Esileht Pereelu ja suhted Kelle huvi on laste jagamine ja kelle huvides on lapsel üks kodu vanemad vahe

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kelle huvi on laste jagamine ja kelle huvides on lapsel üks kodu vanemad vahe

Postitas:

Kelle huvides on see, kui laps vahetab elukohta teatud aja tagant vanemate vahel ning kelle huvides on see, et lapsel on üks kodu, aga vanemad ise vahetavad elukohta teatud aja tagant? Milline neist kahest on lapse huvidele vastav, nii nagu seaduses öeldakse…. lapse huvi kõigepealt ja siis vanemate ego? Kas ise nõustuksid vahetama elukohta iga teatud aja tagant, säilitades lapse kindel kodu või pigem sunniks last seda tegema?

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei ole üldse sellise 50:50 solgutamise pooldaja, aga juhul kui mingil põhjusel seda tuleks teha, siis pean mõistlikuks seda, et kolivad vanemad, mitte laps.

Ma arvan, et 50:50 hooldusõiguse jagamine eeldab seda, et lahkuminek on rahumeelne ja läbisaamine normaalne. Sel juhul selline hooldus toimiks. Kui on olnud suured tülid, üks mustab teist jms tulevärk, siis 50:50 ei sobi üldse.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nt ise olen raskesti kohanev ja peaks peale puhkust kuskil mujal saama kodus puhata.
Minu jaoks oleks selline solgutamine vaimselt väga väsitav.
Ma ei tea kuidas lastel on. Võib olla et oleks põnev, vaheldus. Eri kodud, eri reeglid ja kombed mida tuleb järgida.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et selline variant, et laps elab samas kohas, eeldab selles (lahutatud) peres siis tegelikult kolme kodu olemasolu. On lapse kodu, ema kodu ja isa kodu. Sest kus elab vanem siis sel nädalal, kui lapsega elab teine vanem? Samuti sobib selline lapse kodu variant ainult seni, kuni ühele vanematest tekib uus pere, uus elukaaslane ja ka uued lapsed. Kuidas see siis välja näeks, kas siis koliksid esimese lapse koju ka vanema uus elukaaslane ja hiljem ka nooremad õed-vennad? Või siis käiks vanem külakorda oma erinevate laste vahet?

Ma arvan, kuna oluliste asjade eest vastutab siiski vanem, siis elagu ka lapsed vanemate kodudes. Kui on see nn lapse kodu, kus vanemad sisse-välja kolivad, siis näiteks kelle maitse järgi peaks seal olema sisekujundus? Kes peseb pesud ja koristab? Mis teha toiduga, mis ühe vanema ostetud ja tema nädalal üle jäi? Sellised asjad oleks tõenäoliselt lahutatud vanemate vaheliste lõputute tülide allikas.

Mina leian, et lapsel võiks olla üks baaskodu, ja teist vanemat külastaks ta nii tihti, kui võimalik.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline neist kahest on lapse huvidele vastav, nii nagu seaduses öeldakse

Aga küsi seda seaduse käest! Ja siis küsi endalt, kui palju seda seadust nii sina kui sinu laps üldse tegelikult huvitab. Ja sa näed, et tegelikult ei huvita.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsevanemad on lahku läinud, siis ideaalset varianti lapsele ei ole. Kahjuks see nii on.

Variant, et lapsele jääb üks kodu ja vanemad vahetavad elamist on ehk mõeldav, kui mõlemad vanemad on pärast lahkuminemist üksi jäänud. Aga siis tekib küsimus, miks mitte ühe katuse all koos edasi elada. Kui vanema(te)l on uus pere ja uued laps(ed), siis kuidas see käima peaks?
<p style=”text-align: left;”>Need inimesed, kes on lapse 2 kodu vastu ja räägivad solgutamisest ja teooriast, et lapsel peab olema 1 kodu (kust see teooria küll tulnud on) arvavad, et ühes kodus elamine ja teise vanemaga aeg-ajalt kohtumine on lapsele parim. See vanem, kellega laps aeg-ajalt kohtub, kaugeneb paratamatult lapsest ja samuti ei teki lapsel selle vanemaga samaväärset kiindumussuhet kui vanemaga, kelle juures laps alaliselt elab. Kas selline seis on lapse huvides? Minu arvates ei ole.</p>
Tahan öelda, et kõikidel variantidel on sellises olukorras oma plussid ja miinused ja asi ei ole nii must-valge nagu võib paista.
<p style=”text-align: left;”></p>
 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kelle huvides on see, kui laps vahetab elukohta teatud aja tagant vanemate vahel ning kelle huvides on see, et lapsel on üks kodu, aga vanemad ise vahetavad elukohta teatud aja tagant? Milline neist kahest on lapse huvidele vastav, nii nagu seaduses öeldakse…. lapse huvi kõigepealt ja siis vanemate ego? Kas ise nõustuksid vahetama elukohta iga teatud aja tagant, säilitades lapse kindel kodu või pigem sunniks last seda tegema?

