Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kellel on tavalised lapsed?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Teema: Kellel on tavalised lapsed?

Postitas:
Kägu

Palju siis teenib, mind kohe huvitab? 5000 kätte?

Soome koristajad saavad 2000 euro ringis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soome koristajad saavad 2000 euro ringis.

Nii vähe?
Mul on tuttav, kes Norras tanklat koristab saab poole suurema töötasu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui nad igas aines on keskmised või alla keskmise, siis pole minuarust tegemist enam tavalise vaid tavalisest natuke rumalama isendiga.

Samas postitust edasi lugedes jõuame ikka äratundmisele kuidas Sinu laps on siiski üle keskmise tipptegija ja ise oled ka päris kõva.

Just😂😂😂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul järeltulijaga omapärane kogemus. Kooliajal võitis korduvalt keeltes/human. ainetes vabariiklikke kohti. Õppis hoopis it-d (baka) ja töötab nüüd müügialal. See töö ei vaja üldse eriharidust, aga tasu sõltub tööst/endast. On ka erialast tööd otsinud, aga suurt üle tuhande ei soostuta maksma (kordi vähem kui müügiga teenib).

See on küll üsna kahtlane, sest natuke üle tuhande saab ka kõrghariduseta ja IT-teadmisteta. Kui oskad IT-d, peaks palgad algama 1500st, kui enam-vähem hea oled, siis vähemalt 2000-2500 alguses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naljatleb tihti, et talle meeldib inimeste kohkunud nägusi vaadata kui temalt uuritakse, et “noh, kuidas karjääriga läheb, millega tegeled?” ning ta nina püsti vastab, et “Soomes koristaja olen”.

Nii tubli, muudkui naljatleb.

Tegelikult muidugi pole tal lihtsalt muud vastata ja sellisel kujul on ta leidnud allaneelatava mooduse oma ametit taluda. Või oskad nimetada mõne reaalse põhjuse, miks kellelegi peaks tegelikult koristajatöö meeldima, kui see on igas ühiskonnas üks madalamini tasustatuid? Teeks ta Soomes mõnda oskustööd, oleks ju elujärg veel parem.

Ärge petke end.

Mõnele meeldibki lihttööd teha, sest pole palju vastutust või ollakse noor ja püsimatu ja ei taheta veel end 10ks aastaks töökohaga siduda, et karjääri teha. Samuti pole kõik naised suhtlejad, kellele meeldiks teenindav töö, isegi kui rohkem teenib. Praegu talle vist meeldibki oma poisiga koos töötada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul olid ka tavalised lapsed, siiski, kõvasti alla tavalise (lõpetasid mõlemad täiskasvanute gümnaasiumi halva õppeedukuse ja koolist puudumiste tõttu; mõlemad jäid enne seda ka üks aasta kordama). Nüüd on mõlemad omandanud baka hariduse. Minul heameel. Ometi on nende elukäik läinud väga erinevalt. Üks (kes koolis õppis sõsarast halvemini) on tubli, edukas, oma maja, kõrgepalgaline IT töökoht, vahepeal töötanud ka ühes Skandinaaviariigis. Teine (õppis nn eliitkoolis ja mitte halvasti)pole ikka otsa peale saanud, teeb osalise koormusega tööd, vajab pidevalt rahalist tuge. Põhjus on nende närvisüsteemis. Üks on rahulik ja tasakaalukas, teisel on probleeme. See on inimese sisse kodeeritud ja peab juhtuma suur ime, kui suudad selliseid asju ületada. Aga jah, minu loo moraal, et ärge tehke liiga vara järeldusi lapse tuleviku kohta. Keskmised ja viletsad võivad kõrgele lennata ja tublimad keskpärasteks või isegi kehvadeks muutuda. Kõik on kinni juhustes, ka sõpruses ja suhetes, tahtejõus ja äkki natuke ka saatuses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on tuttav, kes Norras tanklat koristab saab poole suurema töötasu.

