Esileht Kodunurk Kellel pole ühtegi vaipa kodus?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )

Teema: Kellel pole ühtegi vaipa kodus?

Postitas:

Minul on vaibad ja on kardinad. Ilma tundub minule kõle ja tühi, nagu oleks kuskil kontoris või poes või muus ametiasutuses. Ruloosid ei salli. Kolisin elukaaslasega kokku, ta on eluaeg elanud vaipade ja kardinateta, ainult rulood. Kui tellisin meie elamise esimese vaiba ja panin maha, siis ütles kohe, et ohoo, nii mõnus on, kui jala all midagi pehmet, ja kogu olemine on palju hubasem. Kardinate suhtes oli ka kohe pärast üles riputamist positiivne, mis siis, et alguses rääkis sedasama tolmukoguja juttu.

Ruloosid ei salli lisaks kõledusele ka seepärast, et kui vaja teatud akna nurgast sisse paistvat päikest varjata (nt kui teen tööd kirjutuslaua taga või istun tugitoolis ja päike hakkab silma või arvuti peale tikkuma), siis peab terve ruloo alla kiskuma, kui päike on madalamal. Kardina saan ette tõmmata just sealt poolt, kus päike paistab, muu aken saab jääda vabaks ja ei pea täiesti pimendatud toas istuma.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaipa pole peale põrandakütte panekut olnud. Ei tunne väga puudust ka. Praktilisem on ilma vaibata – lapsed lõiguvad paberitükke maha ja neid on paljalt põrandalt tunduvalt lihtsam kokku saada kui kuskilt vaiba karvade vahelt. Diivanipatju pole, kuna lapsed aeleks need maha.

Üsna kasvatamatud lapsed.

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 13:38; 12.04 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaipa pole peale põrandakütte panekut olnud. Ei tunne väga puudust ka. Praktilisem on ilma vaibata – lapsed lõiguvad paberitükke maha ja neid on paljalt põrandalt tunduvalt lihtsam kokku saada kui kuskilt vaiba karvade vahelt. Diivanipatju pole, kuna lapsed aeleks need maha.

Üsna kasvatamatud lapsed.

Sellega ma olen nõus, et võõras kohas ei saa lubada. Aga kodus, ausalt, ei pea õigeks pidevat: “Istu ilusti!” jms. pindakäimist.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 11:55; 12.04 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaipu pole. Lihtsalt nii on mugavam ja lihtsam koristada. Õhukesed päevakardinad on (elutoas ainult päevakardin, magamistoas ka pimendavad rulood), pakse või volangilisi külgkardinaid ei ole. Päevakardina tüll (või mis iganes sünteetika) on õhuke ja kerge, väga tolmu ei kogu, aga samas veidi ikka annab hubasust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaipu pole allergia pärast. St mõni väike ja õhuke on, selline, mida saab aegaajalt õues kloppida. Kassidele karvane elutoa kitsas vaibake meeldib. Ilma kardinateta elu ma ette ei kujutaks – käime mõnikord alasti või ööpesus elamises ringi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pole ühtegi vaipa, kuid põrandal on kaks lambanahka – magamistoas voodi ees ja suures toas diivanilaua ees keset tuba (mitte diivani ees, vaid teisel pool). Mulle väga meeldivad lambanahad, praegu on valged, kuid on olnud ka hallid ja tumepruunid ja peavad kindlasti olema pika tokerja karvaga, mitte need ületöödeldud õhukesed lendlevad.  Loomulikult koguvad tolmu ja mul on ka kass. Sellele vaatamata ma neist nahkadest ei loobu, sest väga meeldivad. Ei ole raske kloppida.

Suure toa ja magamistoa akna ees on vuaalkardin, sinna kassikarvad külge ei jää, köögis ja rõduukse ees triibuline ruloo (vaheldumisi läbipaistev ja läbipaistmatu triip). Kõige jubedamad kardinad on rooma kardinad, neid tõesti jälestan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 07:16; 15.04 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris huvitav lugeda et pole vaipu kuna ollakse allergiline, samas on majapidamises mitu kassi.

