Esileht Pereelu ja suhted kelle vajadustele peaks lapsevanem esimesena mõtlema?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: kelle vajadustele peaks lapsevanem esimesena mõtlema?

Postitas:
Kägu

on palju teemasi, kus naine on läinud mehe juures (või mees naise juurest) olgugi, et on olemas ühised lapsed.
mul tekkis küsimus – kas laste peale ei mõeldagi?
või ainult enda vajadustele?
lapsed vajavad pere. vajavad ema ja isa. mitte üks ühes linna või riigi otsas ja teine teises otsas.
miks ei mõelda lahku minemise ajal laste vajadustele eelkõige??

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
IirHisabella

RE: kelle vajadustele peaks lapsevanem esimesena mõtlema?

Sest kui inimene mõtleb eluliselt olulistes küsimustes EELKÕIGE ükskõik kelle peale peale iseenda, siis ei tule sellest elust head nahka. Lihtsalt ei saa eelistada kellegi teise huve olukorras, mis sulle endale iga ihurakuga vastumeelne ja talumatu on – sellest kaotaksid lisaks vanematele ka lapsed.

Lapsed vajavad muidugi ema ja isa, aga kui nood ei suuda koos eksisteerida, siis tähendab see lihtsalt seda, et peale lahutust on nii ema kui isa laste jaoks alati kättesaadavad ega sõdi (laste nähes-kuuldes) ega kasuta mingeid haigeid manipulatsioone ja äraostmisi, vaid töötavad ühise meeskonnana edasi laste kasvatamisel, ehkki muu elu on teineteisest lahust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas õnnetu ema oleks lastele hea ema? Kas õnnetu isa oleks lastele hea isa?
Lapsed tajuvad väga hästi vanemate vahelisi pingeid ja elavad seda väga üle, süüdistatdes selles ka iseennast.
Lõpuks lapsed paluvad, kui on suuremad – minge lahku, saame meie rahulikult elada.

seega sellises situatsioonis mõeldaksegi laste heaolule eelkõige. Lastele jäävad ema ja isa mõlemad alles, )kui on vähegi normaalsed ema ja isa.) Pere ei koosne ainult meheat-naisest ja lastest. Pere mõiste on palju enam ja võib koosneda ainult ka isast ja lastest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

eelkõige tuleb siin elus mõelda ainult ja ainult ISEENDALE. ka lapsevanemana. kahju, et nii paljud naised selle unustavad peale seda, kui rasedaks jäävad. ja kui laps sünnib, siis ongi laps a ja o ja oma elu jääb täiesti elamata. ning siis ühel päeval imestatakse, et kellegagi pole enam rääkida, kellegagi pole enam kohvikus käia, mees on koguaeg oma sõpradega jne jne…

Please wait...
Postitas:
madde

Laste pärast ainult koos elada suudavad vaid tugevad inimesed, sest siis jätavad nad kõrvale iseenda elu, kuid kas see oleks õige, mõneti arvestame jah lastega, aga lapsed saavad ka ükskord suureks ja mis siis edasi, oleme vanad ja ehk ei tulegi võimalust enam elada endale…Ja ma pole näinud lapsi kes tahaks, et nende vanemad oleks õnnetud, ennem olgu vanematel oma elu ka korras,sest muidu tunnevad ka lapsed ära lisapinged ja see ei too head. Last saab armastada ka kauguses, sest lapsel on tähtis vaid see, et sa oled tema jaoks alati olemas.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

olen säärast elu elanud, lapsed tulid planeerimatult. elasin naisterahvaga koos algul ühe, pärast juba kahe lapse pärast kokku 10 aastat, kordagi ei avaldanud ma laste emale armastust ega kinnitanud ühist tulevikku- milleks valetada, saab ka ilma. elasin lastele teadlikult, sest veri on paksem kui vesi.

pikapeale aga jõudsin järeldusele, et nüüd küll aitab, rohkem ei suuda seda elu jätkata isegi laste pärast.

jätsin kõik mis mul oli (korter, auto, asjad) naisele ja lastele ning liikusin oma elus edasi, et leida seda, mida otsin. otsida ja ekselda tuli kaua, kuid leidsin lõpuks nii seda kui teist.

mu esimesed lapsed on nüüd täiskasvanud ja tublid, olen nende jaoks alati olemas olnud, neid igati toetanud ja olen nende üle isana uhke. eksiga ei suhtle ma enam juba aastaid- meil lihtsalt ei ole millest rääkida.

