Esileht Pereelu ja suhted Kellel elukaaslane rootslane

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kellel elukaaslane rootslane

Postitas:
Kägu

Kuidas nad sealsed inimesed suhtuvad meisse, kas on lootust et üldse omaks võetakse? Või jääb ikka tunne et ei ole nendega samaväärne?
Palun jagage kogemusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu elukaaslane pole rootslane, aga olen Rootsis mitu aastat elanud ja praegu parim sõber rootslane. Minu arust arvavad roostlased eestlastest üldiselt päris hästi. Paremini kui lätlastest-leedukatest-poolakatest, kes nende arust on siiani rohkem “ida” kui “lääne” inimesed.

Omaks võetakse, aga rootslaseks sa ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks see, kas omaks võetakse, sõltub suuresti sinu enda isikuomadustest ja sotsiaalsete suhete kujundamise võimest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasel ajal vaatavad veidi juba paremini, need murjamite hordid on veel hullemad. Eestlased ikka tahavad tavaliselt tööd teha, mitte niisama mingite abirahade peal passida. Kätepesemiseks mõeldud kraanikausis alakeha ka ei loputa jne, jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida tähendab “omaks võtma”? Mida sa täpsemalt ootad neilt rootslastelt?
Minu meelest eestlane armastab oma aega ja ruumi, omaette nokitsemist, liigne kollektivism on pigem hirmutav.
Mis sulle Eestis ei meeldi, et kolida soovid? Ilm on Rootsis veel natuke hullem kui Eestis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa rootsi keelt vabalt ei räägi, siis kohe kindlalt omaks ei võeta. Rootslased on väga viisakad, nad on valmis sinuga alati inglise keeles suhtlema, aga ühel hetkel nad tahavad ka lõdvaks lasta ja siis muutub olukord väga ebamugavaks. Näiteks kui alguses ämm-äi külas käisid või ainult meie pere neil, siis oli kogu suhtlus inglise keeles, aga kui keegi veel seltskonnas oli (nt mehe venna pere), siis läks kogu jutt väga ruttu rootsikeelseks, ainult otseselt mind puudutavates teemades pöörduti minu poole inglise keeles. Jõuluõhtu pereringis oli üks ebameeldivamaid olukordi. Minu kohalviibimine ei lasknud ka teistel ennast vabalt tunda, kogu suhtlus oli kuidagi pingutatud. Nüüd, kui mul keel suus, siis on olemime palju mugavam. Lähim perering on enam-vähem omaks võtnud. Mingid laste kasvatamist puudutavad teemad aetakse ikka selle kaela, et ma olen teisest keskkonnast pärit, kuigi mina ütleks, et pigem on probleem põlvkondade vahelistes arusaamades, sest samad teemad kerkivad mul ka oma vanematega. Omaks pole võtnud mind kaugemad sugulased, nendega kipun ma küll end ka peale keelebarjääri kadumist tõrjutuna tundma.
Pere lähimad sõbrad on suuresti mehe sõpruskond, kus rootslastele lisaks on väga erinevat päritolu inimesi. Ma ütleks, et mind ja teisi võõraid on okeilt omaks võetud. Ükski päris-päris sõbranna mul rootslane ei ole. Kõik on kuskilt mujalt erinevas eluetapis Rootsi tulnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kätepesemiseks mõeldud kraanikausis alakeha ka ei loputa

Milline muulane nii pikk on, et seda tegema ulatuks? 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kätepesemiseks mõeldud kraanikausis alakeha ka ei loputa

Milline muulane nii pikk on, et seda tegema ulatuks? 😀

Pole Rootsi, aga minu tuttava töökohas jäi üks muulane vahele sellega, et tegi duširuumis häda nr 2.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No eks see sõltub sinu enda suhtlemisoskustest ja kui rahvusvahelise seltskonnaga need konkreetsed rootslased ise on kokku puutunud. Ole avatud, abivalmis, aus, heatahtlik ja sõbralik. Miks peaks keegi sinusse siis halvati suhtuma? Kui mingi tava on sulle tundmatu, võõras, siis näita siirast huvi ja küsi julgelt selgitust. Mitte ära tõmba kaant peale, pähh mina seda ei tea ja ei taha ka teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen nüüdseks 12 aastat rootslasega abielus olnud. Noortega polnud üldse mingit probleemi, kohe võeti omaks. Aga vanemate puhul on kindlasti oluline keeleoskus. Mina õnneks läksin Rootsi juba väga hea keeleoskusega, aga üldiselt õpid kiiresti keele selgeks ka nullist.

Omaks võtmisele aitab/aitas kaasa ka see, et hoian eriarvamused endale. Kui räägitakse teemadel, mis eestlase jaoks absurdina tundub, olen lihtsalt vait. Eks nad natuke ära hellitatud on ja seega mõned vaated minu jaoks natuke naiivsed või kitsad. Aga las olla. Sõprusringkonnas ei pea vait vait olema ja noored on palju maailmas rännanud ja laiema silmaringiga.

