Esileht Pereelu ja suhted Kelle tunded on tähtsamad?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kelle tunded on tähtsamad?

Postitas:
Kägu

Elukaaslasega probleemid. Oleme suhtes 5 aastat. Alati, kui on probleemid, siis pean mina ennast kodurahu huvides alla suruma. Kui minule teeb mehe käitumine haiget, siis mees ütleb, et teen sääsest elevandi ja temal pole mingit probleemi. Kuna temal probleemi pole, siis keeldub ta asju arutamast ning vaikib. Pean monoloogi, räägin, et mul on valus. Mees vaikib ja parimal juhul ütleb palun vabandust. See sõnapaar justkui lahendab kõik ja järgmise probleemi korral algab kõik uuesti.
Okkad minu hinges on aastatega nii valusaks muutunud, et nutan siin praegu. Ma ei saa aru, mis mul viga on. Rääkida temaga pole võimalik, tema jaoks probleeme ei eksisteeri, ta ei tunne, et tema käitumine vale oleks.
Näited probleemidest:
* kaob nv õhtutel tundideks ära, telefoni ei võta, laekub vastu hommikut purjus peaga, ei selgita
* koos väljas käies kõnnib minust eemal,suhtleb aktiivselt võõraste naistega, teeb neile välja, minu jätab unarusse
* minu soove ei arvesta, ootab, et lepiksin tema tingimustega meie kooselus: ei tule abielu, ei ühist rahakotti, lapsed on võibolla
* salapärased sõbrannad
Jne, jne

Mul on nii palju vastuseta küsimusi. Mul on nii valus, et lihtsalt nutan. Ma ei oska temaga suhelda. Olen proovinud nii ja naapidi. Minu jutt on nagu õhk. Sellega ei arvestata. Öeldakse jah, okei ma enam nii ei tee, palun vabandust ja nädala pärast jätkub kõik samamoodi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mõlema inimese tunded on tähtsad.
Sinu kirjeldatud suhtes on mõlemal õigus tunda, mida ta tunneb. Ainuke probleem, mis ses suhtes näib olevat, on see, et sina oled mehesse kiindunud ja arvad, et te olete paar, aga temal näib sinust suht savi olevat ja sa oled lihtsalt tasuta kepp, söök ja soe tuba.
Eks vali – kui sulle sobib, on tore, kui ei sobi, siis misasja sa üldse küsid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

MIDA SA VEEL SEAL PASSID?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Öeldakse jah, okei ma enam nii ei tee, palun vabandust ja nädala pärast jätkub kõik samamoodi.

Mismõttes kelle tunded on tähtsamad? Mehel pole ju mingeid tundeid sinu vastu, kuidas neid üldse kaalukausile saaks panna?

Üldiselt nimetatakse mehe sellist perioodi uue naise otsinguteks.
Ühtlasi on ta miskipärast sinu vastu lausa pinges, et sellisel moel vägivallatseb.
Sest need näited, mida sa tõid, on tavaline vaimne vägivald.

Ma sain aru, et lapsed teid ei seo, järelikult seob kinnisvara ja sinul palk liiga väike, et korterit üürida?
Tee midagi, kas otsi uus töökoht, mine sugulase juurde elama vms, aga selle mehega sul tulevik puudub.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ilmselt klassikaline perekooli vastus, aga mees tundub päris emm, kes ehk muutub mingi suurema shoki tagajärjel, aga kindlasti mitte sinu paludes.
Sellise käitumise peale ja kui lapsi pole ja tulevikuplaanid nii lahtised ma ausalt lõpetaks selle suhte ära. Tean, et see raske, olnud selles olukorras, aga mingi hetk on enda heaolu ja tulevik olulisemad kui seda kummi lõpmatuseni venitada ja tulevikus kahetseda, et liiga kaua sai venitatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa temaga koos elad? On sul madal enesehinnang, et aru ei saa, et oled tema jaoks tühi koht. Tegele endaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Näiteid probleemi lahendustest:
1)ndlv õhtutel teed, mis ise tahad. Nt sõidad kuhugi kaugemale kellegile külla, sõbrannadega spaasse, mis iganes. Nagu meest poleks olemaski. Või naudid lihtsalt kodust mõnusat ühkkonda, mida mingi tölli kohalolek ei sega.
2) kahekesi koos väljas käies ignoreeri oma meest, suhtle aktiivselt võõraste meestega, lase neil endale joogid välja teha, tantsi ja lõbutse
3)jäta see mees maha ja otsi omale mees, kelle vaated suhtele ühtivad sinu omadega.
4) loe eelmist punkti.

