Esileht Ilu ja tervis Kellel mandlid eemaldatud?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kellel mandlid eemaldatud?

Postitas:

Mandlid ammu eemaldatud, aga kurguhaigusi ikka tabab palju, kuidas teil, kas jäi vähemaks kurguhaigusi? Kas need augud kus mandlid enne olid, on täiesti tühjad teil? Mul nagu väiksed mügarikud ikka seal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on eemaldatud, kurguhaigused kadusid pärast seda peaaegu täiesti ära, enne oppi oli ikka päris tihti. Kui kaua sul operatsioonist möödas on? Pool aastat võiks täielikuks taastumiseks küll arvestada, ma arvan. Mul endal pea 20 aastat opist möödas, ei mäleta enam, millal ebamugavustunne kurgust ära läks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 20:07; 05.12 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eemaldatud 11a tagasi. Jah, jäi küll vähemaks (enne oli 4x aastas mädane angiin). Vahel (vbl korra aastas) annab natuke tunda, aga hulle valusid ja põdemist enam pole. Ja neerupõletikud kadusid ka ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 20:18; 05.12 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On eemaldatud umbes 10 aastat tagasi. Algul polnud mingit vahet, ikka kurk kibe hommikuti, olin päris pettunud. Aga siis mingi aasta hiljem jõudis järsku kohale, et kuude kaupa pole enam probleeme olnud. Nüüd vahel harva on kurk haige, aga tagasi midagi kasvanud pole (arst sõnutsi on ka seda ette tulnud) ja tervis on oluliselt parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul eemaldati mandlid peaaegu 14 aastat tagasi. Enne seda oli krooniline tonsilliit, “terve” tähendas igaõhtust 37,4-kraadist palavikku, kui haige olin, oli korralik mädane angiin kõrge palavikuga. Haige olin tihti. Pärast operatsiooni on tervis olnud suurepärane, kurk on viimase viie aasta jooksul jälle mõned üksikud korrad tunda andnud, aga see on hoopis teistmoodi. Kõrisse tekib vill, mis põhjustab valu ja neelamisel ebamugavust. Hääl läheb ka ära, aga palavikku pole tavaliselt üldse ja kõige rohkem nädalaga läheb see üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul eemaldati viis aastat tagasi. Angiinilaadseid õudusi enam pole, aga ülemiste hingamisteede viirusi ikka aeg-ajalt ette tuleb. Eks laps toob lasteaiast neid kaasa ja seega kurk kähe/valus ikka mõnikord on. Ja pigem ajab rohkem köhima nende viiruste ajal.

Öeldakse ju, et inimese küljes pole tegelikult mitte midagi mõttetut. Mandlid pidavat siiski kaitsma organismi, lihtsalt pidevate mädaste põletike puhul jääb see mäda nende sisse ja see võib hakata omakorda tekitama probleeme. Seega mina näiteks kergekäeliselt lastel ei laseks mandleid eemaldada. Iseasi jah, kui neli korda aastas on angiin, siis tuleks midagi ette võtta. Mul endal õnneks nii ekstreemne polnud, korra aastas pigem, kord talvel või ka suvel. Aga eks seegi oli jube.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

14 aastat tagasi eemaldatud,parim asi üldse. Kurguhaigusi pole ja ainuke mis paar korda aastas tuleb on nohu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul eemaldati seoses liigestepõletikuga. Kurguhaigusi oluliselt rohkem ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas arstile pole näitamas käinud? See peaks kohe aru saama kui midagi valesti on.
Need tagasikasvamise jutud tulevad tavaliselt kohaliku tuimestusega opi teinud inimestelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki need mügarikud on nt liited? Kui mul mandlid eemaldati, siis leiti päris palju liiteid ja operatsioon venis lausa 2 tunni pikkuseks – kirurg eemaldas täppistööna ka kõik liited. Liited aga tekkisidki just nende pidevate põletike tõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 20:18; 05.12 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mandliopist on 5 aastat möödas. Mul oli krooniline tonsilliit ja mandlid täiesti augulised nagu šveitsi juust, nii et pidin aeg-ajalt pähkli või porgandi tükke neist aukudest välja urgitsema. Angiin oli 2-3 korda aastas, mille raviks reeglina antibiootikumid. Mädakorgid olid kurgus aastaringselt, vahepeal pigistasin vatitikuga katki neid, mida näha oli. Õudne, mis haisuga see läga oli, mis neist korkidest välja tuli. Õõõh.
Nüüd on elu nagu lill. Mõni külmetushaigus ikka vahest tabab, kuid see kurguvalu on ikka hoopis midagi muud, kui angiiniga oli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast operatsiooni on tervis olnud suurepärane, kurk on viimase viie aasta jooksul jälle mõned üksikud korrad tunda andnud, aga see on hoopis teistmoodi. Kõrisse tekib vill, mis põhjustab valu ja neelamisel ebamugavust. Hääl läheb ka ära, aga palavikku pole tavaliselt üldse ja kõige rohkem nädalaga läheb see üle.

See vill võib hoopis stomatiit olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 20:07; 05.12 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kolm aastat tagasi- väga rahul olen . Mandlite asemel on nüüd täiesti sile pind. Paar aastat ei jäänud isegi nohusse mitte. Selle kolme aasta jooksul olengi olnud korra nohusja kõik …Kurk vahel läheb “karedaks” aga muud hullemat pole ette tulnud.
Enne seda oli neli korda aastast mädane angiin – see angiiniga kaasnev valu oli meeletu.
Opi järel oli valu minimaalne- ei võtnud ühtegi valuvaigistit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul eemaldati liigeseprobleemide tõttu, angiine ega kurguvalu ei olnud ennegi. Probleemid liigestega on ikka ja just viimastel aastatel on palju köhaga viirusi ja enamasti pärast pikalt (mitu kuud) rögisen. Vahepeal rögisen niisama ka. Ei tea, kas see on mandlite eemaldamisega seotud, aga paremaks ei ole küll midagi läinud. Aga ega mul enne ju ka kurk häda teinud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Kellel mandlid eemaldatud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.