mingit deprekat, laps mõnus rahulik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 10:27; 21.02 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tehti erakorraline keiser kuna sünnitus oli liiga kiire ja lapse olukord läks ohtlikuks.Sain tunda nii sünnitusvalusid kui ka presse kuid lõpetasin ikka op-i laual. Poeg sündis 11.57 ja juba sama päeva õhtul ajasin end püsti sain tava palati.Taastusin kiiresti ja enesetunne on nüüd peale 2 kuud super.Laps on ka hea rahulik ja haav on ka okei. Kes teab võibolla oleksin sünnitusest kauem taastunud ja rohkem lõhki olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina ei oleks lapseootele jäänud ,kui ma poleks olnud kindel, et tuleb keiser.mulle keiser sobis, taastumine oli kiire, ei mingit deprekat, laps mõnus rahulik.[/tsitaat]

Ja kuidas sa siis enne rasedaks jäämist selles nii kindel olid, et keisri saad? Tegid mõne arstiga lepingu? 😀 Või kuidas see protseduur siis käib. Palun vasta. Endal sama lugu. Enne ei jää kindlasti rasedaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja kuidas sa siis enne rasedaks jäämist selles nii kindel olid, et keisri saad? Tegid mõne arstiga lepingu? 😀 Või kuidas see protseduur siis käib. Palun vasta. Endal sama lugu. Enne ei jää kindlasti rasedaks. [/tsitaat]
mul oli esimene keiser , teise sünnitasin ise , aga sünnituse käigus nihkus häbemeliidus paigast ,nii et ma ei saanud käia. juba siis ütles arst ,et kui üks laps veel ,siis keiser. nii oligi.
kuigi esimeset sünnitusest möödas 19 aastat ja teisest 15.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 10:27; 21.02 08:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Sünnitus Keiser ja tavasünnitus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.