Esileht Väikelaps Kelle lapsel allergiline riniit või sellest kujunenud astma?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Kelle lapsel allergiline riniit või sellest kujunenud astma?

Postitas:

Mure järgmine. Pojal ajates 1,5a saamisest igal aastal aprill- oktoober läbipaistev sekreet jookseb koguaeg. Kuni 4 a saamiseni arvas perearst, et kuna vara kollektiivi läinud, siis viirused. Siis lõigati adenoid. Asi ei paranenud.
Nüüd laps 6,5 a ja saime eelmisel kevadel diagnoosi allergiline riniit ja Amyways ninasprei. Paranenud pole ikka midagi. Astma testid tehti ka, aga negatiivsed.
Lapsel iga 3-4 nädala tagant kerge bronhiit, sest sekreet jookseb kopsu ja ajab köhima ja ärritab kopsu üles.

Perearst soovitas teha uuesti astma testid.

Mul juba täiesti jõuetu tunne. Kust te olete abi saanud, milliseid rohtusid kasutate? Või mida üldse soovitate veel uurida või kuhu pöörduda?

Minu lapsel on nii, et öösel on nina lahti, aga kuulen, et vahepeal neelatab, nagu midagi ikka jookseks tal seal neelus. Unehäired- ärkab üles, nutab, köhib , läkastab röga välja ja siis magab rahulikult edasi. Hommikul, kui on ärganud, siis maks. tunni pärast jookseb ninast juba läbipaistvat sekreeti praktiliselt vahetpidamata. Kuid päevas võib olla hetki, kui ta nina on täiesti kuiv. Rohkem jookseb õues.
Allergiatestid olid kõik negatiivsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Minu lapsel on diagnoositud lihtsalt allergiline astma, aga seda siis hingamiseprobleemide tõttu. Kevadised-suvised õitsemisprobleemid võivad tal küll nohu tekitada, kuid see ei kesta pidevalt. Pigem väga järsu algusega, aevastab palju ja siis nii paar tundi. Selline atakk võib teda tabada nii öösel kui päeval ja pole seotud sellega, mis kell ta õues käis. Samas kõige tihedamini taba see teda hommikul pärast ärkamist.
Mis astmatestid talle tehti? Minu arust need hingamise-kopsumahutestid ei saagi ju näidata vesise nohu tekkimise probleemi. S.t. et vabalt võib ainult see üks probleem olla. Kas Sa eksperimenti ei taha teha, et laps on paar päeva ainult toas, s.t. et akent tuulutad ka ainult läbi riide, et õietolm, muud osakesed tuppa ei pääse? Samas kui see on aastaid kestev probleem ja päevast päeva, s.t. et ei ole mingit muutus ei vihamse ilmaga või päiksepaistega, siis see ikka ei aita.
Meile andis allergoloog kunagi mingit publrit ninna panemiseks, et see pidi takistama vesise nohu tekkimist. Aga laps ei olnud nõus selle katsetamisega, niiet ma ei tea, kas see oleks mõjunud.
Soovitus on minna veelkord lasteallergoloogi juurde, kes äkki oskab midagi targemat öelda ja nõu anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no see on puhas ōietolmu allergia. Miks teil ravimeid juba peal pole? Minu poeg 2,5 ja juba märtsist iga päev nasonex ja zyrtec, nüüd vahetasime zyrteci tavegyli vastu, sellel positiivne kerge unisust tekitav k6rvaltoime ja laps saab ilusti magada öösel.

Alleriatestid meil k6ik negatiivsed, aga see polegi oluline, see v6ibki nii olla. Aita palun oma last ja anna talle allergiarohtu. Seda tuleb anda iga päev, vaatamata sellele, et sümptomid kaovad. Annadki terve hooaja (aprill kuni okt). Lisaks jälgi palun, kas ta peale mingite puu-ja juurviljade söömist on rohkem nohune. Paljud annavad ristreaktsioone 6ietolmuga. Vii ennast ise allergiaga kurssi.

Kui allerglist riniiti ei ravi, läheb see suure t6enäosusega astmaks. Hetkel ei ole veel hilja. Otsi palun endale normaalne allergoloog. Kus sa praegu käid? Perearst v LOR ei jaga suure t6enäosusega allergiast pooltki nii palju kui korralik allergoloog.

Meil aitab nasonex väga hästi, see on küll steroid, aga lokaalne, ja v6rreldes kannatustega, mida laps taluma peab ilma selle rohuta ei kahtle ma sekundikski, et talle seda vaja.

Mina soovitan sul minna kas dr Kiisküla v dr Putniku juurde Tallinnas. Tartus on Dr Kaja Julge. Aga pm on vaja ikkagi kahte asja, lokaalselt m6 juvat (ninna pihustatavat) ravimit turse alandamiseks ja tulekahju kustutamiseks pidevalt mingit antihistamiini. Ja jälgi ristallergiaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Väikelaps Kelle lapsel allergiline riniit või sellest kujunenud astma?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.