Esileht Kodunurk Kellel eestlaetav pesumasin (värvilapid)

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kellel eestlaetav pesumasin (värvilapid)

Postitas:

Olen siiani kasutanud pealtlaetavat pesumasinat. Kasutan ka igaks juhuks värvi..lappe? (on vist selline nimetus), kui on palju erinevat värvi asju koos pesus. Siiani panin lihtsalt trumli põhja ja oli kõik OK. Eestlaetaval nüüd aga olen avastanud, et pärast pesu on need lapid hoopis kuskil trumli vahel ja peab sealt neid välja koukima. Olen siiani samamoodi trumli põhja need pannud.

Kuidas teie neid panete, kellel eestlaetav pesumasin on, kas siis lihtsalt pesu vahele kuskile?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka mõnikord jääb sokk või mõni muu pisike ese ukseraami ja trumli vahele pidama. värvilappe kasutan väga harva, nendega pole juhtunud, aga teoreetiliselt sama oht. aga kui kasutan, siis panen lihtsalt pesu vahele jah, kuhugi tahapoole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on pealt laetav masin ja kasutasin kirju pesu puhul aeg-ajalt värvilappe. Panin alati pesu vahele. Hiljuti aga tekitas seesama lapike rikke väljalaskevoolikus. Lasin vee masinast luugi kaudu välja, sealt tuli ka välja see lapike (oli ava juures, hea et nägin, sain sõrmedega välja urgitseda). Nüüd ma ei julgegi neid värvilappe enam kasutada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen pesu peale, nagu kasutusjuhendis näitab. Mõnikord läheb jah kummi vahele, aga tavaliselt mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 17:50; 12.10 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on pealt laetav masin ja kasutasin kirju pesu puhul aeg-ajalt värvilappe. Panin alati pesu vahele. Hiljuti aga tekitas seesama lapike rikke väljalaskevoolikus. Lasin vee masinast luugi kaudu välja, sealt tuli ka välja see lapike (oli ava juures, hea et nägin, sain sõrmedega välja urgitseda). Nüüd ma ei julgegi neid värvilappe enam kasutada…

Ma nüüd teemast välja, aga äkki kellelgi on kasu.
Mulle üks väga kogenud WC-mees rääkis, et mitte kunagi ei tohiks kasutada neid poti serva külge pandavaid pallikesi-seebikesi, mis on plastikkatte sees ja konksuke käib poti serva külge. Sest kui see potti kukub ja sinna alla vajub (laps näiteks tõmbab vett ka peale, ei märka), siis on kogu süsteem absoluutselt pekkis ja mingi valemiga seda sealt torudest kätte ei saa. Tal on seda elu jooksul mitu korda juhtunud.
Ma enam ka ei julge neid kasutada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 19:25; 08.10 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane see lapike õrna pesu jaoks mõeldud pesukotti. Koos sellega ta trumli vahele ega äravoolu ei mahu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on pealt laetav masin ja kasutasin kirju pesu puhul aeg-ajalt värvilappe. Panin alati pesu vahele. Hiljuti aga tekitas seesama lapike rikke väljalaskevoolikus. Lasin vee masinast luugi kaudu välja, sealt tuli ka välja see lapike (oli ava juures, hea et nägin, sain sõrmedega välja urgitseda). Nüüd ma ei julgegi neid värvilappe enam kasutada…

aga nii võib ju juhtuda ka väikelaste, beebide sokkidega 😮

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kasuta värvilappe enam. Olin 20 aastat pesnud oma pesu ilma nendeta. Ja siis järsku tulid nad müügile. No muidugi proovisin ära. Aga mingit vahet polnud. Värvilapid muutsid mõnel korral oma värvi küll, aga pesu oli ikka täpselt samasugune nagu enne. Ja on ka praegu. Ei ole ükski kollane asi roheliseks läinud ega valge asi roosaks. Mul ilmselt polegi riideid, mis värvi annaks. Või siis selliseid, mis võõra värvi endasse võtaks.
Aga samuti pole ka beebide sokid kummi vahele ega väljalaske ava ette sattunud. Ja neid pesen ikka igal nädalal juba 3,5 aastat jutti.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 22:33; 10.10 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on pealt laetav masin ja kasutasin kirju pesu puhul aeg-ajalt värvilappe. Panin alati pesu vahele. Hiljuti aga tekitas seesama lapike rikke väljalaskevoolikus. Lasin vee masinast luugi kaudu välja, sealt tuli ka välja see lapike (oli ava juures, hea et nägin, sain sõrmedega välja urgitseda). Nüüd ma ei julgegi neid värvilappe enam kasutada…

aga nii võib ju juhtuda ka väikelaste, beebide sokkidega ????

