Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kellel on tavalised lapsed?

Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Teema: Kellel on tavalised lapsed?

Postitas:
Kägu

Mina vaidleks ka sellele stamparvamusele tuupimise kohta vastu.
Mina olin andekas, viieline ja…mugav. Keskkoolis ma tegin vaevu õpikuidki lahti ja ikka olin enam-vähem puhas viieline.
Edasises elutees olen olund selline kaks Eesti keskmist teeniv spetsialist, aga mingit megakarjääri ei ole kunagi teinud. Jällegi – mind lihtsalt ei huvita selline suunatud rügamine, ehkki oma tööd armastan, siis mingeid 60 tunniseid nädalaid ma karjääri nimel tegema ei hakkaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olin andekas, viieline ja…mugav. Keskkoolis ma tegin vaevu õpikuidki lahti ja ikka olin enam-vähem puhas viieline.

Edasises elutees olen olund selline kaks Eesti keskmist teeniv spetsialist, aga mingit megakarjääri ei ole kunagi teinud. Jällegi – mind lihtsalt ei huvita selline suunatud rügamine, ehkki oma tööd armastan, siis mingeid 60 tunniseid nädalaid ma karjääri nimel tegema ei hakkaks.

Ma ei tahtnud mingil juhul väita, et kõik viielised on nn tuupurid, tõin lihtsalt sisse näite, et SEE KES selle hinnaga oma viied on saanud, tal võib hiljem elus palju raskem olla, kui kolmelisel, aga ka ei pruugi. Pole vaja isikliku rünnakuna või hinnanguna võtta:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

minu poeg oli põhikoolis masendavate hinnetega (sõbrannade lastel puha viied ja kiitused). Juba algkoolis kolmed tunnistusel, põhikooli lõpupoole paar kahtegi. Käitumine ka rahuldav. Kuidagiviisi võtsime ennast koos (just, läbisin ise ka uuesti 9kl programmi…) käsile eesmärgiga mingisse keskkooli ikkagi katsetega sisse saada ja see ka õnnestus. Koolivahetus tegi imet ja edasi läks kõik lepase reega – gümnaasium, baka, hea ja meeldiv töö, korralik palk.

Nii et ei maksa nende koolihinnete pärast põdeda eriti. Ja vahel aitab kooli vahetamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis karjääri puutub, siis peab lisaks intelligentsusele ja töövõimele olemas olema ka TAHTMINE mingile kõrgele kohale, mingiks juhiks saada. Miks te arvate, et kõik inimesed unistavad juhtivast kohast ja TAHAVAD juhiks saada?

Sellega olen täielikult nõus. Mina suudan vabalt ette kujutada, et inimene teenib koristamisega raha, et finantseerida oma tõelist elu, mis on kuskil väljaspool tööd. Nii et kui keegi on koristaja, siis ma ei seosta seda kindlasti automaatselt luuserlusega. Rääkimata sellest, et koristamine on tänapäeval terve kõrge teadus, mida minu pea ilmselt ei jagakski.
Säravusest rääkides pean mina silmas eelkõige arengut omal alal, mitte administreerimist ja tööüksuse juhtimist niivõrd.
Näiteks tippõpetaja pole enamasti kunagi koolidirektor, või tippkoristaja pole koristusfirma omanik või juht ning ilmselt pole kõige kõvemad IT-tegijad mitte firmaomanikud, vaid pigem palgatöötajad, keda hoitakse vati sees. Nimetada seda karjääriks või mitte, on maitseasi. Mind ka juhtimine ei huvita, arenen nii öelda horisontaalselt ja eriala seda ka võimaldab. Ja seda pidasin silmas ka oma laste puhul. Ma tahtnuksin, et neist tulnuks väga head tegijad mingil alal, et nad oleksid andekad ja huvilised. Üks ongi, ja tema leidis oma huvi üle kivide ja kändude, mõneti oli kool risti jalus. Ning seda annet ja huvi poleks ma mitte iialgi ise temas üles leidnud, poleks selle pealegi tulnud ega osanud suunata.

Ma ei alahinda ega põlga tublit kohusetundlikku käsutäitmist, vastupidi. Pean väga lugu neist, kes teevad asju täpselt ja hästi kellegi juhtimisel. Lihtsalt lootsin, et mul lastel on tugevad huvid ja kirg millegi vastu juba koolieas. Ise olen nokitseja ja igavene süveneja teadlasetüüp, ei kohanenud oma lastega.

