Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: .

Postitas:

.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

noo, mis kasu see teema sulle annab? igasugustes viirustes inimesi kevadel küllaga.
mina tulin reisilt, haigestusin, kuid kuna ma ei tulnud “riskipiirkonnast”, siis keelduti testimast. natuke aega hiljem selgus, et kogu see krdi küla kus olin pandi kinni, sest samal ajal minuga oli seal suur hulk koroonahaigeid ja ka samas hotellis. tervis halvenes, võtsin perearstiga ühendust, kes üritas mind siiski testimisse saata sest oli tõendatud kokkupuude haigetega, aga selleks ajaks olid reeglid muutunud ja ma ei olnud nüüd “riskigrupis”. õnneks sain antibiotsi peale ja ravin tüsistusi, viiruse enda vastu ravida ju ei saa. nagu mingi krdi tragikomöödia, pidevalt satun olema “vales grupis”. ise eeldan, et olen koroonas ja elan täielikus isolatsioonis, et mitte viirust levitada. isegi 14 päeva möödudes ma välja minna ei julge, sest krt kui ei olnud koroona, siis misiganes viirusest nõrgestatud organismiga kuskilt koroona peale saada on ilmselt kirstuga lõppev. masendav.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta pits konjakit. Mul oli ka sarnane tunne, ainult selle vahega, et nina ei lörisenud. Konjak aitas pinget leevendada, ühtlasi kahel päeval korraks köhisin ja tuli mingi väike tatt välja. Pärast seda on jälle normaalne.

Võimalik, et see sind ei aita, aga võimalik, et aitab. Kui konjakit pole, siis võta mingit muud kanget alkoholi üks pits ja joo seda aeglaselt, väikeste lonksude kaupa. ja piirdu selle ühe pitsiga 🙂

Mul oli eelmisel aastal raske bronhiit ja sellele järgnes pikalt järelköha, siis ma avastasin, et mind niisugusel puhul aitab pits konjakit. See tõmbab seest soojaks ja lõdvestab. Kõigile muidugi ei pruugi samamoodi mõjuda…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kopsud valusad???

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et paljud mõtlevad ennast juba ise haigeks. Hommikust õhtuni vasardatakse koroonast, mõjub inimese psüühikale.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et see on sul psüühikast. Mul on terviseärevust ennegi olnud, muidugi nõrgemini kui praegu – kõik sinu kirjeldatu võib sellega seotud olla, ok, nina lörin vast mitte. Kusjuures brändi aitab mindki – ja see ka õige, et mitte purju ei ole vaja juua, vaid aeglaselt väikeste lonksudega seni, kuni tunned, et maha rahuned. Ja siis stopp.
Aga aitab ka värske õhk ja päike, meil veab, et praegu on päikest. Mine õue, kõnni, hinga rahulikult. Muidugi kui ikka on tõesti haigussümptomid, siis puhka, käitu nagu ikka viiruse puhul – kevadel on viirusi Eestis liikvel teisigi, ei pea kohe koronts olema! 🙂

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 10:52; 19.03 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen põdenud koos lastega igasugu erinevaid hingamisteede haigusi, kergemaid ja raskemaid, diagnoositutest mononukleoosi, RS-viirust ja grippi ning veel rohkem neid, mida pole diagnoositud, muidugi.

Mul ongi tavaliselt (olenemata sellest, mis on haiguse nimi) nii, et tekib hingetoru ärritus, mis ajab aeg-ajalt köhatama, kopsude ja hingetoru piirkonnas on raske tunne. Ka siis, kui ma olen ise haigust kergeks pidanud ning pole ärevust selle suhetes olnud. Peale muude sümptomite (palavik, “kondivalu”) kadu on on kraapimis/raskustunne kergel kujul lihtsama haiguse puhul kestnud nii pool nädalat ja raskema (gripp) puhul u. nädala.

