Esileht Kodunurk kellel maaküte, selgitage veidi maasoojuspumba kohta

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: kellel maaküte, selgitage veidi maasoojuspumba kohta

Postitas:

Kolisin majja, kus maaküte ja püüan nüüd enda jaoks uudse küttelahendusega harjuda ja sellest sotti saada.

Mul oli alguses kohe probleem see et tegi ootamatult kõva müra. Õnneks sai sellest lahti, sest tuli välja et õhku oli süsteemis sees.

Nüüd, kui ilmad jahedamaks läinud, peab masin end tihedamalt sisse ja välja lülitama, ja need mootori käivitumised käivad alati mingi kummalise tümpsuga, mida ka kaugele tuppa kuulda. Ma vahepeal täitsa ehmun. Maja ühekordne, pump esikus ukse taga. Lisaks kompressori käivitumisel väga tihti lampides valgus hästi korraks vilgub. Kas kellelgi veel nii? Või pole see normaalne et masina mootori käivitumisel kõva tümps ja mõjub elektrile kogu majas niimoodi imelikult? Masinaks Alpha innotec. Kas see on äkki garantii teema?

Ja kas see on ok, et kuigi mul ühes toas ei ole saavutatud soovitud temperatuuri ja kontuur lahti, aga pump paneb end kinni, sest väidetavalt pole vajadust..

Aitäh, kes oskab asjalikku nõu teadmatule jagada 🙂

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mehe kommentaar – üldine elektrivarustus on kehv, kui ühe tarbija sisse lülitumine paneb tuled vilkuma. Alustama peaks sellest. Meil on agregaat isoleeritud sahvris, seega tümpsumist ei kuule.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on Nibe maaküte ja ma isegi ei tea, et ta mingit häält teeks. Võibolla vaikselt suriseb? Ventagregaat seal kõrval müdistab kindlasti kõvemini.
Miks sul osa kontuuri lahti on? Nii on ta ju tasakaalust väljas ja ei saagi normaalselt töötada. Ma kutsuks spetsialisti ja laseks üle kontrollida nii selle müra kui süsteemi rõhud ja muu.
Elekter hakkab siis vilkuma, kui sul ei ole võimsat tarbijat sisse lülitades piisavalt elektrivõimsust. Kas maja peakaitse vastab projektis ettenähtule? Kui meie maja projekteerisime ja gaasikütte maakütte vastu vahetasime, siis tehti uus elektriprojekt ja vahetati liitumiskilbis peakaitse suurema vastu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka Nibe, ei kuule piuksugi, masin ca kaks aastat vana. Elektriseadmed ei vilgu ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pump esikus ukse taga.

Tundub, et sul on seal rohkem kui üks probleem korraga.

Voolu ei majas jätku, kontuurid põrandates välja häälestamata või lekivad (õhk ei tohi pääseda kuhugi sisse ega välja, 10aastaga vähemalt pole mul juhtunud) ja mis põhiline: pump ise kuskil peaaegu toas.???
Et mismõttes?
Kogu seda jama interneti ja perekooli foorumi teel korda ei tee, kutsu keegi, kes midagi asjast jagab, kohapeale ja las vaatab üle. Kindlasti on veel midagi plahvatusohtlikku, mille peale sa ise praegu ei tule.
Aga kui antud kirjelduse alusel otsustada, siis selle pumba on paigaldanud youtube järgi minu 12a poeg + tema sõber.

Mul on pump eraldi ruumis (n-ö. katlamajas); toas EI OLE võimalik tuvastada, kas ta töötab või kas ta üldse seal veel alles on.
Mitte mingeid probleeme temaga pole olnud, ta lihtsalt töötab.
Vist.
Tõenäoliselt, sest maja on soe ja talvel on el. arve suurem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus juba öeldud. Elektrisüsteem nõrk või vigane(lase kontrollida kohe). Oletatavlt tehtud mingi odavlahendus, kus hetkel näed ainult osasid vigu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk kellel maaküte, selgitage veidi maasoojuspumba kohta