Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kellel tehtud elukindlustus või õnnetusjuhtumikindlustus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Kellel tehtud elukindlustus või õnnetusjuhtumikindlustus?

Postitas:

Abikaasa avastas, et äkki oleks vaja teha mingi kindlustus. Kuna ta ehitusel tööl, lisaks teeb paar korda nädalas pikki sõite pimedal ajal. Viimane kord pidi ääre pealt põdraga kokku panema. Mees peamine toitja ja lapsi meil kolm.
Kas keegi on selliseid kindlustusi teinud? Lugesin küll nende kohta, aga ikka kuidagi segane. Pangad pakuvad ka elukindlustust, muud firmad õnnetusjuhtumikindlustust. Mis firmal paremad tingimused ja soodsam? Oskab keegi midagi soovitada?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.09 12:41; 26.09 12:30; 26.09 17:56; 28.09 20:02; 30.09 10:03; 30.09 14:41; 30.09 23:12; 02.10 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi lihtsalt erinevatest kohtadest pakkumised.
Kui hätta jääd, küsi kindlustusmaakler kaudu kes sobivama sinu eest välja valib.
Õnnetusjuhtumi kindlustusel on aastane leping ja hüvitist saab õnnetuse puhul. Elukindlustuse leping tehakse pikemaks ajaks, mida noorem inimene seda odavam makse ja saab hüvitist igasuguse surma korral va enesetapp esimeste aastate jooksul.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.09 13:12; 26.09 19:06; 02.10 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on elukindlustus ja seal all ka õnnetusjuhtumikindlustus. Ma enam täpselt detaile ei mäleta, kuna sõlmitud sai ammu, igal aastal pikendame. Aga umbes nii, et kui minu või abikaasaga peaks midagi juhtuma, jääb kas töövõimetuks või midagi veel hullemat, siis hüvitatakse mingi summa ja ka laenumaksetega aidatakse. Luumurru korral saab ka mingi summa. Kindlustusfirmad kindlasti on väga agarad pakkumist tegema, lase neil puust ja punaselt seletada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 13:53; 26.09 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehku elukindlustus ja õnnetusjuhtumikindlusus korraga.
Kas teil hetkel laene ka on? Elukindlustuse summa võiks olla nt kahe aasta palk. Kehtivus seni kuni noorem laps saab täiskasvanuks.
Lisakindlustused ka juurde teha: ajutine töövõimetus ( juhtub midagi tööl või liikluses ja on pikalt haiguslehel)-saab lisaks päevaraha.
invaliidsus ( trauma tõttu tööl või kodus ei paranegi nt ära ja siis määratakse % ).
Mehel tuleks elukindlustus kindlasti teha, kui amet riskantsem ja 3 ülalpeetavat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.09 21:07; 28.09 02:41; 30.09 00:52; 30.09 14:11; 30.09 15:26; 01.10 10:00; 02.10 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swedi oma sisaldab paljut ja on soodne kuutasu.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 23:10; 26.09 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swedi oma sisaldab paljut ja on soodne kuutasu.

meie perest ei kvalifitseerunud swedi elukindluse jaoks küll mitte keegi: kes oli liiga vana (50 täis), kes jälle “liiga haige” (segas 20a tagasi imikuna läbi tehtud opp).

õnneks oli Seesamis vanuse ülempiir 75a, nii et saime ikka kindlustatud.

Ise soovitan ka, et kindlasti sisse ajutise töövõimetuse päevaraha, nt luumurru korral pikalt haiguslehel olles on see lisaks haigekassa makstavale päris kena lisasumma juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ainult mul ja mehel pole vaid ka kõigil lastel. Nt kui poeg kipsis oli saime mõnusa lisaraha hoolduslehele lisaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud ei tea, aga vanema surma korral on lastel õigus ka toitjakaotuspensionile.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehel on SEB pank ja seal andis kuumakseks 50euri. No see on küll ülemõistuse palju. Tal tegelikult palk normaalne, aga ma juba tean, et ta on nõus oma palgast maksma suhteliselt väikese summa iga kuu. Võib-olla maksimum 30euri. SWEDis tundus jah normaalsem see asi olema.
Kuna mees töötab Soomes, siis tal Eestis haigekassat pole. Soomes pole jälle kela kaarti kuigi ta täiesti ametlikult tööl. Ma mõtlesingi, et kui temaga miskit juhtub Eestis, siis kes haiglaarved maksab. Muidu ta Eestis eraarstide juures käinud või siis maksnud ravi eest, aga suuri summasid loomulikult maksta ei oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.09 12:41; 26.09 12:30; 26.09 17:56; 28.09 20:02; 30.09 10:03; 30.09 14:41; 30.09 23:12; 02.10 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehel on SEB pank ja seal andis kuumakseks 50euri. No see on küll ülemõistuse palju. Tal tegelikult palk normaalne, aga ma juba tean, et ta on nõus oma palgast maksma suhteliselt väikese summa iga kuu. Võib-olla maksimum 30euri. SWEDis tundus jah normaalsem see asi olema.

