Esileht Ilu ja tervis Kelle poole pöörduda Tallinnas labajala probleemidega

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kelle poole pöörduda Tallinnas labajala probleemidega

Postitas:

Tahaksin proovida mingeid harjutusi ja alternatiivseid ravisid või lihtsalt kuulda teise spetsialisti arvamust, et äkki on võimalik halvimat edasi lükata mingite nippidega. Olen alles 40a. Imet ei oota, aga niisama käed süles istuda ja oodata, et paari aasta pärast äkki ühegi kingaga enam üle 100m käia ei saa, ka ei taha. Eeldan, et peaksin leidna jalaprobleemidele keskendunud füsioterapeudi näiteks. Ehk on kellegil mingeid häid soovitusi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 09:21; 28.07 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ortopeedi juures oled käinud? Mis viga on, varbanukk? Plantaarfastsiit, sirutajakõõluse põletik? Ravinud oled kuidagi, nendele asjadele ei tee füsioterapeut küll midagi.

Võtame siis otsast ette. Hallux valgus, nagu järgmine ütles, käid ja kui valutama hakkab, siis opp, ainult et mitu nädalat oled jalutu ja nukk võidb tagasi kasvada. Lahaseid on ka, mis nt magades kanda, et suur varvas teiste peale ei suruks ja teisi varbaid lõpuks haamervarvasteks vms ei moonutaks, Kõndida ja päeval kanda ei ole need mugavad. Kunagi tellisin alist paari euro eest, kestavad veel mitu aastat hiljem, mingi siinsed “edasimüüjad” müüvad 30.- eest, nt sellised

Juba moondunud varvast see enam õigeks ei painuta (eriliselt moonutasid kunagised terava ninaga naistekingad), aga valutamist leevendab mul nt, kui hakkab õhtul tulitama, siis kannan öösiti ja päeval on parem.

Plantaarfastsiit- selle vastu kirjutab ortopeed lööklaineravi, nagu väikese suruõhuhaamriga taotakse kõige valusama koha pihta- sigavalus, aga pikapeale aitab, see nagu nö taob kõõluse pehmeks ja saab paraneda. Vaja läheb kuuri, 5-10 korda.

Sirutajakõõluse valu- pealt soonivad jalanõud või jalgade ülekoormus, raviks põletikuvastased salvid, valuvaigistid/põletikualandajad, külmad kompressid, rahu.

Minul on need hädad äravajunud jalavõlvidest, millega midagi eriti teha pole. Vajusid ära raseduse ajal ja ega enam püstipoole pole läinud. Personaalsed sisetallad oma jala järgi on ka tehtud, ei ole abi märganud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 10:07; 28.07 12:02; 28.07 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea küll spetsialiste soovitada, võib-olla perearstilt küsida, kas ta soovitaks või suunaks kuhugi edasi.

Ma su probleemi ka ei tea, aga osad inimesed on hakanud “paljajalujalatseid” ehk barefoot jalanõusid kandma. Paljajalujalatsitel on spetsiaalsed nõuded, et varbaid kokku ei suru, varvaste juures peab palju ruumi olema, et need saaksid loomulikus asendis olla, tald on nii pehme, et jalg painduks ligilähedaselt samapalju, kui paljajalu olles, tallakõrgendus puudub. Bf jalatsid pidid ära hoidma nende suurevarba nukkide teket ja süvenemist ja jalalaba üldse mitte moonutama, nii nagu tavalised kitsad jalanõud.

Facebookis on grupp: barefoot jalatsid.

Põhimõtteliselt bf jalanõud on sellised, et jalg oleks jalavarjus  võimalikult samamoodi, kui paljajalu käies. Natuke peab ümber harjuma teistmoodi astumist, sest kui tavajalanõudel on paks kannapehmendus ja inimesed põrutavad astudes esimesena kanna maha, siis bf jalanõudel kannapehmendust pole (nagu paljajalugi) ja siis peaks veidi pehmemalt astuma.

Need jalanõud valitakse ka oma jalamõõtude järgi, et täpselt istuks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Sama küsimus-probleemist sõltuvad ka võimalikud lahendusvariandid.

Varbanukiga polegi palju teha – käid, kuni käid ja siis kui enam ei saa, siis operatsioon.

Plantaarfastsiit on selline vastik tegelane, et üks saab abi kaalu langetamisest, teine pehme tallaga jalatsitest jne.

Erinevad klassikalised jalaharjutused on kasulikud vist peaaegu kõigile.

