Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kellel on tavalised lapsed?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )

Teema: Kellel on tavalised lapsed?

Postitas:
Kägu

Mõtlengi täiesti tavalisi, kes on koolis mitte viielised, vaid ikka kolmede-neljadega pooleks. Kel pole mingeid suuri vaimuandeid või lihtsalt andeid. Kes pole superilusad või supertoredad või superviisakad või superkaaslased. Või kel pole näiteks kõrgharidust, vaid mingi muu eriala.
Ja ma ei mõtle ka puude või diagnoosiga lapsi, kes ei saa olla kõik need superid, aga kui puuet poleks, siis kahtlemata oleks.
Minul on sellised. Kõigil on kutseharidus, koolis eriti millegagi ei hiilanud, isegi mõnes aines oli vahel raskusi, aga mitte puude või diagnoosi pärast, vaid lihtsalt pea ei jaganud. Kõik on tänaseks erialasel tööl, ühel ka omaenda elamine soetatud ja peab väikest viisi laste kõrvalt eraettevõtet, abikaasa samasugune tavaline. Teine on jõudnud oma kutsealal päris kaugele, teeb tipptasemel omaenda tööd nii kodu- kui välismaal ja keegi ei küsi enam, kuidas tal koolis matemaatika läks. Kolmas on eriti lihtne, isegi kutset ei omandanud koolis, vaid läks pärast põhikooli kohe tööle, nüüd teeb seda tööd juba mitu aastat ja areneb vaikselt kohapeal ja isegi tõuseb ametiredelil.
Kõik tulevad endaga toime, aga ei midagi erakordset.

Minul on kõrgharidus ja nõudlik vastutav töö pealinnas. Ütlen seda ainult selleks, et käod ei saaks kinni hakata minu enda harimatusest ja maapäritolust.

On siin veel kedagi, kelle lapsed on tavalised lihtsad inimesed, kuigi nad ise oleksid võib-olla kunagi ette kujutanud hiilgavaid vaimuandeid ja vägevat karjääri. Ja kes on sellega täiesti rahul ning lastega head suhted?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui nad igas aines on keskmised või alla keskmise, siis pole minuarust tegemist enam tavalise vaid tavalisest natuke rumalama isendiga.

Samas postitust edasi lugedes jõuame ikka äratundmisele kuidas Sinu laps on siiski üle keskmise tipptegija ja ise oled ka päris kõva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kahju et nii läks. algus oli huvitav. lihtsad inimesed. kutseharidus. koolis eriti millegagi ei hiilanud, isegi mõnes aines oli vahel raskusi. ja siis hakkas tulema. edukad, tublid, eraettevõte, tipptasemel, tõuseb ametiredelil. nii palju siis tavalistest lastest. palju lahedam oleks olnud kui üks oleks rimis klienditeenindaja ja teine puhastusteenindaja kolmas näiteks töötu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa päriselt kaasa rääkida, kuna minu lapsed on veel väikesed, alles algklassides.
Kuid tahtsin omalt poolt lisada, et vaevalt kõik vanemad ootavad, et nende lapsed mingit hiilgavat karjääri teevad või muidu kuidagi erakordselt silma paistaksid. Jah, loodavad ehk küll, kuid see ei ole ju eesmärk omaette.
Näiteks ma ise – ma ootan, et mu lapsed saaksid koolis hea hariduse ja ka pingutaksid selle nimel. Ka siis, kui pea hästi ei võta – seda enam on vaja vaeva näha. Kui keskharidus on käes ja laps ei soovi edasi õpima minna, siis loomulikult kahju, kuid ilmselt jäävad edasi minu käed lühikeseks. Eesmärk oleks, et laps saaks elus hakkama ja seda ise. Kui nii läheb, saan olla rahul.

Näiteks, minu esimene laps on koolis hea peaga, aga kohuutavalt lohakas. Spordis teatud alal on väga andekas, kuid samas on ta üpris kehva iseloomuga. Mul selline tunne, et iga plussi kohta jagub ka miinus 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

kahju et nii läks. algus oli huvitav. lihtsad inimesed. kutseharidus. koolis eriti millegagi ei hiilanud, isegi mõnes aines oli vahel raskusi. ja siis hakkas tulema. edukad, tublid, eraettevõte, tipptasemel, tõuseb ametiredelil. nii palju siis tavalistest lastest. palju lahedam oleks olnud kui üks oleks rimis klienditeenindaja ja teine puhastusteenindaja kolmas näiteks töötu.