Kui viie aasta jooksul sul pole õnnestunud mehega ühist keelt leida, siis seda ei tulegi. Miks võetakse omale kaaslaseks mingi tohlakas, kes absoluutselt ei vasta sinu ettekujutusele sellest, millist meest sa päriselt endale tahaksid kõrvale? Sa ei suuda teist inimest enda vajaduste järgi vormida, mitte iialgi. Ei aita mitte mingisugune armastuse vägi ega muu võluvärk, kui teist ei huvita ja ta ise selles probleemi ei näe, siis ongi nii, et probleem on vaid sinul ja mitte temal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

* minu soove ei arvesta, ootab, et lepiksin tema tingimustega meie kooselus: ei tule abielu, ei ühist rahakotti, lapsed on võibolla

ja sa oledki leppinud, muidu ju 5a koos ei oleks?
sellisel juhul pole sul ju midagi kurta, sa pead selle kõigega leppima, kui nii oled otsustanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küsiks hoopis seda, et mida mees teeb, selleks et oma armastust välja näidata?
Need olukorrad on päris keerulised ja lihtne eeldada, et tal savi. Kaalukausiks võiks olla see, et kui sageli ta sinuga arvestab? Kui sa seda ei suuda leida, siis tõesti pole suhtel mõtet. 5aastaga üldiselt saab suhte siht selgeks.
Ma ise olen ka üsna kange ja teeks talle tagasi. Läheksin välja ja lülitas telefoni välja. Ja teeks seda sellisel ajal kui mees ei ole parasjagu väljas. Kui ta ise on nv sõpradega joomas, siis ilmselt ei tunne sinust puudust, aga ise prooviks ühe väljaskäimise nädala sisse mahutada kui töö lubab. Läheks nt neljapäeval välja ja tuleks alles reede hommikul ja neljapäeval ütleks, et lähen välja ja rohkem ei täpsustaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elukaaslasega probleemid. Oleme suhtes 5 aastat. Alati, kui on probleemid, siis pean mina ennast kodurahu huvides alla suruma. Kui minule teeb mehe käitumine haiget, siis mees ütleb, et teen sääsest elevandi ja temal pole mingit probleemi. Kuna temal probleemi pole, siis keeldub ta asju arutamast ning vaikib. Pean monoloogi, räägin, et mul on valus. Mees vaikib ja parimal juhul ütleb palun vabandust. See sõnapaar justkui lahendab kõik ja järgmise probleemi korral algab kõik uuesti.

Okkad minu hinges on aastatega nii valusaks muutunud, et nutan siin praegu. Ma ei saa aru, mis mul viga on. Rääkida temaga pole võimalik, tema jaoks probleeme ei eksisteeri, ta ei tunne, et tema käitumine vale oleks.

Näited probleemidest:

* kaob nv õhtutel tundideks ära, telefoni ei võta, laekub vastu hommikut purjus peaga, ei selgita

* koos väljas käies kõnnib minust eemal,suhtleb aktiivselt võõraste naistega, teeb neile välja, minu jätab unarusse

* salapärased sõbrannad

Jne, jne

Mul on nii palju vastuseta küsimusi. Mul on nii valus, et lihtsalt nutan. Ma ei oska temaga suhelda. Olen proovinud nii ja naapidi. Minu jutt on nagu õhk. Sellega ei arvestata. Öeldakse jah, okei ma enam nii ei tee, palun vabandust ja nädala pärast jätkub kõik samamoodi.

Kui vanad te olete? Põgene, kui veel lapsi pole. Nähtud-kogetud teema. Lõpus saad veel räigemini.