Kassipidajatel ongi raske elu kardinate ja vaipadega . Lihtsam on ilma.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellel teist veel pole vaipu ja kardinaid? Mis teie põhjused on? Kas vaibad ja kardinad on teie meelest hubasuse seisukohalt olulised elemendid?

Mul ei ole ei vaipu ega kardinaid. On rulood, bambusest vist. Aaaa…on mõlemas esikus jalamatt.

Milleks vaip, pole kunagi aru saanud. Hubasuse puudust ei ole. Allergikuid ei ole. Vaibad ei meeldi, kardinad veel vähem.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 13:49; 14.04 18:46; 14.04 19:16; 18.04 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldiks vaip elutoas, aga Eestis ei ole normaalseid vaipu müügil, olematu valik, koledad ja slaavilikud. Olen käinud palju kordi internetis otsimas, tulutult, valik on olematu.

Kas Pärsia vaibad on liiga slaavilikud ?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.04 15:34; 14.04 15:40; 14.04 18:06; 14.04 18:58; 14.04 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maast laeni kardinad on aga ainult külgkardinad mida ei tõmmata iialgi ette kuigi maja on nagu akvaarium – pm. saab “läbi maja vaadata” Sisekujunduselementidena on igas toas vaip – enamus nendest Pärsia ja Iraani käsitöövaibad (need on ka heaks investeeringuks ehk mida vanemaks saavad seda kallimad järelturul on). Kass on, tolmu ei ole kuna kord nädalas käib koristaja.

Eks see vabandus, et vaibad koguvad tolmu on laiskade inimeste välja mõeldud sama nagu nüüd moes olev “muru ei ole vaja niita, looduslik mitmekesisus jne.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.04 15:34; 14.04 15:40; 14.04 18:06; 14.04 18:58; 14.04 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav kas kõik kardinateta inimesed siin teemas elavad maal?

Tallinnas jalutades küll nii palju laus kardinateta aknaid ei tundu?!? Eestlane on skandinaavlasega võrreldes ikka väga (külg)kardinalembene.

Mul endal ka ette tõmmatavaid kardinaid ei ole, aga suur tegur on siin just selles, et igal pool kus ma elanud olen seal on aknast välja vaadates KÕIKIDEL teistel akendel kardinad ees olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 07:54; 14.04 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tolmu ei ole kuna kord nädalas käib koristaja. ..Eks see vabandus, et vaibad koguvad tolmu on laiskade inimeste välja mõeldud

Miks inimene, kes ise koristajat palkab, teisi laiskadeks küll kutsub? Kõik tekstiilid elamises produtseerivad tolmu – väikeseid tekstiiliosakesi.

Asi on tegelikult prioriteetides, millele sa soovid aega oma elus kulutada. Kas inimese meelest annab vaip esteetilisele heaolule nii palju juurde, et vaiba korrashoid üldse tasub seda ajakulu ära? Mõne jaoks annab, mõnele mitte. Mina isiklikult pärsia vaipa ei oskaks enda majja sobitada isegi kui see oleks tohutu varalise väärtusega tulevikus.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.04 07:29; 12.04 15:34; 14.04 17:36; 15.04 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tolmu ei ole kuna kord nädalas käib koristaja. ..Eks see vabandus, et vaibad koguvad tolmu on laiskade inimeste välja mõeldud

Miks inimene, kes ise koristajat palkab, teisi laiskadeks küll kutsub? Kõik tekstiilid elamises produtseerivad tolmu – väikeseid tekstiiliosakesi.

Asi on tegelikult prioriteetides, millele sa soovid aega oma elus kulutada. Kas inimese meelest annab vaip esteetilisele heaolule nii palju juurde, et vaiba korrashoid üldse tasub seda ajakulu ära? Mõne jaoks annab, mõnele mitte. Mina isiklikult pärsia vaipa ei oskaks enda majja sobitada isegi kui see oleks tohutu varalise väärtusega tulevikus.

