Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kellel on OÜ ,paluks yldist informatsiooni,kas keeruline jne…

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kellel on OÜ ,paluks yldist informatsiooni,kas keeruline jne…

Postitas:

..siis kas keeruline see asjaajamine ja mida vaja laheb(raha palju)ja mis sellega kõik kaasneb ?ja kui ise vaga asja hetkel ei jaga kas saab ka kusagile konsultatsioonile minna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 22:21; 19.01 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

saab ikka konsultatsiooni. kirjuta kiire.aeg@hot.ee ning esita täpsemad küsimused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud,kirjutan teile varsti ja tahtsin oma kysimused parandada vea kus sulgudes (raha palju):) st ei tähenda see seda et mul raha palju,vaid tahtsin sõnastada kysimuse palju kulub raha:)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 22:21; 19.01 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline asjaajamine?

Asutamine võtab ettevõtjaportaalis ca 10 minutit

Mille jaoks raha?

Asutades saab valida ka rahalise sissemakse edasilükkamise, s.t asutada nii öelda ilma osakapitalita. Maksad vaid riigilõivu.

Aga alustada võiksid äriplaanist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind täitsa huvitab, kas see viimase aja suur huvi OÜ-de asutamise vastu on seotud selle uue püramiidskeemiga, kus müügiõiguse saamiseks on OÜ vajalik?
OÜ asutamine on käkitegu, aga inimesed võiks endale ka selgeks teha millised kohustused ja maksud äriühingu pidamisega kaasnevad; antud juhul soovitaks käibemaksuseadusega eriti tutvuda ja kes tõesti sellega tegelema soovib hakata ja aru ka saab, millega ennast seob, siis soovitaks pigem väike raamatupidamiskursus võtta ja seadusi uurida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastavalt sellele, mis on inimese ametlik palk, hakkab ta tulevikus pensioni saama.
OÜ-ga raha tehes ja ise ilma palgata olles või miinimumi peal (et haigekassa oleks) olles saate palju väiksemat pensioni tulevikus!!!!

Sama jutt käib ka ümbrikupalga saajate kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vastavalt sellele, mis on inimese ametlik palk, hakkab ta tulevikus pensioni saama.
OÜ-ga raha tehes ja ise ilma palgata olles või miinimumi peal (et haigekassa oleks) olles saate palju väiksemat pensioni tulevikus!!!!

Sama jutt käib ka ümbrikupalga saajate kohta.[/tsitaat]
kas tõesti on veel inimesi, kes loodavalt riigilt pensioni saada? tee oü, maksa omale ametlikult miinimumi (et ravikindlustus säiliks), jäta kulud kõik oü kanda ja firma kasum investeeri ise oma tuleviku tarbeks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

imelik jah, et siin viimasel ajal nii palju absoluutselt asjatundmatuid kes kõik firmaomanikuks tahavad hakata. Firmat luua ei oska, aga kõik suured ärihaid!
Mis püramiidskeem neid nüüd lollitamas?
Täitsa põnev kuidas sellised ullikesed aruandelusega hakkama saavad, hakkavad pidevalt trahve maksma. Ja firma lõpetamine on kogenud ettevõtjatelegi paras keemia…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.01 13:40; 21.01 12:57; 22.01 02:08; 22.01 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üks neist, kes ka siin hiljuti nõu küsis ja ühe küsimuse peale soovitati suureks kasvada – need \”intelligentsed\” inimesed siin mitte ei saa aru, et tuleb kõige peale mõelda ja juba enne tegutsemist.

Mingit püramiidiskeemi pole, tahtsin oma erialast tööd hakata tegema peale lapsega kodus olemist ja olla iseenda peremees. Mingi ullikene ma ka kohe kindlasti pole, haridus hea ja olen oma alal ka tasemel. Ja ega kõik pea olema ärijuhtimise alal spetsid, et oma firmat luua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 17:17; 21.01 12:48; 21.01 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Mingi ullikene ma ka kohe kindlasti pole, haridus hea ja olen oma alal ka tasemel. Ja ega kõik pea olema ärijuhtimise alal spetsid, et oma firmat luua.[/tsitaat]

Firma loomina ja ärijuhtimine on kaks ise asja.

Hea haridusega inimene peaks suutma netist piisavalt infot leida firma asutamise kohta, selmet Perekoolist küsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 10:52; 21.01 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praktilisi nüansse kõiki internetist ka ei leia. Ja foorum ongi selleks, et küsida, arutleda ning kui ei sobi, ei pea teemat avama üldse, eriti kui midagi tarka öelda pole, vaid ainult teed maha teisi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 17:17; 21.01 12:48; 21.01 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

saan aru kui inimene on seadustega tutvunud, netist kõikvõimaliku läbi lugenud ja siis ikka mingi spetsiifiline nüanss selgusetuks jääb, kuid siin esinevad viimasel ajal küsimused stiilis: kas OÜ-d omada on mõnus ja tulus vää?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.01 13:40; 21.01 12:57; 22.01 02:08; 22.01 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ning kui ei sobi, ei pea teemat avama üldse, eriti kui midagi tarka öelda pole, vaid ainult teed maha teisi.[/tsitaat]

Teemat avamata ei suuda keegi teada, mida see teema sisaldab. Näiteks selle teema pealkirjast ei või sugugi aru saada, et siin sina, kui hea haridusega inimene, sõna võtad.