Kuna mees töötab Soomes, siis tal Eestis haigekassat pole. Soomes pole jälle kela kaarti kuigi ta täiesti ametlikult tööl. Ma mõtlesingi, et kui temaga miskit juhtub Eestis, siis kes haiglaarved maksab. Muidu ta Eestis eraarstide juures käinud või siis maksnud ravi eest, aga suuri summasid loomulikult maksta ei oleks.

Võtsin ka Seb-st pakkumise ja no tõesti see 50 eurot on ikka palju küll iga kuu maksta ja hüvitissumma on ka palju väiksem kui näiteks Swedis. Minu mehel on Swedis ja ise hakkan ka kohe sinna tegema. Ma pole Swedi klient, pean end ennem selleks tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 23:10; 26.09 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui temaga midagi juhtub, makasb ta haiglaarved ta ise. Või sina, kui lesk. Või lapsed kunagi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.09 12:53; 26.09 20:28; 02.10 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui temaga midagi juhtub, makasb ta haiglaarved ta ise. Või sina, kui lesk. Või lapsed kunagi…

No vot, mees vaidleb vastu. Ütleb, et erakorraline abi on tasuta. Kunagi üks arst väitis, et riigil on selleks otstarbeks rahad eraldatud, aga neid eriti ei kasutata. Kui kodutuga miskit juhtub või töötu narkomaaniga, siis ei küsi ju keegi nende käest raha. Mina jälle vaidlesin vastu, et küll küsitakse. Pärast hakka veel haiglaarveid kinni maksma.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.09 12:41; 26.09 12:30; 26.09 17:56; 28.09 20:02; 30.09 10:03; 30.09 14:41; 30.09 23:12; 02.10 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui temaga midagi juhtub, makasb ta haiglaarved ta ise. Või sina, kui lesk. Või lapsed kunagi…

Erakorraline abi on tasuta. Kui on vaja taastusravi jms, siis sellest võib ilma jääda, kui ravikindlustus puudub. Narkomaanide ja kodutute käest ei küsi elustamisel keegi raha. Pealegi võib ju inimene siis väita, et ta ei tahtnudki elustamist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 13:53; 26.09 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehel on SEB pank ja seal andis kuumakseks 50euri. No see on küll ülemõistuse palju. Tal tegelikult palk normaalne, aga ma juba tean, et ta on nõus oma palgast maksma suhteliselt väikese summa iga kuu. Võib-olla maksimum 30euri. SWEDis tundus jah normaalsem see asi olema.

Kuna mees töötab Soomes, siis tal Eestis haigekassat pole. Soomes pole jälle kela kaarti kuigi ta täiesti ametlikult tööl. Ma mõtlesingi, et kui temaga miskit juhtub Eestis, siis kes haiglaarved maksab. Muidu ta Eestis eraarstide juures käinud või siis maksnud ravi eest, aga suuri summasid loomulikult maksta ei oleks.

Õnnetusjuhtumi või elukindlustuse alt küll haiglaarveid ei kaeta. Need võivad vägagi suured olla.ja on mõeldus ravikindlustuse täienduseks. OK esmaabi on tasuta aga vbl vajab pärast seda pikaaegset intensiivravi.
Kui tal ei ole ravikindlustust, tuleb teha tasuline ravikindlustus, Eestis pakub seda Ergo ja ka Haigekassa.
Mõistlik on leida mingi lahendus Soomes kus ta töötab, ka sealsed ravikulud võivad vägagi kõrged olla. Jääb grippi näiteks, mis siis saab? Õnnetusjuhtumi kindlystus seda ei kata, haiguslehte ei saa võtta, tööl ka ei saa käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.09 13:12; 26.09 19:06; 02.10 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud ei tea, aga vanema surma korral on lastel õigus ka toitjakaotuspensionile.

Ei usu, et on keegi, kes seda ei tea.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui temaga midagi juhtub, makasb ta haiglaarved ta ise. Või sina, kui lesk. Või lapsed kunagi…

Erakorraline abi on tasuta. Kui on vaja taastusravi jms, siis sellest võib ilma jääda, kui ravikindlustus puudub. Narkomaanide ja kodutute käest ei küsi elustamisel keegi raha. Pealegi võib ju inimene siis väita, et ta ei tahtnudki elustamist.