Sellepärast mul ongi koristaja, et prioriteedid paigas on …. vihkan koristamist ja ei taha sellele aega kulutada aga tektiil sh. vaibad meeldivad, teevad olemise hubaseks. Kui sa ei oska Pärsia vaipa enda koju kuhugi sobitada siis ei ole sul ilmselt ülejäänud asjad sellega sobivad ja ei peagi olema. Minul peale mööbli ja mõne üksiku põrandavaasi dekoratiivelemente ei ole, niiet vaibad sobivad sellisesse interjööri suurepäraselt.

Ja need kes vaipu ei saa kasutada allergia tõttu – kas teil diivaneid ega tugitoole ei ole kodus ? Samasugune tekstiil ja tolmavad sama palju või isegi rohkem kui vaibad (vaevalt, et te neid iha päev tolmukogujaga ja niiske lapiga üle käite.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.04 15:34; 14.04 15:40; 14.04 18:06; 14.04 18:58; 14.04 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Einoh, küll see pärsia vaip ka sobiks meie elamisse. Lihtsalt ei taha.
On palju kvaliteetseid, maitsekaid ja hinnalisi asju, mis meie koju sobiksid ja mida saaks ka lubada raha mõttes…aga lihtsalt ei taha. Inimeste soovid ei ole samasugused.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 13:49; 14.04 18:46; 14.04 19:16; 18.04 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Einoh, küll see pärsia vaip ka sobiks meie elamisse. Lihtsalt ei taha.

On palju kvaliteetseid, maitsekaid ja hinnalisi asju, mis meie koju sobiksid ja mida saaks ka lubada raha mõttes…aga lihtsalt ei taha. Inimeste soovid ei ole samasugused.

Maitse üle ei vaielda ja kindlast ei pea keegi ostma endale mitte meeldivaid asju. Pärsia ja Iraani vaibad on juba väga kaua olemas olnud ja on ka suur hulk inimesi kes neid oskavad väärtustada, mina sealhulgas. Raha või hinnalisus ei ole määrav. Tean mõndagi inimest kellel on raha rohkem kui maitset. Aga et sa ikka pidid kohe oma kommentaaris välja tooma oma majandusliku seisu … mnjah.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.04 15:34; 14.04 15:40; 14.04 18:06; 14.04 18:58; 14.04 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Einoh, küll see pärsia vaip ka sobiks meie elamisse. Lihtsalt ei taha.

On palju kvaliteetseid, maitsekaid ja hinnalisi asju, mis meie koju sobiksid ja mida saaks ka lubada raha mõttes…aga lihtsalt ei taha. Inimeste soovid ei ole samasugused.

Maitse üle ei vaielda ja kindlast ei pea keegi ostma endale mitte meeldivaid asju. Pärsia ja Iraani vaibad on juba väga kaua olemas olnud ja on ka suur hulk inimesi kes neid oskavad väärtustada, mina sealhulgas. Raha või hinnalisus ei ole määrav. Tean mõndagi inimest kellel on raha rohkem kui maitset. Aga et sa ikka pidid kohe oma kommentaaris välja tooma oma majandusliku seisu … mnjah.

Hah 🙂 Naljatilk.

Vaata. Objektiivselt, päris objektiivselt võttes võib-olla ma oleksin kaunim ja veetlevam, kui ma end blondeeriks ja kannaks helesinist volangidega kleiti. Aga ma ei taha 🙂 Ja kodus vaipu ka ei taha. On oma stiil. Ja see, et “sajandeid on armastatud helesiniseid volangidega kleite” ning “miljonid naised oskavad neid hinnata” ja see, et need mulle iga ilu- ja moekriitiku arvates sobiksid, kohe üldse ei huvita. Kopika eest ka mitte.

Mingit soovi saada end või oma kodu hinnatud kauneimaks naiseks või koduks…kohe üldse ei huvita. Null.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 13:49; 14.04 18:46; 14.04 19:16; 18.04 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Einoh, küll see pärsia vaip ka sobiks meie elamisse. Lihtsalt ei taha.

On palju kvaliteetseid, maitsekaid ja hinnalisi asju, mis meie koju sobiksid ja mida saaks ka lubada raha mõttes…aga lihtsalt ei taha. Inimeste soovid ei ole samasugused.

Maitse üle ei vaielda ja kindlast ei pea keegi ostma endale mitte meeldivaid asju. Pärsia ja Iraani vaibad on juba väga kaua olemas olnud ja on ka suur hulk inimesi kes neid oskavad väärtustada, mina sealhulgas. Raha või hinnalisus ei ole määrav. Tean mõndagi inimest kellel on raha rohkem kui maitset. Aga et sa ikka pidid kohe oma kommentaaris välja tooma oma majandusliku seisu … mnjah.

Hah ???? Naljatilk.

Vaata. Objektiivselt, päris objektiivselt võttes võib-olla ma oleksin kaunim ja veetlevam, kui ma end blondeeriks ja kannaks helesinist volangidega kleiti. Aga ma ei taha ???? Ja kodus vaipu ka ei taha. On oma stiil. Ja see, et “sajandeid on armastatud helesiniseid volangidega kleite” ning “miljonid naised oskavad neid hinnata” ja see, et need mulle iga ilu- ja moekriitiku arvates sobiksid, kohe üldse ei huvita. Kopika eest ka mitte.

Mingit soovi saada end või oma kodu hinnatud kauneimaks naiseks või koduks…kohe üldse ei huvita. Null.

Kui tädil oleks rattad all oleks ta omnibuss 🙂

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.04 15:34; 14.04 15:40; 14.04 18:06; 14.04 18:58; 14.04 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Vaipadest ei hooli, aga tekstiilist külgkardinad on minu jaoks must be ja kodutunde tekitaja. Ilma kardinata või ainult rulooga on kõle kontori tunne. Õhtul ei meeldi must auk aknas ja teadmine, et keegi võib vahtida nii, et mina ei tea. Maal oleks see öine tühjus akna taga minu jaoks veel hirmutavam.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see vabandus, et vaibad koguvad tolmu on laiskade inimeste välja mõeldud

Sellepärast mul ongi koristaja, et prioriteedid paigas on …. vihkan koristamist ja ei taha sellele aega kulutada

Huvitav, et üks ja sama kägu on need laused kirjutanud. Ise vihkab koristamist, teisi (ilma Pärsia vaipadeta kägusid) mõnitab laiskadeks. Imelik.

Koristaja ei puutu asjasse, sest on ka olukordi, kus perel ei ole võimalik koristajat palgata (näiteks on elukoht selline, kus ei olegi kedagi saada, kõik ei ela Tln kesklinnas) või ei soovita võõrast inimest oma elamisse. See ei tähenda laiskust ometi? Pärsia vaiba kägu on ise ju sama laisk, kui tal koristaja käib ja ta ise koristamist vihkab.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 07:16; 15.04 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja need kes vaipu ei saa kasutada allergia tõttu – kas teil diivaneid ega tugitoole ei ole kodus ? Samasugune tekstiil ja tolmavad sama palju või isegi rohkem kui vaibad (vaevalt, et te neid iha päev tolmukogujaga ja niiske lapiga üle käite.

Mida vähem neid kõiki loetletud asju on, seda kergem allergikul on jah, nii see paraku on. Sõltub paljuski ka, mis tekstiili kasutatakse. Vahel tasub hoopis nahkdiivanit eelistada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.04 07:29; 12.04 15:34; 14.04 17:36; 15.04 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle vaibad väga meeldivad, aga mu mees on kahjuks tolmu suhtes väga tundlik ja tema arust on vaip ainult tolmu koguja. Rullis kokku ja nüüd seisavad kapis :/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ja need kes vaipu ei saa kasutada allergia tõttu – kas teil diivaneid ega tugitoole ei ole kodus ? Samasugune tekstiil ja tolmavad sama palju või isegi rohkem kui vaibad (vaevalt, et te neid iha päev tolmukogujaga ja niiske lapiga üle käite.