Üks vanem sugulane kippus ikka mulle naljakaid nõuandeid jagama ja õpetama, aga mis seal ikka, tean, et ega ta halva pärast. A´la tutvustas mulle nõudepesumasinat (mis siis, et mu vanemate kodus oli paju uuem mudel) ja kuidas Rootsi pangas asju ajada (no meil selleks ajaks oli e-riik juba täies hoos:D)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks nad ole harjunud, et võõrad, kes saabuvad on keskaegse tasemega, hea kui lugeda oskavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kuidas rootslastega suhte loomine käib? Nad on seal nii poliitkorrektsed, et kas nad ise ikka julgevad naisele läheneda või kuidas see käib? Täitsa tõsiselt küsin. Mulle meeldib üks rootslasest mees. Kui ta mingit huvi üles ei näita, siis ilmselt ei ole tegu mitte poliitkorrektsusega, aga ma võin ta lihtsalt unustada, sest mina talle ei meeldi, muidu siiski näitaks seda välja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kuidas rootslastega suhte loomine käib? Nad on seal nii poliitkorrektsed, et kas nad ise ikka julgevad naisele läheneda või kuidas see käib? Täitsa tõsiselt küsin. Mulle meeldib üks rootslasest mees. Kui ta mingit huvi üles ei näita, siis ilmselt ei ole tegu mitte poliitkorrektsusega, aga ma võin ta lihtsalt unustada, sest mina talle ei meeldi, muidu siiski näitaks seda välja?

Eks need Rootsi mehed natuke mökud ole jah. Seda, et ta sind ootamatult oma tunnete avaldamisega jalust maha niidab, on rootslasest palju loota. Aga kui sa ise esimese sammu teed ja ta su suhtes päris ükskõikne pole, siis saab ehk julgust ja muutub ka vähem kammitsetuks.

Rootslastega on mu meelest see teema, et kellelegi mingi palve peale “EI” ütlemine, on nende jaoks ülimalt keeruline ja nad ei taha panna teist olukorda, kus too peaks konkreetselt “EI” ütlema. Umbes, et kui ta sulle lähenemiskatse teeks ja sa ei ole huvitatud, siis ta on pannud sind ebameeldivasse olukorda, milles pead ta pikalt saatma. Kui sina talle lähenemiskatse teed ja ta pole huvitatud, siis on ta suures segaduses, ühest küljest ei tahaks nagu sinuga tegemist teha, aga sind pikalt saata oleks ka ebaviisakas. Kui sa esimese sammu teed ja ta üritab teha nägu, et seda pole juhtunud, siis jäta rahule. Kui ta on huvitatud, siis tuleb sealt ka reaktsioon vastu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis asja te ajate inimesi on igasuguseid nii siinpool kui sealpool piire kõik ikka indiviidis kinni. Rootslased suht hea koduse kasvatusega, hoolivad ja kardavad konflikte. Mõnikord võin ju imestada nende liigse sinisilmsuse üle, aga see selleks. Omaks ei saa ma siin kunagi, aga keegi ei tõrju ega ignoreeriga. Oma nn. ämmadega( yx ex ja teine päris ämm) saan super hästi läbi seevastu ex ämmaga Eestis polnud kunagi sellist klappi. Mul on mu karjäär, oma maja ja aed 😉 koon küpsetan, seega kellegil pole nagu midagi etteheita ka, et näe idabloki armetu pruut 😁. Mis meestesse puutub siis minu arust hindab see ” möku” rootsi mees eelkõige naist kes teab mida ta tahab ja suudab/julgeb selle ka ilustamata välja öelda. Samas ma imetlen oma rootsi mehe oskust märgata minus naist ka mu kõige ilmetumatel päevadel ja kui iseenesest mõistetav on võrdsus kohustuste jagamisel ilma nurina ja tänitamiseta ja siis see läheduse hoidmine…. mu ämm ja äi kallistavad ja musutavad nagu 20sed, käivad käest kinni…. Nad üle 70ne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rootslasest mehega koos olnud 10 aastat, 2 last. Minu äi ja ämm võtsid mind küll kohe omaks ja ma pole kunagi täheldanud, et nad kuidagi eestlastesse halvasti suhtuks. Jah, suhte alguses neil olid vbl natuke valearusaamad Eestist kuna nad polnud Eestis kunagi käinud aga kui nad tulid siis nad olid ikka väga üllatunud kui modernne ja kaunis Eestimaa on. Rootslased on väga sõbralikud, neile meeldib suhelda, nad on suhteliselt konservatiivsed ja poliitilisest korrektsed. Minu mees ei ole päris tüüpiline rootslane sest ta on elanud jub 15 aastat väljaspool Rootsit. Mulle isiklikult rootslased väga meeldivad ja minul tekib nendega alati hea klapp. Paremat meest ka ei oska tahta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehe venna pruut on rootslane. Tundub sõbralik, kuid temast midagi arvata on raske. Pigem endast paremal arvamusel kui keskmine eestlane, ütleks nii.

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Pereelu ja suhted Kellel elukaaslane rootslane