Esileht Ilu ja tervis Kellel on proteesitud hambad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Kellel on proteesitud hambad

Postitas:

Olen 30ndates ja saan endale hambaproteesid. Ma ei kujuta ettegi mismoodi nendega elatakse. Esihambad on mul kõik alles muidu. Üles tuleb täisprotees ja alla büügel. Paari aasta pärast saab ehk implantaadid panna, aga nende kohta olen ka hirmujutte kuulnud.
Palun rääkige oma kogemusest ja oma elust proteesidega, kuidas sobisid, kuidas mehele sellest rääkisite jne

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pabista. Mul on nii üleval kui all büüglid, hommikul ja õhtul pesen vannitoas puhtaks koos hammastega ja suhu tagasi. Nad on kogu aeg suus, loomulikult ka öösel. Väga head on. Söömine on tipp-topp. Ei loksu ega klõbise. Ees on kõik omad hambad nii all kui üleval.
Ja nüüd ütlen midagi, mida sa ilmselt ei usu: mu mees ei tea, lapsed ei tea, mitte keegi peale minu ja hambaarsti ei tea. 5,5 aastat.
Ära üldse põe. Elu nendega on normaalne.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.03 12:46; 17.03 19:25; 17.03 21:13; 24.03 11:52; 24.03 16:38; 04.04 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks seda häbenema peab?
Proteesid on igaljuhul esteetilisem vaatepilt. Täitsa valehäbi.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.03 14:33; 04.04 14:49; 04.04 21:12; 05.04 09:08; 05.04 11:04; 05.04 12:07; 06.04 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks seda häbenema peab?

Proteesid on igaljuhul esteetilisem vaatepilt. Täitsa valehäbi.

No kui inimene on 30+ alles, mõtle ise? Tahaksid 30+ käia rulaatoriga või kanda suvel tugisukki? Valehäbi vbl küll, aga ühiskondlikud noorust ja ilu ülistavad normid suruvad peale.

+8
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.03 12:46; 17.03 19:25; 17.03 21:13; 24.03 11:52; 24.03 16:38; 04.04 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

endal proteese pole aga paaril pereliikmel on. Pere eest salaja proteese saada on teoreetiliselt võimalik aga praktika on kahtlane. Enne tõmmatakse ju suust katkised hambatüükad ja parandamisele mitte minevad hambad välja ja siis hakatakse konkreetse mõõdu järgi sulle proteese tegema. Vahepeale võib jääda nädala-paarine periood enne proteeside valmimist.
Aga pealt vaadates tõesti aru ei saa, kas hambad omad või kunst. Kui neid just veeklaasis hoidma hakata ei kavatse 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 19:56; 18.03 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahepeale võib jääda nädala-paarine periood enne proteeside valmimist.

Siis ei käida hambutuna, kui sa seda mõtlesid. Ajutised hambad on iga päev suus kuni päris proteesi valmimiseni, mitte ükski päev ei ole sa ilma hammasteta.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.03 12:46; 17.03 19:25; 17.03 21:13; 24.03 11:52; 24.03 16:38; 04.04 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks seda häbenema peab?

Proteesid on igaljuhul esteetilisem vaatepilt. Täitsa valehäbi.

Ma ei ole see kägu, kellele sa vastasid, aga asi pole häbenemises. Miks peaks täiskasvanud naine enda perele raporteerima, mida tema hammastega tehti?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nende kandja veel varasemast noorusest. Ikka parem, kui ilma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul loll küsimus, aga miks üldse implantaate jms üldse vaja on, kui teha korralikud täisproteesid, mis sulanduvad suus.
Saan, aru et inimesed söövad nendega ja on suht rahul

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahepeale võib jääda nädala-paarine periood enne proteeside valmimist.

Siis ei käida hambutuna, kui sa seda mõtlesid. Ajutised hambad on iga päev suus kuni päris proteesi valmimiseni, mitte ükski päev ei ole sa ilma hammasteta.

See ilmselt sõltub kliinikust/arstist. Kaks pereliiget olid küll vahepeal hammasteta ja mingeid ajutisi hambaid ei antud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 19:56; 18.03 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul see tee kõik läbitud, algul pandi büügel (alla, asendasid nelja tagumist hammast).
Mulle aga see büügel ei sobinud, kuidagi imelik oli ja lisaks ebamugav. Lennutasin need büüglid prügikasti. Kogusin pikki aastaid julgust, et implantaadid panna, ja nüüd on 4 implantaati suus ja luustuvad.
Alati ei ole kõige kallim kliinik ka just see parim.
Mina võtsin mitmest kohast raviplaanid ja hinnad ja lõpuks kuidagi sisetunne viis mind sinna kliinikusse, kus praegu ravil käin.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen 30ndates ja saan endale hambaproteesid. Ma ei kujuta ettegi mismoodi nendega elatakse. Esihambad on mul kõik alles muidu. Üles tuleb täisprotees ja alla büügel. Paari aasta pärast saab ehk implantaadid panna, aga nende kohta olen ka hirmujutte kuulnud.

Palun rääkige oma kogemusest ja oma elust proteesidega, kuidas sobisid, kuidas mehele sellest rääkisite jne

Mis mõttes, kuidas mehele rääkida? Mees on ilmselt juba märganud, et naisel oli sahtel tühi ja nüüd on korraga hambad suus. Ja usun, et igale mehele meeldib proteesidega naine rohkem kui hambutu.

Tänapäeva proteesid on arvatavasti nii head, et vaevalt küll, et see elukvaliteeti rohkem häirida saab kui ilma hammasteta olemine.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 18:45; 23.03 18:47;
To report this post you need to login first.

Aga miks seda häbenema peab?

Proteesid on igaljuhul esteetilisem vaatepilt. Täitsa valehäbi.

No kui inimene on 30+ alles, mõtle ise? Tahaksid 30+ käia rulaatoriga või kanda suvel tugisukki? Valehäbi vbl küll, aga ühiskondlikud noorust ja ilu ülistavad normid suruvad peale.

Hambaproteese rulaatoriga võrrelda on ikka ilmne liialdus. Ja isegi rulaatori kasutamine on parem variant kui sunnitult kodus vedeleda.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 18:45; 23.03 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli protees suus 2 aastat. Ikka piin oli küll – ei naeratanudki 2 aastat lahtise suuga, et mitte seda klambrit näidata. Kui implantaadi sain, oli ikka meeletu kergendus. Lõpuks kulus see proteesi klamber nii ära ka veel, et vabalt võis lõunasöögi ajal oma kohalt välja kukkuda. Tegelikult nii juhtuski kolleegide juures. Lükkasin siis keelega proteesi kuidagi tagasi, aga jube piin oli küll.Ei märganud küll mingit kvaliteeti selle proteesi juures.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli protees suus 2 aastat. Ikka piin oli küll – ei naeratanudki 2 aastat lahtise suuga, et mitte seda klambrit näidata. Kui implantaadi sain, oli ikka meeletu kergendus. Lõpuks kulus see proteesi klamber nii ära ka veel, et vabalt võis lõunasöögi ajal oma kohalt välja kukkuda. Tegelikult nii juhtuski kolleegide juures. Lükkasin siis keelega proteesi kuidagi tagasi, aga jube piin oli küll.Ei märganud küll mingit kvaliteeti selle proteesi juures.

Sul oli siis mingi säästuvariant. Mul on nii all kui üleval büügel ja see on tehtud selline, et mitte ühtegi klambrit, mitte ühtegi metallist osa ei ole näha, ka siis, kui naerad lahtise suuga. Mul ei olnud ses suhtes järeleandmist, olin nõus vaid 100% teistele nähtamatu proteesiga, ja sellise ma ka sain. Muidugi palju kallim, aga kõik variandid on pmst võimalikud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.03 12:46; 17.03 19:25; 17.03 21:13; 24.03 11:52; 24.03 16:38; 04.04 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul oli siis mingi säästuvariant. Mul on nii all kui üleval büügel ja see on tehtud selline, et mitte ühtegi klambrit, mitte ühtegi metallist osa ei ole näha, ka siis, kui naerad lahtise suuga. Mul ei olnud ses suhtes järeleandmist, olin nõus vaid 100% teistele nähtamatu proteesiga, ja sellise ma ka sain. Muidugi palju kallim, aga kõik variandid on pmst võimalikud.[/quote]

Mul ka all ja üleval büügel ja paistavad ikka välja klambrite kinnitused. Kus kliinikus sellised tehti? Kuidas üleval see metall läheb, suulaest üle teisele poole? Minul nii säästu küll ei olnud. 1100 maksin ja 240.- penskari soodukas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju teistel need erinevad proteesid maksma on läinud? Võtan ka hoogu, sahtel pooltühi. Kardan tegelikult meeletult. Jah, ka täiskasvanud inimene võib hambaarsti karta. Nüüd on ikkagu kopp ees hambutu olemisest. Kasvõi nui neljaks aga hambad pean saama. Vanust 34.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul oli siis mingi säästuvariant. Mul on nii all kui üleval büügel ja see on tehtud selline, et mitte ühtegi klambrit, mitte ühtegi metallist osa ei ole näha, ka siis, kui naerad lahtise suuga. Mul ei olnud ses suhtes järeleandmist, olin nõus vaid 100% teistele nähtamatu proteesiga, ja sellise ma ka sain. Muidugi palju kallim, aga kõik variandid on pmst võimalikud.

Kus selline tehti ja palju maksis? Kas sellist siis ka saab kui osa pärishambaid alles on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 16:10; 06.04 21:39; 14.04 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul oli siis mingi säästuvariant. Mul on nii all kui üleval büügel ja see on tehtud selline, et mitte ühtegi klambrit, mitte ühtegi metallist osa ei ole näha, ka siis, kui naerad lahtise suuga. Mul ei olnud ses suhtes järeleandmist, olin nõus vaid 100% teistele nähtamatu proteesiga, ja sellise ma ka sain. Muidugi palju kallim, aga kõik variandid on pmst võimalikud.

Kus selline tehti ja palju maksis? Kas sellist siis ka saab kui osa pärishambaid alles on?

Mul on ees nii üleval kui all omad hambad. Proteesid on purihammaste jaoks. Ülemine protees läheb üle suulae kitsa metallkaarega. Ülemine kinnitub minu oma ülemiste äärmiste hammaste külge metallklambriga, mis asub täielikult nende hammaste taga, mitte ees. Ees üleval on külgedel igemevärvi plastkinnitused, mis ei eristu igemetest. Mul on ees 8 oma hammast (4+4) ja all 10 oma hammast (5+5), millest 2+2 külgmised on kroonitud. Üleval kroone ei ole.
Alumine büügel läheb kaarega kitsa metalltriibuna alumiste oma hammaste tagant, kinnitub äärmistele oma hammastele tihvtidega, äärmised oma hambad, millele ta kinnitub, on kroonitud. Ka all ei ole metalli hammaste ees.
Võib-olla jääks mingit metalli näha, kui oma hambaid on vähem, ma tõesti ei tea. Kirjeldasin enda varianti.
Tehtud Tartus Medicumis (seda seal enam ei ole), maksis umbes 4000, kuid selle hinna sees oli ka juureravi ja 2+2 alumise kroonimine + osadele oma hammastele iluravi, valgusplommid.
Kuna minu büüglid on minu jaoks nii super, siis ma ei leia, et paljude tagumiste implantaatide paigaldamine, mis oleks kordi kallim ja kordi raskem, pikem ja vaevalisem (kirurgiline töö mitmes etapis, ka paari koha luusiirdamisega), oleks parem variant. Mina eelistan oma büügleid ja mu elukvaliteet on hammaste osas super.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.03 12:46; 17.03 19:25; 17.03 21:13; 24.03 11:52; 24.03 16:38; 04.04 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üleval vaid 1 oma hammas. Hambad on lagunenud lapsest saati, lõpuks otsustasin, et enam neid parandada ei lase, aitab mulle. Lasin jäjest välja tõmmata iga hamba, mis lagunemise märke näitas. Proteesiga olen nii harjunud, et reeglina ei tule see üldse meelde, kasutan muidugi ka proteesiliimi. Täiesti ausalt – ma ei saa aru inimestest, kes maksavad meeletuid summasid implantaatide eest. No kui vaid üks hammas katki oleks, siis võibolla kaaluks seda. Hetkel ootab tegemist alumine protees, all on küll suurem osa oma hammastest alles, aga oleks siiski aeg juba. Mis nüüd meest puudutab, siis temal on sellest küll täiesti ükskõik, mis sorti hambad mul suus on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks seda häbenema peab?

