Esileht Pereelu ja suhted Kellel lastel vanusevahe 6-7 aastat….

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kellel lastel vanusevahe 6-7 aastat….

Postitas:

…kuidas pereelu laabunud on peale tita sündi? Kas on ka armukadedust vms.

Aitäh 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole armukadedust,vanemad lapsed on elevil uue lapse ootuses

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

..see 7-aastane läheb ise varsti mehele ja on siis armukade muude asjade peale … 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 21:17; 12.06 09:14;
To report this post you need to login first.

Tüdruk oli 6,5a kui poiss sündis.
Selgelt väljendunud armukadedust ei olnud ja titat nunnutada talle meeldis. Kui aga poiss jalad alla võttis, muutus ta suure õe silmis pigem väikeseks vastikuks jõnglaseks, kes pidevalt valesid asju käppis. Ka väike sisemine armukadedus tüdruku poolt ilmselt siiski oli, õrnade vihjetena tuli vahel välja (miks titele seda või teist lubatakse, mida talle KÜLL ei lubatud, kui tema sama vana oli vms).
See periood kestis, ma ütleks, ligi kümmekond aastat,
alles siis, kui poiss oli vast mingi 12-14 ja tüdruk siis vastavalt 18-20, tekkisid ühised jututeemad ja huvid ja minu mõistes normaalne õe-venna moodi suhtlemine üldse.
Nüüd on mõlemad juba täiskasvanud, saavad hästi läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 21:54; 12.06 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kolm last iga lapse vanusevahe täpselt 10 aastat. armukadedust nii suure vanusevahe puhul, vähemalt meil, ei ole. pigem on abi hoidmisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui beebiga sünnitusmajast tulin, siis esimesed päevad vanema lapse poolt oli õhus küll kerget paanikat, armukadedust (kuna ta sai ju varemalt kogu tähelepanu endale), aga sellest saime õnneks ruttu üle, hakkasime koos beebi eest hoolitsema 🙂 Praegu kui väiksem juba aastane, siis mängivad tihtipeale toredasti koos, suuremal niipalju mõistust peas, et ei kakle, kraakle ja õpetab ka väiksemat (kui aga helistab sõber, et tule õue, siis on muidugi koheselt kadnud…)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milka on homost jälle salaja rasestunud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 21:17; 12.06 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese ja teise laste vahe on 5 aastat ning teise ja kolmanda vahe 6,5 aastat. Meil küll ei ole olmud mingit armukadedust. Suurem poiss väga ootas väikest õde, kui teist last ootasin. Ja kui koju tulin ja ütlesin talle, et venna said, siis ta vastas, et ta tahtiski tegelikult venda, aga nüüd tahab õde ka. Ja nüüd kolmas laps on tüdruk. Probleem on meil ainult selles, et suuremad vennad vahepeal kaklevad omavahel, kumb saab õega olla 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tüdruk oli 6,5a kui poiss sündis.
Selgelt väljendunud armukadedust ei olnud ja titat nunnutada talle meeldis. Kui aga poiss jalad alla võttis, muutus ta suure õe silmis pigem väikeseks vastikuks jõnglaseks, kes pidevalt valesid asju käppis. Ka väike sisemine armukadedus tüdruku poolt ilmselt siiski oli, õrnade vihjetena tuli vahel välja (miks titele seda või teist lubatakse, mida talle KÜLL ei lubatud, kui tema sama vana oli vms).
See periood kestis, ma ütleks, ligi kümmekond aastat,
alles siis, kui poiss oli vast mingi 12-14 ja tüdruk siis vastavalt 18-20, tekkisid ühised jututeemad ja huvid ja minu mõistes normaalne õe-venna moodi suhtlemine üldse.
Nüüd on mõlemad juba täiskasvanud, saavad hästi läbi.
[/tsitaat]
Nagu minu elu, no täpselt. Tütar vanem, poeg 6 aastat noorem. Armukadedust polnud eriti, aga polnud ka midagi ühist ja päris tihti ikka tutid ja taburetid lendasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma õde, kes on minust 6 aastat noorem, vihkasin terve lapsepõlve ja siiamaani tundub ta mulle ebameeldiv ja loll. Alguses oli muidugi tore, et tita ja nii edasi, aga väga kiiresti muutus see kõik emapoolseks karjumiseks minu peale: miks sa õega ei mängi? miks sa oma toa ukse kinni paned?

Teismeeas fantaseerisin sellest, kuidas õde auto alla jääb ja oleme jälle kõik üks pere. Nüüd lihtsalt ei suhtle. Ema keeras peale lapse saamist täiesti ära, kanaemastus täielikult, väike õde oli a ja o ja mina tundsin ja tunnen siiamaani, et mina olin lihtsalt proovilaps, kes uue ja huvitavama tita saabudes lihtsalt kõrvale visati nagu vana mänguasi. Minu murede jaoks emal aega ei olnud, kogu aeg oli tita ja tita ja mina \”suur\”. Ülikooli ajal kodus käimist vältisin, isegi kui rahapuudus oli suur ja kõht tühi. Eredalt on meeles, et kuidas ma ükskord emalt palusin plaanivälist lisaraha (sain 1500 eegu ringis emalt toetust aastatel 2000-2005), sest kõht oli tühi ja hambaarstile läks raha ja ema sõimas mu läbi, sest õele oli vaja midagi jälle, uut ratast või nii…

Ebameeldivad mäletused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nagu minu elu, no täpselt. Tütar vanem, poeg 6 aastat noorem. Armukadedust polnud eriti, aga polnud ka midagi ühist ja päris tihti ikka tutid ja taburetid lendasid. [/tsitaat]

🙂
Aga mul on hea meel, et see kõik lõppes ikkagi täiesti normaalsete suhetega. Neil on nüüd isegi üks ühine hobi, mille pinnalt saavad kokku sagedamini kui muidu saaks (tüdruk elab eraldi, poiss veel kodus), mõlemad on nüüd teineteise suhtes tegelikult väga abivalmis ja hoolivad: poiss käib tüdrukul abis transat või remonttöid tegemas, tüdruk kutsub teda jälle teinekord reisidele kaasa, viib vahvatesse seltskondadesse, tutvustab vajalike inimestega vms 🙂

See siis lohutuseks teemaalgatajale, kui võibolla eelmine postitus tuju langetas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 21:54; 12.06 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks poissi, mingit erilist armukadedust ei olnud. Isa tegeles rohkem vanema lapsega, sel ajal kui mina titte imetasin. Pealegi sain titega kodus olles palju rohkem vanemaga koos olla, koolis vastas käia suuremal ja aidata igati. Nüüd pisem 4 ja vanem 10. Pisem on nagu takjas suuremal sabas, vahel suuremale käib närvidele, aga enamasti saavad hästi läbi. Väikesele on suur vend tõeline iidol.
Olen näinud lapsi, kel vanusevahe alla kolme aasta ja kes kaklevad nii et vähe ei ole. Ma arvan, et kaklemine või mitte läbisaamine oleneb perest ja lastest, mitte vanuseahest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Pereelu ja suhted Kellel lastel vanusevahe 6-7 aastat….

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.