Esileht Koolilaps kelle laps iseseisvalt tööle saanud?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: kelle laps iseseisvalt tööle saanud?

Postitas:

Poeg 17a saatis eelmise nädala algul nelja kohta oma CV suveks tööle saamiseks. Kõik olid kuhugi lattu või tootmisettevõttesse komplekteerijad või laotöölised. Kolm kohta leidis tööportaalidest, üks oli isa tutvuste kaudu. Isa teeb selle ettevõttega tihedalt koostööd ja teadis, et otsivad suveks ajutist tööjõudu. Küsis, kas tema pojal tasuks kandideerida. Seal firmas teati, et nende koostööpartneri X poeg saadab oma CV.
Reedeks ehk u kümme päeva pärast CV-de saatmist oli neljast ainult üks vastanud ja kutsuti vestlusele. Loomulikult see koht, millega meie isa koostööd teeb.
Alati öeldakse, et laps peab olema iseseisev, ise initsiatiivi näitama, ise tööpakkumisi otsima ja kandideerima. Kui tulemuslik selline ISE tegutsemine üldse on? On kellegi laps niiviisi tööle saanud? Vanem laps sai gümnaasiumi vaheaegadel ka niiviisi tööle, et küsisin restoranis töötavalt tuttavalt, kas saaks ettekandjaks, ja saigi. Tema mujalt üldse ei otsinudki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 12:52; 10.06 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja miks sa arvad, et nende mittevastanute töötajate või koostööpartnerite pojad ei võinud oma CV saata?Igal juhul töötab paremini ise kohapeale küsima minek kui mingi paberi saatmine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 16:06; 10.06 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg, 16 a, saatis nelja kohta CV ja kõikidesse kohtadesse kutsuti vestlusele.
Kõik kohad olid ka nõus tööle võtma, aga hetkel ta ei ole veel otsustanud.
Mul kandideeris poodidesse ja söögikohtadesse. Mina ise olin imestunud, et teda vestluse kutsuti…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja miks sa arvad, et nende mittevastanute töötajate või koostööpartnerite pojad ei võinud oma CV saata?Igal juhul töötab paremini ise kohapeale küsima minek kui mingi paberi saatmine.

Sa tõsiselt mõtled, et käiks mööda ettevõtete kontoreid ringi, astuks lihtsalt lambist sisse? Mina peaks hulluks sellist inimest, paneks ta musta nimekirja. Nii ei saa ju personaliosakond tööd teha, kui mingid suva tegelased tänavalt kogu aeg sisse astuvad. Osa kontoritesse ei saagi sisse, all on koodidega uksed ja valvelauad. Küsitakse kohe, kas on kokku lepitud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 12:52; 10.06 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tööandja võtab ka lapsi suviti tööle, lihtsamaid asju tegema. Eelistataksegi oma töötajate või nende tuttavate lapsi kuna nii on mingigi garantii, et noor on kohusetundlik ja suvalisel hetkel kellelegi teatamata ära ei kao (on juhuseid olnud).
Seega tööandja poolt täitsa mõistlik mõte eelistada “omade” lapsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja miks sa arvad, et nende mittevastanute töötajate või koostööpartnerite pojad ei võinud oma CV saata?Igal juhul töötab paremini ise kohapeale küsima minek kui mingi paberi saatmine.

Sa tõsiselt mõtled, et käiks mööda ettevõtete kontoreid ringi, astuks lihtsalt lambist sisse? Mina peaks hulluks sellist inimest, paneks ta musta nimekirja. Nii ei saa ju personaliosakond tööd teha, kui mingid suva tegelased tänavalt kogu aeg sisse astuvad. Osa kontoritesse ei saagi sisse, all on koodidega uksed ja valvelauad. Küsitakse kohe, kas on kokku lepitud?

