Esileht Sünnitus Keisrilõige – üldnarkoos või kohalik tuimestus?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Keisrilõige – üldnarkoos või kohalik tuimestus?

Postitas:

Kas keisrilõige tehake üldnarkoosis või kohaliku tuimestusega (seljasüst?) ? Või millest tuimestuse viis sõltub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehaksegi nii ja naa. Võimalusel ikka narkoosi välditakse – nii nagu kõik operatsioonid, tehakse ka keisrilõige võimalusel “kohaliku tuimestusega”. Ilmselt sõltub ema seisundist ja olukorrast. Aga ka lapsele on parem, kui ema on teadvusel ja lapse saab kohe ema rinnale sättida (eeldusel, et lapsega on kõik korras)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli üldnarkoos, kuna ühel põhjusel kardeti komplikatsioone. Vereülekandeks oli veri valmis tellitud, aga õnneks midagi hullu ei juhtunud, mind õmmeldi kenasti kinni. Kahjuks magasin järgmise päeva hommikuni. Korraks laps toodi, aga ma olin nii väsinud ja juhtmete rägastikus, et ei saanud ennast keeratagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 11:55; 20.03 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli üldnarkoos, kuna ühel põhjusel kardeti komplikatsioone. Vereülekandeks oli veri valmis tellitud, aga õnneks midagi hullu ei juhtunud, mind õmmeldi kenasti kinni. Kahjuks magasin järgmise päeva hommikuni. Korraks laps toodi, aga ma olin nii väsinud ja juhtmete rägastikus, et ei saanud ennast keeratagi.

Kahju, et nii läks. Aga see ongi nagu üks võimalik stsenaarium, miks naised peaks võimalusel proovima nö. loomulikul teel sünnitada. Mõeldes teemale “kardan nii väga valu, et tahan keisrit”. Seal räägivad mitmed “keisrinnad”, kui kerge ja kiire on taastumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui käisin viimaseid proove andmas enne keisrit, siis küsiti lihtsalt, kas tahad koht- või üldnarkoosi. Ütlesin vapralt, et kohtnarkoos vist õigem valik ja nii jäi. Kui süst ära tehti selga, selgus, et see ei mõjunud ja siis pandi küsimata kohe üldnarkoosi ja ärgates oli kõik unustatud. Üldnarkoos endale kindlasti meeldivam, lapsele pidi kohtnarkoos parem olema. Samas laps sai pärast üldnarkoosi Apgari 9-9, st kõik läks väga hästi ka tema jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldnarkoosist välja tulek suht piinarikas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju, et nii läks. Aga see ongi nagu üks võimalik stsenaarium, miks naised peaks võimalusel proovima nö. loomulikul teel sünnitada. Mõeldes teemale “kardan nii väga valu, et tahan keisrit”. Seal räägivad mitmed “keisrinnad”, kui kerge ja kiire on taastumine.

Tegelikult oli nii, et kuna mina soovisin loomulikul teel sünnitada, siis sellega ka arvestati. Iseenesest oli palju näitajaid sellised, et arst soovitas keisrit. Lõpuks saadeti TÜ kliinikumi, kus otsustati, et vaatame, kuidas minema hakkab. Läks nii, et tähtaeg oli üle, kolm päeva kutsuti sünnitust mitmel moel esile. Lõpuks võeti tilk ära ja hommikul tehti operatsioon.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 11:55; 20.03 20:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Sünnitus Keisrilõige – üldnarkoos või kohalik tuimestus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.