Esileht Koolilaps kelle lapsed sõitsid täna rattaga kooli

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: kelle lapsed sõitsid täna rattaga kooli

Postitas:

ma tahaks teada, mis neil vanematel arus on?
mina suutsin välja mõelda mitmeid põhjuseid, miks sõidab laps, tänase koheva lumega, ajamata teedega rattaga kooli:
ei armata oma last.
keelujõud ei käi lapsest üle.
ei huvita mida teeb.
küll õpib oma vigadest. kui libiseb autole ette, siis teinekord enam ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.01 10:07; 18.01 10:21; 18.01 11:11; 18.01 11:51; 18.01 12:46; 18.01 13:02; 18.01 17:21; 19.01 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see sinu asi on?
Kas midagi juhtus? Elav kujutlusvõime ei lubanud perekoolis kommenteerimata jätta?
Tegele iseendaga ja oma asjadega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps läks küll jala kooli, kuid ise sõitsin küll rattaga tööle. Argumendid:
a) piisavalt pikk maa
b) autot ei oma
c) talverehviga täitsa liigeldav (selle ilmaga võimalusel sõiduteele ei roni)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis see sinu asi on?
Kas midagi juhtus? Elav kujutlusvõime ei lubanud perekoolis kommenteerimata jätta?
Tegele iseendaga ja oma asjadega.[/tsitaat]
see on vägagi minu asi. just teiste juhtide asi on see, kuidas lapsele mitte otsa libiseda ja kuidas mööduda jalgratturist nii, et see ei libiseks auto alla.
tundubki nii, et see on kõikide teiste asi, mitte aga selle lapse ema asi, kui turvaliselt ta laps kooli jõuab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.01 10:07; 18.01 10:21; 18.01 11:11; 18.01 11:51; 18.01 12:46; 18.01 13:02; 18.01 17:21; 19.01 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et peaga ei mõtle ja oma lastest ei hooli need inimesed, kes viimaste nädalate liiklussündmuste valguses oma lapsi autodega kooli veavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.01 10:57; 18.01 16:00; 18.01 16:10; 18.01 16:17; 18.01 17:58; 18.01 18:01; 18.01 23:08; 19.01 10:05; 19.01 23:28; 20.01 13:01; 21.01 17:57; 21.01 20:42; 21.01 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

see on vägagi minu asi. just teiste juhtide asi on see, kuidas lapsele mitte otsa libiseda ja kuidas mööduda jalgratturist nii, et see ei libiseks auto alla.
[/tsitaat]
Kas sa ei suuda siis lapsest suurema ringiga mööda sõita! Mõned vanemad peavad varem tööle minema, kui laps kooli. Lapsi ei saa alati valvata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas sa ei suuda siis lapsest suurema ringiga mööda sõita! Mõned vanemad peavad varem tööle minema, kui laps kooli. Lapsi ei saa alati valvata.[/tsitaat]
loomulikult ma sõidangi suurema ringiga. ega ma hull ole, et lapsest lähedalt möödun. ikka nii kaugel vähemalt, et kui ta peaks kukkuma, siis jääks talle nii palju ruumi, kui palju ta kukkumiseks vajab, et pead mitte auto alla jätta.
aga ega juhil ole ka ruumi palju vasakule tõmmata, sest siis olen ma juba vastasuunavööndis.
pealegi ei näe laps, mis lume all on. kui autoga sõidad mõnest konarusest üle, siis ratturit paneb konarus vänderadama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.01 10:07; 18.01 10:21; 18.01 11:11; 18.01 11:51; 18.01 12:46; 18.01 13:02; 18.01 17:21; 19.01 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

loomulikult ma sõidangi suurema ringiga. ega ma hull ole, et lapsest lähedalt möödun. ikka nii kaugel vähemalt, et kui ta peaks kukkuma, siis jääks talle nii palju ruumi, kui palju ta kukkumiseks vajab, et pead mitte auto alla jätta.
aga ega juhil ole ka ruumi palju vasakule tõmmata, sest siis olen ma juba vastasuunavööndis.
pealegi ei näe laps, mis lume all on. kui autoga sõidad mõnest konarusest üle, siis ratturit paneb konarus vänderadama. [/tsitaat]

