Esileht Ilu ja tervis Kellel tarkusehammas välja tõmmatud?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kellel tarkusehammas välja tõmmatud?

Postitas:

Mind ootab ees tarkusehamba välja tõmbamine mõne päeva pärast ja ausalt öeldes ei tea, mida oodata. Hammas eemaldatakse sellepärast, et ta on kaariest täis ja teatavasti tarkusehambaid ei parandata. Samuti on see hammas poolenisti ainult väljas, jäänud kuidagi igemesse kinni. Hirm on suur sest olen igasuguseid õudusjutte kuulnud. Kellel välja tõmmatud, rääkige kui kaua paranes, oli nägu paistes ka, süüa sai pärast?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen lasknud kõik neli eemaldada. Minul polnud hullu, tehti tuimestus ja ühega rohkem teisega vähem kangutamist, veidi veritses ja tuli vereklomp ühega aga esialgne veider auk kasvas päevadega kinni, valuvaigistit soovitan ennetavalt võtta kohe peale tõmbamist. Mulle pandi alumistesse mingi sulav valuvaigisti vist ka auku. Nats süüa tuleb siis ettevaatlikumalt kõvemaid asju alguses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõmmatud 2. Kaevas tükk aega, paranes ilusti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõmmatud kõik 4. Üks alumine paranes ilmatu kaua, aga ise olin loll, et läksin lihunikust hambaarsti juurde (odavam hind). Ta ei saanud mu hammast kuidagi kätte, kangutas ja kangutas, kuni murdus pooleks ja siis pidi tükke üskhaaval eemaldama. Kogu eemalduse peale läks umbes 1,5h. Teised lasin korralikus kohas ja kogenud hambaarstil teha. Ülemised tulid välja nagu lupsti, paari sekundiga ja paranesid kiiresti. Alumine paranes kuskil 2 nädalat. Valuvaigistitega üleelatav

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe alumisega väga õudne kogemus, tõmmati 1 tund, paranes 2 nädalat, iga päev kange valuvaigisti. Teised 3 olid normaalsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ilmselt väga individuaalne, kuidas parasjagu juhtub. MInul on tõmmatud ainult üks ülemine – tõmbamine käis imekiiresti, paranemine oli lihtne, ma ei võtnud isegi ühtegi valuvaigistit, sest polnud vajadust. Ainult söömisega olin natuke ettevaatlikum, et selle poolega väga hoogsalt midagi ei järaks. Ahjaa, paar päeva oli lõualuu imelikult kange, suud laialt lahti teha ei saanud. Valus ega midagi ei olnud, lihtsalt kange.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli peetunud alumine tarkusehammas – ka poolenisti igemes sees.
Tehti 3 tuimestussüsti (nendega koonerdada ei maksa), arst kangutas ühelt poolt ja teiselt poolt. Valus polnud, tundsin ainult nagu tugevat survetunnet. Eemaldamine läks väga kiiresti – vast loetud minutitega oli hammas väljas (protseduuri teostas kogenud proteesiarst). Tekkinud auk oli suur ja vajas õmblemist – haava puhastamisele ja õmblemisele kulus isegi kauem aega.
Kirjutati antibiootikumid – suur põletikuoht oht oli. Õnneks põletikku ei tekkinud, ka valusid mitte. Nägu paiste ei läinud, tuimestus läks 3-4 tunniga üle.
Õmblused olid nädal aega – süüa/juua sain kõrre abil, sest suud pärani polnud võimalik ajada (õmblused segasid). Loputasin pidevalt suuveega – 2-3 pudelit kulus kindlasti ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hammas on igemest väljas ja arst pääseb hambale kenasti ligi, siis ei tohiks tarkusehamba väljatõmbamine erineda tavalise hamba välja tõmbamisest. Kui hammas on kaariest täis, siis võib juhtuda, et hammas on nn pehme ja läheb tõmbamisel tangide vahel katki – siis tuleb jah arstil purunenud tükke taga ajada. Mul olid ülemised igemest väljas – tõmbamine käis üllatavalt kiiresti. Taastumine oli ka kerge. Alumised on mul endiselt suus, need on täiesti vales asendis ja kunagi igemest välja ei tule. Nende tõmbamiseks tuleks teha op.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka 4 tükki eemaldatud. Ülemised käisid naksti, aga alumised olid arsti sõnul väga keerulised tõmbamised, juured olid kuidagi keerdus ja arst ohkis ja puhkis. Samas minu kui patsiendi jaoks ei olnud hullu midagi. Pärast oli igemes küll pirakad augud, aga need ei olnud valusad ja taandusid varsti. Kuna arst on mu sugulane, siis tõmbas mõlemad korraga, tavaliselt tehakse vist keerulised tõmbamised ikka ühekaupa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks tõmmatud ja üks välja lõigatud, st pisioperatsioon ja omajagu õmblemist.
Mõlemad paranesid normaalselt-kiirelt. Valuvaigistit vajasin opipäeval, tõmbamise järel ei olnud vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kõik 4 eemaldatud – 3tk opereeritud ja 1 tõmmatud.
Alumistega oli keerulisem, sest lõualuud ei saanud tükk aega hästi liigutada.
Tõmbamine ise oli vaimselt hirmus (sest ma ise kartsin väga), aga reaalsuses oli ainus valus ja ebameeldiv asi süst. Tunda oli survetunnet, muud ei midagi ja kõik käis väga kiiresti, suurem osa ajast läks tuimestuse järgi ootamisele. Hiljem oli paar päeva valus (mitte piin, pigem selline tuikav valu, tavaline valuvaigisti aitas ilusti) ja suu avamine oli keeruline. Juba samal õhtul läksin loengusse (kuigi parema meelega oleks ehk kodus olnud). Kuskil nädal oli alumiste puhul lõug kange.
Üldiselt siiski midagi hullu ei olnud, kartsin oluliselt hullemat!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasin just alumise välja tõmmata, kunagi 25 a tagasi tõmmati ka üks ülemine välja. Ega eemaldamine ise valus pole, tehakse ju süst. Süst on tegelikult kõige valusam osa protseduurist. Sel korral tehti igaks juhuks kaks süsti ja edasi oli kuskil 10 min kangutamist. Muide, ülemiste ja alumiste hammaste juured on erinevad ja vähemalt minu arst ütles, et väljatõmbamistaktika ka seepärast erinev. Misasi just, jättis täpsustamata.

