Esileht Lapse ootamine Kellel on olnud kohutav iiveldus, mis aitas?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kellel on olnud kohutav iiveldus, mis aitas?

Postitas:

Mul on alles 5+ nädalat ja selline iiveldus, et anna või otsad. Midagi süüa ei suuda, paar korda olen isegi vee välja oksendanud, proovisin kuivikuid, ingverit no ei aita. Mul on kolmas rasedus ja kaks last, kes vajavad oma ema, ei saa voodisse visata end terveks päevaks. Konkreetselt suudan vaid diivanil istuda, süüa teha ei suuda, pesu pesta ei suuda jne. Õnneks töötan kodukontorist aga ega sellest töö tegemisest suurt välja ei tule ja see iiveldus on konkreetselt terve päeva. Mis võiks aidata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 13:55; 29.11 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 korda sünnitus ja kahjuks ühel korral 11 ndl abort, sest oksendamise pärast ütles enda tervis üles. Teistega oli kohutav oksendamine esimesel trimestril, edasi natuke vähem ja lõpuni jube iiveldus 24/7. Kuu tagasi sündis kolmas laos ja kuna vanus ka juba 35,siis rohkem lapsi ei tule, sest rasedused on kohutavad. Haiglas olek ka minul ei aidanud, mitte miski ei võtnud seda jubedat iiveldust ja oksendamist ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka hädas jubeda iiveldusega. Eelmisel nädalal läks nii kaugele, et käisin neli päeva järjest haiglas tilka saamas. Lisaks sain sama rohu nüüd koju ja võtan kuni kolm korda päevas ja lõpuks saan funksioneerida. Seega soovitan arstiga ühendust võtta ja rääkida olukorrast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti konsulteeri arstiga, võibolla sinule ravimid aitavad ja saad leevendust.
Tean naist, kes terve esimese trimestri toitus peamiselt vaid kuivatatud õuntest 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte midagi ei aita. Viimase rasedusega lasin lõpuni välja ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain ainult nektariine ja keefirit tarbida. Need ka ei maitsenud, aga olid ainsad, mida alla suutsin suruda. Õnneks läks see iiveldus teiseks trimestriks üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka jubedad rasedused. Kõik meeletu iiveldamisega. Ei aidanud miski. Hommikuti oli kõige kergem, kui esimese asjana oksendada, siis see polnud nii rõve ja hull. Oli nagu igapäevane rutiin. Ka midagi ei suutnud eriti teha. Maailm haises, värvitalumatus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 last. Mina ei tohtinud lasta tekkida näljatundel. Näljasena ajas iiveldama ja kui kehv olla, siis süüa ju ei taha ja olemine muutub järjest hullemaks. Nõiaring ühesõnaga. Esimese lapsega oli kõige hullem, sest siis ma sellele loogikale veel pihta ei saanud.
Kahte järgmist oodates tassisin kaasas puuvilju söögikordade vahel söömiseks, sest üle paari tunnist söögivahet ei kannatanud sisse jätta.
Ja kui eriti halb oli, siis jäätise suutsin tavaliselt sisse pressida. Ja kui tuligi tagasi, siis polnud seda ebameeldiv väljutada :-).
Muide, valge jäätis aitas hiljem ka kõrvetiste vastu, sest klaasiga piima juua (mis vana nipp kõrvetiste vastu) ma lihtsalt ei suutnud ja tablette võtta ei tahtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaeseke… Lohutan, et see võib järsku üle ka minna… Ja siis järsku tagasi tulla. 😀 Lootus on, et vahepeal saad puhata iiveldusest. Paljudel möödub ju peale 12 nädalat nt.

Minul oli 6-8 nädal pidevalt. Tugev iiveldus ja isutus, aga ei oksendanud kordagi. Öökisin hullusti koguaeg, vett sai juua (mulliga mineraalvett). Süüa sain pm tomatit ainult. Raske aeg oli. Kadus järsku, ehmatas ära, et mis nüüd… Nüüd jälle hooti iiveldab ja olen toidu suhtes väga valiv… Iiveldust leevendada ei õnnestu millegagi ja kui söön iivelduse ajal, siis pigem läheb hullemaks.