Ära luuleta.
Inimesed, kes pole ise Soomes töötanud, arvavad, et seal on pudrumäed ja hiigelsuured palgad. Koristaja saab ehk keskmiselt 1300-1700 bruto, aga võtke maksud maha. Eks oleneb töötundidest, aga samas pole palju tunde mõtet töötada, sest on astmeline tulumaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu vanem laps oli juba mitu aastat enne põhikooli veendunud, et tema läheb kutsekooli.
Nüüd õpibki eriala, mis talle meeldib. Poistel on õnneks kutsealadel palju erialasid, kus hästi makstakse (nt tisler, keevitaja, elektrik, autoremondilukksepp, metsamasinate juhid, ehitajad jnejnejne). Me oleme oma lapsele heaks eeskujuks, kuidas mitte elada. Mina olen ka üks magistriharidusega suht madalapalgaline kõrgkoolitöötaja ja mees täielik vastand – läks peale põhikooli kohe tööle ja teeb liinitööd. Me kumbki ei teeni Eesti keskmistki.
Tema siis valis kesktee: kutsehariduse. Mulle on kõige olulisem, et ta oleks oma erialavalikuga rahul ja armastaks tööd, mida teeb.
PS. Ma ei soovi oma lastest tipptegijaid, vaid iseendaga hästi hakkamasaavaid ja kõige tähtsam – oma eluga rahulolevaid inimesi. Tipp ei tähenda alati õnne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sattusin reisil sellise prouaga jutu peale, kes koristab Soomes eramajasid. Ütleb – palk on hea nii 1500, aga töö on füüsiliselt raske. Niisama molutamise eest keegi ei palka ei maksa, jooksed nagu orav mööda treppe, pesed aknaid jne. Elu on suht kallis ja raha kulub eesti-soome vahet käimisele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu sõbranna aastaid juba Soomes koristaja. Kunagi jah, oli see 1500-eurone Soome palk meie mõistes ulme, aga täna saavad siinsed kontoriametnikudki 1000 kätte. Arvesta Soome palgast veel kallimad elamiskulud maha ja see jutt on puhas umbluu, kuidas koristajad muudkui reisivad, ostavad ja säästavad ka veel. Koristajatöö on igal pool vähetasustatud ja koristaja ei ela kuskil nagu kuninga kass. Kui alternatiiv Soomes koristamisele on siin koristada, siis Soome palk on muidugi parem ja tulebki halva mängu juures hea nägu teha, et oh, küll kõik on hästi ja raha makstakse ropult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt käib see “hästi elamine” mehe palga arvelt. Siin toodud summade eest (2000 miinus maksud) ei saa Eestiski kõike seda (heas piirkonnas korralik korter, uus auto, reisid ja selle juures korralikult säästmine) endale lubada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu sõbranna aastaid juba Soomes koristaja. Kunagi jah, oli see 1500-eurone Soome palk meie mõistes ulme, aga täna saavad siinsed kontoriametnikudki 1000 kätte. Arvesta Soome palgast veel kallimad elamiskulud maha ja see jutt on puhas umbluu, kuidas koristajad muudkui reisivad, ostavad ja säästavad ka veel. Koristajatöö on igal pool vähetasustatud ja koristaja ei ela kuskil nagu kuninga kass. Kui alternatiiv Soomes koristamisele on siin koristada, siis Soome palk on muidugi parem ja tulebki halva mängu juures hea nägu teha, et oh, küll kõik on hästi ja raha makstakse ropult.

nii on.
palk soome mõttes väike, aga sealsed sotsiaalteenused madalapalgalistele pakuvad ehk lisa.
kokkuvõttes tüüpilise mugavuspagulase suhtumine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei oska teemat kustutada.

Vastav nupp on olemas: “Kustuta”. Oskad ehk ikka. Kui ainult viitsiks natuke ringi vaadata enne hädaldama hakkamist.
Aga nüüd on muidugi hilja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See on küll üsna kahtlane, sest natuke üle tuhande saab ka kõrghariduseta ja IT-teadmisteta. Kui oskad IT-d, peaks palgad algama 1500st, kui enam-vähem hea oled, siis vähemalt 2000-2500 alguses.

