Esileht Sünnitus Keisrilõike paistetus ja paranemine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Keisrilõike paistetus ja paranemine

Postitas:

Mul oli erakorraline keiser kolm nädalat tagasi. Haav kasvas paari päevaga ilusti kinni, sellest on vaid peenike roosa jutt järgi ja see ei häiri mind üldse.

Küll aga häirib selle juti kohal olev paistetus, mis tekkis teisel päeval peale keisrit ja pole siiani kadunud. Sünnitusjärgses küsisin arstilt, on see normaalne ja öeldi, et tegu sisemiste haavade õmbluste tursega. Kas see peabki nii kaua turses olema? Kui katsuda seda paksu paistetust, siis on sees tunda ka mõned sõlmekesed ja kõvemad kohad. Kas see on normaalne?

Ja see paistetus ise, nahk selle peal, on tundetu või selline väga vähe tundlik. Ma saan aru, et see on selleks, et närvid lõigati läbi, aga kas need taastuvad?

Ma saan aru, et trenni ei tohi teha, aga samas kärutamine lapsega peaks ju OK olema? Kõndisin eile 6km tempoga umbes 6km/h sest kulus tund. Üsna tempokas kõnd oli, samas see polnud jooksmine ega mingi trenn mu jaoks, aga täna tunnen, et iga sammuga see haava kohal olev paksendi koht nagu tuksatab ja on hell.

Kel on olnud keiser, palun rääkige, kas teil oli ka nii ja kas see kadus millalgi ära ka?

Unustasin haiglas küsida ka seda, et kas keisriga on sünnitusjärgne kontroll nagu tavaliselt? 2 kuu pärast ja ämmaka juures või peab kirurg selle asja üle vaatama hoopis? Vaginaalselt pole ju midagi vaadata ilmselt?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paistetuse kohta ei oska öelda… mul oli samuti armi ühes otsas naha all kõvem koht, nüüdseks kadunud.
6km/tunnis on ikka tempokas. Kui tunned ebamugavust nüüd, siis järelikult võta vaiksemalt. Mul andis sellisel perioodil peale sünnitust ka tolmuimejaga sõitmine edasi-tagasi tunda, tundsin kõhus kiskumist. Opp on ikka opp, tuleb võtta vaiksemalt.
Sünnitusjärgne kontroll on sama, vaadatakse uh-ga emakas ja munasarjad ja räägitakse ras.vastastest vahenditest. Ei mingit kirurgi.

Minu keiser oli 8 nädalat tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka mitu nädalat imelik haavast üleval pool. Katsudes nagu tuim ja justkui paks. Nagu oleks ära surnud käe tunne. Aga see läks mingi hetk ise ära.
Sa lähed niikuinii varsti kontrolli. Siis saad igaks juhuks üle küsida arstilt kui selleks ajaks pole korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Olen III kursuse õe eriala üliõpilane.
Sinu poolt kirjeldatu on omane armide paranemisele. Saan aru, et tunned keisriarmi katsudes naha all paksendit või sõlmekesi ja kõvemaid kohti. Keisriarm suletakse mitmel tasapinnal ja need on sisemiste õmbluste kohad. Sellised sidekoelised tihedamad kohad on armistumise protsessi loomulik käik. Need hakkavad vähehaaval taanduma ja umbes aasta jooksul toimub lõplik armistumine.
Naha tundetus keisriarmi ümbruses on samuti normaalne nähtus – sisselõike kohal olnud närvid on kahjustatud. Naha tundlikkus taastub u 6 kuu kuni aastaga.
Teatav hellus, eriti nii värskete armide puhul, on samuti normaalne.
Nende asjade pärast ei ole tarvis muretseda.

Millal peaksid muretsema?
Kui armipiirkond muutub punetavaks ja valulikuks, haav läheb mõnest kohast lahti, haavast hakkab erituma vedelikku, haav hakkab ebameeldivalt lõhnama.

See, et pärast keisrilõiget tunned füüsilisel pingutusel armipiirkonnas nõrka valulikkust on tavaline ja võib nii olla veel samuti kuni aasta. See hakkab järk-järgult vähenema. Jälgi pingutusel enestunnet. Mul omal on olnud 2 keisrilõikesünnitust ja mäletan, et alguses tekitas ka üsna vähene pingutus kõhus kerget valu.

Sünnitusjärgne visiit on keisrilõike puhul üsna samasugune kui vaginaalse sünnituse korral. Günekoloog hindab vaginaalselt emaka suurust ja asendit, samuti haava paranemist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli päris pikalt, kuude kaupa, armi kohal “paistetus”, aga hiljem sain aru, et see oli sisuliselt üleliigne nahk või “kõht”, mis mõne aja pärast ise ära kadus. Armi ümbrus oli tundetu umbes aasta aega, aga hiljem tundlikkus taastus. Arm ise oli katsudes kergelt hell lausa kaks aastat. St ei häirinud ega valutanud, aga kui näpuga üle tõmmata, oli veidi hell ikkagi. Aga ka see läks lõpuks ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Sünnitus Keisrilõike paistetus ja paranemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.