Esileht Kodunurk Kellel on robottolmuimeja?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kellel on robottolmuimeja?

Postitas:
Kägu

Kodus suur koer, karvu kõik maailm täis,lihtsalt ei jõua enam iga päev peale tööd tund aega tolmuimejaga ringi sõita. Pluss veel kolm koolilast kellega vaja õppimist vaadata ja süüa teha pluss veel ise tahaks ka hinge tõmmata. Olen tegelikult ammu juba sellisest masinast unistanud, et ise lähed ära ja paned masina tööle, tagasi tulles tuba puhas, vaatasin siit: http://www.irobot.ee/
Müügimees kiidab need küll taevani, aga kuidas tegelikult ikka on? Kes reaalselt kasutavad sellist, kuidas on, kas kahetsete oma ostu või olete väga rahul?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kellel on robottolmuimeja?

nagu meie perest räägid – koer, 3 last, majapidamine 😀
meil selline
http://www.homeyard.ee/robottolmuimeja.html
kaalusime ka Roobat, kuid kõige enam häiris Rooba juures see, et töötab põrandal kaootiliselt – kord siin, siis seal. samuti pidi Roobal olema tolmu tühjendamine masina alt, mis on tülikas.
Neato puhul töötab toa kaupa. ühest kohast alustab, kaardistab ära ja siis liigub edasi. tolmu tühjendamine käib pealt.
väga super masin juba aasta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil on juba seitse vms aastat Roomba, korra on paranduses käinud selle aja jooksul. Suurepärane asi (ehkki päris vana mudel ju). Kaootilisus ei häiri, sest ta enne ei lõpeta kui kõik on läbi käidud.
Tühjendab abikaasa, aga seni pole kurtmist kuulda olnud 🙂

Juhtmed tuleb ainult eest koristada ja üks madalapoolne ukselävi oli eelmises korteris, kuhu ta oskas kinni jääda (seega tuli majakad ette panna).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Roomba on tegelikult ka väga super masin. Müügimehel on õigus:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul Samsung mida Euronicsis müüakse. Meil probleemiks tolmukeerutavad lapsed ja kassid. Tolmuimejaga olen rahul, enne väljaminekut tõstan põrandalt toolid jms väiksemad asjad üles (et oleks vähem siblimist ja võimalust kinni jääda) ning tagasi tulles on maja üle käinud. Kapialused, diivanialused ja kitsamad nurgad tuleb muidugi korra nädalas ikkagi üle teha, kuid igapäevane üldmulje on nüüd palju parem. Tolmukast on võrreldes tavatolmuimejaga väiksem ja vajab peale igat korda tühjendamist reeglina ning aegajalt vajalik ka harjaseid ja filtrit puhastada. Meie peres abiks igatahes kuigi regulaarsest koristamisest päris ei päästa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no üks oht neil on, et kui tahad seda ise ära olles kasutada, võivad nad signalisatsiooni tööle panna

sobib siis kui on viitsimist ennast nii palju kätte võtta, et see tööle panna, minul enamasti ei ole, kui ma ennast juba kätte võtan, siis ma võin sama hästi ka tavalise tolmuimejaga toimetada, igal juhul kiirem

Please wait...
Postitas:
Kägu

Roomba üle aasta kasutuses, väga rahul.
eriti super on, et enam pole seda ebameeldivat tolmuimemise lõhna, kõik on nii värske ja puhas. meil HEPA filtriga robot.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
ewalotta

Aga kas imeb põrandad ikka ilusti puhtaks, vaipadelt karvad samuti? Sooviksingi seda kasutada alumisel korrusel, ülemisele koer ei saa ja sealt saan tavalise imejaga ka tehtud, seal veel ustel lävepakud ka. No nädalas korra poleks ju raske ka tavalise imejaga üle käia kui robot ülejäänul 6 päeval töö ära teeb 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma unistan ka Rombast. Endal oli kunagi vana Romba mudel. Töötas umbes pool aastat ja läks katki (ostsin ta juba kasutatult). Siis edasi ostsin uue Samsungi, töötas aasta ja andis otsad.

Nüüd unistan uue Romba ostmisest, sest siis, kui need masinad olid, oli tuba ikka väga puhas. Tõeliselt mõnus oli teises toas raamatut lugeda, kui esimeses Romba vurises. Meil on kass on ka kõik kohad (eriti vaip) karvu täis.