Nii et see raske tunne sees (kopsude-bronhide piirkonnas) pole tingimata psühholoogiline – mõnel inimesel füüsiliselt kaasneb see alati iga hingamiteede viirusega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar päeva oli raske ja väsimus. Kurk valutas. Lapsed ka haiged alates eelmisest nädalast. Ühel väike palavik, teisel nohu ja juba varasema viiruse köha läks hullemaks uuesti. Jumal seda teab, mis mul on või ei ole. Istun kodus hoolduslehel ja kuskil ei käi. Joon palju sooja jooki, magan, toimetan oma aias. Õhtuti võtan pitsi rummi, et varbad soojad püsiksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

väljas on palju tolmu – mina olen tolmuallergik, ja kevadel kui sellised selged tuulised ilmad, siis pidevalt tolmutomp kurgus. Tüütu, koguaeg köhakomm kaasas, et mitte köhida õues (väga ebapopulaarne tegevus).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prooviks esmalt nii nagu vanasti. Pits viina või konjakit sisse, aga mitte rohkem. Sauna. Pärast sauna kaks pitsi viina, villased sokid jalga, teki alla ja siis millalgi 2 aspiriini. Hommikul linad vahetada, korralikult vett ja sooja teed juua, midagi süüa ning õhtupoole saunaprotseduuri korrata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul viimased 4 päeva hingates selline tunne, nagu hingaks läbi mingi takistuse. Nagu õhupuudus oleks kergelt, pole varem nii olnud, kopsud valusad ka. Hingetoruärritus ajab köhima ja nina vahel löriseb. Ausalt öeldes ei tekita rõõmu. Ei saa ju testida kuna pole riskirühmas. Kuidas teil, mis tunne on? Ravite juba kuidagi?

Tuuluta tuba korralikult. Kui oled koguaeg kodus, siis õhk on lõpuks juba selline, et ongi tunne ,et on õhupuudus ja raske hingata. Iga paari tunni tagant tuuluta toad. Värske õhk on kõige parem ravi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samamoodi-köha pole-nohu pole-palavikku pole. Köha vaid veidi hommikul 1-2 köhatust peale ärkamist.

On nõrkus ja nagu raskem oleks hingata-hapnikku pole. Täna lähen üle pika aja õue-eks siis näeb
Tuulutamine teeb tõesti olukorra paremaks.
Kõige jubedam olekski see, kui corona märkamatult juba sees tegutseb

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna lähen üle pika aja õue-eks siis näeb

Miks sa päevade viisi õues pole käinud?
Ime, et inimesed haigeks ei jää sedasi….

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kui nüüd perearstide saatekirja põhjal testimine käib, siis on päris 100% kindel, et ei saadaks mu perearst mind seda tegema. Käingi ringi ka rahulikult, poodides ja kus vaja. Ega ma ei tahakski seda tikku omale sügavale sisse lasta toppida. See on muidugi eriti hea nali, et sõida testile ise ja üksi. Haigena, palavikus?!

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 15:08; 25.03 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul nädal tagasi tuli kohutav nõrkus üleöö. Palavik on olematu, 37,2, aga kuskile ei kao ka, köha, nohu ei ole, esmaspäeval tekkis juurde hootine õhupuudus. Ürgväsimus ei ole kadunud, palavik ei tõuse, ei kao, jõuetus on kohutav, perearst käskis kodus püsida ja vitamiine süüa, mõne päeva pärast uuesti helistada, et äkki saadab röntgenisse.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 16:55; 19.03 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul nädal tagasi tuli kohutav nõrkus üleöö. Palavik on olematu, 37,2, aga kuskile ei kao ka, köha, nohu ei ole, esmaspäeval tekkis juurde hootine õhupuudus. Ürgväsimus ei ole kadunud, palavik ei tõuse, ei kao, jõuetus on kohutav, perearst käskis kodus püsida ja vitamiine süüa, mõne päeva pärast uuesti helistada, et äkki saadab röntgenisse.

Mis su psüühika teeb? Kõlab puhtakujulise paanikana – ühtegi reaalset sümptomit ju ei ole (selline pisipalavik tekib ka ärritusest).

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 10:52; 19.03 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