Loomulikukt oled sina ja sinu tunded olulised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Näited probleemidest:

Loe ise oma jutt läbi ja mõtle, mis põhjusel sa üldse selle mehega koos elada tahad? OK, ühist rahakotti pole kaasaegsel endaga toime tuleval näisel ehk tõesti vaja, aga kõik ülejäänu sinu elukaaslase jutus näitab seda, et te jagate küll ühist korterit, aga ühist elu eriti mitte. Koos väljas käies kõnnib sinust eemal ja suhtleb aktiivselt võõraste naistega ja teeb neile välja? Ma ei lähekski välja mehega, kes mind häbeneb. Ja miks sul sellisega veel ühist rahakotti vajad on, kas kardad, et mehel endal jääb võõraste tibide jaoks rahast puudu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loe ise oma jutt läbi ja mõtle, mis põhjusel sa üldse selle mehega koos elada tahad?

Noh, tegelt ta ju kirjutas ise ära, miks ta tahab.
Tal lihtsalt on kõigest hoolimata säilinud tunded.

Ainult siis võid nii valesti ja läbi roosade klaaside asju näha.
Ehk siis teemaalgataaja peaks mõtlema praegu hoopis sellele, kuidas neist tunnetest vabaneda. Sest enne, nagu me kõik omadeski kogemustest teame, käsi kohe üldse ei tõuse selle tunnete objekti vastu tegutsema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk siis teemaalgataaja peaks mõtlema praegu hoopis sellele, kuidas neist tunnetest vabaneda.

Tõenäoliselt lööb tal pea selgeks siis, kui mees ühel heal päeval teatab, et hakkab isaks saama ja abiellub oma lapse emaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja miks sa arvad, et sinu tunded peaks tema jaoks tähtsamad olema?
Eks sa nuta, aga sa ju saad aru, et sa ei ole tema jaoks eriti oluline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa oled koos selle mehega? Ilmselgelt ju temal sinu vastu mingeid tundeid pole. Oled mugav kepp ja teenija. Soe söök ja pestud pesu tuleb sinu poolt? See, mida sa teie suhteks nimetad, kestab niikaua, kuni mees leiab parema naise. Kui ei leiagi, siis võib teie selline koosvegeteerimine ka aastakümneid kesta. Kas sa sooviksid seda?
Tahaks ka teada, mis on selle mehe suured plussid, mis kõik need miinused üles kaaluvad?
Kui sa oled 35+ ja mitte eriti ilus naine, siis võid seda meest ju lapse saamiseks kasutada, aga pead arvestama, et lapse kasvatad üksi üles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

* salapärased sõbrannad

Mis sul viga on naine, et sa kõige sellega lepid? Sa oled ju ta korterinaaber, koht kus oma vajadusi rahuldada, ei midagi enamat. Oledki selline kalts?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oledki selline kalts?

Vaevalt, et ta nüüd kalts on.
See mees on ta lihtsalt ära tinistanud ja tal läheb sellest ülesaamiseks pisut aega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil sai just 5 aastat täis. Mees ei tee ühtegi sinu nimetatud asjadest. Ma arvasin, et meil on veidi kehvasti, sest meie arusaamad puhtusest on erinevad, kuid tuleb välja, et minu elukaaslane on lausa prints valgel hobusel sinu mehe kõrval. Usu, Eestis on täitsa normaalseid vabu mehi ka, sa ei pea sellise mühkamiga koos elama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul ei ole ju suhet. Lihtsalt elate koos ühel pinnal. Tegemist on korterikaaslasega. Miks te koos üldse olete? Mees näitab kõigi võimalike vahenditega välja, et te pole paar, et ta lihtsalt kasutab sind ära. Mõtle läbi, kas sa ikka tahad endale sellist korterinaabrit. Loodan väga, et mees ei maksa rahaga kinni kõiki neid sinu kannatusi. Paar olemine, koos olemine, ei tähenda koos magamist ja koos ühes korteris elamist. Nii et sa ei suru oma tundeid alla, vaid lausa kogu oma isiksust. Paned end ise orjaseisusesse ? Õnneks on vaba maa, igaüks saab olla vabalt sellega suhtes, kellega tahab? Nii et milleks sulle selline suhe?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees kõlab kui mölakas, jäta maha. Muud soovitust ei ole, pai sulle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi on sinu tunded sama tähtsad aga küsimus ei ole hetkel selles, et miks mees sinu tunnetest ei hooli, vaid miks sa ise oma tunnetest ei hooli.
Sa ju ise lased tal endast üle trampida ja ei väärtusta ennast. Jah, tema ei väärtusta ka, aga ta ei hoia sind ju käeraudadega radika küljes kinni ma eeldan. Võta end ise kokku ja lahku. Usu mind, sul on üksi parem kui sellise mölakaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

