Esileht Sünnitus keisrilõikest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: keisrilõikest

Postitas:

Kui ohtlik on keisrilõige lapsele ja emale? Kuidas see välja näeb kõik? nii plaaniline , kui ka erakorraline keiser..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 13:13; 22.11 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sellised küsimused?
Keisrilõige on op nagu iga teine oma riskidega. http://www.kliinikum.ee/naistekliinik/suennitusosakond/protseduurid/20-keisriloige

Minul ühe erakorralise keisri kogemus (enneaegne, rasedus oli vaja kiirelt lõpetada). Mis seal ikka: raseeritakse pisut, pannakse kateeder, viiakse opituppa, saad kas seljasüsti (alakehatuimestus) või täisnarkoosi, tehakse lõige, laps võetakse kiirelt välja, sind õmmeldakse üle poole tunni, viiakse intensiivi kus jälgitakse mõned tunnid, narkoos hakkab üle minema, süüa ning juua ei saa, saad vaid huulte niisutust 12h, eemaldatakse kateeder ja aetakse liikuma. Vot see on nüüd see moment miks keisrit mitte tahta. Meeletu valu ja tunne, et keha läheb lihtsalt pooleks. Valuvaigisteid õgid küll kahe suu poolega aga liikuma pead saama!

Mul 2 vaginaalset ja 1 keisri kogemus. Neljandat tahan ise sünnitada aga eks näeb mida aeg toob… Minu jaoks on hinges üks puudujääk: 2 last olen sünnitanud, kolmandat last mina sünnitanud ei ole (keiser ei ole sünnitamine vaid lapse sünd). Vaginaalsest sünnitusest taastud mõne päeva-nädalaga, keisri tulemusel võid veel pool aastat vaevleda valudes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.11 14:10; 22.11 20:27; 22.11 20:30; 24.11 18:55; 26.11 21:45; 26.11 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tehakse keiser silmade tõttu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 13:13; 22.11 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keiser siis päris hull. Isegi juua ega süüa ei tohi. Mul üks loomulik sünnitus selja taga ja pärast seda oli ikka jube janu. Liikuma sai ka kohe ning ei mingeid valusid. Peale keisrit vist ikka päris sant tunne. Ma loodan, et teine sünnitus tuleb ka loomulik. Keiser tundub ikka nii jube 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 17:52; 26.11 17:46; 27.11 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Keiser siis päris hull. Isegi juua ega süüa ei tohi. Mul üks loomulik sünnitus selja taga ja pärast seda oli ikka jube janu. Liikuma sai ka kohe ning ei mingeid valusid. Peale keisrit vist ikka päris sant tunne. Ma loodan, et teine sünnitus tuleb ka loomulik. Keiser tundub ikka nii jube :([/tsitaat]

Ilmas on palju jubedaid asju. Autoõnnetus on ka jube, operatsioonid, mida võid ellu jäämiseks vajada, on jubedad. Kui sellega päästetakse lapse või ema elu, on see jubedus parim variant. Hea, et tänapäeval on selline võimalus. Loomulikult on loomulik sünnitus parim, aga alati ei ole see võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaaniline keiser võib olla ka kerge operatsioon kiire taastumisega. Erakorraline keiser on hoopis midagi muud neid kabte ei saa võrrelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaanilised tehakse kohaliku tuimestusega, erakorralised üldnarkoosiga, kus ärkamine kindlasti raskem.
Aga need keisrinnad, keda mina tean, nendel polnud küll taastumisega mitte kui midagi. Võtsid jah valuvaigisteid, aga neid võtad ka peale loomulikku sünnitust (emaka kokkutõmbed, eriti alates 2. lapsest).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 19:12; 24.11 18:46; 26.11 19:52; 26.11 19:55; 27.11 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka kogemus erakorralise keisriga. Ei tehtud üldnarkoosiga vaid ikka seljasüstiga. Juua sain minumeelest küll peale keisrit intensiivis, lihtsalt korraga mitte palju. Söömisega läks tõesti pikemalt. Püsti ja liikuma aeti juba umbes 6 tundi peale oppi. Pärast oli valus ja tablette sai ikka üle kahe nädala vist söödud. Aga ei ole see asi midagi nii jube nüüd. Selge see, et tõenäoliselt on taastumine loomulikust sünnitusest kiirem ja valutum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Plaanilised tehakse kohaliku tuimestusega, erakorralised üldnarkoosiga, kus ärkamine kindlasti raskem.
Aga need keisrinnad, keda mina tean, nendel polnud küll taastumisega mitte kui midagi. Võtsid jah valuvaigisteid, aga neid võtad ka peale loomulikku sünnitust (emaka kokkutõmbed, eriti alates 2. lapsest). [/tsitaat]