Neid pestakse ometi pesukotis ju. Nagu kõiki väga pisikesi asju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 19:25; 08.10 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värvilapid muutsid mõnel korral oma värvi küll, aga pesu oli ikka täpselt samasugune nagu enne.

Järelikult oli neist kasu. Neil kordadel, kui lapid värvusid,oleks nende puudumisel värvunud pesu. Need lapid nö imevad riietest pesuvette lahustunud värvi endasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 22:19; 12.10 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järelikult oli neist kasu. Neil kordadel, kui lapid värvusid,oleks nende puudumisel värvunud pesu. Need lapid nö imevad riietest pesuvette lahustunud värvi endasse.

Ei värvunud see pesu enne nende lappide tulekut ega ole värvunud ka pärast. Ju mul on siis riided, mis ei võta värvi külge. No ilmselt, kui valge lina koos teksadega panna, siis ehk värvuks jah, aga seda ma ei tee nagunii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 22:33; 10.10 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järelikult oli neist kasu. Neil kordadel, kui lapid värvusid,oleks nende puudumisel värvunud pesu. Need lapid nö imevad riietest pesuvette lahustunud värvi endasse.

mida sa veel usud? mida sulle veel müüa annaks?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen nüüd kasutanud värvilappe umbes 3 kuud. Avastasin need Realiseerimiskeskusest ja panen neid vajadusel masinasse, kas 1 või 2 tk. Kuna mul suur pere, siis ikka tuleb aegajalt uusi riideid. Erksamad olen käsitsi pestnud, aga on ka dresse ja muid tummisemaid riideid, mille viskan masinasse.
Ma olen väga rahul nende lappidega. Need mul alati tumedamad, kui arvan tulevat.
Panen ühe lapi põhja, siis peaaegu kolmveerand masinatäit pesu ja siis teise lapi peale. See oleneb, kui kirju see laadung seal sees mul on.
Kui enne juhtus ikka, et roosa aluspesu sai pruunikaks või sinine särk sai lillaks, siis seda muret mul ei ole enam.
Arvan, et need lapid lähevad vahele tsentrifuugi ajal, mitte pesu ja kui kahtled, siis jah, kas pane kuskile riide taskusse, kotti või lükka taha seina.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav lugemine. Kas te siis panetegi eri värvi asjad samasse masinasse? Ma pesen kord nädalas kogu 4-liikmelise pere pesu ja sorteerin värvide järgi: masinatäis tumedaid, teine heledamad sinised-rohelised, kolmas punased-roosad-kollased, eraldi masinatäis ainult valgeid asju. Kunagi ammu proovisin ka värvilappe aga ei näe neil mõtet kui nagunii valet värvi asju koos ei pese.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te siis panetegi eri värvi asjad samasse masinasse?

Sorteerin küll, aga osa riideid on mitmevärvilised, näiteks põhivärvist erineva krae või kandiga.
Kui valgel T-särgil on tume kiri/pilt, võib kogu hele pesu olla pärast hallikama tooniga.
Kui panen pesema eraldi tumeda/punase/musta jne pesu, siis värvilappe ei kasuta.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 22:19; 12.10 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav lugemine. Kas te siis panetegi eri värvi asjad samasse masinasse? Ma pesen kord nädalas kogu 4-liikmelise pere pesu ja sorteerin värvide järgi: masinatäis tumedaid, teine heledamad sinised-rohelised, kolmas punased-roosad-kollased, eraldi masinatäis ainult valgeid asju. Kunagi ammu proovisin ka värvilappe aga ei näe neil mõtet kui nagunii valet värvi asju koos ei pese.

Me elame kahekesi, kõiki värve ja materjale eraldi pestes käiks masin peaaegu tühjalt.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 17:50; 12.10 16:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Kellel eestlaetav pesumasin (värvilapid)