* salapärased sõbrannad

Ee… Alguses ma tahtsin soovitada, et mine psühholoogile.
Kui jõudsin oma lugemisega näideteni, sain aru, et psühholoog siin ei aita.
Teie probleemiks ei ole see, et te ei suhtle. Teie probleemiks on see, et see mees ei taha sinuga suhet, ta lihtsalt kasutab sind seniks, kuniks mõni parem silmapiirile tekib. Tee iseendale teene ja mine sellest inimesest lahku. Kohe. Praegu. Nüüd.

Järgmiseks võid muidugi minna ka psühholoogile, et oma olematuks närutatud enesehinnang jälle kokku lappida. Aga alustama pead lahkuminekust. Jumala õnn, et teil veel lapsi pole!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sa ise kaaluksid sellisega abiellumist ning lapse saamist?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sa ise kaaluksid sellisega abiellumist ning lapse saamist?

No ilmselt on veel see faas, kus loodab, et kui abielluvad ja lapse saavad, siis mees muutub….
Loodetavasti saab teemaalgataja enne aru, et mees ei muutu ja teeb sellest omad järeldused…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teema algataja, siin on sulle piisavalt soovitusi antud sellest mehest lahku minekuks. Usu mind, su elu saab olema PALJU parem, kui sa ta maha jätad ja lahkud pea püsti.
Võta oma eneseuhkus kokku, otsi omale uus elukoht ja lahku!

See mees ei vääri sind ega sinu armastust!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees võtab Sind iseenesestmõistetavana ja sellepärast ei pingutagi karvavõrdki. Ainus mis aitab on see, kui lükkad oma eluprioriteetides suhte-osa tahaplaanile (lahku ei pea kohe minema, kui sa ei taha) ja hakkad elama omaenda elu – mehest sõltumatult. Sinu isiklik heaolu, tulevikuplaanid, õppimine, karjäär, hobid, reisimine, sugulased, sõbrad – need on tähtsad. Mees ja temaga seotud probleemid pole olulised. Hakkad harjutama emotsionaalset enesekontrolli.

Käitud mehega edaspidi kraadi võrra külmemalt, ei räägi talle oma tunnetest (kui siis ainult positiivsetest, mis teiste inimestega seotud) ei nuta, ei õienda, ei kaeble, ei kurda, ei mangu, ei taha rääkida suhteteemadel, ei uuri mida ta teeb või kellega, ei reageeri nõmedale käitumisele muud moodi, kui et suhtled temaga veel napimalt ja tõmbud emotsionaalselt ja füüsiliselt eemale. Otsid omale tegevusi kodust väljaspool, ei jaga mehega oma elu ega igapäevased tegemisi, ei räägi kellega ja kus sa käid. Põhimõtteliselt peegeldad mehe käitumist.

Umbes kuu-kahe pärast hakkab mees siis märkama, et midagi on nagu teistmoodi kui varem ja võtab selle teema ise üles – siis ütledki talle, et oled juba pikemat aega tundnud, et see suhe vist ikkagi ei tööta sinu jaoks ja oled vaikselt hakanud mõtlema selle lõpetamise peale. Täiesti rahulikult räägid, ilma emotsioonideta. Kui mehel on veel mingi huvi või tunded sinu vastu alles, siis võtab ta midagi ette, et Siind tagasi saada ja käitub igatpidi paremini. Kui mitte, siis lähetegi lahku, aga see on Sulle siis juba palju lihtsam kui praeguses olukorras.