Aga lisaks on labajalas veel terve hulk võimalikke probleeme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 10:29; 28.07 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Metatarsalgia ja mortoni neuroom on probleem ise. Võlvi lamenemine.  Kerge lampjalg ühel jalal, mis iseenesest ei pea ilmtingimata probleem olema, aga minul kuidagi ikkagi on. Artriit. Mitu asja koos ühesõnaga.
Kaalulangetamine ilmselt veidi leevendaks või siis ka mitte, sest päris ülekaaluline ma ei ole.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 09:21; 28.07 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nujah, mis seal´s ikka, mugavad “mutikingad” on su päästjad- laia liistuga, talla-ja/või pöiapehmendusega, võlvitugedega, et kuskilt ei suruks valukohtadele, põrutustvähendava tallaga ja väikse kontsaga jne. Võlve toestav sisetald võib olla abiks, aga kustkohast ja kuipalju toetada, siis võiks lasta soovitada jalakabinetis vms.

Harjutused- käid vaheldumisi kandadel, jala sisekülje peal, jala väliskülje peal, võtad paljaste varvastega maast ube või pliiatseid, paljajalu liival käimine (kui soe liiv su artriiti ei halvenda, ehk oleks just jahedat liiva vaja).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 10:07; 28.07 12:02; 28.07 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodetavasti oled selle infoga juba kursis?  https://www.fertilitas.ee/fertilitasest/meediakajastused/miks-pakad-valutavad-ja-kust-abi-saab/

Omast kogemusest ütlen – abivahend nr 1, mis mind reaalselt on aidanud, on jalalaba digitaalne uuring ja tallatoed. Tallinnas tean kahte kohta, kus seda teha saab. Üks on Reio Vilipuu taastusravikliinik, kus sellega tegeleb füsioterapeut. See on kallim koht. Teine, kust mina ravitallad sain, on Türi tn 6 Ortoosikeskus. Kaks paari sisetaldu (ühed igapäevaseks kandmiseks ja teised spordijalanõude sisse) koos uuringuga maksis mingi alla 150 euro. Esimesed kaks päeva oli natuke harjumatu neid sisetaldu kanda, aga alates kolmandast päevast ei häirinud enam, samas valu kadus esimese nädalaga juba.

Magdaleena polika vastas on Jalakabinet OÜ, tegeleb ka samade asjadega, neil ka filiaal Tartus. Ilmselt leiab neid kohti otsides veelgi. Võimalik ka, et sinu juhtumil maksab Haigekassa tallatoed kinni. Tegele asjaga, enne kui hullemaks läheb.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jalakabineti oma jala järgi tehtud sisetallad maksavad 60-65.- Türi tänaval  oli minu meelest neil nagu eesmärk kõikidele võimalikult ruttu sisetallad pähe määrida (suur järjekord oli ka), probleemi tuvastamisele ja alternatiividele keegi küll tähelepanu pöörama ei vaevunud. Samuti müüsid nad türi tänaval varbanuki lahast, mis tegelikult ei toestanud midagi, lihtsalt mingi veniva kummiga velkropael, ei aita sellest, kui varbale midagi lihtsalt ümber mässida.

Paljajalujalatsid on rohkem haip ja ammugi ei soovitaks neid juba kaugelearenenud jalalabaprobleemisega inimestele. Neil on liiga õhuke tald, mis nt “kukekannusele” on kindlalt vastunäidustatud. Piisavalt avaraid õige liistu ja lõikega  jalatseid leiab ka tavakingade seast.  Kingapoes tasub ka kindlasti küsida, missugused kaubamärgid teevad laiema liistuga kingi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 10:07; 28.07 12:02; 28.07 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ortopeed – kindlasti selline, kelle nö auastmeks on labajalaortopeed. Minu isiklik hääl läheb kogemuse pealt Vahur Metsnale. Põhikohaga ITK, aga erakas on ka. Ühtviisi hästi võimeline asjad selgeks tegema nii 8- kui ka 80-aastasele, mingit jama ei aja. Ma pole kunagi ta uksest nii välja astunud, et mul oleks midagi arusaamatuks jäänud või lahendamata teemasid.

Parimad tallad olen mina saanud ITKst (on see vist taastusravi vms osakond). Türi tänaval oli asi rohkem liinitöö, ITK-s tehti põhjalikum analüüs ja kogu komplekt oli rohkem selline rohkem teretulnud.

Füsioterapeudid annaks ilmselt esmajärjekorras tüüpilisi jalalaba harjutusi (haara varvastega midagi, käi erinevatel külgedel-nii nagu jalad võimaldavad), aga neuroomi harjutusi on ka siin https://www.youtube.com/results?search_query=morton%27s+neuroma+exercises+

Kogu komplekt ei kõla nii, nagu paljajalujalatsid oleks mõistlikud – pigem just pehmed, avarad ja nö õige tallaga. Paljajalujalatseid arsti loata ei prooviks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 10:29; 28.07 19:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Kelle poole pöörduda Tallinnas labajala probleemidega