Ei, ma pidasin meelega silmas just toimetulijaid. Ja tipptegija on ainult üks. Teised tulevad lihtsalt toime. Ma ei tahtnud teemat teha neist, kes mingil põhjusel eluga täitsa pahuksis on. Ja see eraettevõtja ei ole mingi tipptegija, vaid on ka töötu olnud. See kolmas ongi põhimõtteliselt “rimis klienditeenindaja”, kuid on kohusetundlik ja liigub isegi edasi.
Mõte on, et kuigi on keskmised, tulevad eluga rahuldavalt toime ega anna põhjust nurinaks, kuigi kooliajal oli kõigiga enam või vähem sekeldamist, kõige enam sellega, kes täna kõige tegijam on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina võin nii enda kui oma laste põhjal öelda, et hinded pole kaugeltki need, mis lapse ebatavaliseks (või mis iganes see vastand tavalisele oleks) teevad. Mina olin koolis 5pluss õpilane, lõpetasin järjest klasse kiituskirjaga. Aga nüüd olen keskpärane palgatöötaja (jah kõrgharidus on siiski olemas). Minu vanem laps on tark (mitte minu enda hinnangul, aga testide alusel on ta tunnistatud andekaks lapseks) aga koolis on ta hinded keskpärased. Talle lihtsalt ei sobi tavakool ja sealne lähenemine, tal on igav ja tüütu. Ta võtab kooliväliseid kursuseid, kus õppetöö põhineb uurimustöödel ja seal on hoopis midagi muud.

Tavakool sobibki sellisele keskmisele lapsele, kes adub täpselt, mida temalt oodatakse ja selle alusel saab häid hindeid. Skaala muus otsas lapsed jäävad hätta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu soov on olnud, et minu lapsed oskaksid midagi oma kätega teha ja see on täitunud. Kõik on tublid tööinimesed, pole rikkad ega ilusad, aga tulevad normaalselt toime ja peavad tähtsaks samu väärtuseid mis mina. Täiesti tavalised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vaevalt kõik vanemad ootavad, et nende lapsed mingit hiilgavat karjääri teevad või muidu kuidagi erakordselt silma paistaksid. Jah, loodavad ehk küll, kuid see ei ole ju eesmärk omaette.

Eesmärk omaette polnud see minulgi. Ometigi kadestasin kooliajal kõvasti neid vanemaid, kelle lapsed muudkui silma paistsid, kiituskirju said ja kellega polnud pealtnäha mingeid muresid – õppisid ise ja hea meelega, käisid olümpiaadidel, olid andekad. Samas kavatsesin rahul olla, kui neist korralikud kodanikud saavad, sest nagu öeldud, selle ühega oli ikka vahepeal üksjagu jamasid ja see tänane koduperenaisest ettevõtja polnud ka just kõige muretum laps. Kolmas, kõige kehvemate annetega, oli see-eest suhteliselt kergesti käideldav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Talle lihtsalt ei sobi tavakool ja sealne lähenemine, tal on igav ja tüütu. Ta võtab kooliväliseid kursuseid, kus õppetöö põhineb uurimustöödel ja seal on hoopis midagi muud.