Kui ma võrdlen oma Samsungi ja Rombat, siis viimane oli palju parem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oot, miks ma kellegi käest miinused sain? sest Roomba meeldib vähem?
kuna ma töötan kodus, siis meie jaoks Roomba kaootilisus oli just suureks miinuseks. Mulle meeldib, kui töö käib toa kaupa ja ma saan sellega arvestada.
küsiti plusse ja miinuseid … ma ju vastasin 😮

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina Roombaomanik, aga kellegile miinuseid pole pannud:)
Tegelikult oli Neato meil samaväärselt valikus, aga ei leidnud müüjat ning seetõttu ostsimegi Roomba. Testide järgi on mõlemad head abilised.

Kes küsis vaipade kohta – meil teeb ta vaibad just erilise hoolega puhtaks. Esimestel koristuskordadel oli neid juuksekarvu ikka megapalju mis vaibast kätte saadi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis hinnaklassis need asjandused on? Saan aru, et tuleb osta ka laadija, tolmukotid ja veel midagi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole endale sellise vidina soetamist plaaninud. Ühel tuttaval, kes selle soetas, oli alguses kiitust taevani kui külas käisime. Oli teine nagu pereliige. Aasta hiljem aga oli juba utiili viidud.

Nendel oli igatahes see probleem, et tõmbas karvad võllide ja rataste vahele kogu aeg. Lõpuks vist kärssas seetõttu sisse. Vidin ise on küllaltki keeruka ehitusega ning seetõttu ei saa alati neid karvu kergelt kätte.

Tavaline tolmuimeja imeb. Nendel aga on enamikel sisuliselt keerlev hari sees. Pole vist palju kujutlusvõimet tarvis, et mõelda, kuidas karvad võlli ümber kinni jäävad.

Selle roombal paistavad samuti olevat kõhu all kaks keerlevat harja. Kui on ikka põhiliselt koerakarvad, siis tasuks enne mõelda. Kuigi siin eelpoolkirjutatud postitustes isegi kiideti, et kammis palju karvu sisse ei oska ma oma loogikaga leida mingit põhjendust, kuidas karvad selle pöörleva harja ümber ennast kinni ei keri. Võibolla hästi lühikesed karvad?

tolm, praht, liiv – nende vastu saab kindlasti pöörleva harjaga ja selline masin sobib kindlasti. Pikemad karvad ja juuksed – mis neid hoiab ennast mitte harja ümber kerimast, jääb küsimuseks.

Muuseas lugege läbi http://www.arvustus.com/robottolmuimeja Seal on sellest Roombast ka juttu ning seal on selgelt kirjas :

\”Puhastamise ja hoolduse vajadus on üldiselt peaaegu kõigi robottolmuimejate nõrk külg. Tolmukogujat peab tühjendama kõigil tolmuimejatel, kuid Roomba puhul tuleb puhastada ka tolmuimeja harju ning seda juba 1-2 kasutuskorra järel, sest karvade ja tolmuga ummistunud harjad ei puhasta enam tõhusalt, ka kipuvad ummistunud harjade mootorid üle kuumenema ja läbi põlema. Tolmuimeja harjad ummistuvad eriti kergesti, kui peres on lemmikloom või kellelgi pikad juuksed.\”

Please wait...
Postitas:
dora6

Roomba imeb ikka ka ja päris tõhusalt. Lasin ta lahti eelnevalt tolmuimejaga tõmmatud tuppa ja tolmunõusse kogunes märkimisväärne kogus sodi- isegi paar aastat lahkunud koerakarvu oli palju.Ka nüüd ei jõua ma ära imestada, kust ta sellises koguses rämpsu ülepäeviti kokku kogub- ju me mehega siis parajad räpakollid oleme :). Lisaboonusena on puhas õhk ja ringleva tolmuosakeste vähesus.
Mul on üle meetri pikad ja tugevad jõhvid (juuksed) peas. Tõsi, üle kasutuskorra puhastan ära harjased ja Hepa filtri, mis on selleks ajaks juba tolmutorte täis. Mis puhastamisse puutub, siis pole see ettevõtmine töömahukam, kui nt.nõudepesumasina või pesukuivati hooldamine peale igat kasutuskorda.Olen ikka väga rahul, et sellise masina soetasin ja olen kindel, et mõne aasta pärast on see igas kodus olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil ka juba üle aasta Roomba koristab. Väga väga super abiline! Sai võetud just koerakarvade pärast, kuna 2 korda aastas on meil otseses mõttes karvauputus kodus. Nüüd on nii, et pole karvu kusagil 🙂 Koristab kõik ära! Mina ainult pesen. Signa peale ei reageeri. Ta ongi meil nii sätitud, et koristab siis, kui me ise tööl. Parim lwiutis üldse:) Meil on mingi selline variant, mis mõeldud just loomakarvade koristamiseks muuhulgas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma olen ka sellele mõelnud, aga esiteks mul vaip selline pikakarvaline, kas sellega saaks hakkama ja teiseks mul läheb trepp alla, kas ta sealt alla ei sõida. Muus mõttes oleks esimesele korrusele hea panna koristama küll, oleks köögi põrand ka alati kena ja puhas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