Ja ma ei teinud sind maha, vaid avaldasin oma arvamust. Selleks on minul, nagu sinulgi, samasugune õigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 10:52; 21.01 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole sellist küsimust esitanud. Kõik seadused jm olen ka läbi lugenud. Nii et ma ei saa aru, milles probleem on ?
Miks ma ei või FOORUMIS küsida???????? Ja muide mina ja selle teema algataja on 2 erinevat inimest.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]saan aru kui inimene on seadustega tutvunud, netist kõikvõimaliku läbi lugenud ja siis ikka mingi spetsiifiline nüanss selgusetuks jääb, kuid siin esinevad viimasel ajal küsimused stiilis: kas OÜ-d omada on mõnus ja tulus vää?[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 17:17; 21.01 12:48; 21.01 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]..siis kas keeruline see asjaajamine ja mida vaja laheb(raha palju)ja mis sellega kõik kaasneb ?ja kui ise vaga asja hetkel ei jaga kas saab ka kusagile konsultatsioonile minna?[/tsitaat]

millisel tegevualal küll suudab tegutseda sellist teksti komponeeriv isik?? Püramiidskeem ulliukestele?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.01 13:40; 21.01 12:57; 22.01 02:08; 22.01 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ai-ai, siin kardetakse konkurentsi, selle asemel, et sõbralikult nõu anda, tehakse teema algataja ning sarnaste küsimustega inimesed maatasa 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ai-ai, siin kardetakse konkurentsi, selle asemel, et sõbralikult nõu anda, tehakse teema algataja ning sarnaste küsimustega inimesed maatasa :D[/tsitaat]

konkurents püramiidskeemis???
Ainus sõbralik nõuanne sellistele on, et hoidu firmat loomast. Aga seda nad ju ei oota.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.01 13:40; 21.01 12:57; 22.01 02:08; 22.01 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

OÜ… algajale keeruline, kogenenumale lihtne.
OÜ asutamine ettevõtjaportaalis läheb kiiresti, sellega saab igaüks hakkama. Edasi pead arvestama, et igakuiselt pead sa maksuametile esitama TSD (tulu- ja sotsiaalmaksu)deklaratsiooni ja kui müüginumbrid on nii suured et pead registreeruma ka käibemaksukohustuslaseks, siis ka KMD. Raamatupidamist pead tegema, päris algajale on deebet-kreedit keeruline ja programmiga tehes – kui ikka asjast aru ei saa on lihtne paras KÄKK kokku keerata… Iga aasta kohta pead ettevõtjaportaalis esitama aastaaruande.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ettevõte on asutatud (või ka ostetud), on edaspidi kõige keerulisem see kuidas firmale raha teenida.

Raamatupidamiseks, s.h. aruannete esitamiseks saad palgata raamatupidamisfirma. Kui on vähe arveid, siis saad selle teenuse ca 100 euroga kuus kui hästi läheb. Sul tuleb vaid arved kokku korjata ja raamatupidajale viia/saata kord kuus ning tema vormistab ise kõik vajaminevad dokumendid. Ise annad vaid allkirjad.
Küllap saad temalt ka infot ja vastuseid oma töö käigus tekkivatele küsimustele. Minu oma vähemalt aitas mind kõiges. Olen ise küll raamatupidamist õppinud kuid eelistasin seda ise siiski mitte teha kuna pole kursis kõigi seadustega nii hästi kui peaks.

Ärge inimest siin ära hirmutage, las hakkab ettevõtjaks. Kui on oma erialal tugev ja konkurentsivõimeline, siis pole ju hullu kui ta muudes valdkondades spetsialist pole. Alati saab ju kellegi palgata.

Samas pole paha kui ise ka natuke ennast teemaga kurssi viid. Läbid mõne lühikursuse vms. Saad vähemalt aru kui midagi päris valesti tehakse.

Kui ise alustasin aastaid tagasi oü:ga, hakkasin alguses koostööd tegema ühe teise raamatupidamisfirmaga. Kaks noormeest. Neil oli palju kliente ja mulle üks ettevõtja, kes ise nende teenuseid kasutas, soovitas.
Õnneks olen ma seda tüüpi inimene, et usaldan kuid ka kontrollin. Ja selgus, et need inimesed, kes seal töötasid olid üsna ükskõiksed seadusi järgima ja ka ei teadnud nad paljusid elementaarseid asju, mida üks raamatupidaja teadma peaks.