oh, seda püha lihtsameelsust…

tavaliste koodineegrite keskmine palk jääb umbes 850-1000€ kanti,
arendajad natuke rohkem.
koolide IT-juhid saavad tavaliselt õpetajatega sama palka, mõned isegi vähem, sest nende palk ei tule mitte riigi, vaid KOV eelarvest.
Isegi paljude Ametite ja ministeeriumite it-osakondade juhtide palgad ei ületa 1500€.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kõik siin ilmas on suhteline, misiganes hinnang sõltub sellest, kelle ja millega võrreldakse.
minul on tavalised erilised lapsed.
palgataset ma mõõdupuuks kindlasti ei võtaks, haridusega on ka nii ja naa. peamine on, et inimene leiaks rahuldust pakkuva ja arenemist võimaldava tegevuse leiaks.
ja see ei pea ainult just palgatöö olema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja just seetõttu töötavad enamus neid koristajad, pesunaisi, nõudepesijaid jt lihtöölisi lisaks sellele prostituutidena. Terve iha.ee neid täis. Aga räägivad muuidugi, et hea teenistus tuleb koristades 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest on väga tore see, et tütar teeb tööd, mis talle meeldib ja mida ta uhkusega ka tunnistab. Koristajaks olemine on tihti alahinnatud ja põlatud, kuid see pole sugugi mingi lihtne amet ja ka see nõuab teadmisi. Ühtlasi on võimalik selle ametiga täiesti korralikult teenida, kui seda teha näiteks oma firma alt. Seega, kui inimesel on koristajaameti vastu huvi, ta teeb seda rõõmuga, siis on täiesti võimalik ka selle ametiga karjääri teha. Eestiski inimeste elatustase tõuseb, kodukoristuse järele on üha suurem nõudlus.

Kõike head tütrele sinna Soome. Ehk tuleb kunagi veel Eestisse tagasi, siin on koristamisega täiesti võimalik sama raha teenida, kui endal on ettevõtlikkust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks Eestis ei korista? Tallinna eramajad maksavad 50-75 eurot kord, tublimad naised teevad päevas 2 maja, ehk ca 500 eurot nädal, puhtalt kätte. Otsitakse tublisid koristajaid tikutulega taga ja kui leitakse, siis poputatakse ja hoitakse, et jumala eest ära ei läheks. Sõidu peale ei kulu pennigi, Tallinna ühistransport on tasuta. Ainus probleem on haigekassaga, nii et töö sobib pensionärile või peab mingit muud kohta ka veel pidama.
Ainult et need meil koristajad ei hõiska siin, kuidagi piinlik on ikka ainult koristaja olla, aga vat kui saab ikka Soomes, siis see on ikka palju parem, saab sõidu peale kulutada ja 1000 eurot kuus harjakapis magamise (üüri) peale, siis on ikka palju uhkem ju, töötan välismaal!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on väga hea teemaalgatus. Nii palju kohtan laste hinnete ümber paanikat ja nagu siitki välja tuli, et vanem tunneb ennast halvasti, kui laps koolist kiituskirju koju ei too või ülikooli ei astu. Ma olen ammu arvamusel, et see kui hästi või halvasti kool läbiti ei anna palju aimu, kuidas inimene hilisemas elus endaga toime tuleb. On muidugi väga lahtise peaga lapsi, kellest saavadki tipptegijad, tippjuhid jne, aga palju on selliseid “erilisi” viielisi, kelle edu on rajatud korrektselt etteantud ära tegemisel ja võimes asjad pähe tuupida. Nagu siin eespool keegi kirjutas, siis päris elus omab rohkem tähtsust su analüüsivõime, enesekindlus, närvikava ehk ka saatus ja õnn. Oma laps õpib alles põhikoolis, seega vara veel jäeldusi teha, on nagu tuhanded teisedki temaaealised ehk siis tavaline. Ma soovin, et ta elaks õnnelikku elu, mitte tingimata erilist:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd läheb sujuvalt selleks teemaks, kuidas kõigil on ilma igasuguse hariduseta erialaseid oskusi nõudvad töökohad, nad saavad seal ka hariduseta suurepäraselt hakkama ja on oma ala tipud. Või siis üsna tipu lähedal. Haridus on lollidele ja nõrkadele, Perekooli käod ja nende lapsed kandideerivad enesekindlalt erialase hariduse nõudega kohtadele ja osutuvad aina valituks.