( mees tehnikaharidusega ) … Ma olen kuskilt kuulnud … midagi näinud … jne kuulujuttude levitamine. Vist kärssas ??? … kuidas need karvad ennast ümber ei keri?
Siin küsiti nende arvamust kellel on robottolmuimeja ja nende kogemust.
Keegi, kuskilt ja midagi.
Äkki mõnes teises rubriigi oleks hea teema 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas ainult minul on tunne, et kõik need Roombat taevani kiitvaid postitusi kirjutab üks ja sama inimene (ilmselt teemaalgataja ise)?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]( mees tehnikaharidusega ) … Ma olen kuskilt kuulnud … midagi näinud … jne kuulujuttude levitamine. Vist kärssas ??? … kuidas need karvad ennast ümber ei keri?
Siin küsiti nende arvamust kellel on robottolmuimeja ja nende kogemust.
Keegi, kuskilt ja midagi.
Äkki mõnes teises rubriigi oleks hea teema 🙂
[/tsitaat]

noojah, kipub vist tõesti mingi robottolmuimeja müügiinimeste spämmi moodi olevat. Mis puutub sõnakasutusse, siis sõna vist kasutasin seetõttu et tuttavad ei hakanud antud isendi osas mingit lahangut tegema, ega kuhugi ekspertiisi viima. Võibollla kiilus lihtsalt kinni ilma kärssamata, aga töölepingu ütles ta igatahes üles.

Miks ma ei või kirjutada kellegi teise kogemusest? Kas ainult sel juhul on kommentaar õigustatud , kui selle omal nahal läbi proovid? Võibolla proovikski, aga need masinad on ju küllaltki kallid.

Ja kas selle ülaltoodud lingi all oleva pika artikli autor on samuti mingi vandenõuline, et kirjutab antud masina mittesobivusest juuste ja karvade kokkukorjamiseks? Minuarust ma muule ei soovinudki tähelepanu juhtida. see karvade kokkukorjamise kiidulaul tundub kuidagi väga kahtlane.

Lisaks sai kunagi neid vidinaid ka lähemalt uuritud. Kahjuks ei suutnu selle hinna /kasulikkuse suhet nii suurt leida, et sellist mänguasja koju oleks soetanud.

Please wait...
Postitas:
dora6

Mina küll ei ole müügimees ja nagu ülal öeldud, olen vastne roboti õnnelik omanik.Ühtlasi arvan, et reklaami sellele masinale tegema ei pea, sest seda ostetakse niigi. Mina ootasin enda masina tellimuse täitmist 2 nädalat. Siit teemast koorub välja mõte, et kellel see imemasin on, see kiidab ja kellel pole, see laidab (eks viinamarjad on ju ka veidi hapukad ikka). Sama asi on nõudepesumasina ja kuivatiga- minule asendamatud abimehed (kui juhtub neist mõni katki minema, siis mina enne nõusid ei pese, kui uus masin kohal ja pesu ka ei ole võimalik pesta normaalselt); kellel pole, see ei oska tahta ka. Eks rahalised võimalused panevad ka eelistuse ja vajadused paika.Lihtsalt kadedusest on laita inetu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina pole ka müügimees, vaid omanik (üle aasta). Kiidan, sest lihtsalt ON hea abimees, ja lahe on ka kui ta seal põrandal tiirutab. Nagu koduloom!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul veel pole, aga kindlasti plaanis soetada. Enne, aga pean uurimistööd tegema, sest olen kuulnud, et paljud robottolmuimejad on väga ülehinnatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Robottolmuimeja on, koera ei ole.
See on vastupidisega võrreldes tuhat korda parem variant.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastsed omanikud ärgu võtku sõna. Meil on 2 robotit olnud ja mõlemad seisavad nüüd pööningul, akud läbi. Aasta kuni kaks töötavad imeliselt, siis hakkab kõik üles ütlema – aku, harjad, tihendid jne.
Kui iga 2 aasta tagant jaksate uue osta, ostke. Kel raha vähe, ärge kulutage, üle 2 aasta need ei tööta ükski. Vahetad aku ära (100 eurot) ja ikka ei tööta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundub ka, et suhteliselt värsked omanikud kiidavad neid aparaate. Mul on olnud nii akuga käsitolmuimeja kui ka robottolmuimeja. Mõlemad tundusid esmapilgul ülihead ostud. Tegelikkus oli aga see, et kumbki aparaat pidas vastu ca aasta. Sealt edasi hakkas jõudlus kiirelt langema. Aku ei pidanud enam kuigi kaua vastu. Karvad kiilusid tolmuimeja koguaeg kinni (mõlemal variandil). Vähem kui kahe aasta pärast oli aku surnud. Viisin aparaadid keldrisse.

