Esileht Pereelu ja suhted kellel kogemusi öelge, kas 2 kuni 3 aastat lastevanuse vahe oleks mõeldav?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: kellel kogemusi öelge, kas 2 kuni 3 aastat lastevanuse vahe oleks mõeldav?

Postitas:

Planeerin 2. last, esimene on 2 aastane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui tahad, et lapsed omavahel koos mängiks, siis 3 a on max vanusevahe. peale seda on sul kaks üksikut last, sest vanusest lähtuvalt on huvid ja soovid juba sootuks erinevad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina mängisin oma 3 a vanema vennaga rohkem, kui tema endast 2,5 a vanema õega (meid on 3 last mina noorem, siis 3 a vanem vend ja temast 2,5 vanem õde). Oma siis 5,5 a. vanema õega ma üldse koos ei mänginud.
Oma lastel on 7 a. vanuse vahet ja mängivad nii et vähe ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 11:06; 22.09 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub ikka lastest aga meie leidsime ka et kolm aasttat on normaalne. Esimene on piisavalt iseseisev. Meie laste vanusevaheks tuli peaaegu kolm aastat ja viis kuud. Nüüd kui esimene on üle nelja ja teine saab 11 kuuseks mängivad vahest ilusasti koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Planeerin 2. last, esimene on 2 aastane.[/tsitaat]

Mis küsimus, sul ei saa ju mingi valemiga tulla laste vahe 2 aastat. Kolm jah kui kohe õnnestub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul poiss ja tüdruk, vanusevahe 2 aastat. Ilusti mängivad omavahel, minu mureks jääb ainult aegajalt kakluste lahendamine, mis on siiski parem variant, kui üksiku igavleva lapse pidev lõbustamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui tahad, et lapsed omavahel koos mängiks, siis 3 a on max vanusevahe. peale seda on sul kaks üksikut last, sest vanusest lähtuvalt on huvid ja soovid juba sootuks erinevad[/tsitaat]

Minu laste vanusevahe on 9 aastat, aga üksikud nad küll kuidagi pole. Mängivad iga päev koos ja ei kakle mitte kunagi. Väike jumaldab suurt venda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 16:44; 22.09 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm aastat on hea vahe selle poolest, et vanem laps on juba üsna iseseisev ega vaja kogu aeg abi (söömine, riietumine, potilkäik, pikem kõnd ja trepid jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu laste vanusevahe on 9 aastat, aga üksikud nad küll kuidagi pole. Mängivad iga päev koos ja ei kakle mitte kunagi. Väike jumaldab suurt venda.[/tsitaat]

Ja huvitav, mis mänge nad siis mängivad? Ma pole ühtegi selle vanusevahega last näinud, kes tõesti koos huviga mängiks. Enamasti on tegemist ikka nii, et vanem on nooremale lapsehoidjaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja huvitav, mis mänge nad siis mängivad? Ma pole ühtegi selle vanusevahega last näinud, kes tõesti koos huviga mängiks. Enamasti on tegemist ikka nii, et vanem on nooremale lapsehoidjaks. [/tsitaat]

meil siis 7 aastane vanuse vahe, poisid . mängitakse õues jalgpalli, sõjamänge, aetakse taga, ronitakse mööda puid, sõidetakse ratastega. toas mängitakse mingeid arvutimänge, meisterdatakse koos. Kui reisimas käime – siis võõras kohas eriti on koos tegutsejad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 11:06; 22.09 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelst halvim vanusevahe on 4-5 aastat, siis konkurents vanemate pärast eriti suur. Kahe väikese lapse puhul on vanematel endal keeruline ja pingeline. Meie leidsime, et vanusevahe võik olla 6-7 aastat ja nii läkski, poistel vanusevahe 6,5 aastat – väga hästi mängivad koos alates hetkest kui noorim sai 3-seks, lisaks vanem hoiaba väiksemal ka silma peal ja kuna vanemal enam-vähem mõistus peas siis ka kaklused on üliharvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule meeldia küll oma õega mängida( 10 aastat vahet) peituat, tagaajamist jne. Eks vahepeal pidi hoidma ka teda aga minumeelest see on normaalne. Kui ta ikka paris pisike oli kutsuti vanaema hoidma.