Ei tehta erakorralist üldnarkoosiga alati!
Ju sul tuttavatel keisrinnadel “vedanud”, mina peale vaginaalseid sünnitusi küll valuvaigisteid pole pidanud neelama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.11 14:10; 22.11 20:27; 22.11 20:30; 24.11 18:55; 26.11 21:45; 26.11 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Plaaniline keiser võib olla ka kerge operatsioon kiire taastumisega. Erakorraline keiser on hoopis midagi muud neid kabte ei saa võrrelda.[/tsitaat]

Milles see võrreldamatu erinevus seisneb?
Mina küll vahet ei näe. Kogemus erakorralisega aga nädala pärast oleks täpselt samal moel plaaniline tehtud (opi vajadus muutus lihtsalt erakorraliseks). Ühe puhul on kohe op, teisel juhul oli lihtsalt konkreetne kellaaeg kokku lepitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.11 14:10; 22.11 20:27; 22.11 20:30; 24.11 18:55; 26.11 21:45; 26.11 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps sündis erakorralise keisriga, kuna tal tekkis hapnikupuudus, lisaks minu enda olukord muutus kehvaks.
op oli öösel kell 2, hommikul 7 viidi intensiivist perepalatisse ja püsti aeti päeval 16 ajal. Eks ta valus oli, aga ei midagi hullu. Valuvaigistid olid koguaeg olemas. Esimene päev oli raske tõusta, keerata, aga järgmine päev juba palju lihtsam. 5 päeva pärast jalutasin juba rahulikult poodi.

kuna vaginaalse sünnituse kogemust pole, siis võrrelda ei oska.

Ühesõnaga karta pole midagi. kõige tähtsam on see, et laps sünniks tervelt ja Sinu endaga oleks kõik korras!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on kogemus plaanilise keisriga ja ei ole seal küll mitte midagi karta. eks ikka haavakoht on valus mõned päevad hullemini ja hiljem vähem, aga vaginaalse sünnitusega võivad ka ju kaasneda jubedad rebendid, nii et ei saa veel kuu aega istuda.
minu jaoks oli keisri juures hoopis kõige ebameeldivam põiekateetri panek.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keiser on üsna ohutu operatsioon. Peamiselt sellepärast, et keisreid teevad arstid igapäevaselt, see on nii tuntud-teada op, et ilmselt oskaks enamus pea kinnisilmi sellega hakkama saada.

Riskid muidugi on ja jäävad. Kuna keisri tegemisel pole muud võimalust (suur osa lihtsaid-igapäevaseid op-e tehakse laparoskoopiliselt), siis peab avama kõhuõõne. Sellisel op-il on alati riskid, verejooksu võimalus jne.

Anesteesiaga seotud riskid – oleneb kas valida üldnarkoos või spinaalanesteesia.

Lapsele riskid ka opiga seotud. Sisselõike võimalus (imeväike küll). Päriselt pole veel teada, kas sünnitusteede mitte-läbimine on ka lapsele mingi risk. Sünnitusteedest saamata jäänud bakterifooni tähtsus edaspidises lapse tervises pole vist veel väga täpselt selge. Kas kitsastes sünnitusteedes lapse pigistamine/pigistamata jätmine on talle kasulik/kahjulik – ei tea, arvamusi on mitmeid.