Mina küll rattaga last kooli täna ei saatnud. Tegelikult talvel ta üldse rattaga ei käi ja veel täpsemalt ei julge ma oma last üldse rattaga sõiduteele lasta. Ja paistab, et just sinusuguste autojuhtide pärast, kes ühe jalgratturi pärast suunatuld sisse ei lülita ja mitte mingil juhul vastassuunda ei sõida. Autost möödudes sa ju ometi teed seda. Samuti ei raatsi hoogu maha võtta. Tulemuseks on see, et auto möödub ratturist nii lähedalt, et see võib pärast autol olnud tolmu varrukalt pühkida. Ja selline asi ei toimu mitte ainult talvel, vaid ka keset suurt suve. Siis kiirused ka ulmelised. Ratturid teavad kindlasti, millest ma räägin. Seega tundub, et probleem ei ole praegu ainult ratturis, vaid ikka sinus ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 11:28; 18.01 12:37; 20.01 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina küll rattaga last kooli täna ei saatnud. Tegelikult talvel ta üldse rattaga ei käi ja veel täpsemalt ei julge ma oma last üldse rattaga sõiduteele lasta. Ja paistab, et just sinusuguste autojuhtide pärast, kes ühe jalgratturi pärast suunatuld sisse ei lülita ja mitte mingil juhul vastassuunda ei sõida. Autost möödudes sa ju ometi teed seda. Samuti ei raatsi hoogu maha võtta. Tulemuseks on see, et auto möödub ratturist nii lähedalt, et see võib pärast autol olnud tolmu varrukalt pühkida. Ja selline asi ei toimu mitte ainult talvel, vaid ka keset suurt suve. Siis kiirused ka ulmelised. Ratturid teavad kindlasti, millest ma räägin. Seega tundub, et probleem ei ole praegu ainult ratturis, vaid ikka sinus ka.[/tsitaat]
issand, kas sul on lugemisest arusaamispuue või?
sellised vastused ajavad algul nutma, siis naerma.
ja seda enam, kui emad teavad, millised on juhid. kui nad neist pole heal arvamusel, kui nad teavad et see on ohtlik. siis kuidas ńad ei hooli, kuidas nad lubavad või kuidas ei hakka nende sõna lastele peale. tekibki küsimus, et kas nad ei hooli. lapsed, need nagunii ei mõtle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.01 10:07; 18.01 10:21; 18.01 11:11; 18.01 11:51; 18.01 12:46; 18.01 13:02; 18.01 17:21; 19.01 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

issand, kas sul on lugemisest arusaamispuue või?
sellised vastused ajavad algul nutma, siis naerma.
ja seda enam, kui emad teavad, millised on juhid. kui nad neist pole heal arvamusel, kui nad teavad et see on ohtlik. siis kuidas ńad ei hooli, kuidas nad lubavad või kuidas ei hakka nende sõna lastele peale. tekibki küsimus, et kas nad ei hooli. lapsed, need nagunii ei mõtle.[/tsitaat]

Ju ma olen puudega jah. No igal juhul jäi mul väga teravalt silma lause vastasuuna vööndisse sõitmisest. No loomulikult leian, et sellise ilma ja lumega ehk ei ole paslik rattaga sõita. Aga sama ohtlikud on sõiduteel kõndivad lapsed, eriti kui neid on mitu. Nii et vahet pole, kas rattaga või jalgsi. Ettevaatlik pead sina olema neist möödudes ja justnimelt sõitma vastasuuna vööndisse. Mina oma lugemispuudega lugesin välja, et sa seda teha ei tahtnud. Ja kui vastassuunast parajasti auto tulemas, siis hoo maha võtma ja ära ootama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 11:28; 18.01 12:37; 20.01 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ju ma olen puudega jah. No igal juhul jäi mul väga teravalt silma lause vastasuuna vööndisse sõitmisest. No loomulikult leian, et sellise ilma ja lumega ehk ei ole paslik rattaga sõita. Aga sama ohtlikud on sõiduteel kõndivad lapsed, eriti kui neid on mitu. Nii et vahet pole, kas rattaga või jalgsi. Ettevaatlik pead sina olema neist möödudes ja justnimelt sõitma vastasuuna vööndisse. Mina oma lugemispuudega lugesin välja, et sa seda teha ei tahtnud. Ja kui vastassuunast parajasti auto tulemas, siis hoo maha võtma ja ära ootama.[/tsitaat]
ei tea mida ma siis teen? vastuunavööndisse sõita ei saa. võtan hoo maha, terve rong mu taga venib. kui saan mina mööda lõpuks, siis minu taga on veel palju palju juhte. kes absoluutselt ei pruugi minu moodi mõelda, et see on ohtlik. kihutavad mööda, vahet lapsega ei jäta, hoogu maha ei võta.
kui ma kirjutan sellest siia, saan ma veel hurjutada, et no ju sa ise oled ka ikka süüdi.
kui lapsega aga sellistes tingimustes juhtub õnnetus, siis on targutajaid palju, et kuidas laps rattaga sellise libedaga tänavale üldse lasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.01 10:07; 18.01 10:21; 18.01 11:11; 18.01 11:51; 18.01 12:46; 18.01 13:02; 18.01 17:21; 19.01 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma miskipärast arvan et näiteks Soomes-Rootsis käib väga palju lapsi ka keset talve ja suurt lund rattaga koolis. Isiklik kogemus välismaalt on ka, et kui ise rattaga teel sõidan ja tagant tulevale autojuhile möödasõit vähei ohtlik tundub, siis ta pigem sõidab aeglaselt minu taga kuni tuleb sobiv koht möödasõiduks kui et ta mööda trügima hakkab.
Nii et kulla teemaalgataja, sa tõesti ei jõua kõiki lapsi ja nende vanemaid kontrollida, millal ja millega nad oma lapsi kooli saadavad – aga oma sõidustiili saad kontrollida kohe kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seepärast ma kirjutangi siia, et mis kasu on sellest kui MINA oma sõidustiili kontrollin. mina olen ema ja mina näen ohtusid.
aga kui palju on juhte, kes ei mõtle ette. kes tegelikult ei peagi ratturist mööduma nii, et vastasuunavööndisse sõidaks.
ps juhtus meil üks selline lugu. mees sõitis autoga ja jalgrattur lihtsalt kukkus talle ette. tänu taevale polnud hoog suur, sest ta alles oli keeranud sinna tänavasse. aga ei ole hullu. iga täiskasvanu teab ise mis riskid võtab, sõitku rattaga.
aga lastega on teine asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.01 10:07; 18.01 10:21; 18.01 11:11; 18.01 11:51; 18.01 12:46; 18.01 13:02; 18.01 17:21; 19.01 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te tegelikult ka mõtletegi nii? Et las laps sõidab pealegi talvel rattaga, kui mõni jobu ta alla ajab, siis on see juht ise süüdi ja suva sellest, mis lapsest saab? Kannatajaks on ju laps sellisel puhul! Ise ikka olete talvel lahtise koheva lumega roolis olnud ja teate, kui pikk on pidurdusteekond ja kui palju on liikluses algajaid juhte, kes ei oska kõiki ohtusid adekvaatselt hinnata? Ja siis kaagutada kooris inimese kallal, kes hoolib võõraste laste elust ja tervisest… No mul pole ka sõnu lihtsalt 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 13:19; 18.01 17:20; 18.01 19:37; 18.01 21:54; 21.01 19:52; 21.01 21:11; 21.01 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen oma silmaga pealt näinud, kuidas talvise ilmaga üks täiskasvanud inimene sõitis rattaga sõidutee ääres oleval jalgratta alal ning täiesti ootamatult käis ta oma rattaga külili. Ratturist paar meetrit taga olnud suhteliselt aeglaselt liikuval bussil oli väga-väga raske selle ootamatusega arvestada ning see oli suur õnn, et mõnikümmend sentimeetrit bussi ja pikalikukkunud ratturi vahele jäi. Libedus on ootamatu ja isegi siis kui autojuhil on võimalik ratturist suurema kaarega mööda minna võib rattur suht ootamatult auto ratta ette prantsatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma miskipärast arvan et näiteks Soomes-Rootsis käib väga palju lapsi ka keset talve ja suurt lund rattaga koolis. Isiklik kogemus välismaalt on ka, et kui ise rattaga teel sõidan ja tagant tulevale autojuhile möödasõit vähei ohtlik tundub, siis ta pigem sõidab aeglaselt minu taga kuni tuleb sobiv koht möödasõiduks kui et ta mööda trügima hakkab.
Nii et kulla teemaalgataja, sa tõesti ei jõua kõiki lapsi ja nende vanemaid kontrollida, millal ja millega nad oma lapsi kooli saadavad – aga oma sõidustiili saad kontrollida kohe kindlasti. [/tsitaat]palun võta mõnest lehest nt liiklusõnnetuste kommentaarid lahti ja saad teada, mida mõtlevad ca 90% kommenteerijatest, neist juhtidest, kes ei sõida pidevalt suurima lubatud kiirusega- taolisi teemasid on ka siin olnud ja siis tule teemaalgatajat süüdistama, et see on \”jobu\”, et julgeb probleemile tähelepanu juhtida.
meie liikluskultuuri(tuse) ja praeguste ilmaolude juures- nt meil olid hommikul teed täiesti lahti lükkamata- on jalgrattal liiklemine vägagi ohtlik, eriti veel, kui liiklejaks on laps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 14:22; 18.01 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kah teema mida nüüd postitada, Soomes sõidavad enamus lapsed ja inimesed rattaga, ka siis kui külma on -15, 30 kraadi. Jäta auto koju ja sõida ka rattaga kui sa nii väga pablad, et sõita ei oska!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 14:35; 18.01 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kah teema mida nüüd postitada, Soomes sõidavad enamus lapsed ja inimesed rattaga, ka siis kui külma on -15, 30 kraadi. Jäta auto koju ja sõida ka rattaga kui sa nii väga pablad, et sõita ei oska![/tsitaat]