Ajaviiteks täienda ennast meeste psühholoogia vallas, et edaspidine elu lihtsam oleks (muidugi oma mehe eest salaja):
Suhtetreener Greta Bereisaite
Suhtetreener Elliot Scott
Mindful Attraction
VixenDaily

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Lugesin neid arvamusi ja see tegi mind veidi rõõmsamaks, et ma polegi täitsa hull ja nii tundmine on õigustatud. Mul on mingi imelik sõltuvus sellest mehest, justkui ei suuda temata elada. Elu on nagu värivitu, kui teda pole.
See sõltuvus pole õnneks majanduslik. Ok, natuke mugavamaks temaga elamine mu rahalist poolt teeb, kuid kindlasti pole raha põhjus, miks olen tema külge “aheldatud”. Samuti pole ta mulle kunagi füüsiliselt haiget teinud. Ta ei ole üldse seda tüüpi mees. Sellepärast on raske ka lahku minna, et selgeid märke vägivallast pole. Vaimne pool on subjektiivsem ja sõltub vaatlejast ning äkki olen hoopis mina vägivaldne kui sunnin teda enda käikudest aru andma. Ma ei tea enam mida uskuda. Olen kui udus ja kahtlen oma reaalsustajus.
Samas ju oskab ta ka mingitel perioodilidel hea olla. Just see hea periood tulebki siis, kui ta on jälle sigadusega hakkama saanud. Ja kui ta “heaks” hakkab, siis olen mina süüdi, kui suhet lõhkuda tahan. Et pole ju põhjust ja mina tõmban tüli üles…
Eks ma katsun hakata sellest sõltuvusest tasapisi vabanema, vb lähen psühhiaatri juurde. Äkki mingid tabletid aitaksid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaimne pool on subjektiivsem ja sõltub vaatlejast ning äkki olen hoopis mina vägivaldne kui sunnin teda enda käikudest aru andma. Ma ei tea enam mida uskuda. Olen kui udus ja kahtlen oma reaalsustajus.

Eks ma katsun hakata sellest sõltuvusest tasapisi vabanema, vb lähen psühhiaatri juurde. Äkki mingid tabletid aitaksid.

Psühhiaatrit ja tablette Sul kindlasti vaja pole, kui midagi, siis võibolla psühholoogi.
Alustada võiksid siiski raamatute lugemisest, mis aitavad iseendasse süüvida ja niimoodi ise oma probleemidele lahendus leida –
Naised kes armastavad liiga palju
Saladused meeste kohta mida iga naine peaks teadma

Selle “udus” olemise kohta on omaette psühholoogiline termin olemas – gaslighting. vt. näiteks seda videot – https://www.youtube.com/watch?v=7fA4cuEZFCs

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Lugesin neid arvamusi ja see tegi mind veidi rõõmsamaks, et ma polegi täitsa hull ja nii tundmine on õigustatud. Mul on mingi imelik sõltuvus sellest mehest, justkui ei suuda temata elada. Elu on nagu värivitu, kui teda pole.

See sõltuvus pole õnneks majanduslik. Ok, natuke mugavamaks temaga elamine mu rahalist poolt teeb, kuid kindlasti pole raha põhjus, miks olen tema külge “aheldatud”. Samuti pole ta mulle kunagi füüsiliselt haiget teinud. Ta ei ole üldse seda tüüpi mees. Sellepärast on raske ka lahku minna, et selgeid märke vägivallast pole. Vaimne pool on subjektiivsem ja sõltub vaatlejast ning äkki olen hoopis mina vägivaldne kui sunnin teda enda käikudest aru andma. Ma ei tea enam mida uskuda. Olen kui udus ja kahtlen oma reaalsustajus.

Samas ju oskab ta ka mingitel perioodilidel hea olla. Just see hea periood tulebki siis, kui ta on jälle sigadusega hakkama saanud. Ja kui ta “heaks” hakkab, siis olen mina süüdi, kui suhet lõhkuda tahan. Et pole ju põhjust ja mina tõmban tüli üles…

Ühesõnaga sa oled leppinud, et teil omavahel ei tule mingit abielu ega lapsi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas ju oskab ta ka mingitel perioodilidel hea olla. Just see hea periood tulebki siis, kui ta on jälle sigadusega hakkama saanud. Ja kui ta “heaks” hakkab, siis olen mina süüdi, kui suhet lõhkuda tahan.

See on vaimne vägivald.
Ning jah, sul on juba depressioon ja sõltuvus välja kujunenud. Võimalik, et ilma antidepressantideta sellest välja ei saa. Alustada tuleb aga siiski sõltuvussuhte partnerist lahkuminekuga. Nagu hambajuure põletik – haige hammas tuleb välja tõmmata ja siis vajadusel antibiootikume võtta, aga ainult antibiootikumidest nüüd küll ei piisa.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Pereelu ja suhted Kelle tunded on tähtsamad?