Meil on nahkdiivanid. Kunagi oli tekstiilkattega ja päikese käes diivanit patsutades oli ülihästi näha, kui palju seal tolmu sees oli, ehkki puhastasin neid sagedasti. Nahka on palju kergem tolmuvabana hoida. Kõik pinnad on meil ka lihtsasti puhastatavad, mingeid nipsasjakesi meil ei ole.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 01:07; 12.04 09:41; 15.04 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see vabandus, et vaibad koguvad tolmu on laiskade inimeste välja mõeldud sama nagu nüüd moes olev “muru ei ole vaja niita, looduslik mitmekesisus jne.

Täitsa nõme jutt.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 00:53; 01.05 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole peale porivaiba ühtegi vaipa enam toas, ainult rõdul on vaipkate. Laste tubades varem olid, kui nad pisikestena palju maas mängisid. Aga millalgi rullis suurem laps oma vaiba kokku ja käskis ära viia. Nüüd ei taha noorem ka enam vaipa.
Mulle meeldib põrandat tunda jala all. Tolmu ei karda.
Kardinad on vaid tüdruku toas, talle ruloo ei meeldinud, tahtis õhukesi kardinaid, tema lemmikud on ühed liblikatega. Teistes tubades on rulood ja köögis ribikardin.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 15:08; 16.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ruloosid ei salli lisaks kõledusele ka seepärast, et kui vaja teatud akna nurgast sisse paistvat päikest varjata (nt kui teen tööd kirjutuslaua taga või istun tugitoolis ja päike hakkab silma või arvuti peale tikkuma), siis peab terve ruloo alla kiskuma, kui päike on madalamal. Kardina saan ette tõmmata just sealt poolt, kus päike paistab, muu aken saab jääda vabaks ja ei pea täiesti pimendatud toas istuma.

Ruloo ei pea ju ühes tükis suur olema. Meil on kitsad rulood elutoas, aken koosneb kolmest osast ja on kolm rulood. Alla tõmban ainult selle, mis päikse varjab.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 15:08; 16.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest koguvad rulood hulleminigi tolmu, sest nende puhastamine keerulisem. Kardina pessu panemine on lihtsam.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest koguvad rulood hulleminigi tolmu, sest nende puhastamine keerulisem. Kardina pessu panemine on lihtsam.

Ma ei tea, mis mõtttes keerulisem. Lasen ruloo alla ja tolmuharjaga puhastan ühelt poolt ja teiselt poolt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 13:49; 14.04 18:46; 14.04 19:16; 18.04 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kardinad aga ühtegi vaipa pole,sest lastega kodus on neid mõtetu puhastada.Nüüd niiske lapiga põrand puhtaks ja valma.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varem ei olnud ka vaipu sest olen allergiline tolmule aga avastasin nüüd viskoosvaibad mis on head õhukesed ei kogu tolmu, mul on robottolmuimeja ka. Ja nüüd olen väga rahul oma vaipadega.

 

_

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on põrandaküte, seega vaipu ei vaja. Ainukesed vaibad on  on suure toa põrandal ja kabinetis tooli all (muidu see tooliga edasi-tagasi sõitmine rikub põranda ära). Oli aeg, kus majas olid ainult rullood ja lamellid, ausalt tegid elamise kõledaks/kontori-laatseks. Tänaseks on suures toas kardinad – nädalavahetusel panin n.ö. suvekardinad ette, heledad, elamine on kohe palju heledam/rõõmsam ning magamistoas (seal on poolpimendavad kardinad). Lastetubades, köögis, kabinetis on rullood (pimendavad v.a. köök), esikus on roomakardin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )


Esileht Kodunurk Kellel pole ühtegi vaipa kodus?