Ei lähe, nagu näha. Aga eks siia kirjutataksegi ju neid lugusid ja need kuhjuvad ja siis jääb mulje, et “kõigil on”, kuigi siia kirjutavad vaid need, kellel nii on.

Kui kõikide õpetajatega tülitseda, siis näitab see suhtlemisprobleeme. 1-2 õpetajat, kellega ei haaku on ok, aga kui neid on rohkem, tuleks pigem peeglisse vaadata.

Tuleks küll, ei vaidle poolt sõnagi. Ongi konfliktne tegelane, aga tal on oma ringkond, kellega hästi klapib, no nagu enamikul meist see on. Ega sa ei lugenud kuskilt välja, kuidas ma kõiki teisi süüdistan, või miks sa seda mulle ütlesid?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Praegu võib tütrel hästi minna, kuid loodetavasti ikka leiab ta tulevikus endale parema koha.
23-aastaselt võib välismaal lihttööd teha, kuid ainult ajutiselt.

Las ta vaatab oma vanemaid töökaaslaseid, kelle vanus on juba 35 või üle 40. Ma arvan, et keegi neist ei pole rahul sellega, et 40-aastasena peab toksima kassanuppe või koristajana lappe ja moppe taga ajama. Ikka tahetakse paremat tööd, kuid selleks ajaks on juba rong läinud – teadmised ja oskused piirduvad ainult selle sama lihttööga, pole isegi julgust kuskile kandideerida. Kuskil mujal töötades peab jälle madalalt tasemelt alustama, näiteks kellegi assistendina aga see ei sobi, kui töötatakse “ülemusena”. Mis siis, et see tähendab koristajatesalga ülemust või poes vahetuse vanemat, kellel teistega enam-vähem samad ülesanded. Suletud ring.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja just seetõttu töötavad enamus neid koristajad, pesunaisi, nõudepesijaid jt lihtöölisi lisaks sellele prostituutidena. Terve iha.ee neid täis. Aga räägivad muuidugi, et hea teenistus tuleb koristades 🙂

Räägid omast kogemusest?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on väga hea teemaalgatus. Nii palju kohtan laste hinnete ümber paanikat ja nagu siitki välja tuli, et vanem tunneb ennast halvasti, kui laps koolist kiituskirju koju ei too või ülikooli ei astu. Ma olen ammu arvamusel, et see kui hästi või halvasti kool läbiti ei anna palju aimu, kuidas inimene hilisemas elus endaga toime tuleb. On muidugi väga lahtise peaga lapsi, kellest saavadki tipptegijad, tippjuhid jne, aga palju on selliseid “erilisi” viielisi, kelle edu on rajatud korrektselt etteantud ära tegemisel ja võimes asjad pähe tuupida.

Lihtsad asjad, nagu korrektselt asjade ärategemine ja hea mälu ongi sageli edu eelduseks. Päris paljud inimesed ei suuda seda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ju ütles, et tütar ei ole mitte lihtsalt koristaja, vaid teostab ehitusjärgset koristamist. See on kõrgemini tasustatud kui tavaline kodukoristus.
Seda usun ka, et nad elavad hetkel Soomes paremini kui nad Eestis elaks sama tööd tehes. 2toalise korteri rent on Helsingis ca 900 eurot. Toit on enam-vähem sama kallis kui Eestis. Ülemused on mõistlikud ja keegi ei sunni sind olematu raha eest ületunde tegema või haigena tööle tulema.
Oletame, et mõlemad saavad tõesti ainult 2000 eurot palka, siis kätte saavad mõlemad ca 1500 eurot. Kui vältimatud väljaminekud maha arvata, siis jääb neil iga kuu üle umbes 1500 eurot. Tegelikkuses on see summa kindlasti suurem.
Ehk siis paari aastaga suudaks nad näiteks korteri sissemaksu kõrvale panna või tõesti reisida ja elu nautida, sest nad on ju veel väga noored.
Helsingist on igasugu mõnusaid ja odavaid reisipakkumisi, mis ka Eestist reisijale soodsad tunduvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks Eestis ei korista?

