Esileht Sünnitus Keisriarm – näidustus uueks keisriks

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Keisriarm – näidustus uueks keisriks

Postitas:

Tere!

Kas liigub siin naisi, kellel on olnud eelmine keisri arm “kole” ja saanud seetõttu ka järgmise keisri?

Ise käisin juba ennem rasestumist igaks juhuks armi kontrollimas (6.5 aastat keisrist möödas) ning arst avastas küllaltki paku armkoe. Kommentaar oli – jääte rasedaks ja siis on näha kuidas see koht venima annab.

Nüüd huvitabki mind, et kas kellelgi on veel sarnane olukord olnud vana armiga ning kuidas rasedus / sünnitus läinud on – kas saite ise sünnitada või tehti keiser?

Olgu veel öeldud et eelmine sünnitus oli esilekutsumisega 42 nädalal, kuna sünnitustegevus ei alanud, ligi 24 tunnise valutamise ajal tekkis avatus 6.5 cm ja loote distressi tõttu tehti erakorraline keiser. Hiljem selgus et lapse asendiks oli tagumine kukalseis – kas keegi oskab öelda, mida see täpselt tähendab?

Tänud ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina sattusin nüüd küll segadusse.
Varasemalt on siin räägitud sellest, et ise sünnitamine pandi kahtluse alla, kuna arm on liiga õhuke. Nüüd esmakordselt kuulen, et arm on justkui liiga paks?
Kas arst lausa ütles, et see võib probleemiks osutuda või tõlgendasid ise kuidagi? Sest tegelikult nii ongi, jääd rasedaks ja siis alles saad teada, mida tunned ise armiga seoses ja no kui mõõdetakse ka, siis on näha, kas seal kuskil on tekkinud mingi õhem koht.

Armkude on nii või naa vähese venivusega, no venib ikka, aga pigem peavad venima kõrval olevad koed. Ma soovitan mitte üle mõelda armiga seoses. Väga palju on tekkinud naistel hirme seoses armiga, mis ei aita sünnitamisel kaasa. Armi paksuse hindamisel on küsimus millimeetrites, aga mõõtja on inimene ja ultraheli on masin. Mitterasedana olen ühe teise günekoloogilise probleemi pärast käinud ultrahelis korduvalt ja no varieeruvad ikka need tulemused.

Minu enda olukord oli selline, et kümmenkond aastat tagasi ütles Tartu parim UH arst 20. nädala UH-s, et ei ole mõtet neid arme vaadatagi, väärt infot sellest ei saa. Rohkem UH-s ei käinud ja sünnitasin pärast kahte keisrit kolmanda lapse ise, arme emakal oli seega isegi 2, kahe armi jagu armkudet siis ka, probleeme ei olnud.

Kukalteisu tagumise teisendi kohta guugelda occipitoposterior position. Parem on lasta ämmakal endale see lahti seletada ja kordumise riski hinnata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik, et see vana arm hakkab raseduse ajal lihtsalt valu tegema. Mul tekkis nn armi valu viimase raseduskuu jooksul (ma muidugi olin ka väga aktiivne ja käisin tööl praktiliselt kuni sünnituseni). Sünnitus kutsuti tervislikel põhjustel TA-st varem esile, 8 tundi kestnud sünnituse käigus see arm rebeneski ja tuli uuesti keiser teha.
Aga arst ütles, et seda nn armivalu kurdavad paljud – liitekohad hakkavad venima ja põhjustavad valu. Aga see ei ole nagu sünnitusvalu, pigem nagu keegi teeks kõhus ‘kõrvenõgest’.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tõepoolest, igasuguseid armiga seotud aistinguid võib raseduse ajal tulla. Tundsin ka seda “kõrvenõgese valu”. Minu puhul see ei olnud pidev valu. Ka oli kõht kohati hell, kui laps vehkles sees jne.

Sünnituse stimuleerimine suurendab armi rebenemise riski. Kahju, et seda tehakse lausa ennetähtaegsel sünnituse esilekutsumisel, kui puudub hormonaalne valmisolek sünnituseks, riskid on igatpidi suured ning tekib mulje, et keisrijärgne sünnitus on mega ohtlik. Sel puhul tuleks ikkagi planeerida keiser.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tõepoolest, igasuguseid armiga seotud aistinguid võib raseduse ajal tulla. Tundsin ka seda “kõrvenõgese valu”. Minu puhul see ei olnud pidev valu. Ka oli kõht kohati hell, kui laps vehkles sees jne.

Sünnituse stimuleerimine suurendab armi rebenemise riski. Kahju, et seda tehakse lausa ennetähtaegsel sünnituse esilekutsumisel, kui puudub hormonaalne valmisolek sünnituseks, riskid on igatpidi suured ning tekib mulje, et keisrijärgne sünnitus on mega ohtlik. Sel puhul tuleks ikkagi planeerida keiser.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 4 keisrit olnud ja öeldi et 5 on juba ohtlik aga mida nõu anda teie oskate kas paanitsen üle. Mul armiga emakas viimasest keisrist saab suvel 7 aastat enne seda olid päris lähestikku laste sünnid.
Minu keiseilaste vanused on 7 aastane ,9aastane 10 aastane ja 12

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes nõu? No kui juba rase, siis rase, midagi pole ju teha. Palvetad ja loodad parimat?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud kaks keisrit. Teise raseduse ajal arst arvas, et võiksin ise sünnitada. Proovisin, aga ei õnnestunud. Pärast keisrit arst ütles, et oli väga palju armkudet ja lõikas selle ära. Nüüd kolmas rasedus ja ise enam sünnitada ei lubata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millisest armist sa räägid? Nahapealsest? See küll keisriks näidustust ei anna. Nahk paranebki kõigil erinevalt, mõnel pole armi nähagi, teisel tekib paks kelloidkude selle peale ja on visuaalselt inetu (aga ei mõjuta rasedust).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millisest armist sa räägid? Nahapealsest? See küll keisriks näidustust ei anna. Nahk paranebki kõigil erinevalt, mõnel pole armi nähagi, teisel tekib paks kelloidkude selle peale ja on visuaalselt inetu (aga ei mõjuta rasedust).

Ultraheliga vaadatakse vast ikka emaka armi paksust. Selle järgi otsustatakse kas emakas saab sünnitusega hakkama või on ohtu et arm rebeneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul nüüd teine sünnitus seljataga. Esimene erakorraline keiser ja teine nüüd samuti. Teine sünnitus hakkas ise peale, aga sünnituse käigus hakkas emakaarm valu tegema. Tuhu ajal tegi arm valu, pidin lausa käega kõhtu kinni hoidma… ja kohe sünnituse alguses tuhud olid tihedad – 2,5 – 1,5 minutiliste vahedega algusest peale. Kuna arm tegi valu ja sünnitus oli väga intensiivne, otsustati teha erakorraline keiser. Seal selguski, et esimene arm oli väga õhuke. Presside ajal oleks võinud rebeneda ja siis oleks ülikiirelt vaja olnud oppida. Õnneks läks kõik hästi ja minu ja lapsega kõik hästi. Laps oli ka suur ja mul oli palju lootevett + gestatsioonidiabeet.
Pelgus.
Raseduse ajal armi keegi ei mõõtnud. Oldi seisukohal, et kesirit jõuab alati teha. Ise oleksin soovinud kohe plaanilist, kuna kõik see kokku hirmutas mind (suur laps, palju vett, diabeet, eelnev keiser…). Õnneks läks kõik hästi ja ma olen väga õnnelik selle üle. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Sünnitus Keisriarm – näidustus uueks keisriks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.