Midagi sellist oleksin ka mina soovinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli täitsa tavaline. Kooli ajal oli paaris aines üsna andekas, üldiselt just selline kolme-nelja-viieline. Ülikooli siiski lõpetas, seda aga pigem seetõttu, et kõik klassikaaslased läksid edasi õppima, läks minu oma ka. Kohusetundlik inimene, tegi, mis nõuti ja saigi diplomi, nagu kõik tavalised inimesed. Edasi nüüd võibolla ei ole väga tavaline, oma kolmekümne eluaasta juures pole kordagi pikemalt tööl käinud – kui mitte arvestada kooli ajal suvevaheajal Maximas töötamist kuu aega. Tegelikult mulle tundub, et praeguses Eestis on seegi täitsa tavaline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen alati olnud koolis viieline, on magistrikraad. Aga pole kuskile jõudnud oma eluga. Olen küll ülikoolis tööl, aga teenin vähe. Kogu aeg on olnud mingid suured elulised katsumused, mis ei ole lasknud karjääri teha. Kõigepealt isa tõsised terviseprobleemid, siis ema alkoholism, siis viljatuse probleem abielus, siis lahutus jne, jne. Nüüd siis oleks nagu järjel, aga olen nüüd liiga vana ja paljud uksed on juba kinni. Loodan oma lapsele küll paremat elu. Praegu vaatan, et paljud nö lihtsad inimesed elavad palju paremat elu kui mina oma haridusega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen alati oma lapsi täiesti tavalisteks pidanud (kuigi üht ilmselt oma sportilke tulemuste tõttu ilmselt siiski veidi eriliseks, kui esimest korda Eesti meistriks tuli. Siis olin küll sillas).
Lõpetasid põhikooli, said katsetega gümnaasiumi, lõpetasid selle, said sisse ülikooli. Kõik, nagu tuhanded teised. Üks jäi tasuta kohalt poole punktiga välja – samuti, nagu paljud teised igal erialal igas ülikoolis igl aastal. Maksime, nagu ka paljud vanemad. Keegi pole saanud medalit gümnaasiumi lõpus ega lõpetanud kõrgkooli cum laude. Täiesti tavalised inimesed.
Nüüd kõik tööl oma erialal, kuigi ühel veel viimane semester ja magistritöö ees. Nagu ka teised kursusekaaslased ja ilmselt sajad samavanused.
Minu jaoks tundub üsna eriline see, et pärast põhikooli otse tööle minnakse, seega mu meelest pole su laps sugugi tavaline vaid eriti tubli. Lapsepõlv jäi ju nii lühikeseks, kui juba pärast 9. klassi kohe pidi kõigi töökohustustega silmitsi seisma. Seda mu lapsed 16-17-aastastena poleks kindlasti suutnud (kuigi käisid suviti tööl küll, aga see oli siiski ajutine – pärast siirdusid ikka tagasi oma turvalisse koolimaailma).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tean küll ühtesid selliseid :).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu jaoks tundub üsna eriline see, et pärast põhikooli otse tööle minnakse, seega mu meelest pole su laps sugugi tavaline vaid eriti tubli.

Aitäh hea sõna eest. See oli ta enda soov. Minu jaoks oli selle aja peale juba ainult see oluline, et oldaks töökas ega jäädaks lihtsalt tolgendama. Gümnaasiumi lõpetas mul ainult see keskmine, kes täna oma väikest kodutööndust teeb. Tipptegija jättis kutsekagi pooleli, vaat siis mul oli küll hirm nahas, aga talle tõesti lihtsalt kool ei sobinud. Nüüd tagantjärele vaatan selgema pilguga ja hirmu pole enam. Asus tööle, vaikselt ja väikselt, hakkas alt peale, asi huvitas, võttis kursusi ja käis isegi oma ala tippude juures lihtsalt tasuta töötamas, et õppida just seda, mis teda huvitas. Ka välismaal. Teatas näiteks, et nüüd olen natuke raha teeninud ja sõidan sinna ja tänna selle ja tolle juurde palgata tööle. Palka sai ta algusest peale minust rohkem. Ega ta küll kunagi seda ei öelnud, aga omaette mõelda võis küll …

Oma alale truuks jäädes on võimalik ennast tõesti tippu töötada, nagu ma täna näen. Nüüd näen seda ka, et oleks ta koolis edasi punninud, kõikide õpetajatega peamiselt tülitsenud ja peamise energia kulutanud ainetele, mis teda ei huvita, poleks tast võib-olla tegijat tulnudki.

Keskmine see-eest, kes oma keskmise peaga gümnaasiumi suht rahuldavalt läbi punnitas, ei ole ühelgi alal särav. Kuid leidis oma väikese niši, mis ta ära toidab ja ei lase kodus lastekarjaga päris juhmiks jääda.

Ja ka noorim on tubli, tema puhul olen kõige rohkem imestanud, et kuidas koolis nii kesise jõudlusega inimene tööl korraga nutikust ilmutab ja vägagi terane oskab olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