Umbes 4-5 päeva võtsin ka valuvaigisteid, väga valus polnud, nagu tuikas, aga eelistasin ilma selle tuikamiseta. Nüüdseks on nädal möödas ja midagi pole enam peale väikese augu igemes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin Tartus Citydentalis dr. Veede juures ning soovitan! Tõmmati välja alumine tarkusehammas, mis oli poolenisti juba väljas. Tuimestus süste polnud tunda (kartsin seda) ning süsti mmõjuma hakkamisest ca 30 sek oli hammas väljas. Ei tea, kas käib kõigil nii kiirelt või oli hea hammas ja ülimalt pädev arst. Kokku läkski kabinetis ca 10 minutit.

Taastumine oli kiire, esimene päev valutas rohkem mitte. Turse ei läinud ning haav kasvas päris ruttu kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

17-aastaselt opereeriti kõik neli tükki välja. Alguses mõeldi võtta välja kahekaupa, aga kuna natuke luud tuli eest ära lõigata ja ühe hambaga läks ca tund, tehti kokkuvõttes neli eraldi pisioperatsiooni kohalikus tuimestuses.
Tegijateks olid regionaalhaigla näo- ja lõunaluukirurg ning tema resident. Ebamugav oli küll, aga kõik paranes ilusti. Iga kord olin paar päeva paistes näoga, valuvaigisteid (tavaline ibumetiin) vajasin esimesed kaks päeva. Hambaid oli keeruline pesta, sest suu ei tulnud alguses lahti, aga sai tehtud. Lisaks kirjutati välja desinfitseeriv suuvesi. Antibiootikume ei saanud, aga haava läks paariks päevaks joodiga immutatud tampoon. Pärast õmbluste eemaldamist 5-7 päeva pärast oli juba igati okei olemine, sai normaalselt süüa ja suud avada.
Mul oli konkreetne näidustus hammaste eemaldamiseks, nii et suurt valikut ei olnud. Suureks plussiks on see, et pärast eemaldamist ei saa tarkusehambad enam mingit jama põhjustada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Kellel tarkusehammas välja tõmmatud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.