chill, paanikat ei ole, pigem hea meel sülle kukkunud koduse aja üle. Marru ajab ainult, et selle nõrkuse ja kehva enesetunde juures ei jaksa midagi kasulikku teha kodus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 16:55; 19.03 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minul on 1,5 nädalat olnud mingi imelik asi kallal. Algas meeletute külmavärinatega, palavikku ei olnud. Siis hakkas kurk kuidagi imelikult tunda andma, ei valutanud, aga neelata oli kuidagi imelik. Paari päeva möödudes oli raske hingata ja kopsud valutasid. Pikali olles oli eriti hingamine raskendatud. Pea käis tihti ringi ja ühe päeva olin ka nõrkusega voodis. Täna on juba täitsa normis olemine. Hakkasin kohe eetrit tarbima ja saun oli igapäevane asi. Olen võrukas. Ja köhatama ajas ka, aga mitte nii et kopsud väljas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli tervel perel pidevalt mingi köhateema, hingamisteede haigused pidevalt, silmad kipitasid, metsik väsimus. Lõpuks tulime järeldusele, et meil on vist jube kuiv õhk korteris, ostsime õhuniisutaja-ionisaatori – ja kõik need probleemid kadusid ära. Ikka täiesti müstika, kuidas kodus õhk võib tervist mõjutada. Kui ma seda niisutajat netist otsisin, siis tegin ka põhjalikku uurimistööd enne ja selgus, et kuiv õhk põhjustabki ninakinnisust, nohu, hingamisraskusi, kurguärritust, limaskestade ärritust, silmapõletikku, väsimust, keskendumisraskusi, sagedasi infektsioone, hingamisteede haigusi, allergiaid jne. Ja eriti soovitatakse neile, kel kopsudega probleeme.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka teistmoodi tunne kallal- kergelt keerab kõhus, kurgus kipitab ja vahepeal on tugevam pearinglus. Palavik selline 37 piirimail.
Perearsti tülitama ei hakka, ei kvalifitseeru ühestki küljest riskirühmaks, kui oleks enda valida, teeksin küll nüüd testi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teemaalgatus läks küll pusse. Oleks oodanud ainult nende haigusekirjeldusi, kellel koroona-viiruse test positiivne. Selliste sümptomitega olin ma poolteist kuud tagasi, nagu igal talvel mõned korrad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heidi Hanso rääkis sellest Terevisioonis, vt järele.
Aga muidu:
“Jerome K. Jerome raamatust “Kolm meest paadis”

See on tõesti väga imelik, aga alati kui ma mõnd patentravimite reklaami loen, jõuan ma järeldusele, et kannatan seal kirjeldatud haiguse kõige ägedama vormi all. Igal üksikul juhul näib diagnoos täpselt minu läbielamistele vastavat.
Mäletan, kuidas ma kord Briti Muuseumi läksin, et lugeda midagi ühest kergemakujulisest haigusest, vist heinapalavikust, mida parasjagu põdesin. Sain raamatu ja vaatasin järele, mis mind huvitas; siis aga, ei tea isegi miks, pöörasin hajameelselt lehte ja hakkasin ajaviiteks teisi haigusi uurima. Ei mäleta, mis haigus see oli, millesse kõigepealt süvenesin – kindlasti mõni kohutav, laastav tõbi -, aga veel enne, kui olin pooled sümptomitest läbi vaadanud, sai mulle selgeks, et mul on see kindlalt olemas.
Mõnda aega istusin hirmust kangena; siis aga, täielikus masenduses, pöörasin jälle paar lehekülge. Jõudsin tüüfuseni, lugesin sümptomitest, sain teada, et mul on tüüfus, oli nähtavasti olnud juba mitu kuud, ilma et ise oleks teadnudki. Tundsin huvi, mis mul veel võib olla. Leidsin tantstõve, ja nagu olingi arvanud, kannatasin ka selle all. Minu juhtum hakkas mind huvitama, otsustasin sellesse igakülgselt süveneda ja alustasin tähestiku järjekorras otsast peale. Lugesin läbi malaaria ning sain teada, et põen seda ja et kriisiperiood algab umbes kahe nädala pärast. Neerupõletik oli mul õnneks ainult kergel kujul, nii et selle poolest võisin veel aastaid elada. Koolera oli mul ka, pealegi tõsiste komplikatsioonidega; ja difteeria näis mul kaasa sündinud olevat. Kohusetundlikult uurisin läbi kogu tähestiku ning ainus haigus, mida mul ilmselt ei olnud, oli põlvekedra paistetus.”

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka hingetoru ärritus, juba on kurk karedaks köhitud, sisse hingan justkui külma õhku. Kuna olen igal kevadel õietolmuallergiaga kimpus, kuigi pigem silmapõletikuna, siis eeldan ka seekord, et on allergia, mis levinud sel aastal rohkem hingamisteedesse. Kuigi abikaasa tuli 10 päeva eest Saksamaalt ja ise olen kroonilise haigusega, siis ilmselt pole mulle testi ette nähtud, teised pereliikmed ju siiani puruterved.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul täpsustamata äge bronhiit. Pikale vinduma jäänud. Sain antibiootikumid ja muud ka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 15:08; 25.03 17:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )