Esileht Ilu ja tervis Kellel on proteesitud hambad

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Kellel on proteesitud hambad

Postitas:

Mida sa seda halba hügieeni siia näiteks tood, kui mul esnamne kiri oli “või ei käi hambaarstil”. Sul on kehavad hambad – käid hambaarstil. Sahtel tühi pole. Seega milles probleem?

Teemaalgataja ju ka käib.

Su enda esimeses vastuses oli kirjutatud:

Eks kui ikka nii piinlik ja häbi on, siis ehk oleks tulnud selle peale mõelda enne kui hammaste hügieeni eest hoolitsemata jäetud sai ja hambaarsti juures ei käidud.

Ise sa tõid selle hambaarsti käimata jätmise sisse ja arvasid, et halva hügieeni tõttu “sahtel tühi” on.

Võib-olla teemaalgataja on ka kehvade hammastega või hammastest ilma jäänud mõne ravimi/haiguse tagajärjel.

Kust sa seda välja loed, et käib? Ma olen üsna kindel, et ta on üks neist, kes pole 10-20a hambaarsti uksest sisse astunud ja nüüd on paanika kohal. Loomulikult ei ole NÜÜD enam mingit kasu kui hambaarstil käia.
Mina tõin “sahtel puhas” põhjuseks kaks asja, kas halb ja puudulik süühügieen ja/või hambaarsti juures mittekäimine. Teemaalgataja on jätnud tegemata ühe või mõlemad neist.
M.O.T.T

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.04 12:01; 04.04 18:26; 05.04 08:51; 05.04 10:33; 05.04 11:56; 06.04 08:58; 17.04 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa seda halba hügieeni siia näiteks tood, kui mul esnamne kiri oli “või ei käi hambaarstil”. Sul on kehavad hambad – käid hambaarstil. Sahtel tühi pole. Seega milles probleem?

Teemaalgataja ju ka käib.

Su enda esimeses vastuses oli kirjutatud:

Eks kui ikka nii piinlik ja häbi on, siis ehk oleks tulnud selle peale mõelda enne kui hammaste hügieeni eest hoolitsemata jäetud sai ja hambaarsti juures ei käidud.

Ise sa tõid selle hambaarsti käimata jätmise sisse ja arvasid, et halva hügieeni tõttu “sahtel tühi” on.

Võib-olla teemaalgataja on ka kehvade hammastega või hammastest ilma jäänud mõne ravimi/haiguse tagajärjel.

Kust sa seda välja loed, et käib? Ma olen üsna kindel, et ta on üks neist, kes pole 10-20a hambaarsti uksest sisse astunud ja nüüd on paanika kohal. Loomulikult ei ole NÜÜD enam mingit kasu kui hambaarstil käia.

Mina tõin “sahtel puhas” põhjuseks kaks asja, kas halb ja puudulik süühügieen ja/või hambaarsti juures mittekäimine. Teemaalgataja on jätnud tegemata ühe või mõlemad neist.

M.O.T.T

Huvitav, kust kohast ta need proteesid saab siis? Ise kopsib põlve otsas valmis ?????

Kui oma hoolimatusest hambad suust läinud on, siis ei hooliks ta ju ka asemele tehtavatest proteesidest!? Või sa ei arva nii?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.03 14:33; 04.04 14:49; 04.04 21:12; 05.04 09:08; 05.04 11:04; 05.04 12:07; 06.04 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa seda halba hügieeni siia näiteks tood, kui mul esnamne kiri oli “või ei käi hambaarstil”. Sul on kehavad hambad – käid hambaarstil. Sahtel tühi pole. Seega milles probleem?

Teemaalgataja ju ka käib.

Su enda esimeses vastuses oli kirjutatud:

Eks kui ikka nii piinlik ja häbi on, siis ehk oleks tulnud selle peale mõelda enne kui hammaste hügieeni eest hoolitsemata jäetud sai ja hambaarsti juures ei käidud.

Ise sa tõid selle hambaarsti käimata jätmise sisse ja arvasid, et halva hügieeni tõttu “sahtel tühi” on.

Võib-olla teemaalgataja on ka kehvade hammastega või hammastest ilma jäänud mõne ravimi/haiguse tagajärjel.

Kust sa seda välja loed, et käib? Ma olen üsna kindel, et ta on üks neist, kes pole 10-20a hambaarsti uksest sisse astunud ja nüüd on paanika kohal. Loomulikult ei ole NÜÜD enam mingit kasu kui hambaarstil käia.

Mina tõin “sahtel puhas” põhjuseks kaks asja, kas halb ja puudulik süühügieen ja/või hambaarsti juures mittekäimine. Teemaalgataja on jätnud tegemata ühe või mõlemad neist.

M.O.T.T

Huvitav, kust kohast ta need proteesid saab siis? Ise kopsib põlve otsas valmis ?????

Kui oma hoolimatusest hambad suust läinud on, siis ei hooliks ta ju ka asemele tehtavatest proteesidest!? Või sa ei arva nii?

Ahsoo, et hammaste eest hoolitsemine on juba ka hambaproteeside suhu panemine kui suus puhas sahtel on? No siis küll.
Sinu jaoks on ilmselt siis ka näiteks abort rasedusvastane vahend eks?
Sa ajad praegu asjade põhjuse ja tagajärje sassi.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.04 12:01; 04.04 18:26; 05.04 08:51; 05.04 10:33; 05.04 11:56; 06.04 08:58; 17.04 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahsoo, et hammaste eest hoolitsemine on juba ka hambaproteeside suhu panemine kui suus puhas sahtel on? No siis küll.
Sinu jaoks on ilmselt siis ka näiteks abort rasedusvastane vahend eks?
Sa ajad praegu asjade põhjuse ja tagajärje sassi.

Oh ei. Mul on Mirena ja pole elus kordagi aborti teinud. Ja ei, ma ei pea seda rasestumisvastaseks vahendiks.

Mõttetu vaielda, kuna me ju ei tea, mis põhjusel teemaalgatajal hambaid enam pole. Sul võib muidugi õigus olla, et põhjuseks on varasem puudulik hügieen. Ei saa seda välistada.

Aga kuna sinu esimene kirjutis oli vastikult ja üleolevalt parastav, tahtsin tähelepanu juhtida sellele, et ALATI ei ole lohakas hügieen hammaste kaotuse põhjuseks.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.03 14:33; 04.04 14:49; 04.04 21:12; 05.04 09:08; 05.04 11:04; 05.04 12:07; 06.04 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuna sinu esimene kirjutis oli vastikult ja üleolevalt parastav, tahtsin tähelepanu juhtida sellele, et ALATI ei ole lohakas hügieen hammaste kaotuse põhjuseks.

Mina näiteks kaotasin 8 esihammast liiklusõnnetuse tagajärjel. Need on asendatud küll kroonidega, aga olen üle elanud ka õnneks siiski äärmiselt lühikese esihambutu perioodi – osatamist ja parastamist oli palju. Lihtsam on ikka hukka mõista.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks kui ikka nii piinlik ja häbi on, siis ehk oleks tulnud selle peale mõelda enne kui hammaste hügieeni eest hoolitsemata jäetud sai ja hambaarsti juures ei käidud.

Nüüd kui “sahtel tühi” on hilja juba piinlikust tunda. Piinlik peaks olema sellepärast, et tänapäeva vahendite juures keegi üldse laseb asjal nii kaugele minna.

Tead, ole vait!
Minul näiteks on Sjörgeni sündroom ja ma võiks kas või 7 korda päevas hambaid pesta, kasu sellest poleks.

Sjögreni sündroomi korral esineb peaaegu alati suu limaskesta kuivus ehk kserostoomia, mis on tingitud süljenäärmete kahjustusest. Sjögreni sündroomiga haigetele on iseloomulik kähisev hääl, neelamisraskused tahke toidu söömisel ja hiljem kujunevad välja ka sekundaarsed põletikud, nagu stomatiit, glossiit, heiliit ja hammaste kaaries. Viimane viib omakorda lõpuks välja hammaste massilisele väljalangemisele.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 21:04; 06.04 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks kui ikka nii piinlik ja häbi on, siis ehk oleks tulnud selle peale mõelda enne kui hammaste hügieeni eest hoolitsemata jäetud sai ja hambaarsti juures ei käidud.

Nüüd kui “sahtel tühi” on hilja juba piinlikust tunda. Piinlik peaks olema sellepärast, et tänapäeva vahendite juures keegi üldse laseb asjal nii kaugele minna.

Tead, ole vait!

Minul näiteks on Sjörgeni sündroom ja ma võiks kas või 7 korda päevas hambaid pesta, kasu sellest poleks.

Sjögreni sündroomi korral esineb peaaegu alati suu limaskesta kuivus ehk kserostoomia, mis on tingitud süljenäärmete kahjustusest. Sjögreni sündroomiga haigetele on iseloomulik kähisev hääl, neelamisraskused tahke toidu söömisel ja hiljem kujunevad välja ka sekundaarsed põletikud, nagu stomatiit, glossiit, heiliit ja hammaste kaaries. Viimane viib omakorda lõpuks välja hammaste massilisele väljalangemisele.

Selge, kõigil tühja sahtliga inimestel on Sjörgeni sündroom. Imelik,et totaalse muutumise saadetes need hambutud kahekümnesed siis tunnistanud on, et hambaarsti nägid viimati teismelisena.

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.04 12:01; 04.04 18:26; 05.04 08:51; 05.04 10:33; 05.04 11:56; 06.04 08:58; 17.04 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks kui ikka nii piinlik ja häbi on, siis ehk oleks tulnud selle peale mõelda enne kui hammaste hügieeni eest hoolitsemata jäetud sai ja hambaarsti juures ei käidud.

Nüüd kui “sahtel tühi” on hilja juba piinlikust tunda. Piinlik peaks olema sellepärast, et tänapäeva vahendite juures keegi üldse laseb asjal nii kaugele minna.

Tead, ole vait!

Minul näiteks on Sjörgeni sündroom ja ma võiks kas või 7 korda päevas hambaid pesta, kasu sellest poleks.

Sjögreni sündroomi korral esineb peaaegu alati suu limaskesta kuivus ehk kserostoomia, mis on tingitud süljenäärmete kahjustusest. Sjögreni sündroomiga haigetele on iseloomulik kähisev hääl, neelamisraskused tahke toidu söömisel ja hiljem kujunevad välja ka sekundaarsed põletikud, nagu stomatiit, glossiit, heiliit ja hammaste kaaries. Viimane viib omakorda lõpuks välja hammaste massilisele väljalangemisele.

Selge, kõigil tühja sahtliga inimestel on Sjörgeni sündroom. Imelik,et totaalse muutumise saadetes need hambutud kahekümnesed siis tunnistanud on, et hambaarsti nägid viimati teismelisena.

Täpselt samuti ei ole kõikide tühjade sahtlite süü halb hügieen, aga selle minu poolt tsiteeritu just ainukese põhjusena välja tõi. Mitte ühtegi teist varianti seal polnud. Ma ei viitsi vaadata, olid see Sina või mitte.
Muide vihjeks, minu sahtlis on kõik hambad alles ja ka terved, vanust on mul 52. Mind lihtsalt on õnnistatud imeliste hammastega, milledes on elu jooksul olnud ainult 3 augukest.
Küll aga on ilmselge, et “tänu” sellele haigusele on mõne aasta pärast mu sahtel tühi, aga keegi ei saa öelda, et see on kehva hügieeni süü.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 21:04; 06.04 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge, kõigil tühja sahtliga inimestel on Sjörgeni sündroom. Imelik,et totaalse muutumise saadetes need hambutud kahekümnesed siis tunnistanud on, et hambaarsti nägid viimati teismelisena.