Siis on veel keisri korral oht nö järeltüsistusteks. Emaka armi kokkukasvamise probleemid – enamasti pole probleemi enne kui järgmise raseduse lõpuosas. Siis on väike võimalus, et selgub, et emaka venimine+armikoht võrdub emaka rebenemise oht või päris rebend. Paranemise käigus on võimalik, et tekivad liited, nendest võib samuti tekkida järgmise raseduse käigus probleeme või ka niisama valusid.

Minu jaoks keisriga sünnitamise juures peamine hirm oli esimese lapse keisriga sünnitamine. Sest esimese keisri korral pakutakse juba järgmisele samuti keisrit ja siis jääbki sünnitus kogemata (samas see ei pruugi igaühele probleem olla, mulle küll). Veel tähendab mitu keisri mitut emakaarmi, st iga järgmise rasedusega on juba ohtlikum raseduse lõpuosa. Samuti iga avatud kõhuõõneop on uus liidete tekkimise võimalus kõhuõõnde ning kui esimesest opist neid tekib, siis teine juba keerulisem selle võrra.

Samas kui sul muud võimalust ei ole, siis ei ole. Eks vagniaalsel sünnitusel ole ka omad riskid nii emale kui lapsele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 23:40; 24.11 18:56; 27.11 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eh ei ole see keisrist taastumine nii hullu midagi. Eks ikka on alguses valus ja selline tunne, et sa ei saa iialgi enam kõhulihaseid pingutada, isegi köhides on valus, aga nii kui oled juba püsti saanud, läheb aina paremaks. Mida rohkem end alguses liigutada, seda kergem on. Kui küüru jääd, siis on jälle pärats valusam end sirgu ajada. Mina haiglas käisingi pärast erakorralist keisrit selg sirgu mööda pikka koridori ringi, hooldajatädi põrandalapivarrega sabas, et selg sirgu, selg sirgu! tahtsin ikka küüru end lasta, et mul lihtsam oleks 😀

noh, ja 4 päeva pärast lapse sündi jalutasin poodi nagu keegi veel mainis, kõrvaltvaatajad kindlasti ei saanud arugi, et mida olulist teinud oleks 4 päeva tagasi.

Mõni toimetab sirgel seljal juba 10 tunni pärast ringi (nt sõbranna, kellel oli teine keiser juba).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei tehta erakorralist üldnarkoosiga alati!
Ju sul tuttavatel keisrinnadel “vedanud”, mina peale vaginaalseid sünnitusi küll valuvaigisteid pole pidanud neelama.[/tsitaat]

Üldjuhul tehakse erakorralisi üldnarkoosiga, sest pole aega seljasüstiks(olukord nõuab kiiret sekkumist). Kui läheb keisriks peale epiduraali tegemiseks, siis jah süstitakse lihtsalt ravimit juurde.

Ma ei ütlegi, et vaginaalsel teel sünnitanu neelab valuvaigisteid, aga paljud ikkagi võtavad seda, eriti peale 2. sünnitust, mil emakakokkutõmbed üldjuhul valusamad. Aga eks inimeste valulävi ole erinev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 19:12; 24.11 18:46; 26.11 19:52; 26.11 19:55; 27.11 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Üldjuhul tehakse erakorralisi üldnarkoosiga, sest pole aega seljasüstiks(olukord nõuab kiiret sekkumist). Kui läheb keisriks peale epiduraali tegemiseks, siis jah süstitakse lihtsalt ravimit juurde.

Ma ei ütlegi, et vaginaalsel teel sünnitanu neelab valuvaigisteid, aga paljud ikkagi võtavad seda, eriti peale 2. sünnitust, mil emakakokkutõmbed üldjuhul valusamad. Aga eks inimeste valulävi ole erinev.[/tsitaat]

No kuidagi ei klapi su jutt minu kogemusega. Mul oli kiire sekkumise vajadus – raske preeklampsia HELLPsündroomiga (ilma eelneva epiduraalita ja sünnitusprotsessita). Peale süsti 5min pärast juba testiti mõju ja nuga sisse.

