Esileht Väikelaps Kellel on kogemus lapse soolte puhastamisega

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kellel on kogemus lapse soolte puhastamisega

Postitas:
Nipitiri22

5a. lapsel on kõht nii kinni (korduv probleem), et hetkel oleme potil käinud 2 päeva järjest, eelmiset potil käimisest möödas 12 päeva ja tundub, et ei saagi ise hakkama. Kellel on kogemus Tallinna Lastehaiglaga, kas klistiiri tehakse ainult päevasel ajal, kas ema saab kaasas olla, kas see on väga traumeeriv kogemus lapsele ja kas pärast saab kohe koju? tänud vastajatele, kellel on analoogne kogemus!

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kellel on kogemus lapse soolte puhastamisega

Perearst suunab või? Ma pole veel kordagi kuulnud, et laps suunatakse klistiirile… ja seda, et Microlax ei tööta? Kas te ravimeid olete ikka proovinud Duphalac, Microlax ja muidugi positiivne suhtumine ning lapsega rääkimine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Klistiiri võid sa kodus ise teha, see pole üldse keeruline. Olen oma lapsele teinud kunagi, kui kõht tal väga kinni oli lastearsti õpetuse järgi. Ühe korra käisime ka lastehaiglas erakorralises kaheaastasega, kui laps ainult karjus ja kakada ei saanud, siis tehti koha peal kiirelt klistiir ära, ise olin loomulikult kõrval, kakas ära ja lasti koju. Mina tegin siis klistiiri selliselt (kaheaastasele), et ostsin apteegist klistiiripumba (selline kummist pallike, millel peenem plastmassist ots), tõmbasin selle kehasooja keedetud vett täis, vette võiks lisada ka natuke soola (mina tegin ilma, aga arst soovitas, et võiks panna), määrisin otsale natuke vaseliini vist või mingi kreem oli, mis libedamaks tegi ja siis lasin lapsele vee vaikselt pepusse. Ega talle see loomulikult ei meeldinud eriti, aga saime ikka hakkama. Ja siis kiirelt kakaski ära. Viieaastasele peaks ehk nõu küsima, et kui palju peaks vett laskma, võibolla ühest pumbatäiest ei piisa. Samas kui juba 12 päeva möödas, siis ma võibolla ei julgeks ise teha ja käiks ikkagi arstil. Aga mõnel teisel korral, kui ta sul ikka mitu päeva pole kakanud juba, siis vist teeksin. Kui teil on korduv probleem see kõhukinnisus, siis peaksite ikkagi nõu küsima, kuidas seda lahendada. Igasugu ladestuvad mürkained jne, pole lapsele just väga hea. Kui toitumisega ei saa, siis on ka ohutumaid lahtisteid, mida võib pikema aja vältel lapsele anda. Meie näiteks kasutasime vaseliinõli, aga kogust jällegi ei mäleta enam ja laps oli ka noorem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas te hommikuti putru sööte? kui jah, siis lisa pudrumaterjalile kliisid juurde. nt kaeralhelbed+kaerakliid. aitab väga hästi! järgi proovitud;)
Nisukliisid on ka olemas, aga neid pole proovinud.

Muide ka täiskasvanud võiksid kliisid süüa, see puhastab soolestikku, tekitab täiskõhutunde pikemaks ajaks..ja aitab ka kaalus alla võtta 😉

Please wait...
Postitas:
katariina333

kliidega on see, et siis peab suurendama ka vedelikukogust, muidu on efekt hoopis kinnistav. liialdada ei maksa. väga hästi aitab kõhukinnisuse puhul ka igasugune õli – linaseemneöli, oliivöli eriti head.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Beebidele pandi kunagi pisike seebitükike pepusse. Miks mitte seda 2 aastasel katsetada?

Hommikusöögi eelroaks harjuta sisse 1 kiivi ning kõht korras.

Please wait...
Postitas:
Lumememm

Väikese süstlaga ( ilma nõelata ) lasta umbes 5-10ml beebiõli või söögiõli pepusse ja siis tuharad natukeseks ajaks kokku suruda, et õli välja ei tule. Minu laps hakkas niimoodi alati kakama ja kus siis tuli seda 😀
Kiirabi arst soovitas seda mulle ja näitas ka ette kuidas teha 🙂

Please wait...
Postitas:
memm33

Minul soovitas lastearst alguses lihtsalt teha kraadiklaasi ots (elektrooniline) toiduõliga kokku ja panna pepusse mitte väga sügavale ja natuke stimuleerida (ehk siis liigutada)ja ka mitte kaua. Toimis ja klistiiri polnud vajagi.
Olen ise olnud terve elu hädas kõhukinnisusega ja ainus asi mis tõesti aitab on KIIVI ja ka punapeet. Kui ikka juba mitu päeva vahele on jäänud siis 3-4 kivit korraga ja minul asi varsti korras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps on kogenud pärast haigust sellist kõhukinnisust, et aitas ainult klistiir. Laps oli siis 18 kuune. 12 päeva kakamata lapsel on roojamassid juba nii kõvaks ja tihedaks muutunud, et klistiirita neid ilmselt eest ära ei saa.
Microlax pehmendab ainult soole kõige viimase otsa massid. Aga proovida võib, kui pole proovinud. 12 päeva kakamata lapsel on seda kõva värki ilmselt rohkem.
Duphalac teeb heal juhul pehmeks uue tekkiva rooja, aga kõvastunut see pehmeks ei muuda.
Haiglas anti enne klistiiri ohtralt vaseliinõli. Lootuses, et ehk aitab see. Paraku ei aidanud.
Haiglasse saab nii, et lähed EMOsse, suvalisel ajal. Mina läksin seetõttu, et laps nuttis suurtes gaasivaludes.
Pandi sisse, tehti UH kõhukoopast, siis õli ja siis klistiir. Protseduur meeldiv ei ole, aga midagi kohutavat ka mitte.
Edaspidi võiks tõesti süüa iga päev ärgates kohe 1-2 kiivit, kliisid ja muud kõhtu pehmendavat. Vältida muidugi kinnistavat toitu. Kui see ei mõju, siis anda enne sööki vaseliinõli. See mõjub igal juhul ja laps enam kakat kinni hoida ei saa.

Haiglas on olemas ka toitumisspetsialist, kes koostab individuaalse menüü.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Väikelaps Kellel on kogemus lapse soolte puhastamisega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.