Proteesid on igaljuhul esteetilisem vaatepilt. Täitsa valehäbi.

No kui inimene on 30+ alles, mõtle ise? Tahaksid 30+ käia rulaatoriga või kanda suvel tugisukki? Valehäbi vbl küll, aga ühiskondlikud noorust ja ilu ülistavad normid suruvad peale.

On piinlik küll, mul all ja üleval alates 18 aastasena. Muidugi 18 aastasena olid 6 esihammast alles nüüd pole ammu neid ka ja ma 45.
Nooremad lapsed ei tea, vanemad lapsed teavad aga seda ka sest rääkisin ise.
On piinlik küll..eriti kui vaja mingi protseduur täisnarkoosis läbida..no väga häbi on.
Samas ei kasuta hambaproteesi liimi ka või kui kuskile peole lähen siis nii igaks juhuks.
Nii noorelt kaotasin hambad sest olid väga katkised ja haiged.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 21:48; 13.04 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On piinlik küll..eriti kui vaja mingi protseduur täisnarkoosis läbida..no väga häbi on.

Ena mul asja, arstid näevad palju hullematki. Pole su hammastega ühelgi pistmist, jätkub neil muid muresid. Pealegi pole nad nii erilised midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks seda häbenema peab?

Proteesid on igaljuhul esteetilisem vaatepilt. Täitsa valehäbi.

No kui inimene on 30+ alles, mõtle ise? Tahaksid 30+ käia rulaatoriga või kanda suvel tugisukki? Valehäbi vbl küll, aga ühiskondlikud noorust ja ilu ülistavad normid suruvad peale.

Mõeldes mõne tuttava peale (ta pole veel 30!), siis hea, kui piisab tugisukkadest ja mõeldes mõne mitte-tuttava peale, keda siiski tean, siis hea, kui saab käia rulaatoriga. Ja selliseid on ka noorte seas! Mõni neist on koguni lapsedki saanud, abikaasa leidmisest rääkimata.

Aga kui mees on ikka päriselt oma mees, mitte kuskilt ajutiseks kodu kaunistama meelitatud (ega sina tema kodu ajutiselt kaunistama), siis võiks mees siiski teada, et suus on proteesid. Vaat juhtub midagi tõsist tervisega ja hea siis, kui mees teab, et naisel on proteesid suus. Võibolla ulatatakse need talle haiglas, kui ise oled teadvuseta… või küsib med-personal selliste asjade kohta. Parem, kui mees teab.

Mul on tädil olnud proteesid juba kaua-kaua, sai need kindlasti enne 40. sünnipäeva (ühe kroonilise haiguse kaasmõjul). Tal on need odavama otsa omad, sest tädil pole raha just palju. Sööb kõike, armastab pähkleid ja seemneid näiteks. Naeratab ikka lahtise suuga ja minu meelest ei saa niisama vaatamisel arugi, et tal proteesid on.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks kui ikka nii piinlik ja häbi on, siis ehk oleks tulnud selle peale mõelda enne kui hammaste hügieeni eest hoolitsemata jäetud sai ja hambaarsti juures ei käidud.
Nüüd kui “sahtel tühi” on hilja juba piinlikust tunda. Piinlik peaks olema sellepärast, et tänapäeva vahendite juures keegi üldse laseb asjal nii kaugele minna.