Valuvaigiste osas samuti julgen väita, et pole mina ega mu tuttavad neid söönud peale vaginaalseid sünnitusi. Vastupidi teine sünnitus oli väga kerge ja juba sünnitustoast tatsasin kaerajaani taktis ise perepalatisse – ainus valu oli lapse sünd.

Kes juba vaginaalse sünnituse peale valuvaigisteid vajab, siis tema ei ole kindlasti see kes keisri valusid suudaks kergelt võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.11 14:10; 22.11 20:27; 22.11 20:30; 24.11 18:55; 26.11 21:45; 26.11 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Üldjuhul tehakse erakorralisi üldnarkoosiga, sest pole aega seljasüstiks(olukord nõuab kiiret sekkumist). Kui läheb keisriks peale epiduraali tegemiseks, siis jah süstitakse lihtsalt ravimit juurde.
[/tsitaat]

Üldjuhul asemel oleks õige öelda “üliharva”. Enamasti ei lasta nii kaugele asjal minna, et vaja sekunditega laps kätte saada, jääb aega ka spinaalanesteesia teha. Need on väga loetud korrad, kus vaja üldnarkoos teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 23:40; 24.11 18:56; 27.11 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ei olnud keiser jube. Selle tulemusena sündis imekaunis ja terve tüdruk, minu oma ja armas tütreke 🙂

Ette muretsedes on jah kõik asjad jubedad. Kui hakkad praegu ette kujutama, mida täpselt sulle hambaarsti juures tehakse… päris hirmus, eks 🙂

Keisri kohta on palju infot internetis olemas. Kui võimalik, siis soovitaks ikka “seljasüstiga”, mitte üldnarkoosis. Sel juhul oled koguaeg nö kohal ja ärkvel, saad esimesest hetkest oma lapse rinnale paluda ja ei kaota hetkegi nendest esimestest üliväärtuslikest hetkedest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule on tehtud kolm keisrit.Keisrid kõik olnud plaanilised. Kaks seljasüstiga ja üks üldnarkoosiga. Üldnarkoos tehti, kuna seljasüst ei mõjunud. Minul on taastumised väga lihtsalt läinud. Karta pole küll midagi. Liikuma sain esimesel korral 12 tunni pärast ja kolmandaga 7 tunni pärast. Viimasel korral palusin ise kateetri ära võtta. Haiglast olen saanud välja kolmandal-neljandal päeval. Juba järgmisel päeval olen käinud lapsega jalutamas. Kodus ei ole valuvaigisteid kasutanud. Olen üli õnnelik, et tänapäeval on selline võimalus olemas. Mina küll ei tunne, et olen millegist ilma jäänud, et pole lapsi loomulikul teel sünnitanud.