See sõltub ikka lapsest. Mõnele lapsele tuleb vaheldus kasuks, talle meeldib. Teisele ei tule kasuks, ta peaks olema paikne. Muide ka abielus inimesed kolivad, kas laps peaks jääma oma endisesse elukohta elama või vanemaga kaasa liikuma. Aga kui laps ei taha minna, kas siis peab last sundima? Mõni perekond vahetab iga aasta elamist, mis nende lapsed siis tegema peavad, kui nad ei taha? Vanemad kohtusse kaebama, et nad sunnivad last elukohta vahetama ?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see vanemate kolimine eeldab, et vanematel on keelatud igasugused elumuutused ja kui toimub lahkuminek, elatakse AINULT lapse nimel.

Nii näiteks ei saa uut kaaslast, veel lapsi, sest nende laste huvides pole ju kolimine. Samuti töökoha-elukohavahetus..

Kahjuks ei ole mõeldav, et kui vanemad lähvad lahku, siis lapse jaoks ei muutu midagi. Pigem on see kahjulik – kummi venitamine ja kui üks hetk emb-kumb vanem leiab uue kaaslase ja soovib kokku kolida, peab laps ikka uue korraldusega leppima.

Vanemate kolimine on tsirkuse mängimine ja laste alahindamine

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 12:22; 06.05 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse huvides on ehk vaid see, et vanemad, kes on otsustanud lapse saada, koos ka vastutavad oma otsuse eest ja kasvatavad teda KOOS ühises kodus üles. Otsus lahku minna on igal juhul lapse alt vedamine. Meil paraku on vanemate tunded, suu- ja suguelu olulisemad kui laps.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse huvides on ehk vaid see, et vanemad, kes on otsustanud lapse saada, koos ka vastutavad oma otsuse eest ja kasvatavad teda KOOS ühises kodus üles. Otsus lahku minna on igal juhul lapse alt vedamine. Meil paraku on vanemate tunded, suu- ja suguelu olulisemad kui laps.

Tead, ei ole lapse huvides ka üksteist mittearmastavate vanemate nui neljajs kooselu. Mina olen pärit “traditsioonilisest perest”, kus ei mindud lahku. Aga puudus armastus, oli ainult põlgus. Teismelisena oli minu suurim soov vanemate lahutus.

Nii et ei ole asjad mustvalged – kooselu hea, lahutus halb. Kui suhtes pole enam armastust ja austust – lapsed tajuvad seda ja on ikka õnnetud.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 12:22; 06.05 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hästi ei kujuta seda vanemate kolimist ette. Kui kindlalt üksikuteks inimesteks jäävad, vast siis. Minu lapsel ei ole küll mingit traumat, et ta vahepeal minu ja vahepeal isa juures elab. Me ei aja ka joonlauaga aega taga. Vahel on minu juures 3 nädalat järjest, teinekord jälle isa juures terve kuu. Enam-vähem võrdne on meil jaotus küll, aga ei aja juuksekarva lõhki sellega. Mul endal on juba ammu uus abikaasa, minu eksil on samuti uus elukaaslane ja talvel sündis nende perre ka beebi. Ma hästi ei kujuta ette, et täiskasvanud ja uues kooselus inimesed pidevalt kokku ja lahku kolivad 🙂 Või siis jätab mu eks enda naise vastsündinuga kaheks nädalaks üksi ha kolib meie lapse juurde elama ja nii iga kuu. Üsna jabur tundub see mulle isiklikult.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekooli suhtefoorumi emmed tuletavad emadepäeva künnisel ühiskonnale meelde oma “traditsioonilisi privileege ja õigusi”.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed tahavad olla osa oma vanemate elust. Kolme kodu süsteemi puhul tekib kohe see probleem, et nad tahavad ka näha, kus ema ja isa siis elavad kui laste juures ei ole, nad tahavad sinna ööseks jääda, nad tahavad, et neil oleks seal oma asjad. Ma ei tea, miks kolme kodu süsteemi puhul nii automaatselt eeldatakse, justkui püsiks lapsed ainult selles kodus, mis “nende oma” on ja ainult vanemad liiguks edasi-tagasi.

Teine probleem on juba eelnevalt välja toodud – see toimiks ainult seni, kuni vanematel uusi kaaslasi ei ole. Pole mõeldav, et uus kaaslane samuti iga nädal kaasa koliks või üle nädala üksi elaks.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 22:35; 11.05 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine probleem on juba eelnevalt välja toodud – see toimiks ainult seni, kuni vanematel uusi kaaslasi ei ole. Pole mõeldav, et uus kaaslane samuti iga nädal kaasa koliks või üle nädala üksi elaks.

Ja arvestades seda, et enamik lahkuminekuid leiab aset siis, kui ühel osapoolel juba on teine partner, siis….