suhtlemise eksi ja tema suguvõsaga lõpetasin aastaid tagasi paugupealt, kui ükskord lapse sünnipäevalauas hakkas nn. eksämm minu kallal närima ja mulle moraali lugema. tõusin, soovisin viisakalt jätku leivale ja lahkusin. oma jalga pole enam sinna korterisse tõstnud, sestpeale olen olnud ainult laste jaoks olemas.

ma arvan, et see mis tundus õige minule, ei pea sobima teistele, igaühel on oma tõekspidamised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]on palju teemasi, kus naine on läinud mehe juures (või mees naise juurest) olgugi, et on olemas ühised lapsed.
lapsed vajavad pere. vajavad ema ja isa. mitte üks ühes linna või riigi otsas ja teine teises otsas.
miks ei mõelda lahku minemise ajal laste vajadustele eelkõige?? [/tsitaat]

Et nagu laste pärast peaks naine kannatama kooselu mehega, kes täiesti avalikult pool nädalast armukese juures veedab, naist kodus solvab, alandab, mõnitab jne. (laste juuresolekul) Kui mees on naisele näkku öelnud, et elas temaga 12 aastat koos ainult sellepärast, et ta eluarmastus (armuke) oli siis teise mehega abielus, aga armastanud pole ta oma naist kunagi ja nüüd on armuke vaba, saavad koos aega veeta ja mees ei kavatse rohkem aastaid armastatust eemal olles raisata? Et tema teeb, mis tema tahab ja käib armukese juures siis kui tahab ja teda ei huvita põrmugi oma naise arvamus asjadest. Mis siis, et kodune õhk on pingetest paks, omavahel normaalselt ei suhelda, et mees teatabki naisele-lastele nt. kolmapäeval: tsau, ma lähen nüüd X juurde, pühapäeval tulen tagasi, et lapsed näevad depressioonis ja nutetud ema ja FB-s ja arvutikaustades isast \”õnnelikke\” pilte koos teise naisega üritustel või niisama embuses….ikkagi peaks laste pärast edasi elama?
Mehele oleks see sobinudki, kodu korras, söök tehtud, lapsed hoitus ja sokid pestud…armuke elab 200km kaugusel ja esialgu ei kavatse vist kumbki elukohta ega töökohta vahetama hakata, aga naise eneseuhkus ei lubanud enam haigesse sellesse suhtesse jääda.
(antud olukord on peretuttavate abielu lagunemisest. 12 aastat olid nad tuttavate arvates väga tore ja armastav paar, aga hiljem selgus siis, et see vaid mehepoolne näitemäng ja kättemaks nn eluarmastusele, et see varem oma meest maha ei jätnud. Armukestesuhe oli neil tegelikult juba enne mehe abiellumist, aga siis valis naisarmuke oma mehega kokkujäämise. Nüüd siis lõpuks lahutasid ja vanad tunded lõid mõlemal jälle lõkkele, kahjuks mehe perele väga valusa hinnaga)

Please wait...
Postitas:
reine

Kui on tegemist inimesega, kes on joodik, peksja, mängur, terroriseerija (ka vaimse) jne., siis tuleb lahku minna just eelkõige laste pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]on palju teemasi, kus naine on läinud mehe juures (või mees naise juurest) olgugi, et on olemas ühised lapsed.

Mis kasu on lapsel inimvareks tehtud vanemast, peredes on palju ka vaimset terrorit, mitte ainult füüsilist. Miks peaks laps seda kõrvalt taluma? Laps vajab eelkõige turvalist ja rahulikku kasvukeskkonda.