Olen varem siia postitanud ka oma pika keisriloo. Loe ja pole vaja karta, sest siis ongi väga valus ja paha jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahan veel lisada, et kui võrrelda seljasüstiga või üldnarkoosiga keisrist taastumist, siis ma tundsin ennast paremini pärast seljasüstiga keisrit. Pea oli kogu aeg selge. Väike hirm oli esimesel korral, et kas jalad ikka hakkavad liikuma. See hirm oli asjata, jalgu tundsin juba tund pärast keisrit. Kui toimub üldnarkoosiga op, siis sa uinud ja kohe tehakse ka esimene lõige.
Kui lähed haiglasse, siis pead ise valima, kumma valid.
Üldnarkoosi pluss on see, et sa ei kuule ja ei näe, kuidas keiser toimub. Miinuseks on pea uimasus ja laps saab vähesel määral narkoosi.
Seljasüstiga opi plussiks on see, et oled kogu aeg ärkvel ja saad last kohe näha ning nüüd ka juba kohe opisaalis rinnale. Miinust ei oskagi kohe välja tuua. Ehk see, et tunda on, kui sind sikutatakse ja sinu kõhus askeldatakse. Ütlen kohe juurde, et valus ei ole vaid sa lihtsalt tunned, kuidas seal askeldatakse,
Seljasüstiga opi puhul tuleb sul arvestada, et sa kuuled ja näed kõike. Sa pead olema valmis selleks, et sinu ümber võib sagimiseks minna. Narkoosiarst küsib küll kogu aeg, kuidas sa end tunned ja arstid kõva häälega ei räägi, kui on probleeme. Muidu tekiks sul paanika. Sui midagi hullu on, siis tehakse ka üldnarkoos kohe otsa. Tean ühte tuttavat, kellel oli kolmanda keisri ajal nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on olnud kaks keisrit – üks erakorraline, teine plaaniline, mis lõppkokkuvõttes sai erakorraliseks ( plaaniline keiser tuli teha mõned päevad varem). Esimene siis üldnarkoosiga, Pelgulinnas, ennelõunal sain lapse, järgmisel hommikul sain intensiivist välja, huuli sai vaid tupsutada veega, süüa, juua ei saanud, kolm päeva perepalatis, süüa sain teisel perepalatis olemise päeval- kuivikuid ja teed. Koju saades läksin lapsega jalutama ja tassisin neljandalt korruselt vankri koos lapsega alla. Taastumine kiire. Teine keiser muutus plaanilisest erakorraliseks minu tervisliku seisundi pärast,tehti siiski seljasüstiga. Lapse sain pool viis õhtul ja samal hilisõhtul olin oma kodus, hommikul ärkasin oma voodis ja küll oli mõnus ;). Ma olen siin enne ka kirjutanud, et nii ruttu sain haiglast koju ja seda on siin ULMEKS peetud, aga eks ma ise tean paremini, mis ja kuidas minuga oli. Seekord haav valutas ja võtsin valuvaigisteid nädalajagu, samuti süstisin end nädal aega kõhtu, et vältida trombitekke ohtu. Esimene keisriarm on armas, väike naerusuu, pea märkamatu, teine on päris kole kriips. Rohkem lapsi ma ei soovi, kuid kui kunagi peaks ümber mõtlema, siis kindlasti keiser. Teise lapse “sünnitasin” keisriga (sain nõusoleku plaaniliseks keisriks)just sel põhjusel, et kui mul juba nagunii on armiga emakas ja ma esimesel korral ei saanud ise sünnitamisega hakkama ja lõpuks sekkuti ning tehti erakorraline keiser, siis millepärast ma küll seekord pean hakkama uuesti ise punnitama, sest garantiid ju ei anna keegi, kas saan hakkama, parem siis riske hajutada (ema emotsionaalne seisund on ka risk ja ma paaniliselt kartsin ise sünnitada, sest mul oli üks halb, st ebaõnnestunud kogemus seljataga) ja teha kohe keiser. Ma tean, et ka keiser on risk. Minu anestesioloog ütles mulle, et kui keiser on planeeritud, on riskid viidud miinimumini ja muretseda pole vaja, midagi eluohtlikku ei saa juhtuda. Kindlasti ei ole nii, et kui 1 on keiser olnud, on teine ka, pigem siiski püütakse suunata ise sünnitama. Kui aga on juba kaks järjestikkust keisrit, ei lase keegi kolmandal lapsel ise sündida.

kindlasti ka, pigem siiski püütakse teisel korral panna ise sünnitama, kuid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Plaaniline keiser võib olla ka kerge operatsioon kiire taastumisega. Erakorraline keiser on hoopis midagi muud neid kabte ei saa võrrelda.[/tsitaat]