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellele see lapse kodu veel kuulub kui vanematel on veel igal ühel oma pesa? Raske uskuda, et kõik jaksavad lahutuse korral sobiva arvu kodusid osta/pidada. Aga muidu tuleks ikkagi perest lähtuvalt see laste ja vanemate elamine korraldada. Ei ole ühte ja õiget lahendust. Niisamuti võib see esimesel aastal olla ühtemoodi ja edaspidi teisiti.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja arvestades seda, et enamik lahkuminekuid leiab aset siis, kui ühel osapoolel juba on teine partner, siis….

Just nimelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures seda on kunagi kusagil katsetatud. Eksperimendi korras või nii. Vanemate kolimist. Mõni kuu sellist kolimist ja vanemad olid vaimuhaiged. Ütlesid, et mitte mingil juhul nad nii elada ei taha. Aga lapsi sunnivad. Laps olgu vait ja kannatagu ära. Tühja tema psühhoosist.

Lapse huvides on elada koos oma ema ja isaga.

Krt, vaadake ikka, kellega lapsi teete.  Vastutustunnet võiks rohkem olla. Et ei peaks pärast lahutama ja last solgutama.

Pole küll minu sõnad, aga: kärgpere on vanemate vastutustundetute tegude tagajärjel tekkinud värdmoodustis. Kui on juba lapsed, siis ühe vanema vastutustundetus on ka teise vanema vastutustundetus – vastutustundetu oli oma lapsed vastutustundetuga teha!

 

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures seda on kunagi kusagil katsetatud. Eksperimendi korras või nii. Vanemate kolimist. Mõni kuu sellist kolimist ja vanemad olid vaimuhaiged. Ütlesid, et mitte mingil juhul nad nii elada ei taha. Aga lapsi sunnivad. Laps olgu vait ja kannatagu ära. Tühja tema psühhoosist.

sõltub inimestest, mõnele lapsele sobib selline vaheldumisi kahes kodus elamine, mõnele mitte. suur osa nõukaaegseid lapsi saadeti kogu aeg vaheaegadeks ja tihti ka nädalavahetusteks maale vanaema juurde, keegi ei saanud sest traumat.

ei lähe ka kõik vanemad hulluks, kes laste juures vaheldumisi elamas käivad. mul tuttavad juba pikemat aega niimoodi elanud, et 3 last jäid kodumajja ning ema ja isa elavad nädalate kaupa nende juures. kui isa on laste juures, siis ema oma vanematekodus. isal on oma korter. mõlemal on ka uus suhe olemas, aga elavad visiitsuhtes nendega. lapsi kumbki rohkem juurde ei taha, kolmest piisab mõlemale.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni kuu sellist kolimist ja vanemad olid vaimuhaiged. Ütlesid, et mitte mingil juhul nad nii elada ei taha. Aga lapsi sunnivad. Laps olgu vait ja kannatagu ära.

Laste ja täiskasvanute kolimist ei saa nii üks ühele võrrelda. Lapsena ma näiteks jäin hea meelega igale poole ööseks, sõbrannade ja sugulaste juurde, kõik nädalavahetused ja vaheajad (sealhulgas kolm suvekuud) olin vanavanemate juures. Täiskasvanuna ei taha üldse kuskile mujale ööbima jääda, tahan oma kodu ja oma voodit; isegi pulmast-juubelilt sõidan hea meelega kasvõi vastu hommikut koju tagasi, et oma voodis ärgata.

Aga samas ei olegi keegi väitnud, et vanemate lahkuminek ja sellele järgnev elukorraldus lastele kerge on. Lihtsalt vahel läheb nii, et ei ole enam võimalik koos elada. Mina isiklikult olin väga rõõmus kui mu vanemad otsustasid lahku minna, sest see tähendas, et mul oli lõpuks ometi rahulik kodu, kus isa pidevalt ei joonud-räusanud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 22:35; 11.05 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks kodu on hetkel kindlasti last kasvatava (enamasti ema) vanema huvides. Hetkel makstav elatis on piisavalt motiveeriv enamusele, et seda mitte ära anda. Jutt, et vanemad peaks ise sel juhul kolima on pehmelt öeldes jabur. Meil on laps kolinud väikesest saati kolme kodu vahel. Nüüd juba selles vanuses, et hea meelega oleks üksi maakodus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lapssed kodus ja me vaheldumisi üürikas. Alati on tore koju tulla, suur maja ja aed tahavad hoolt, koduloomad… Lapsi ei hakkaks me mujale elama panema magunii. Nad 14 ja 16 juba. Eks vaatab, kui nad suured. Me nüüd aasta niimoodi elanud ja kōik rahul ja rōōmsad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda kolme kodu varianti hästi ei kujuta ette, et kui vanemad lahus siis elavad laste jaoks jao kaupa seal “laste kodus”. Väiksemate laste puhul vast ei olegi probleemi selle 50/50 jagamisega, aga kui laps juba jõuab teismeikka, ka varajasse, siis see oleks noorele inimesele ikka väga koormav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Pereelu ja suhted Kelle huvi on laste jagamine ja kelle huvides on lapsel üks kodu vanemad vahe