Esileht Sünnitus Keiser või sünnitus?

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Keiser või sünnitus?

Postitas:
Kägu

RE: Keiser või sünnitus?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Päriselus ei ole ma kohanud kedagi, kes ütleks, et keisrilõige oli nohu. Kurdetakse raskeid taastumisi, liiteid ja muid tüsistusi, haavavalu, inetut armi, raskusi lapse rinnale saamisel jne. [/tsitaat]

1. sünnitus — vaginaalne, komplikatsioonidega. Kuu aega ei saanud istuda, valus kõndida, pidev nõrkus, SJD(mida igasugused taastumisvaevused ilmselt soodustavad)
2. sünnitus –keiser. Teisel päeval üles, sain kohe 100% lapse eest hoolitseda. Piim tuli 3. päeval, imetamisega probleeme polnud. Havavalu polnud (mõned päevad võtsin igaks juhuks valuvaigisteid). No ja arm — on jah selline väike häbemeluu kohal, aga andke andeks, mu elu peaks väga tühi olema, kui sellest hakkaksin probleemi tegema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale:
Kui tervis lubab, siis ikka sünnita ise – loodus on naised ju selleks ‘ehitanud’.
Minu kogemus on, et paljud jamad, mida siin kirjeldatakse on pärit sünnitaja peast – hirm ajab keha krampi ja mõtlemise tupikusse.
Minu esimene laps sündis plaanilise keisriga ja nüüd võin öelda, et tema elu algus sai kehvema stardi. See paar kuud, mis ema haav paraneb on üsna lõputud ja pikad nii emale, kui ka lapsele.
Teise lapse otsustasin sünnitada ise. Hakkasin üsna varakult valmistuma. Käisin rasedate joogas, kus õpetati palju olulist ja tund lõppes lobisemise veerandtunniga, kus õpetaja väga kenasti rääkis kõigest, mis vaevama jäi(hirmudest, valust jmt). Sealt sain palju enesekindlust ja jõudu oma otsust ellu viia.
Sünnitasin lõpuks veidi skeptilise meditsiinipersonali ‘kiuste’ ise. Avanemise faas oli aeglane ja hingamise abil hästi talutav. Õpitu abil sain aru mis ja miks minuga toimub. Presside ajal oli väga valus ja armiga emakalihas ilmselt töötas veidi nõrgemalt.
Laps oli suur ja rebendeid oli üksjagu … aga lõpptulemus oli võrreldamatu. Sain sünnitamisest sellise ‘poweri’, et tiksusin selle mõjus veel vähemalt kuu aega tobe naeratus näol. Ja laps on rahulik ja mõnus.
Ole tubli ja ära karda – otsi vastuseid ja lahendusi 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See paar kuud, mis ema haav paraneb on üsna lõputud ja pikad nii emale, kui ka lapsele.
[/tsitaat]

Just sama ütleksin oma esimese, vaginaalse sünnituse kohta, pärast mida oli mul suur, halvasti paranev lahklihahaav, mis tekitas valu käimisel, nii et liikusin nädalaid nagu invaliid. Keisrist taastumine oli selle kõrval köki-möki.

Miks levitatakse ikka veel seda müüti, et keisrist tastumine on pikk ja vaevaline?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Esileht Sünnitus Keiser või sünnitus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.