Ega välismaal töötavad inimesed ka mujalt kui Tallinnast. Võrreldakse ikka palku oma kodukohas ja Soomes. Haigekassa on muidugi oluline ja ametlik tööleping ning stabiilsus. Osad soovivad ka vaheldust ja teist keskkonda, õpivad lisaks ka ühe võõrkeele töö käigus.
Ma tuleks küll kodulinna tagasi kui saaks 1000.-eur kätte. No pakkumised on pigem 700-800.-kuus .

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ju ütles, et tütar ei ole mitte lihtsalt koristaja, vaid teostab ehitusjärgset koristamist. See on kõrgemini tasustatud kui tavaline kodukoristus.

Mina seda küll ei öelnud, aga vahet pole, ei hakka nii täpseks minema.
Mu teemaalgatus on kõige enam ajendatud vist sellest, et kuigi lastega võib olla murdeeas muresid ja probleeme, siis need mööduvad. Et kui ma oleksin seda õigel ajal teadnud, oleksin õigemini käitunud ja vähem muretsenud.
Ühes teemas ütles üks kägu umbes samasuguse mõtte ja see jäi mulle meelde, ma mõtlesin seda edasi.
Perekoolis, aga ka mujal kohtab ema, kelle lapsed millegi eriti toredaga silma ei paista, enda ümber pigem uhkeid ja rahulolevaid vanemaid, kes räägivad oma laste saavutustest, nende sissesaamistest eliitkoolidesse, nende hobidest ja edukusest. Arusaadav, et see paneb muretsema, eriti kui oled kunagi oma lapsi teisiti ette kujutanud: et nendegi õppimine saab olema kerge ja rõõmus, nagu sul endal oli, ja et neil saavad olema sügavad huvid, nagu sul endal oli, ja selge elusiht, nagu sul endal oli. Siis tulevad aga lapsed teistsugused, sa hakkad muretsema. Seda enam, et ümberringi näivad olevat peamiselt geeniused või vähemalt murevabad lapsed. Hakkad kartma, et äkki lähevad sinu omad täitsa teisele poole ära, sinna, kus on pätid, kaabakad, narkomaanid ja joodikud.
Ma ei tea, võib-olla on see ainult minu kiiks, võib-olla olen ma üks väheste seast, kes nii rumalasti oma laste pärast kartis, aga kui peale minu täna veel kas või üks samasugune leidub, siis ehk on see teema talle abiks.

(Palun mõnel teatud käol jagu saada oma ärapanemisvajadusest. Siin pole midagi ära panna, sest teemaalgatus ei süüdista kedagi ega kurda millegi üle. Pole lihtsalt mõtet käskida “peeglisse vaadata” või minu või mu laste vigu loetleda. Neid tean ma paremini kui kes tahes kägu. Jätke see teema rahuliku arutelu ja üksteise julgustamise, mitte mahakiskumise kohaks.)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pole lihtsalt mõtet käskida “peeglisse vaadata”…

Need kes peeglisse vaatamist käsivad, ise lausa imetlevad ennast peegli ees ning taovad omale mantrat : “peeglike, peeglike seina peal, kes on kõige ilusam ilma peal”..
Tihti ei ole neid võimalik peegli eest ära kiskudagi, sest kunstjuuksed, kunstkulmud, kunstripsmed, kunstpõsesarnad, kunsthuuled, kunstküüned ja muu “kunst” vajab ju pidevat imetlemist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

3000-3500€ kuus kätte. Oleneb tehtud tundidest. Vahel, kui töötunde tuleb vähem, on ka töötasu väiksem. Aga alla 2000€ pole veel teeninud. Töötab Soome firmas. Poiss-sõber teenib stabiilset 3500€ samas firmas. Mingeid toetusi noored ei saa ja maksavad 2017. aastal ehitatud kortermajas ca 1100€. Lisaks autoliising. Saavad ilusti Helsingis hakkama. Lisaks õpivad ka soome keelt, see on vist küll osaliselt riigi poolt toetatud.

Huvitav, et inimesed sellest nii põlema lähevad, et kaks noort inimest teevad lihttööd, saavad hakkama ja on rahul ka veel. 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

On muidugi väga lahtise peaga lapsi, kellest saavadki tipptegijad, tippjuhid jne, aga palju on selliseid “erilisi” viielisi, kelle edu on rajatud korrektselt etteantud ära tegemisel ja võimes asjad pähe tuupida.