Kas Soomes on lapsed ja inimesed kaks eri liiki? Ja mina küll pole näinud Soomes talvel massiliselt jalgrattureid, aga noh – suur maa – ju ma pole õigel ajal õigesse kohta sattunud siis…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja küsimusele vastates.
Juhtus eelmisel aastal, kahel esimesel suure lume päeval. Laps (8), kes harjunud rattaga trennis käima, võttis nagu ikka kuurist ratta, pani kiivri pähe, helkurvesti selga ning sõitis mööda kergliiklusteed trenni. Laps ei tunneta libedusest tulenevat ohtu! Tegelik oht on teele jääv väga järsk ja suur alati liivatamata laskumine. Lisaks olen transportinud talvel haiglasse kukkunud ja vaagnaluumurruga ratturit.
Trenniminek ja -tulek ei ole meie peres aga teemad, mida arutada. Kedagi kodus polnud ei minekul ega tulekul, jäid rattasõidud teadmata. Kolmandal päeval olin kodus ja siis ütles, et käis ka eelmistel lumistel päevadel rattaga.
Hoolimatuks end ei pea, last rumalaks ka mitte. Lihtsalt juhuste kokkusattumus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

issand, kas sul on lugemisest arusaamispuue või?
sellised vastused ajavad algul nutma, siis naerma.
ja seda enam, kui emad teavad, millised on juhid. kui nad neist pole heal arvamusel, kui nad teavad et see on ohtlik. siis kuidas ńad ei hooli, kuidas nad lubavad või kuidas ei hakka nende sõna lastele peale. tekibki küsimus, et kas nad ei hooli. lapsed, need nagunii ei mõtle.[/tsitaat]

Seepeale võiks öelda, et autos istuvaid lapsi ja täiskasvanuid saab õnnetustes kordades rohkem surma kui jalgaratastel sõitvaid. Küsiks siis, mis on vanematel arus, kui nad oma lapsed autosse panevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.01 10:57; 18.01 16:00; 18.01 16:10; 18.01 16:17; 18.01 17:58; 18.01 18:01; 18.01 23:08; 19.01 10:05; 19.01 23:28; 20.01 13:01; 21.01 17:57; 21.01 20:42; 21.01 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]titsumutsu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas Soomes on lapsed ja inimesed kaks eri liiki? Ja mina küll pole näinud Soomes talvel massiliselt jalgrattureid, aga noh – suur maa – ju ma pole õigel ajal õigesse kohta sattunud siis…[/tsitaat]