eks see “keskmine” sõltub ka sellest, mis kontekstis “keskmine”, nt mõnes koolis on isegi kogu lennu (kõikide kõige loodrimate tulemused kaasa arvatud) riigieksamite keskmine tulemus napilt alla 90p.
ja need üksikud, kes ülikooli asemel abieluranda sõudsid pole mitte “keskmised” vaid erandid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul järeltulijaga omapärane kogemus. Kooliajal võitis korduvalt keeltes/human. ainetes vabariiklikke kohti. Õppis hoopis it-d (baka) ja töötab nüüd müügialal. See töö ei vaja üldse eriharidust, aga tasu sõltub tööst/endast. On ka erialast tööd otsinud, aga suurt üle tuhande ei soostuta maksma (kordi vähem kui müügiga teenib).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest on see kõik väga suhteline. Mina olin põhikoolis üpris kasinate hinnetega. Suure vaevaga õnnestus end keskkooli pressida. Seal oli ka pidevalt 1-2 kahte tunnistusel. See ei takistanud mul 20 aastat hiljem minna ülikooli ja õppida seal kuni magistrikraadini. Töökohad on aga eluaeg head olnud, mul on nimelt hoolimata kehvadest hinnetest eluaeg üpris kõrge enesehinnang olnud ja olen pidevalt kandideerinud kohtadesse, kus ma ei vasta umbes pooltele töökuulutuses toodud nõudmistele, ja olen suurepäraselt hakkama saanud. Enda arust ma olen ka üpris keskmine ja mul pole mingeid andeid peale pealehakkamise ja sedagi üksnes kohati.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd läheb sujuvalt selleks teemaks, kuidas kõigil on ilma igasuguse hariduseta erialaseid oskusi nõudvad töökohad, nad saavad seal ka hariduseta suurepäraselt hakkama ja on oma ala tipud. Või siis üsna tipu lähedal. Haridus on lollidele ja nõrkadele, Perekooli käod ja nende lapsed kandideerivad enesekindlalt erialase hariduse nõudega kohtadele ja osutuvad aina valituks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ise tavaline , ka abikaasa, mul kõrgharidus, ta lihtsalt keskharidus ja väga hea suhtlemisoskusega. Väikeettevõtjad.
Lapsed tavalised, ühel oli kevadel matemaatika eksam 2, teised ained neljad-viied. Aga elu läheb edasi!
Ei oska ma midagi teha, välimus ka selline tavaline, lapsed ka samasugused. Eks meiesuguseid ka vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on täitsa tavaline tütar. Koolis oli kolme-neljaline, käis mitmetes trennides aga kuhugi pidama ei jäänud. Peale 9. läks kutsekooli, mille lõpetas neljade-viitega. Edasi tegi lihttöid. Siis kohtus noormehega ja otsustasid Soome minna. Tütar teostab ehitusjärgset koristust ja noormees ehitab. Kolme aastaga on ennast seal väga hästi sisse seadnud. Elab heas rajoonis ja kenas korteris, saab normaalset palka, sõidab uue autogaja vabal ajal reisivad palju. Lisaks on endale mõne aastaga ka korraliku seljataguse säästnud. Tõsi, tagasi nad tulla ei kavatse ja koristajakohast ka ei kavatse loobuda 🙂 Naljatleb tihti, et talle meeldib inimeste kohkunud nägusi vaadata kui temalt uuritakse, et “noh, kuidas karjääriga läheb, millega tegeled?” ning ta nina püsti vastab, et “Soomes koristaja olen”. Tütar on 23aastane.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ehk saavad moderaatorid antud teema kustutada. Tegelikult oli see mõeldud vastuseks teemaalgatusele tavalistest lastest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soomes koristaja

Minul on täitsa tavaline tütar. Koolis oli kolme-neljaline, käis mitmetes trennides aga kuhugi pidama ei jäänud. Peale 9. läks kutsekooli, mille lõpetas neljade-viitega. Edasi tegi lihttöid. Siis kohtus noormehega ja otsustasid Soome minna. Tütar teostab ehitusjärgset koristust ja noormees ehitab. Kolme aastaga on ennast seal väga hästi sisse seadnud. Elab heas rajoonis ja kenas korteris, saab normaalset palka, sõidab uue autoga ja vabal ajal reisivad palju. Lisaks on endale mõne aastaga ka korraliku seljataguse säästnud. Tõsi, tagasi nad tulla ei kavatse ja koristajakohast ka ei kavatse loobuda 🙂 Naljatleb tihti, et talle meeldib inimeste kohkunud nägusi vaadata kui temalt uuritakse, et “noh, kuidas karjääriga läheb, millega tegeled?” ning ta nina püsti vastab, et “Soomes koristaja olen”. Tütar on 23aastane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naljatleb tihti, et talle meeldib inimeste kohkunud nägusi vaadata kui temalt uuritakse, et “noh, kuidas karjääriga läheb, millega tegeled?” ning ta nina püsti vastab, et “Soomes koristaja olen”.

Nii tubli, muudkui naljatleb.
Tegelikult muidugi pole tal lihtsalt muud vastata ja sellisel kujul on ta leidnud allaneelatava mooduse oma ametit taluda. Või oskad nimetada mõne reaalse põhjuse, miks kellelegi peaks tegelikult koristajatöö meeldima, kui see on igas ühiskonnas üks madalamini tasustatuid? Teeks ta Soomes mõnda oskustööd, oleks ju elujärg veel parem.
Ärge petke end.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa ise ei kustuta ometi? Tunni sees ju saab. Jeesus Maria, nii abitu ei saa ju olla.
Palu siis andekas tütar appi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa ise ei kustuta ometi? Tunni sees ju saab. Jeesus Maria, nii abitu ei saa ju olla.