Mina saan süüa: tomatit, õuna (hapusid), banaani, Smuuti jätse ja mahlapulki, harva kodujuustu ka. Kui hommikul ok olla, olen putru teinud, see hoiab kõhu kaua täis, kui hiljem iiveldama peaks hakkama, siis pole hullu kui süüa ei saa. Juua saan mullivett või külmas hoitud vett, keefiri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma igatahes helistasin oma arstile sest eile ei seisnud enam isegi vesi sees ja sellest meeletu nõrkus. Arst ütles, et kui isegi vesi sees ei püsi ja iiveldus üldse päeva jooksul ära ei lähe siis tuleb ikkagi tabletid peale panna, määras mulle Cariban anti iivelduse tabletid, iga 8 h tagant. Väga loodan, et need aitavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 13:55; 29.11 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul algas kohutav iiveldus 6-ndal nädalal ja õnneks kestiski ainult üks nädal! Vastasel juhul oleks ma otsad andnud.

Aga.. Selle aja jooksul sain selgeks järgmised nipid ja tõed, mis võivad sindki aidata:

1) Ära lase kõhul tühjaks minna, st. ei tohi tekkida ”tühja kõhu” tunnet;
2) Ära söö kühtu LIIGA täis – Söö seni, kuni tunned, et kõht on täis ja sellest piisab. Söö korraga pigem vähe, aga tihedamini;
3) Igal õhtul enne magamaminekut panin endale leivaviilu voodi kõrvale. Ärgates oli leib esimene asi, mille ära mälusin, st ei tõusnud enne voodist püsti, kui leib oli ära söödud ja seejärel lasin elukaaslasel teha piparmündi teed, mille aeglaselt ära jõin. Vesi ei pidanud kõige parem lahendus olema esimese asjana, nii et vett joo siis, kui kuivik söödud ja piparmündi tee joodud. Kui sulle leib ei meeldi või ei taha, sobib ka kuiv küpsis, mingi krõbusk, näkileib vms.
4) Joo piparmündi teed, see rahustab magu;
5) 6-ndal nädalal ei suutnud ma sooja toitu üldse süüa ja ei põdenud ka – Sõin seda, mida sain – Külmutatud kirsid olid alati kausiga ees ja need olid ainukesed asjad, mis alla läksid;
6) Värkse kurk, marineeritud kurk, paprika – Need olid samuti toiduained, mida ma süüa sain – Värsked ja külmad asjad;
7) Süüa tegi mees sel nädalal ise, mina ei teinud, ei söönud ja hoidsin köögist toidu valmimise ajal eemale, sest need lõhnad olid jubedad 😀 Palusin tal ka minu nähes mitte mäluda 😀

Loodan, et said siit mõtted/ideid, mida proovida ja samuti loodan, et sul hakkab varsti parem! Hoia kursis 🙂

-Hiir-

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka ekstreemiiveldus..algas kuskil 5.ndal nädalal ja lõppes päeva pealt teise trimestri lõpus.

Midagi ei aidanud.

Öeldi, et nii kaua kui kaal natukenegi tõuseb, mingit ravi ei saa.

Mul oli pigem nii, et see iiveldus tuli 5-6 korda päevas ja nii kiiresti, et ei jõudnud isegi vannituppa joosta. Töötada enam ei saanud, sest okse lihtsalt lendas. Väga väga vastik aeg.

Arst ütles, et söö ükskõik mida (eriti rammusat) ja pigem rohkem…kui oksendad, siis ehk midagi jääb ikka sisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen hetkel haiglas tilgutite all sama murega. Viimati sain midagi süüa täpselt nädal tagasi normaalselt. Täna on 7+3 ja haiglas jookseb viies päev. Isegi lonks vett paneb oksendama, iiveldus on 24/7. Eile nt tehti iivelduse vastane süst, liiter tilka ja trine annus iiveldusrohtu, aga haiglas olles oksendasin ikka 4x. Täna juba edusammud, olen suutnud ära süüa viilu leiba ja juua paar lonksu õunamahla. Viimaste päevade absoluutne rekord 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hetkel 8+2 ja alates 4n teadasaamisest iga päev iiveldanud. Minu jaoks aitavad:
1. Külm sidrunivesi
2. Mentooli lutsukad/kommid nätsud
3. Väikesed portsud
4. Hommiku tuleb midagi süüa, siis hiljem parem olla
5. Lõunal peab samuti midagi õigel ajal sööma (kasvõi väike ports), muidu iiveldus läheb käest ära.
6. Värske ja külm krõmps toit (tomatid, kurgid, porgandid, paprika)
7. Hoian kuivatatud ploome jms snäkke käepärast, et väikestes kogustes aeg-ajalt midagigi süüa.

Ehk kellegi teisel ka sellest abi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Lapse ootamine Kellel on olnud kohutav iiveldus, mis aitas?