Please wait...
Postitas:
Käggu

sellepârast, et lastega ei olla abielus. abielus on kaks tâiskasvanut, kes tahavad omavahel elu jagada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võin sulle vastata ainult sellega, teemaalgataja, et minu kogemus näitab midagi muud – kui ma läksin lahku oma eksmehest, kes on kõrvalseisja jaoks vägagi tore ja nunnu inimene, aga kellega mul olid räiged tülid kahjuks pidevatel objektiivsetel põhjustel –
siis kaks nädalat pärast lahkuminekut HAKKAS RÄÄKIMA meie toona 2,5 aastane poeg, kes seni RÄÄKIMISEGA HAKKAMA EI SAANUD. Tema kõne areng oli aasta otsa samal tasemel paigal ja ilmutas isegi kergeid taandarengu märke.
Ma olin temaga jooksnud logopeedide ja arstide vahet ja juba mõtlesin tõsiselt puude taotlemise peale, aga pärast lahkuminekut kadus see probleem äkki ära.
No ma ei tea. Tee mingi järeldus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui lapsevanemad ei suuda koos lastele stabiilset kasvukeskkonda tagada, aga üksi suudavad, siis on ainuõige lahku minna. Samas ma ei poolda seda, et üks vanematest kolib sadade või tuhandete kilomeetrite kaugusele nii, et üks või teine vanem jääb lapsele võõraks. Lapsele peaksid siiski mõlemad vanemad alles jääma.

Teisest küljes. Küllalt palju on lapsi, kelle vanemad on formaalselt küll koos, aga reaalselt elavad lahus (nt 1 välismaal tööl). Ega nende laste suhtlus eemalviibiva vanemaga erinegi nii väga juhust, kus vanemad on lahku läinud. Kahjuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühest korralikult ebaõnnestunud abielust pärineva lapsena ütlen ma päris ausalt, et see ei ole lapse huvidega arvestamine, kui lapsevanemad hambad ristis teineteist hädavaevu taluvad, aga lahku ka ei lähe, sest-mis teised küll ometi arvata võivad?
Mul on ammu juba oma pere, aga iga kord, kui vanemate juures käin, pean nende omavahelist nääklemist kuulama. Et nad ise ka juba ei väsi.
Kui ma ise oma abikaasaga kohtusin, siis oli aastaid päris raske end uskuma panna, et abielu võib üks täitsa ilus asi olla. Ma olin ju harjunud, et abielu=pidev õiendamine teineteisega, naistega peabki halvasti käituma, petmine ja valetamine ongi normaalsed.

Please wait...
Postitas:
yxikmees

See on esimene teema,mille panen lemmikteemaks.Muidu öeldakse siin mulle sageli,et sulle pole naist vaja,tegele parem lastega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas ema ja isa korraga pildil on lapse ainus vajadus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina arvestaksin eelkõige enda vajadustega, ja siis alles laste vajadustega. Olen egoist, midagi pole teha 🙁

Please wait...
Postitas:
kaarel

teemaalgataja on järjekordne \”millal hakatakse lastele mõtlema\” aktivist, osta omale elu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oleks väga hea meel olnud, kui ema oleks laste vajadused tähtsamaks seadnud ja isast lahutanud. Kahjuks ta seda ei teinud. Väga kurb, usun, et oleksin tervem inimene, kui tal oleks jätkunud julgust teha see samm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas õnnetu ema oleks lastele hea ema? Kas õnnetu isa oleks lastele hea isa?
Lapsed tajuvad väga hästi vanemate vahelisi pingeid ja elavad seda väga üle, süüdistatdes selles ka iseennast.
Lõpuks lapsed paluvad, kui on suuremad – minge lahku, saame meie rahulikult elada.

seega sellises situatsioonis mõeldaksegi laste heaolule eelkõige. Lastele jäävad ema ja isa mõlemad alles, )kui on vähegi normaalsed ema ja isa.) Pere ei koosne ainult meheat-naisest ja lastest. Pere mõiste on palju enam ja võib koosneda ainult ka isast ja lastest.[/tsitaat]

Kummaline – kui lapsed jäävad emaga, siis jääb ju isa neile alles. Aga kui isaga, siis ütleb naine, et ei tule kõne allagi, et ta lastest loobub?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Siin räägitakse ainult äärmustest – kui mees ja naine tõesti üldse läbi ei saa ja ainult kaklevad. Sellisel juhul tuleb muidugi lahku minna. Tihti aga lammutatakse kooselu lihtsalt igavusest. Mees ja naine saavad omavahel normaalselt läbi, mõlemad hoolivad lapsest, aga tunnete särin sai otsa – ja siis vaja kohe lahku minna. Vabandus ju varnast võtta – ahh, ema ja isa peavad õnnelikud olema. Õnnelik olemiseks on vaja teha tööd ja pingutada, mitte oodata, et õnn ise kohale jalutaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]madde kirjutas:[/small]
[tsitaat]Laste pärast ainult koos elada suudavad vaid tugevad inimesed, sest siis jätavad nad kõrvale iseenda elu, kuid kas see oleks õige, mõneti arvestame jah lastega, aga lapsed saavad ka ükskord suureks ja mis siis edasi, oleme vanad ja ehk ei tulegi võimalust enam elada endale…Ja ma pole näinud lapsi kes tahaks, et nende vanemad oleks õnnetud, ennem olgu vanematel oma elu ka korras,sest muidu tunnevad ka lapsed ära lisapinged ja see ei too head. Last saab armastada ka kauguses, sest lapsel on tähtis vaid see, et sa oled tema jaoks alati olemas.[/tsitaat]