Nemad saavad omale kunsthambad, aga kust sina norm. aju saad? Aga ega sa seda tahtagi vist oska…

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 16:10; 06.04 21:39; 14.04 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge, kõigil tühja sahtliga inimestel on Sjörgeni sündroom. Imelik,et totaalse muutumise saadetes need hambutud kahekümnesed siis tunnistanud on, et hambaarsti nägid viimati teismelisena

No minul näiteks on Systemic lupus erythematosus (SLE) ja ravikid põhjustavas suukuivust, mis omakorda kaariest. Mul on kasutusel retseptiga 5000mq ühikune hambapasta, mis küll ennetab aga päris ära ei hoia halbaauke.

Totaalses muutumise saates on tõesti olnud neid inimesi ja üleüldse on selliseid palju aga sa ei saa lambist, ilma teemaalgata taista teadmata nii ülbelt parastama kukkuda.

Mine tea, on ka tal mingi haigus, trauma( autoõnnetus, endine mees peksis hambad välja), paaniline hambaarsti kartus jne.
Aga sina näedki vaid seda üht põhjust.

No ok, oletame, et ongi ebapiisav hügieen. Mis siis? Aga püha jumal inimene nüüd lõpuks võttis end käsile ja hoolitseb nende allesjäänute üle. Pealegi, teemaalgataja ütles, et esihambad on tal ju alles. Niiet ei ole kogu “sahtel” tühi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.03 14:33; 04.04 14:49; 04.04 21:12; 05.04 09:08; 05.04 11:04; 05.04 12:07; 06.04 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On piinlik küll..eriti kui vaja mingi protseduur täisnarkoosis läbida..no väga häbi on.

Ena mul asja, arstid näevad palju hullematki. Pole su hammastega ühelgi pistmist, jätkub neil muid muresid. Pealegi pole nad nii erilised midagi.

Endal on piinlik..ma ei arvanudki,et arstidel mu pärast piinlik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 21:48; 13.04 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On piinlik küll..eriti kui vaja mingi protseduur täisnarkoosis läbida..no väga häbi on.

Milleks mingit täisnarkoosi vaja? Kaasajal käib hambaravi valutult ja enne süstimist pannakse igemele pinnatuimestusleheke, et ka süstitorget ei oleks tunda. Pealegi on süstlanõelad nii peenikesed, et seda torget ei oleks tunda ka ilma pinnatuimestuseta. Kui tuimestus on tehtud, võib rahulikult toolil istuda, sest ei ole valus ei puurimine ega ka hamba väljatõmbamine, muudest protseduuridest rääkimata. Proteeside kättesaamise aeg sõltub sellest, millise laboriga on leping tehtud. Kätte võib saada ka väga kiiresti, ei pea paari nädalat ootama, piisab paarist päevast.

ta ei räägi ju hambaravist, vaid sellest, et kui on vaja teha ükskõik milline täisnarkoosis protseduur, siis peab proteesid suust ära võtma.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus (Tallinnas) olete lasknud proteese teha ja kuidas olete rahule jäänud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 16:10; 06.04 21:39; 14.04 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.costany.ee/2019/04/uued-hambad-nordic-hambakliinikust-lugu.html

Kasvõi see postitus ja selle all olevad kommentaarid tõestavad mu väidet, et 99.9% hambutest on see sellepärast, et pole aastai(kümnei)d hambaarstil käidud.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.04 12:01; 04.04 18:26; 05.04 08:51; 05.04 10:33; 05.04 11:56; 06.04 08:58; 17.04 10:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Ilu ja tervis Kellel on proteesitud hambad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.