Ma nägin aasta tagasi jaanuaris Kuusamos 22-kraadise pakasega sõitmas ikka üks jagu jalgrattureid (nii lapsi kui täiskasvanuid) – ei jõudnud ära imestada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.01 10:57; 18.01 16:00; 18.01 16:10; 18.01 16:17; 18.01 17:58; 18.01 18:01; 18.01 23:08; 19.01 10:05; 19.01 23:28; 20.01 13:01; 21.01 17:57; 21.01 20:42; 21.01 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas te tegelikult ka mõtletegi nii? Et las laps sõidab pealegi talvel rattaga, kui mõni jobu ta alla ajab, siis on see juht ise süüdi ja suva sellest, mis lapsest saab? Kannatajaks on ju laps sellisel puhul! Ise ikka olete talvel lahtise koheva lumega roolis olnud ja teate, kui pikk on pidurdusteekond ja kui palju on liikluses algajaid juhte, kes ei oska kõiki ohtusid adekvaatselt hinnata? Ja siis kaagutada kooris inimese kallal, kes hoolib võõraste laste elust ja tervisest… No mul pole ka sõnu lihtsalt :([/tsitaat]

Saad sa aru – teemaalgataja üritab praegu autojuhtide hoolimatusest ja liikluskultuuritusest tulenevaid probleeme veeretada jalgratturitele – see teebki viha. Probleem ei ole meil mitte jallgratturites, vaid eelkõige autojuhtides. On äärmiselt alatu süüdistada jalgratturitest laste vanemaid selles, milles nad tegelikult süüdi ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.01 10:57; 18.01 16:00; 18.01 16:10; 18.01 16:17; 18.01 17:58; 18.01 18:01; 18.01 23:08; 19.01 10:05; 19.01 23:28; 20.01 13:01; 21.01 17:57; 21.01 20:42; 21.01 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Saad sa aru – teemaalgataja üritab praegu autojuhtide hoolimatusest ja liikluskultuuritusest tulenevaid probleeme veeretada jalgratturitele – see teebki viha. Probleem ei ole meil mitte jallgratturites, vaid eelkõige autojuhtides. On äärmiselt alatu süüdistada jalgratturitest laste vanemaid selles, milles nad tegelikult süüdi ei ole.[/tsitaat]süüdi või mitte, aga meie liikluskultuur ja teeolud on täpselt sellised nagu nad on ja ka minu jaoks on sellises olukorras lapse rattaga kooli saatmine vastutustundetu, eriti hommikuse tipptunni ajal

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 14:22; 18.01 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ongi kahe otsaga asi.

Ühest küljest arvan mina ka, et talvel meie tänavahoolduse taseme juures last rattaga kooli saata on ikka pagana suur risk.

Teisalt meeldiks mulle, kui ka Eesti liiguks rohkem Skandinaavialiku rattakultuuri suunas. Seega julgustaks kõiki võimalikult palju igapäevaseid sõite rattaga tegema ning autojuhte palun nendega arvestada ja leppida ja mitte nii hullusti pahaks panna.[tsitaat]palun võta mõnest lehest nt liiklusõnnetuste kommentaarid lahti ja saad teada, mida mõtlevad ca 90% kommenteerijatest, neist juhtidest, kes ei sõida pidevalt suurima lubatud kiirusega[/tsitaat]Tehkem olukordadel vahet!

Ka mina taunin juhte, kes otsustavad maanteel sõita üsna kõikuva kiirusega, sealjuures näiteks 80-ga just nendes kohtades, kus möödasõit on parajasti raskendatud. Ja seda kõike ilma nähtava põhjuseta!

Tee ääres sõitev jalgrattur, eriti laps ja iseäranis raskete ilmaoludega on minu meelest küll üks väga hea põhjus kiiruse vähendamiseks. Taunin pigem neid, kes seda ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Saad sa aru – teemaalgataja üritab praegu autojuhtide hoolimatusest ja liikluskultuuritusest tulenevaid probleeme veeretada jalgratturitele – see teebki viha. Probleem ei ole meil mitte jallgratturites, vaid eelkõige autojuhtides. On äärmiselt alatu süüdistada jalgratturitest laste vanemaid selles, milles nad tegelikult süüdi ei ole.[/tsitaat]