Kas võibki olla, et vanemad sageli lihtsalt ei kohane oma lastega, ei oska neid käidelda, sest on liiga erinevad?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See on küll üsna kahtlane, sest natuke üle tuhande saab ka kõrghariduseta ja IT-teadmisteta. Kui oskad IT-d, peaks palgad algama 1500st, kui enam-vähem hea oled, siis vähemalt 2000-2500 alguses.

oh, seda püha lihtsameelsust…

tavaliste koodineegrite keskmine palk jääb umbes 850-1000€ kanti,

arendajad natuke rohkem.

koolide IT-juhid saavad tavaliselt õpetajatega sama palka, mõned isegi vähem, sest nende palk ei tule mitte riigi, vaid KOV eelarvest.

Isegi paljude Ametite ja ministeeriumite it-osakondade juhtide palgad ei ületa 1500€.

Tallinnas mitte ühestki otsast. Lisaks – mis loom on koodikirjutaja, kes EI ole arendaja? Pigem 1500 algavad arendajate palgad, seda siis koolipingist tulnud juniorid ja praktikandid. Kogemustega arendaja “veidi” rohkem, 2500+. Tiimijuhid – mis tahes nimega nad siis on parajasti – ehk 2000 ümber. https://www.palgad.ee/ kinnitab seda.
No eks mingi vahe on, kas õppida a la maakutsekas veebiarendust või kuskil TÜ-s või TTÜ-s.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tahtnud mingil juhul väita, et kõik viielised on nn tuupurid, tõin lihtsalt sisse näite, et SEE KES selle hinnaga oma viied on saanud, tal võib hiljem elus palju raskem olla, kui kolmelisel, aga ka ei pruugi. Pole vaja isikliku rünnakuna või hinnanguna võtta:)

nn tuupur on peale heade hinnete omandanud kestva tööharjumuse ja tugeva distsipliini. julgen väita, et väärt omadused mõlemad.

ehk siis, lahterdamine on libe tee nii ehk naa.;)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oma lastele olen ikka rääkinud, et peamine on olla oma elus õnnelik ja leida südamelähedane tegevus. Õppimises pole neilt ka nõudnud ülejõukäivaid tulemusi. Ise olen terve elu kannatanud erinevate komplekside käes, mis tulenevad sellest et mu ema polnud minuga kunagi rahul ja tõi alati eeskujuks teisi. Ikka rääkis ema sellest kuidas kellelgi olid paremad hinded või rohkem korras tuba. Kool aitas omal ajal muidugi sellele kaasa, sest tulevane nõukogude inimene pidi igas aines viieline olema kui tahtis üldse ülikooli pääseda. Kõikidel inimestel pole aga sarnased eeldused ning ka ambitsioonikus on erinev. Parem on lapsi kiita ja motiveerida ja alati leiab igaüks oma lastes ka midagi head mida teistelegi rääkida ja mille üle uhkust tunda. Ja see ei pea olema õppimisalane saavutus. Aga see mu isiklik arvamus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui nüüd oma klassi kõige mittetavalisemat õpilast meenutada, kes oli igas asjas esimene – õppis viitele, tegi sporti, laulis, tantsis, oli aktivist nii pioneerina, kui komsomolina. Ja ta ei saanud ülikooli sisse, abiellus, lapsed jne. Nüüd on lahus. Aga teate, kui normaalne inimene ta on. Kooli ajal oli ta nagu ora pees – olla klassi parem. Värises erutusest, kui tunnistusi anti, õppis iga päevad läbi, jooksis triigitud kaelarätt kaelas aktuselt aktusele.
Nüüd on hoopis lahedam inimene, vaba pidevast tõmblemisest, edujanust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei ole selliseid keskmisi. Üks on mul tõeline priimus, kes juba gümnaasiumi kõrvalt võtab digitaalseid ülikoolikursusi ja kogub ainepunkte ja teine superlohe, kelle parimad hinded on kolmed ja needki saadud lobeda jutuoskuse ja ilusate silmade eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis asi on “tavaline laps”? Sellist asja polegi olemas. Kõik lapsed on erilised. Kordumatud. Kahte ühesugust ei eksisteeri.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kahju et nii läks. algus oli huvitav. lihtsad inimesed. kutseharidus. koolis eriti millegagi ei hiilanud, isegi mõnes aines oli vahel raskusi. ja siis hakkas tulema. edukad, tublid, eraettevõte, tipptasemel, tõuseb ametiredelil. nii palju siis tavalistest lastest. palju lahedam oleks olnud kui üks oleks rimis klienditeenindaja ja teine puhastusteenindaja kolmas näiteks töötu.

Tavalised inimesed edenevadki oma töös, vahel mõned põruvad ja peavad otsast alustama.
TRavaline eraettevõte tähendab tavaliselt sissetulekut kuupalga suurusjärgus, ainult et suurema närvikuluga.
Need, kes neisse raamidesse ei mahu ja edukapoolsed pole, neil pole lihtsalt üldse õnne

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kellel on tavalised lapsed?