Ole mureta, sellistes ettevõtetes, kes sinu teismelise tööle tahaks võtta, pole mingit koodi ega valvelauda. Ja jah, loomulikult astud sisse ja räägid endast ning saadki töö, kui seal on sellist tööd teha ja inimest vaja. Mis imemaailmas sina elad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 16:06; 10.06 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on saatnud cv-d nüüd vist juba kolmel kevadel.
Esimesel kevadel oli 15-aastane, OK vanusepiirangu tõttu ilmselt ei vastatud ühelegi kandideerimisele. 16-aastaselt saatis samuti hulgim CV-sid, ei mäleta et oleks kuhugi vestlusele kutsutud. Tööle sai peretuttava kaudu, teda väga hinnati tehtud töö põhjal ja 17-aastasena hakati veebruaris uurima, et äkki tahaks juba kevadel kooliajal osalise koormusega tulla.
Kuna see töö on suhteliselt väikese koormusega ja ühel suvel juba läbi proovitud, arvasime, et võiks miskit muud laadi tööd ka proovida. Tütar saatis veel kevade jooksul erinevatesse kohtadesse CV, et saaks mingi teise tööotsa veel juurde. Kandideeriski sellistele osalise tööajaga ametikohtadele ja mitte ühelegi jälle ei vastatud.
Seega kipun ka arvama, et tööle saab ainult tutvuse kaudu.
Cv-s lapsel just mingit erilist kogemust ju kirja panna pole, mu laps olnud mitmete ürituste organiseerimise juures, aktiivne ja tegus, kohusetundlik ja väga hea õpilane, keelteoskus ei piirdu ainult inglise keelega, õpib heas koolis. Ma ei tea, mida veel tööandja sellises vanuses peaks hindama muud? Aga ei ole saanud ühestki kandideerimisest isegi mitte vastust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minu lapsed on saanud igal aastal endale ise töö. Ei mingeid tutvusi ega soovitamist.
Esimese töökoha osas andsin vihje ja kontaktid, 9-aastased olid siis. Ise kandideerisid. Tänaseks on CVsse kenake rida töökogemusi kirjutada, eks see ka loeb ja päris palju pakuvad endised tööandjad küsimatagi. Ju oli siis hea koostöö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma (poiss) ka 17 ja täiesti ise otsis/leidis omale töö (ta varem ei ole niimoodi suvel täiskohaga tööl käinud).
Kandideeris vist umbes 4 kohta (kõik toitlustusettevõtted Tallinnas), kõikjale kutsuti vestlusele ja lõpuks valis selle koha, mis kõige sümpaatsem tundus.
Juba käib entusiastlikult tööl, kuigi tehniliselt pole kooliaasta veel läbi. Väga rahul on oma valikuga.

Meie vanematena ei seganud ennast kuidagi tema tööotsingutesse, sest me tegelikult olime arvamusel, et ta võiks sellel suvel veel ikka natuke vabamalt asja võtta ja hoopis puhata. Ega neid suvesid enam palju pole jäänud, kus niimoodi mitu kuud saaks lihtsalt olla. Küll jõuab elus veel tööl käia.
Aga ta ise arvas teisiti ja möllis ennast kohe täiskohaga tööle kogu suveks.

Hea on vaadata noort, kes naudib tööl käimist.
Ma ise olin juba unustanud, et niimoodi saab ka tööl käia, et peale kaheksatunnist väsitavat tööpäeva ikka veel silmad säravad ja ei suudeta järgmist tööpäeva ära oodata 🙂

Aga nagu ma aru olen saanud, siis poisi sõpruskonnas suurem osa tema eakaaslasi töötavadki sellel suvel erinevates toitlustusettevõtetes ja keegi pole vähemalt selles valdkonnas küll kohata jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik meie pere 3 last on ise endale tööd leidnud ja juba palju varem kui 17-aastaselt. 18-aastaselt töötasid suviti juba välismaal (lõunamaa kuurortides).
aga nad ei ole ka tehastest alustanud – ikka kohvikud jm vabaaja veetmise sisustamisega seotud tööd. OK, poeg on ka ehitusel abitöid teinud.
tehased soovivad ehk püsivamaid töötajaid, mitte ainult suveks. otsida tuleks ikka hooajatööd kui laps talvel tööl ei saa käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar on purukolmeline, käib tavalises koolis, ei ole mingi tegus-organisaator-ideaal-laps nagu sinu oma. Sai esimese otsimise peale tööle, helistas, kutsuti vestlusele, kohe võeti tööle. Nüüd õpetab juba teisi, on igati hinnatud. Ei jõua niipalju tööd ära teha kui pakutakse. Tingimused ja palk igati korralik. Inglise keel oli kehvake, nüüd on kõvasti paranenud. Enesekindlus on tohutult kasvanud, laps on rõõmus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps kelle laps iseseisvalt tööle saanud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.