Mina ei lugenud küll kuskilt välja, et teemaalgataja autojuhtide hoolimatust õigustab. Inimene üritab selgitada, et laps kohevas lumes jalgrattal on ohtlik nii endale kui teistele. Kas sa kujutad ette, mis juhtub, kui see laps kukub? Taga sõitev auto võib sõita kiirusega 30 km tunnis, aga pidama ta ikka kohe ei saa ja kui vastassuunavööndist tuleb parasjagu teine auto, siis pole ju kuhugi keerata ka!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 13:19; 18.01 17:20; 18.01 19:37; 18.01 21:54; 21.01 19:52; 21.01 21:11; 21.01 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Saad sa aru – teemaalgataja üritab praegu autojuhtide hoolimatusest ja liikluskultuuritusest tulenevaid probleeme veeretada jalgratturitele – see teebki viha. Probleem ei ole meil mitte jallgratturites, vaid eelkõige autojuhtides. On äärmiselt alatu süüdistada jalgratturitest laste vanemaid selles, milles nad tegelikult süüdi ei ole.[/tsitaat]
saad sa ise ka aru, et sellises kokkupõrkes, kukkumises valel ajal ja vales kohas saab kannatada vaid jalgrattur.
seega milleks võtta selliseid riske oma lapse õigustamiseks. kui juhtub laps kukkuma, libiseb, siis jääb ta auto alla. isegi juhi vabandamine ei tee teda niipea terveks, kui üldse ellu jäi.
see on tobe: minu õigus, minu õigus, minu lapse õigus, minu kui jalgratturi õigus. mida sa selle õigusega sandina pärast enam teed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.01 10:07; 18.01 10:21; 18.01 11:11; 18.01 11:51; 18.01 12:46; 18.01 13:02; 18.01 17:21; 19.01 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina ei lugenud küll kuskilt välja, et teemaalgataja autojuhtide hoolimatust õigustab. Inimene üritab selgitada, et laps kohevas lumes jalgrattal on ohtlik nii endale kui teistele. Kas sa kujutad ette, mis juhtub, kui see laps kukub? Taga sõitev auto võib sõita kiirusega 30 km tunnis, aga pidama ta ikka kohe ei saa ja kui vastassuunavööndist tuleb parasjagu teine auto, siis pole ju kuhugi keerata ka! [/tsitaat]

Teemaalgataja ei üritanud oma teemaalgatuses midagi selgitada, vaid lajatas üsna inetul kombel lapsevanematele, millest sai üsna üheselt aru, et oma käitumist peavad korrigeerima need, kes jalgratastega sõidavad, aga mitte autojuhid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.01 10:57; 18.01 16:00; 18.01 16:10; 18.01 16:17; 18.01 17:58; 18.01 18:01; 18.01 23:08; 19.01 10:05; 19.01 23:28; 20.01 13:01; 21.01 17:57; 21.01 20:42; 21.01 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

saad sa ise ka aru, et sellises kokkupõrkes, kukkumises valel ajal ja vales kohas saab kannatada vaid jalgrattur.
seega milleks võtta selliseid riske oma lapse õigustamiseks. kui juhtub laps kukkuma, libiseb, siis jääb ta auto alla. isegi juhi vabandamine ei tee teda niipea terveks, kui üldse ellu jäi.
see on tobe: minu õigus, minu õigus, minu lapse õigus, minu kui jalgratturi õigus. mida sa selle õigusega sandina pärast enam teed? [/tsitaat]

Keegi polegi õigust taga ajanud. Teemaalgataja taolistele vähese ajupotentsiaaliga inetult lahmivatele tegelastele tuleb niikaua selgitada, kuni nad aru saavad, milles probleem tegelikult on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.01 10:57; 18.01 16:00; 18.01 16:10; 18.01 16:17; 18.01 17:58; 18.01 18:01; 18.01 23:08; 19.01 10:05; 19.01 23:28; 20.01 13:01; 21.01 17:57; 21.01 20:42; 21.01 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajaga nõus.
Tema sõimajad ja autojuhtide mõnitajad ilmselt ise nii eriti autojuhid ei ole. Või on siis suveautojuhid. Soovitada tervel tänavatäiel autodel hommikuse tipptunni ajal südatalvel linnas vastassuunavööndis käia on väga imelik soovitus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Keegi polegi õigust taga ajanud. Teemaalgataja taolistele vähese ajupotentsiaaliga inetult lahmivatele tegelastele tuleb niikaua selgitada, kuni nad aru saavad, milles probleem tegelikult on. [/tsitaat]

Tundub, et sa iseloomustasid praegu iseennast. Ja väga täpselt kusjuures!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 13:19; 18.01 17:20; 18.01 19:37; 18.01 21:54; 21.01 19:52; 21.01 21:11; 21.01 22:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )


Esileht Koolilaps kelle lapsed sõitsid täna rattaga kooli

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.