Palu siis andekas tütar appi?

Ei oska teemat kustutada. Jeesus Maria, kuidas sa aru ei saanud, et mul pole andekat tütart, täitsa tavaline on 🙂 Sellest ju teema oligi 🙂 Jeesus Maria!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naljatleb tihti, et talle meeldib inimeste kohkunud nägusi vaadata kui temalt uuritakse, et “noh, kuidas karjääriga läheb, millega tegeled?” ning ta nina püsti vastab, et “Soomes koristaja olen”.

Nii tubli, muudkui naljatleb.

Tegelikult muidugi pole tal lihtsalt muud vastata ja sellisel kujul on ta leidnud allaneelatava mooduse oma ametit taluda. Või oskad nimetada mõne reaalse põhjuse, miks kellelegi peaks tegelikult koristajatöö meeldima, kui see on igas ühiskonnas üks madalamini tasustatuid? Teeks ta Soomes mõnda oskustööd, oleks ju elujärg veel parem.

Ärge petke end.

Ütleb, et töö konti ei murra, kollektiiv on tore ja tema jaoks on oluline, et hästi makstakse. Samuti võimaldab töökoht täpselt nii paindlikku graafikut kui ta soovib. Jõulud ja aastavahetuse veedab koos noormehega Euroopas ringi reisides näiteks. Ta on alles 23 ja kui leiab, et see enam tema vajadusi ei rahulda, siis on alati võimalus kas edasi õppida või erialasele tööle minna. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd näen seda ka, et oleks ta koolis edasi punninud, kõikide õpetajatega peamiselt tülitsenud ja peamise energia kulutanud ainetele, mis teda ei huvita, poleks tast võib-olla tegijat tulnudki.

Kui kõikide õpetajatega tülitseda, siis näitab see suhtlemisprobleeme. 1-2 õpetajat, kellega ei haaku on ok, aga kui neid on rohkem, tuleks pigem peeglisse vaadata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma nüüd ei saagi aru missugune see tavaline laps siin teemas siis on. Mul endal on kutseharidus, ma peaks nagu tavaline olema vist. Mehel magistrikraad ja juhtivatel kohtadel töötanud ja töötab.
Kolmest lapsed kaks olid koolis keskmised, algklassides nelja- viielised, suuremates klassides pudenes kolmi juurde. Mina ei nõudnud ka rohkemat, sest mõlemal oli oma kindel huviala ja vanem on nüüd humanitaarteaduste magister, inglise filoloog siis täpsemalt ja kirjutab inglise keeles romaane. Palk hea temal ja tema mees ka magister, samuti heal töökohal ja majandavad täiesti iseseisvalt. Et siis eriline või? Teine laps liigub ka sinna erilise poole, praegu TÜ kolledžis. Lisaks on tal huvi autode vastu, putitab üles kõik maha kantud asjad-autod, arvutid, raadiod, väiksema õe katkised mänguasjad jpm. Selline kuldsete kätega. Kumbki lastest mööda klubisid ei käi, omavad oma sõpruskonda.
Kolmas laps, puudega, puue haigusest, millest on välja kasvamas. Siiski on haigus niipalju mõjutanud, et õpib esimeses klassis lihtsustatud õppel. Samas, vastupidiselt oma õele vennale, on ta kunstis väga andekas, voolib kuskil nähtu põhjal plastiliinist ja savist imelisi kujusid väga täpselt järgi. Käime kuskil, näit. Loomaaias, tuleme koju, voolib täpselt mingi ahvi või elevandi, papagoi vms. Muusikas samuti andekas. Laulab kui lõoke. Mängib kuulmise järgi erinevaid pille. Aga, ma ei oska küll arvata kuidas tal tulevikus läheb. Ei osanud vanemate laste puhul ka. Minu jaoks oli tähtis neid hoida ja armastada, et nemad oskaksid armastada, hoolida ja hoida. Oskavad küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis siis nii väga häda on? Kui tütar rahul, mis sul siis nii väga põdeda on? Soomes koristajana teenib rohkem kui ülikoolis teadurina.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju siis teenib, mind kohe huvitab? 5000 kätte?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kellel on tavalised lapsed?