Esileht Väikelaps Kelle lapsel olnud aftoosne stomatiit ehk haavandiline stomatiit?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kelle lapsel olnud aftoosne stomatiit ehk haavandiline stomatiit?

Postitas:

Kas kellegi lapsel on see olnud. Vaatan, et lapsel põsed viimasel ajal nagu paistes seest. Eile õhtul hambaid üle pestes vaatasin et täpselt samasugused haavandid nagu siin pildil:http://tervis.postimees.ee/1143432/tuhandete-eestlaste-igapaevaelu-hairivad-salaparased-suuhaavandid

Lapsel on tuju ja isu hea. Samas tean, et mingi kuuaega tagasi toppis ta koguaeg näppe suhu, samas palavikku vms ei ole olnud.

Kuidas kiirendada selle paranemist. Perearsti ei õnnestunudki täna kätte saada…

Kellel kogemusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel on ka vehel aftid suus, eriti just külmaperioodil. See on herpes viirus. Kui see lapsele hädsid ei põhjusta ja palavikku pole, siis ei pea midagi tegema. Need on valusad, aga kaovad ise u nädala pärast. Hambaarst soovitas haavandeid lihtsalt Kamistadiga määrida, see tuimestab. Mingit ravi neil otseselt polegi.
Mul endal on lapsena olnud väga tõsine herpes-stomatiit. Suu olihaavandeid täis, süüa ei saanud, palavik oli ka. Sii olin haiglas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Super asi!
https://apteek.apotheka.ee/product/3789/gum-aftamed-suuoone-haavandite-geel-12ml

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka see, on tihti korduv asi, URGO geel on hea asi, kiiresti parandab ja laps sellega harjunud on nõus määrima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli stomatiit ja saime emost sinist rohtu, see aitas kõige paremini. haigus kestab 4-7 päeva, mingid päevad on nii valus et laps ei saa süüa juua.Samas on praegu liikvel enteroviirus, millega tulevad ka suhu villid ja kehale ka ja pole ka ravi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mu lapsel on ka vehel aftid suus, eriti just külmaperioodil. See on herpes viirus. Kui see lapsele hädsid ei põhjusta ja palavikku pole, siis ei pea midagi tegema. Need on valusad, aga kaovad ise u nädala pärast. Hambaarst soovitas haavandeid lihtsalt Kamistadiga määrida, see tuimestab. Mingit ravi neil otseselt polegi.
Mul endal on lapsena olnud väga tõsine herpes-stomatiit. Suu olihaavandeid täis, süüa ei saanud, palavik oli ka. Sii olin haiglas.[/tsitaat]

Aftidel ja herpesviirusel küll mingit seost ei ole, need on kaks täiesti erinevat asja. Aftide tekkepõhjus ei ole päris selge, teada on ainult teatud soodustavad tegurid nagu stress, hormonaalsed põhjused jne. Aga aftid, erinevalt herpesest, ei ole nakkavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Kelle lapsel olnud aftoosne stomatiit ehk haavandiline stomatiit?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.