Aga 3 aastat täitsa okn vahe. Ise plaanin 5 vahema( suuremal peaks oma huvid juba olema ja ei kannata aeg temaga ning ise olen saanud juba tool kaia natuke)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja huvitav, mis mänge nad siis mängivad? Ma pole ühtegi selle vanusevahega last näinud, kes tõesti koos huviga mängiks. Enamasti on tegemist ikka nii, et vanem on nooremale lapsehoidjaks. [/tsitaat]

Legodega, jalgpalli, kaardimänge, lauamänge jne. Ja hoiab loomulikult ka, see on ju ainult pluss.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 16:44; 22.09 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 3 last on teadlikult muretsetud 3 aastaste vahedega. Välja tuli 3a2k ja 2a11k vahe. Tahtsin nii, et ei oleks väiksem vahe kui 2,5 a ja ei oleks väga suurem kui 3a. Olen hästi rahul, et olen saanud iga pisikesega tegeleda pikalt. Samas on vanem juba järgmise sündides olnud tegija, kuid vanusevahe on paras, et neil oleks palju ühiseid mänge. Viimane on mul praegu 1a. Isegi oleme mõelnud neljanda lapse peale, aga igaljuhul ei hakkaks enne tegutsema, kui too on 2a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 3 last on teadlikult muretsetud 3 aastaste vahedega. Välja tuli 3a2k ja 2a11k vahe. Tahtsin nii, et ei oleks väiksem vahe kui 2,5 a ja ei oleks väga suurem kui 3a. Olen hästi rahul, et olen saanud iga pisikesega tegeleda pikalt. Samas on vanem juba järgmise sündides olnud tegija, kuid vanusevahe on paras, et neil oleks palju ühiseid mänge. Viimane on mul praegu 1a. Isegi oleme mõelnud neljanda lapse peale, aga igaljuhul ei hakkaks enne tegutsema, kui too on 2a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja huvitav, mis mänge nad siis mängivad? Ma pole ühtegi selle vanusevahega last näinud, kes tõesti koos huviga mängiks. Enamasti on tegemist ikka nii, et vanem on nooremale lapsehoidjaks. [/tsitaat]

Mu meelest ka, see ei ole ju enam mängimine. Suurem on lihtsalt hästi välja koolitatud lapsehoidja, kes väikelapse tasemel kaasa mängib, sest nii on kästud. Olen ise sellise suure õe rollis pidanud olema, no ausalt, kopp oli ees, aga vastu ei julgenud ka hakata vanematele. Muudkui vuristasin väikevennaga autodega mööda põrandat ja mängisin tite moodi temaga peitust. Kõik see ei paku ju suuremale mingit pinget. Jube oli. Lapsevanematele muidugi mugav, aga suuremale lapsele tüütu ja vastik. Kui tahate tõesti teada, kui palju teie suuremad lapsed tittede ja väikelastega mängimistest rõõmu tunnevad, siis küsige neilt ausat vastust, ilma et nad peaks teie rõõmuks või harjumusest vastama, et jah, väikevenna/-õega on nii tore aega veeta. Ma küll ei tea ühtegi sellise vanusevahega pere vanemat last, kes sellisest lapsehoidja rollist väga rõõmu oleks lapsena tundnud. Olen oma sõbrannade ja sõpradega vendade-õdede ja vanusevahe teemal vestelnud, kes on pidanud suure õe/vennana väiksemat passima ja kantseldama, tunnevad ses suhtes veel täiskasvanuna solvumist ja viha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu 3 last on teadlikult muretsetud 3 aastaste vahedega. Välja tuli 3a2k ja 2a11k vahe. Tahtsin nii, et ei oleks väiksem vahe kui 2,5 a ja ei oleks väga suurem kui 3a. Olen hästi rahul, et olen saanud iga pisikesega tegeleda pikalt. Samas on vanem juba järgmise sündides olnud tegija, kuid vanusevahe on paras, et neil oleks palju ühiseid mänge. Viimane on mul praegu 1a. Isegi oleme mõelnud neljanda lapse peale, aga igaljuhul ei hakkaks enne tegutsema, kui too on 2a. [/tsitaat]Aga ise oledki siis lihtsalt kodune või on töökoht ka, mis tagasi ootab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kaks last – samast soost ja vanusevahe 7,5 aastat. On aegu, kui mängivad väga edukalt koos ja on aega, mille veedavad eraldi. Aga ka väikese vahega lapsed tahavad omaette olemise aega. Ja on ka väikese vanusevahega lapsi, kes ei tahaks üldse koos mängida, aga vanemad eeldavad ja ootavad, et nad seda teeksid.
Mul on endal 1,5 aastat vanem vend ja 6 aastat vanem vend. Vennad mängisid lapsena rohkem koos ja on ka hilisemas elus rohkem koos. Neil on oma, nö poiste huvid ja ka samas linnas elamine soosib seda.
Ei ole see väike vanusevahe mingi võlurohi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Pereelu ja suhted kellel kogemusi öelge, kas 2 kuni 3 aastat lastevanuse vahe oleks mõeldav?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.