Siiani imestan kuidas need tüübid külma kõhuga oma klientidele igakuiselt arveid esitasid ise tehes vigu. Kui nende tähelepanu sellele juhtisin, siis vabandati, tõdeti, et jah eksisime. Kaalusin isegi neilt kahjutasu nõudmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaevasin vana teema üles kuna minu küsimus haakub teemaga.
Kas alles asutatud OÜ-s (st. tegevust ei toimu, raha ei liigu), on töötajal võimalik Haigekassast ravikindlustust taodelda \”ülalpeetava abikaasana\” kui ta vastab Haigekassa poolt esitatud tingimustele (kehtiv abielu, peres alla 8a laps või 3 või enam kuni 16a lapsed ning abikaasa töötab ametlikult).
Või peab siiski hakkama maksma vähemalt miinimumi pealt tervet sotsmaksu, et oleks ka ravikindlustus?
Selgitasin segaselt, aga ehk mõni asjatundja saab aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 12:32; 12.04 15:02; 12.04 15:32; 12.04 15:49; 12.04 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kaevasin vana teema üles kuna minu küsimus haakub teemaga.
Kas alles asutatud OÜ-s (st. tegevust ei toimu, raha ei liigu), on töötajal võimalik Haigekassast ravikindlustust taodelda \”ülalpeetava abikaasana\” kui ta vastab Haigekassa poolt esitatud tingimustele (kehtiv abielu, peres alla 8a laps või 3 või enam kuni 16a lapsed ning abikaasa töötab ametlikult).
Või peab siiski hakkama maksma vähemalt miinimumi pealt tervet sotsmaksu, et oleks ka ravikindlustus?
Selgitasin segaselt, aga ehk mõni asjatundja saab aru.[/tsitaat]
Kui sa oled Oü töötaja, siis makstaksegi ju sinu pealt sotsmaksu juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui sa oled Oü töötaja, siis makstaksegi ju sinu pealt sotsmaksu juba.[/tsitaat]

Vabandust, ütlesin valesti.
Minul on oü, olen seal ainuomanik, nii töötaja kui ka kõik muu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 12:32; 12.04 15:02; 12.04 15:32; 12.04 15:49; 12.04 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ravikindlustuse saamiseks ülalpeetava abikaasana peab selle abikaasa pealt, kelle kaudu kindlustust taotleteakse, ka sots.maksu maksma ikka.

See, et sa vaid omad OÜ-d või tasuta tööd teed OÜ heaks ei anna ka sulle ravikindlustust, ammugi mitte pole võimalik seda abikaasale taotleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zensus kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ravikindlustuse saamiseks ülalpeetava abikaasana peab selle abikaasa pealt, kelle kaudu kindlustust taotleteakse, ka sots.maksu maksma ikka.

See, et sa vaid omad OÜ-d või tasuta tööd teed OÜ heaks ei anna sulle ravikindlustust, ammugi mitte pole võimalik seda abikaasale taotleda.
[/tsitaat]

Tänan vastuse eest.
Minu abikaasa töötabki ametlikult ning maksab sots. maksu.
Soovisin teada saada, kas läbi tema on minul võimalik ravikindlustust saada kui \”ülalpeetav abikaasa\”. Kas selleks on 100% kindlalt vaja olla töötu?
Mina otseselt töötuna arvele võetud ei ole, asutasin OÜ, tegutsemist seal veel ei ole, ametlikku palka ei saa kuskilt, ühesõnaga veel mittetegutsev oü. Kas niisugusel juhul ka see ülalpeetava abikaasa variant tuleks kõne alla? Või pean ikkagi hakkama maksma ise sots. maksu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 12:32; 12.04 15:02; 12.04 15:32; 12.04 15:49; 12.04 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ülalpeetava abikaasana kindlustuse saamiseks ei pea olema registreeritud töötu.

Registreeritud töötuna oleks sul ravikindlustus juba nagunii riigi poolt olemas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zensus kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei, ülalpeetava abikaasana kindlustuse saamiseks ei pea olema registreeritud töötu.

Registreeritud töötuna oleks sul ravikindlustus juba nagunii riigi poolt olemas…[/tsitaat]

Jah, sellest ma saan aru, aga vastus minu poolt esitatud küsimusele oleks, siis milline?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 12:32; 12.04 15:02; 12.04 15:32; 12.04 15:49; 12.04 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]zensus kirjutas:[/small]

Jah, sellest ma saan aru, aga vastus minu poolt esitatud küsimusele oleks, siis milline?[/tsitaat]

Millisele küsimusele veel?

Kui sa kasvatad vähemalt ühte alla 8-aastast last või 8-aastast last kuni I klassi lõpetamiseni või vähemalt kolme alla 16-aastast last

ja

abikaasa, kelle kaudu kindlustust taotled, on kindlustatud töötajana

saad taotleda ülalpeetava abikaasa kindlustatust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zensus kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Millisele küsimusele veel?

Kui sa kasvatad vähemalt ühte alla 8-aastast last või 8-aastast last kuni I klassi lõpetamiseni või vähemalt kolme alla 16-aastast last

ja

abikaasa, kelle kaudu kindlustust taotled, on kindlustatud töötajana

saad taotleda ülalpeetava abikaasa kindlustatust.

[/tsitaat]

Tänan teid. Kõik selge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 12:32; 12.04 15:02; 12.04 15:32; 12.04 15:49; 12.04 16:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kellel on OÜ ,paluks yldist informatsiooni,kas keeruline jne…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.