Esileht Koolilaps Kella õpetamine

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kella õpetamine

Postitas:

Mu laps läks 1. klassi, on igati tubli, loeb ja kirjutab, arvutab. Aga ma ei ole suutnud ega osanud talle kellatundmist selgeks saada ja see annab praegu kõvasti tunda. Tunneb täistunde klassikalisel kellal, aga see on ju ainut 12-tunnine. Kuidas 24 h süsteemi õpetada? Kuidas õpetada aega tajuma? St ma saan öelda, et su tenn algab kl 2 ehk kl 14 ja ta teab mismoodi on kellal täpselt kl 2. Aga et tajuda mis kell minema hakata või isegi kui joonistan selle 1.45 kellal, siis ta ei taju et sättima tuleb ju varem hakata.

Ma olen lapse potile õpetanud, peput pühkima, lugema, kirjutama, rattaga sõitma, ujuma… aga ma ei suuda ega oska kella õpetada. Palun rääkige oma kogemusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei pea küll paljuks oma algklassilastele õigel ajal helistada, et hakka nüüd ennast kokku pakkima ja trenni minema. Minu arust on nende poolt isegi hästi, kui nad bussiga ise kohale oskavad minna, aga ajakasutuse poolest ma veel endiselt aitan, sest muidu võivad nad ennast kuskile muusse tegevusse unustada ja hiljaks jääda. Kuna aga mina trennide eest maksan, siis on ka minu huvides, et neisse trennidesse ka jõutakse, ja kuna tegemist on bussiga minekuga, siis lihtsalt ei saa lubada, et sellest maha jääks, sest järgmisega pole enam mõtet minna, siis on pool trenni juba läbi. Mõne aja pärast hakkavad nad ka juba ise rohkem kella jälgima ja aru saama, kui kaua neil mingi liigutus aega võtab või kaua nad kodust väljasaamisega kohmitsevad. Nii et anna talle aega, küll see kellatundmine ja ajatajumine ka tulevad varem või hiljem 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajatajuga ära vaeva, anna talle ise märku, küll see tuleb paari aastaga. Kella tundmise õpetamiseks on parim tavaline äratuskell, millel saab seiereid kruttida (võib katkine olla). Krutite seiereid ja laps ütleb, mis kell on. Kui ei tea, räägid ja seletad. Istute mitu õhtut ja õpitegi kella, keerate aga seierid ja ütlete aega. Kui see selge siis võtad suure paberi ja joonistad kella. Nr 3 kõrvale välja kirjutad 15, 4 kõrvale 16 jne.
Seletad lapsele need uued numbrid kõik ära,et ööpäevas on öö ja päeva aeg. Öösel 12 h ja päeval JÄRGMISED 12 tundi, kokku 24.
Võtate jälle kella ja hakkate päeva aegasid ütlema (paber kõrval). Õpite seda ka mitu õhtut. Korras!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aja tajumist ära veel looda.
1. Kui laps suudab kella jälgida, siis märgi talle sättima hakkamise kellaaeg (mitte minema hakkamise aeg)
2. Kui kellavaatamine võib ununeda, siis pane talle äratuskell sobivaks ajaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Koolilaps Kella õpetamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.