0
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.04 12:01; 04.04 18:26; 05.04 08:51; 05.04 10:33; 05.04 11:56; 06.04 08:58; 17.04 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks kui ikka nii piinlik ja häbi on, siis ehk oleks tulnud selle peale mõelda enne kui hammaste hügieeni eest hoolitsemata jäetud sai ja hambaarsti juures ei käidud.

Nüüd kui “sahtel tühi” on hilja juba piinlikust tunda. Piinlik peaks olema sellepärast, et tänapäeva vahendite juures keegi üldse laseb asjal nii kaugele minna.

Piinlik peaks sul endal olema, kui sa arvad, et hambad lagunevad vaid halva hügieeni pärast.

Ma olen ka vaid 30a ja mul on kõik hambad plommitud. Käisin mitu aastat järjest paari kuuliste vahedega hambaarsri juures. Süüdi pole mitte lohakas hügieen vaid ravim, mis sõna otses mõttes hävitab hambaid. Aga ma pigem parandan tasapisi hambaid, kui olen ilma ravimita liikumisvõimetu.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.03 14:33; 04.04 14:49; 04.04 21:12; 05.04 09:08; 05.04 11:04; 05.04 12:07; 06.04 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks kui ikka nii piinlik ja häbi on, siis ehk oleks tulnud selle peale mõelda enne kui hammaste hügieeni eest hoolitsemata jäetud sai ja hambaarsti juures ei käidud.

Nüüd kui “sahtel tühi” on hilja juba piinlikust tunda. Piinlik peaks olema sellepärast, et tänapäeva vahendite juures keegi üldse laseb asjal nii kaugele minna.

Piinlik peaks sul endal olema, kui sa arvad, et hambad lagunevad vaid halva hügieeni pärast.

Ma olen ka vaid 30a ja mul on kõik hambad plommitud. Käisin mitu aastat järjest paari kuuliste vahedega hambaarsri juures. Süüdi pole mitte lohakas hügieen vaid ravim, mis sõna otses mõttes hävitab hambaid. Aga ma pigem parandan tasapisi hambaid, kui olen ilma ravimita liikumisvõimetu.

Sa ju kinnitad mu juttu ainult. Käid pidevalt hambaarstil.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.04 12:01; 04.04 18:26; 05.04 08:51; 05.04 10:33; 05.04 11:56; 06.04 08:58; 17.04 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks kui ikka nii piinlik ja häbi on, siis ehk oleks tulnud selle peale mõelda enne kui hammaste hügieeni eest hoolitsemata jäetud sai ja hambaarsti juures ei käidud.

Nüüd kui “sahtel tühi” on hilja juba piinlikust tunda. Piinlik peaks olema sellepärast, et tänapäeva vahendite juures keegi üldse laseb asjal nii kaugele minna.

Piinlik peaks sul endal olema, kui sa arvad, et hambad lagunevad vaid halva hügieeni pärast.

Ma olen ka vaid 30a ja mul on kõik hambad plommitud. Käisin mitu aastat järjest paari kuuliste vahedega hambaarsri juures. Süüdi pole mitte lohakas hügieen vaid ravim, mis sõna otses mõttes hävitab hambaid. Aga ma pigem parandan tasapisi hambaid, kui olen ilma ravimita liikumisvõimetu.

Sa ju kinnitad mu juttu ainult. Käid pidevalt hambaarstil.

Ta ei kinnita su juttu. Tal on kah varsti ikkagi sahtel tühi, mis siis, et käib arstil. Selles on ju point.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.03 12:46; 17.03 19:25; 17.03 21:13; 24.03 11:52; 24.03 16:38; 04.04 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks kui ikka nii piinlik ja häbi on, siis ehk oleks tulnud selle peale mõelda enne kui hammaste hügieeni eest hoolitsemata jäetud sai ja hambaarsti juures ei käidud.

Nüüd kui “sahtel tühi” on hilja juba piinlikust tunda. Piinlik peaks olema sellepärast, et tänapäeva vahendite juures keegi üldse laseb asjal nii kaugele minna.