Erakorraline abi on kindlustatud isikule. Sa mõtled vältimatut abi. Luumurd ei ole vältimatu abi…see tehakse korda, kuid arve saad ikka. Infarkist päästetakse ära, kuid intensiivpalati arved ja ravimid maksad ikka ise.
PS selle peale ei mõtle, et kodutu või narkomaan on siiski kindlustatud isik nt töövõimetu vms? Ja narkari vastumürgi süst või etanool ei maksa niiii palju…

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.09 12:53; 26.09 20:28; 02.10 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalagataja on hetkel ikka uskumatult julgelt elanud. Kui mehel Soome poolt nö ravikindlustust Eestisse üle ei tule, siis see tähendab, et ükskõik mis ootamatu juhus võib teie peres kasvõi eluaseme käest võtta… Juhtub liiklusõnnetus. Kiirabi lõikab mehe autost välja ja viib haiglasse. Elu päästetakse ära, aga kõik, mis juhtub pärast seda kõige esimest päästmist on viimase euroni teie enda pere raha arvelt. Ilmselt Sa ei kujuta ette, mitmekümned tuhanded (või mingi keerulisema vajaliku opi puhul veel suuremad summad) Haigekassast iga inimese puhul sellele lähevad. Kui Haigekassat pole, siis tehakse kõik vajalikud opid ja haiglaprotseduurid ära, aga arve saate teie ise. Ma ei usu, et kindlustus seda kõike hüvitaks. Siis ei võtaks keegi ju Eestis endale vabatahtlikku Haigekassat, vaid kõik teeksis ainult ca 50 euro eest endale kindlustuse. See 50 eurot läheb ikkagi ravikindlustusele lisaks ja katab neid summasid, mida Haigekassa ei kata. Kui Sa tahad katta Haigekassa tavapärast katet + veel tavapärase erakindlustuse katet, siis need on eraldi kindlustused väga korraliku summa eest.

Ühesõnaga tee endale kogu see tema korralikult selgeks, sest kuna mees on ehitaja (!) + sõidab väga palju, siis risk, et midagi võib juhtuda, on kordi kõrgem, kui keskmisel inimesel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kela kaart peaks tal ju olema kui ametlikult tööl. Võimalik, et ooteaeg kuni 3 kuud ( mina sain kaardi hiljem ). See euroopa ravikaart peaks ka olema tal tellitud. see on tasuta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.09 21:07; 28.09 02:41; 30.09 00:52; 30.09 14:11; 30.09 15:26; 01.10 10:00; 02.10 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult oleme meie abikaadaga ja ka meie lapsed kindlustatud.
Minul ja mehel on elukindlustus+ õnnetusjuhtum swedis. Maksan mingi 12€ kuus. Mehel suurema summa peale ja tal vist oli 18€. Endal mul 2x vaja läinud, oli auto avarii ja ühe korra murdsin libedaga käeluu. Üdna arvestatava summa sai kodus istudes ja paranedes, arvestades et mu hk raha oli üsna pisku ja olematu siis.
Lapsed on if-is.
2 last mängivad jalkat. Suurem võistlus tasemel ja tal neid murde on 4 või 5 olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kela kaart peaks tal ju olema kui ametlikult tööl. Võimalik, et ooteaeg kuni 3 kuud ( mina sain kaardi hiljem ). See euroopa ravikaart peaks ka olema tal tellitud. see on tasuta.

Kela kaarti peab taotlema. Ma ei tea, mis selle kaardiga probleem oli. Kas äkki peab olema Soome alaline elanik. Mees on ametlikult juba paar aastat tööl olnud. Euroopa ravikaardi saab ainult juhul, kui on kehtiv Eesti haigekassakindlustus. Ma pean selle Kela kohta veel uurima.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.09 12:41; 26.09 12:30; 26.09 17:56; 28.09 20:02; 30.09 10:03; 30.09 14:41; 30.09 23:12; 02.10 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kela kaarti peab taotlema. Ma ei tea, mis selle kaardiga probleem oli. Kas äkki peab olema Soome alaline elanik. Mees on ametlikult juba paar aastat tööl olnud. Euroopa ravikaardi saab ainult juhul, kui on kehtiv Eesti haigekassakindlustus. Ma pean selle Kela kohta veel uurima.

Jama jutt! Kõik, kes töötavad ametlikult saavad ka Kela kaardi. Mees kas valetab või ei viitsi Kelasse kohale minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 20:10; 01.10 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toitjakaotuspensioni makstakse ainult teatud vanuseni. Teiseks on see nii väike et ära elatud kindlasti ei saa. Loomulikult on tehtud kindlustus koikidele pereliiknetele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehel on SEB pank ja seal andis kuumakseks 50euri. No see on küll ülemõistuse palju. Tal tegelikult palk normaalne, aga ma juba tean, et ta on nõus oma palgast maksma suhteliselt väikese summa iga kuu. Võib-olla maksimum 30euri. SWEDis tundus jah normaalsem see asi olema.