Erakorralises keisris polnud midagi hullu. Keiser oli õhtul, paari tunni pärast sain lapse rinnale ja enda juurde. Hommikul kuskil 12 paiku vinnasin ennast juba voodi äärele istuma ja perepalatisse läksin omal jalal. Valuvaigisteid vajasin vaid korra esimese öö jooksul. Taastumine oli kiire, ca 3 päeva pärast toimetasin nagu poleks midagi olnudki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 21:37; 25.11 21:38; 28.11 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Plaanilised tehakse kohaliku tuimestusega, erakorralised üldnarkoosiga, kus ärkamine kindlasti raskem.
Aga need keisrinnad, keda mina tean, nendel polnud küll taastumisega mitte kui midagi. Võtsid jah valuvaigisteid, aga neid võtad ka peale loomulikku sünnitust (emaka kokkutõmbed, eriti alates 2. lapsest). [/tsitaat]

Erakorraline oli mul seljasüstiga. Taastumine oli tõesti kukepea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 21:37; 25.11 21:38; 28.11 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Erakorralises keisris polnud midagi hullu. Keiser oli õhtul, paari tunni pärast sain lapse rinnale ja enda juurde. Hommikul kuskil 12 paiku vinnasin ennast juba voodi äärele istuma ja perepalatisse läksin omal jalal. Valuvaigisteid vajasin vaid korra esimese öö jooksul. Taastumine oli kiire, ca 3 päeva pärast toimetasin nagu poleks midagi olnudki. [/tsitaat]

Mul üks loomulik sünnitus selja taga. Tõusin ise sünnituslaualt, jalutasin ja toimetasin kohe ringi nagu poleks sünnitanudki. Valuvaigisteid polnud üldse vaja. Tundub, et keiser teeb naise siiski päevaks paariks sandiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 17:52; 26.11 17:46; 27.11 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No kuidagi ei klapi su jutt minu kogemusega. Mul oli kiire sekkumise vajadus – raske preeklampsia HELLPsündroomiga (ilma eelneva epiduraalita ja sünnitusprotsessita). Peale süsti 5min pärast juba testiti mõju ja nuga sisse.

Valuvaigiste osas samuti julgen väita, et pole mina ega mu tuttavad neid söönud peale vaginaalseid sünnitusi. Vastupidi teine sünnitus oli väga kerge ja juba sünnitustoast tatsasin kaerajaani taktis ise perepalatisse – ainus valu oli lapse sünd.

[/tsitaat]

Minul kogemust keisriga ei ole. Kirjutan seda, mida räägivad ämmakad perekooli loengutes.

1. lapsega (vaginaalne sünd)ma valuvaigisteid ei vajanud, emaka kokkutõmbed olid talutavad. Kirjutasin seda, mida olen kuulnud – lugenud teiste käest (just eriti korduvsünnitajad). Muidugi on iga sünnitus ja inimene erinev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 19:12; 24.11 18:46; 26.11 19:52; 26.11 19:55; 27.11 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Üldjuhul asemel oleks õige öelda “üliharva”. Enamasti ei lasta nii kaugele asjal minna, et vaja sekunditega laps kätte saada, jääb aega ka spinaalanesteesia teha. Need on väga loetud korrad, kus vaja üldnarkoos teha.[/tsitaat

Kordan! Olen rase ja käin perekooli loengutes Tartus ja seda juttu rääkisid kogenud ja tunnustatud ämmaemandad. Aga eks ikka üritatakse kohaliku tuimestusega teha, et ema ja laps saaks nahk – naha kontakti. Ka epiduraalisünnitusel on oht keisriks suurem ja siis ei panda üldnarkoosi, lihtsalt suurendatakse ravimikogust. Ja siis ongi erakorraline keiser seljasüstiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 19:12; 24.11 18:46; 26.11 19:52; 26.11 19:55; 27.11 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minul kogemust keisriga ei ole. Kirjutan seda, mida räägivad ämmakad perekooli loengutes.