Piinlik peaks sul endal olema, kui sa arvad, et hambad lagunevad vaid halva hügieeni pärast.

Ma olen ka vaid 30a ja mul on kõik hambad plommitud. Käisin mitu aastat järjest paari kuuliste vahedega hambaarsri juures. Süüdi pole mitte lohakas hügieen vaid ravim, mis sõna otses mõttes hävitab hambaid. Aga ma pigem parandan tasapisi hambaid, kui olen ilma ravimita liikumisvõimetu.

Sa ju kinnitad mu juttu ainult. Käid pidevalt hambaarstil.

Jah käin pidevalt, kuna ravim mida võtan, jätkuvalt lagundab hambaid edasi. Ka plommitud hambaid, aga need siiski kõik veel on suus.
Ilmselt tõesti varsti on mul sahtel tühi, kuniks midagi enam plommida pole. Kui mul oleks halb hügieen hammaste lagunemise põhjuseks, siis ma ei viitsiks ju isegi hambaarsti juures käia.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.03 14:33; 04.04 14:49; 04.04 21:12; 05.04 09:08; 05.04 11:04; 05.04 12:07; 06.04 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks kui ikka nii piinlik ja häbi on, siis ehk oleks tulnud selle peale mõelda enne kui hammaste hügieeni eest hoolitsemata jäetud sai ja hambaarsti juures ei käidud.

Nüüd kui “sahtel tühi” on hilja juba piinlikust tunda. Piinlik peaks olema sellepärast, et tänapäeva vahendite juures keegi üldse laseb asjal nii kaugele minna.

Piinlik peaks sul endal olema, kui sa arvad, et hambad lagunevad vaid halva hügieeni pärast.

Ma olen ka vaid 30a ja mul on kõik hambad plommitud. Käisin mitu aastat järjest paari kuuliste vahedega hambaarsri juures. Süüdi pole mitte lohakas hügieen vaid ravim, mis sõna otses mõttes hävitab hambaid. Aga ma pigem parandan tasapisi hambaid, kui olen ilma ravimita liikumisvõimetu.

Sa ju kinnitad mu juttu ainult. Käid pidevalt hambaarstil.

Jah käin pidevalt, kuna ravim mida võtan, jätkuvalt lagundab hambaid edasi. Ka plommitud hambaid, aga need siiski kõik veel on suus.

Ilmselt tõesti varsti on mul sahtel tühi, kuniks midagi enam plommida pole. Kui mul oleks halb hügieen hammaste lagunemise põhjuseks, siis ma ei viitsiks ju isegi hambaarsti juures käia.

Mida sa seda halba hügieeni siia näiteks tood, kui mul esnamne kiri oli “või ei käi hambaarstil”. Sul on kehavad hambad – käid hambaarstil. Sahtel tühi pole. Seega milles probleem?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.04 12:01; 04.04 18:26; 05.04 08:51; 05.04 10:33; 05.04 11:56; 06.04 08:58; 17.04 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa seda halba hügieeni siia näiteks tood, kui mul esnamne kiri oli “või ei käi hambaarstil”. Sul on kehavad hambad – käid hambaarstil. Sahtel tühi pole. Seega milles probleem?

Teemaalgataja ju ka käib.
Su enda esimeses vastuses oli kirjutatud:

Eks kui ikka nii piinlik ja häbi on, siis ehk oleks tulnud selle peale mõelda enne kui hammaste hügieeni eest hoolitsemata jäetud sai ja hambaarsti juures ei käidud.

Ise sa tõid selle hambaarsti käimata jätmise sisse ja arvasid, et halva hügieeni tõttu “sahtel tühi” on.
Võib-olla teemaalgataja on ka kehvade hammastega või hammastest ilma jäänud mõne ravimi/haiguse tagajärjel.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.03 14:33; 04.04 14:49; 04.04 21:12; 05.04 09:08; 05.04 11:04; 05.04 12:07; 06.04 22:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Ilu ja tervis Kellel on proteesitud hambad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.