Kõigil lihtsalt ei ole ka auahnust, ambitsioonikust. Olen kahjuks kohanud palju halvustavat suhtumist, et nelja-viielised, kellel peale kooli suurt ja uhket karjääri ei tulegi, “tuubivad pähe” ega mõtle sealjuures sugugi. Vaidleks vastu! Mina olin korralik koolitüdruk, kes tegi kodused ülesanded alati ära (mistõttu ei tekkinud kunagi lünki), aga ma mitte kunagi ei tuupinud pähe, vaid õppisin ikka mõttega.

Mis karjääri puutub, siis peab lisaks intelligentsusele ja töövõimele olemas olema ka TAHTMINE mingile kõrgele kohale, mingiks juhiks saada. Miks te arvate, et kõik inimesed unistavad juhtivast kohast ja TAHAVAD juhiks saada? Mina olen tavaline kõrgharidusega spetsialist. Palk on olnud keskmine või veidi alla selle. Suurt karjääri pole kunagi tahtnud, juhiks saada pole kunagi tahtnud. Ja kui ei taha – siis ei saa ka. Raha võiks alati rohkem olla, aga teeme kasvõi kodusisustuses asju (mida jõukamad inimesed tellivad spetsialistidelt) ise ja saame hakkama.

Kui ma mõtlen, et kas mina nõuan oma lapselt, et ta oleks ERILINE – tingimata mõni tippjuht või väga eduka firma omanik, jõuaks elus kaugemale kui mina ise? Ei nõua. Sellist asja ei saa inimeselt nõuda!

Please wait...
Postitas:
Kägu

oh, seda püha lihtsameelsust…

tavaliste koodineegrite keskmine palk jääb umbes 850-1000€ kanti,
arendajad natuke rohkem.
koolide IT-juhid saavad tavaliselt õpetajatega sama palka, mõned isegi vähem, sest nende palk ei tule mitte riigi, vaid KOV eelarvest.
Isegi paljude Ametite ja ministeeriumite it-osakondade juhtide palgad ei ületa 1500€.

No ma ei tea. Kui IT maailmas tegija olla, siis on konkurents heale töötajale suur ja palgad head. Töötan ise IT alal, kõigest projektijuhina ja minu palk on üle 2000 kätte. Arendajad, analüütikud jmt saavad muidugi rohkem. Ja meile otsitakse pidevalt tööjõududu, sest meie palgad on väiksemad, kui paljudes teistes kohtades, st üsna sageli minnakse palga pärast edasi mõnda teise kohta.
Näited IT maailma palkadest Eestis: https://majandus24.postimees.ee/6488058/skype-i-tootajate-palgad-on-microsoft-eesti-omadest-pea-poole-vaiksemad

Jah, ilmselt koolide IT spetsid saavad tõesti vähem. Ja IT support, telefonitugi jmt. Aga IT arenduses ma küll ei kujuta ette, et keegi kaua 1000-eurose palgaga töötaks. Algaja praktikandina ehk küll, aga kui oskusi ja kogemusi lisandub, peaks palk ikka kiiresti tõusma.

Aga kui tavalistest lastest rääkida, siis minu meelest on ikka enamus lapsi täiesti tavalised. St saadakse kooliga enamvähem hakkama, ollakse mõnes asjas pisut tublim, mõnes mitte nii tubli. Ja tõesti vahet ei ole, kui tubli ollakse kooli ajal. Oluline on, et leitakse endale see eriala, mis huvitab ja oma eluga hakkama saadakse.

Mina särasin oma kooli ajal ühes aines (vabariiklikutel olümpiaadidel käisin), teistes ainetes olin täiesti tavaline. Läksin seda ainet ka õppima, nüüd elan oma eluga hakkama saav tavaline inimene, ei midagi erilist. Mu lapsed olid mõlemad ka päris tavalised lapsed. Mõlemal oli suht hea pea, aga üleliia nad ei pingtanud. Üks lasi kooli päris käest ära murdeeas. Nüüd on mõlemad ülikoolis, õpivad ka IT-d. Ja mulle tundub, et on lootust, et nad saavad edukamaks, kui mina olen. Aga eks aeg näitab.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kellel on tavalised lapsed?