See viimane kõib ikka ainult meeste kohta, eks ole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]olen säärast elu elanud, lapsed tulid planeerimatult. elasin naisterahvaga koos algul ühe, pärast juba kahe lapse pärast kokku 10 aastat, kordagi ei avaldanud ma laste emale armastust ega kinnitanud ühist tulevikku- milleks valetada, saab ka ilma. elasin lastele teadlikult, sest veri on paksem kui vesi.

pikapeale aga jõudsin järeldusele, et nüüd küll aitab, rohkem ei suuda seda elu jätkata isegi laste pärast.

jätsin kõik mis mul oli (korter, auto, asjad) naisele ja lastele ning liikusin oma elus edasi, et leida seda, mida otsin. otsida ja ekselda tuli kaua, kuid leidsin lõpuks nii seda kui teist.

mu esimesed lapsed on nüüd täiskasvanud ja tublid, olen nende jaoks alati olemas olnud, neid igati toetanud ja olen nende üle isana uhke. eksiga ei suhtle ma enam juba aastaid- meil lihtsalt ei ole millest rääkida.

suhtlemise eksi ja tema suguvõsaga lõpetasin aastaid tagasi paugupealt, kui ükskord lapse sünnipäevalauas hakkas nn. eksämm minu kallal närima ja mulle moraali lugema. tõusin, soovisin viisakalt jätku leivale ja lahkusin. oma jalga pole enam sinna korterisse tõstnud, sestpeale olen olnud ainult laste jaoks olemas.

ma arvan, et see mis tundus õige minule, ei pea sobima teistele, igaühel on oma tõekspidamised.

[/tsitaat]

Kaks last tulid planeerimatult?

Please wait...
Postitas:
Hallvares

Lahkumineku otsust tehes peaks liitma kokku kôik plussid ja miinused, nii enda kui laste elusid arvestades. Partnerist vôib kahju olla, aga ta on täiskasvanu ja vastutab ise oma elu ja tegude eest.

Vägisi sunnitud koosellu ma ei usu, aga ma usun sellesse, et olukordi annab parandada kui partnerid seda soovivad. Kooselus ja üleüldse elus peaksime me pürgima täiusliku harmoonia ja tasakaalu poole. Tôusud ja môônad käivad sellega kaasas.

Perekonna lagunemisel saavad kôik haiget, seetôttu peab otsus olema pôhjalikult ja pikaajaliselt läbi môeldud. Lahutamisel peaks laste vajadused ettepoole seadma, sest nemad peavad leppima paratamatusega. Need on vanemad, kes liidu lôid ja vanemad, kes selle lôhuvad. Laps ei saa vanemate juurest ära minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu mees on alkohoolik (pea iga päev joob midagi kangemat. Vahest jääb mõni kaine päev ka vahele). Muidu käib tööl, ei lälla ega ole vägivaldne. lõrvalseisja ei saaks arugi, et tegemist on alkohoolikuga. Lastel on ka isaga hea. Vanem laps ei taha kuuldagi, et isa kuhugi mujale ära koliks. Ja mina olen nagu tühjaks pigistatud sidrun. Katus sõidab varsti sellest kooselust. Laste pärast ja ka mehe pärast praegu veel talun seda ja üritan oma elu elada, aga see on ikka kole küll, tahaks lihtsalt rahu oma koju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minu mees on alkohoolik (pea iga päev joob midagi kangemat. Vahest jääb mõni kaine päev ka vahele). Muidu käib tööl, ei lälla ega ole vägivaldne. lõrvalseisja ei saaks arugi, et tegemist on alkohoolikuga. Lastel on ka isaga hea. [/tsitaat]Milles tema alkoholism seisneb ja miks su elu rahulik pole? Ta ju ei lälla, kakle nagu ütled. Kas see kogus, mis ta joob, on klaas viskit igal õhtul või pudel viina?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Milles tema alkoholism seisneb ja miks su elu rahulik pole? Ta ju ei lälla, kakle nagu ütled. Kas see kogus, mis ta joob, on klaas viskit igal õhtul või pudel viina? [/tsitaat]

Pudel viina. Ta ei piirdu kunagi ühe klaasiga, joob kuni pudel on tühi. Vähemalt nii palju on oidu peas, et sööb enne kõhu käis ja joomise ajal kõvasti vett peale.

Minu elu pole rahulik, sest ma elan zombiga esiteks, teiseks see zombi kaob vahest koos autoga kuhugi ja kolmandaks on ka juhtunud, et võtab lapse peale. Ise on purjakil ja lube pole.

Zombi tiksub oma elu elada oma laua taga oma viinapitsiga, vaatab filme arvutis (ca 3 tk päevas), mängib mänge. Ühesõnaga on tal oma elu ja kui mul vahest harva oleks vaja õhtul välja minna, siis zombi sätib end selleks ajaks magama ja vaadaku ma ise, mis ma lastega teen. Ma ei käigi enam väljas üksi. Omad õhtused trennid olen ära jätnud ja olen üritanud leida sportimise viise, kuhu saaks lapsed kaasata (no näiteks käime suusatamas, noorem laps on kelguga taga, vanem suusatab koos minuga). See suusatamine on tegelikult tore.

Aga siis jõuame koju ja seal on jälle umbes mees. Tühjus oleks parem. Ilmselt sinnapoole me liigumegi, ma lihtsalt ei tea, kust alata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastus sinu küsimusele sisaldus tsitaadis \”… ja vahel võtab lapse ka peale [purjuspäi sõitma]\”. Siit kohast edasi peaks olema selge, et su tee peab temast eemal kulgema. Kõigepealt peaksid muidugi temaga rääkima – et sul on selline plaan, kui joomine ei jää järele, siis on lahutus ja lapsi külla ka ei anna, sest mees on neile ohtlik. Kui see teda mõtlema ei pane, siis polegi muud kui kahjuks asju pakkima hakata. Ka lapsed saavad aru, et purjus isa on ohtlik – kui ei saa praegu, siis tänavad sind aastate pärast.
Mul on ka kokkupuude alkohoolikuga – tema pere hakkas ka tegutsema siis, kui alkohoolik purjuspäi autoga sõitma hakkas. See mees õnneks valis oma pere ning on nüüd aastaid juba kaine.
Tarkust ja jõudu sulle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Vastus sinu küsimusele sisaldus tsitaadis \”… ja vahel võtab lapse ka peale [purjuspäi sõitma]\”. Siit kohast edasi peaks olema selge, et su tee peab temast eemal kulgema. Kõigepealt peaksid muidugi temaga rääkima – et sul on selline plaan, kui joomine ei jää järele, siis on lahutus ja lapsi külla ka ei anna, sest mees on neile ohtlik. Kui see teda mõtlema ei pane, siis polegi muud kui kahjuks asju pakkima hakata. Ka lapsed saavad aru, et purjus isa on ohtlik – kui ei saa praegu, siis tänavad sind aastate pärast.
Mul on ka kokkupuude alkohoolikuga – tema pere hakkas ka tegutsema siis, kui alkohoolik purjuspäi autoga sõitma hakkas. See mees õnneks valis oma pere ning on nüüd aastaid juba kaine.
Tarkust ja jõudu sulle.[/tsitaat]

Seda ma passingi kõik õhtud kodus, et ei juhtuks jälle üllatusi. Kogu aeg ole valvel ja tassi lapsi kaasas.
Mehega olen ühe tõsisema jutu maha rääkinud, mis võttis ta kohe paariks nädalaks \”korralikuks\”, aga ikka jälle hiilib sama seis tagasi.
Õnneks on tal vähe asju, mida kokku pakkida.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat] [small]Alfonss kirjutas:[/small]

Kaks last tulid planeerimatult?[/tsitaat]

just nii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Alfonss kirjutas:[/small]

Kaks last tulid planeerimatult?[/tsitaat]

20+ aastat tagasi see enamasti just nii oligi.;)

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Pereelu ja suhted kelle vajadustele peaks lapsevanem esimesena mõtlema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.