1. lapsega (vaginaalne sünd)ma valuvaigisteid ei vajanud, emaka kokkutõmbed olid talutavad. Kirjutasin seda, mida olen kuulnud – lugenud teiste käest (just eriti korduvsünnitajad). Muidugi on iga sünnitus ja inimene erinev. [/tsitaat]

Ja mina kirjutan alati vaid sellest, mida ise kogenud korduvsünnitajana. Perekooli loengutes ja ämmakate poolt räägitakse ka seinast-seina jutte ning oh imet… mitmed jutud ei kuulu üldse reaalsuse valdkonda. Korduvsünnitajana olen ka kogenud, et mitmelapse emast ämmaemanda ametit pidavad räägivad elust, lihtsalt haritud aga koolitarkusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.11 14:10; 22.11 20:27; 22.11 20:30; 24.11 18:55; 26.11 21:45; 26.11 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Üldjuhul asemel oleks õige öelda “üliharva”. Enamasti ei lasta nii kaugele asjal minna, et vaja sekunditega laps kätte saada, jääb aega ka spinaalanesteesia teha. Need on väga loetud korrad, kus vaja üldnarkoos teha.[/tsitaat

Kordan! Olen rase ja käin perekooli loengutes Tartus ja seda juttu rääkisid kogenud ja tunnustatud ämmaemandad. Aga eks ikka üritatakse kohaliku tuimestusega teha, et ema ja laps saaks nahk – naha kontakti. Ka epiduraalisünnitusel on oht keisriks suurem ja siis ei panda üldnarkoosi, lihtsalt suurendatakse ravimikogust. Ja siis ongi erakorraline keiser seljasüstiga. [/tsitaat]

Seega saab järeldada, et nt enneaegsed peaks kõik üldnarkoosis tehtama? Seal ju nahk-naha kontaktist võib vaid unistada ja loota, et last vast juba mõne päeva pärast õnnestub kasvõi kaugelt näha.

Ära raiu kui ise kogemust ei oma ning ära üllatu kui su elu ei lähegi raamatus kirjutatuga kokku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.11 14:10; 22.11 20:27; 22.11 20:30; 24.11 18:55; 26.11 21:45; 26.11 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Üldjuhul asemel oleks õige öelda “üliharva”. Enamasti ei lasta nii kaugele asjal minna, et vaja sekunditega laps kätte saada, jääb aega ka spinaalanesteesia teha. Need on väga loetud korrad, kus vaja üldnarkoos teha.[/tsitaat

Kordan! Olen rase ja käin perekooli loengutes Tartus ja seda juttu rääkisid kogenud ja tunnustatud ämmaemandad. Aga eks ikka üritatakse kohaliku tuimestusega teha, et ema ja laps saaks nahk – naha kontakti. Ka epiduraalisünnitusel on oht keisriks suurem ja siis ei panda üldnarkoosi, lihtsalt suurendatakse ravimikogust. Ja siis ongi erakorraline keiser seljasüstiga. [/tsitaat]

Ükski ämmakas küll keisrit ei tee. Seega pole ämmakas just parim koht, kust keisri kohta infot saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 23:40; 24.11 18:56; 27.11 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keisrilõige võib patsiendi teha sandiks kuni elu lõpuni. Põhiline töö algab siis kui laps on väljas ning hakatakse puhastama ja kokku õmblema. Kui haav on kiht-kihi haaval kokku õmmeldud, siis saavad koed hakata tagasi kokku kasvama ning see võtab aega nädalaid. Nahk näiteks paraneb 2 nädalat.

Kuidas haav paraneb ja koed kokku kavavad sõltub, sellest kui hästi haav puhastati ja kui hästi kokku õmmedi ning kas antakse õiged juhised ning kas neid juhiseid kohandatakse vastavalt patsiendile. Inimesed on ju erinevad. Mitte kõik arstid ei ole osavnäpud. Hea suhtleja ei pruugi olla sama hea ka õmblemises. Mõned on lohakad soss-sepad. Kes juhtub lohaka soss-sepa otsa, see võib peale keisrit kuude viisi põletikega maadelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Sünnitus keisrilõikest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.