Esialgu arvasin, et ehk ostsin liiga kehva aparaaadi. Perekoolis ju kiidetakse eelkõige Roombasid. Aga siis sain aru, et ilmselt on see suur õhin ja kiitmine just üsna värskete omanike kirjutatud. Seda kinnitab ka tõik, et kui veel mõni aasta oli pea iga nädal mõni robottolmuimeja teema siin, siis nüüd väga harva.

Mul oli selline robottolmuimeja http://ee1.pigugroup.eu/colours/390/51/39051/f5a4bc0ecba94c760a2805fe291d1e2a_xbig.jpg

ja selline käsitolmuimeja

http://img1.okidoker.com/c/4/5/2/352184/6682598/14268295_2.jpg

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi on vana teema üles korjanud, aga ma tahaks viimastele kommenteerijatele vastukaaluks öelda, et ei kiida sugugi ainult värsked omanikud.

Mul on Roomba juba üle aasta. Kaks pikakarvalist kassi, kas last, neljatoaline korter.
Ülistan oma robotit siiani.
Mul pole iial varem põrandad nii puhtad olnud, kui viimasel aastal, sest ta lihtsalt on hea abiline. Vaibad teeba 100% paremini puhtaks (just oma harjaste keerlemise tõttu) kui ükski minu varasem tolmuimeja on seda suutnud.
Aku peab, kuigi on mõnevõrra oma jõudluses kaotanud. Harjased on korras. Ainus kulu on olnud uued filtrid mõne kuu tagant, aga kuna tellisin need Hiinast, siis on ka see kulu peaaegu olematu.

Tema hooldusele kulub küll aega, aga samamoodi tahavad puhastamist nõudepesumasin ja kuivati ja seda kindlasti vähem, kui nõude käsitsi pesemine või tolmu käsitsi imemine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellest just siin räägitaksegi ju, et KUNI KAKS AASTAT vana masina omanikud, s.o. värsked omanikud, on rahul. Mina olin ka umbes kaks aastat iga oma masinaga rahul. On olnud i-Roboti põrandapesija, Scooba, Samsungi tolmuimejaroboot ja Electroluxi varstolmuimeja. KÕIK nad pidasid vastu umbes kaks aastat. Meie alustasime juba ca 12 aastat tagasi nende robotitega, ehk nüüdseks on juba meie tuttavadki mitmed (meie soovitusi eirates) neid roboteid ostnud ja paar aastat ka kiitnud, siis aga, täpselt nagu meil, vaibub kiitusejutt üleöö ja oma vanad masinad või koduabilised otsitakse uuesti välja. Kaua sa neid mitmesajaeuroseid masinaid ikka uusi ostad, ajapikku läheb lihtsalt liiga kalliks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellest just siin räägitaksegi ju, et KUNI KAKS AASTAT vana masina omanikud, s.o. värsked omanikud, on rahul. Mina olin ka umbes kaks aastat iga oma masinaga rahul. On olnud i-Roboti põrandapesija, Scooba, Samsungi tolmuimejaroboot ja Electroluxi varstolmuimeja. KÕIK nad pidasid vastu umbes kaks aastat. Meie alustasime juba ca 12 aastat tagasi nende robotitega, ehk nüüdseks on juba meie tuttavadki mitmed (meie soovitusi eirates) neid roboteid ostnud ja paar aastat ka kiitnud, siis aga, täpselt nagu meil, vaibub kiitusejutt üleöö ja oma vanad masinad või koduabilised otsitakse uuesti välja. Kaua sa neid mitmesajaeuroseid masinaid ikka uusi ostad, ajapikku läheb lihtsalt liiga kalliks.

A korralik tolmuimeja ei maksa palju? See ei lähe katki?

Minul, vastupidiselt Sinule, on mitu sõbrannat, kellel robotid palju pikemalt, kui minul ja kiidavad jätkuvalt takka. Ühel on nii suur maja, et vana jättis esimesele korrusele, teise, uuema mudeli, ostis ülesse. Ei ole midagi nii, et ainult korra katsetad ära ja siis jääb moeröögatus keldrisse tolmuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on elektorluxi varstolmuimeja olnud üle 5 aasta ja töötab väga hästi. Samas on harilikud tolmuimejad need, mis kaua ei kesta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on Roomba olnud 4 aastat. Filtrit vahetan kord kvartalis, harju vahetan kord aastas, aku vahetasin välja 2,5 aasta pärast. Olen sellega jätkuvalt rahul.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Kodunurk Kellel on robottolmuimeja?