Kuna mees töötab Soomes, siis tal Eestis haigekassat pole. Soomes pole jälle kela kaarti kuigi ta täiesti ametlikult tööl. Ma mõtlesingi, et kui temaga miskit juhtub Eestis, siis kes haiglaarved maksab. Muidu ta Eestis eraarstide juures käinud või siis maksnud ravi eest, aga suuri summasid loomulikult maksta ei oleks.

swedil on krediitkaardid, mis maksab ravikulud kui piiri taga juhtub õnnetus
https://www.swedbank.ee/private/cards/credit/mc-gold-revolving

tavahaigestumise (nt pimesooleopp vms) kulusid see ei kata, aga vähemalt õnnetuste puhul aitaks.

tööõnnetuse korral maksab kulud tööandja, kui töötajale pole tehtud ravikindlustust

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 09:55; 29.09 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

swedil on krediitkaardid, mis maksab ravikulud kui piiri taga juhtub õnnetus
https://www.swedbank.ee/private/cards/credit/mc-gold-revolving

tavahaigestumise (nt pimesooleopp vms) kulusid see ei kata, aga vähemalt õnnetuste puhul aitaks.

tööõnnetuse korral maksab kulud tööandja, kui töötajale pole tehtud ravikindlustust

Swedi krediitkaardid annavad reisikindlustuse. Kui inimene töötab juba aastaid Soomes, siis see seal ei kehti.
Kuni 3-kuulise reisi puhul hüvitatakse välisriigis meditsiiniabi kulud. On mitmeid erisusi, mida ei hüvitata (nt plaaniline ravi), aga pimesooleopi jms haigestumise kulud hüvitatakse kindlasti. Seda siis ikka reisimisel, mitte alaliselt töötades välisriigis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 11:27; 29.09 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

swedil on krediitkaardid, mis maksab ravikulud kui piiri taga juhtub õnnetus

https://www.swedbank.ee/private/cards/credit/mc-gold-revolving

tavahaigestumise (nt pimesooleopp vms) kulusid see ei kata, aga vähemalt õnnetuste puhul aitaks.

tööõnnetuse korral maksab kulud tööandja, kui töötajale pole tehtud ravikindlustust

Swedi krediitkaardid annavad reisikindlustuse. Kui inimene töötab juba aastaid Soomes, siis see seal ei kehti.

Kuni 3-kuulise reisi puhul hüvitatakse välisriigis meditsiiniabi kulud. On mitmeid erisusi, mida ei hüvitata (nt plaaniline ravi), aga pimesooleopi jms haigestumise kulud hüvitatakse kindlasti. Seda siis ikka reisimisel, mitte alaliselt töötades välisriigis.

reisimisel vaadatakse, kui kaua on inimene riigist ära olnud. enamik “kalevipoegi” käib kodus sagedamini kui 3 kuu tagant ning need käigud lähevad reisimise alla. kui üle 3 kuu on eestist ära olnud ja siis midagi juhtub, siis ei hüvitata

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 09:55; 29.09 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

swedil on krediitkaardid, mis maksab ravikulud kui piiri taga juhtub õnnetus

https://www.swedbank.ee/private/cards/credit/mc-gold-revolving

tavahaigestumise (nt pimesooleopp vms) kulusid see ei kata, aga vähemalt õnnetuste puhul aitaks.

tööõnnetuse korral maksab kulud tööandja, kui töötajale pole tehtud ravikindlustust

Swedi krediitkaardid annavad reisikindlustuse. Kui inimene töötab juba aastaid Soomes, siis see seal ei kehti.

Kuni 3-kuulise reisi puhul hüvitatakse välisriigis meditsiiniabi kulud. On mitmeid erisusi, mida ei hüvitata (nt plaaniline ravi), aga pimesooleopi jms haigestumise kulud hüvitatakse kindlasti. Seda siis ikka reisimisel, mitte alaliselt töötades välisriigis.

reisimisel vaadatakse, kui kaua on inimene riigist ära olnud. enamik “kalevipoegi” käib kodus sagedamini kui 3 kuu tagant ning need käigud lähevad reisimise alla. kui üle 3 kuu on eestist ära olnud ja siis midagi juhtub, siis ei hüvitata

Vaadatakse ka nt Soomes viibimise päevi aastas. Alla 183 klp võib olla, et loetaks reisiks (st ajutiseks viibimiseks koduriigist eemal).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 11:27; 29.09 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Euroopa ravikaardi saab ainult juhul, kui on kehtiv Eesti haigekassakindlustus.

Kui mees Soomes, siis ikka vaja Soomes tellida. Äkki oli Kela lehel see blankett. Tuli postiga koju kaart.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.09 21:07; 28.09 02:41; 30.09 00:52; 30.09 14:11; 30.09 15:26; 01.10 10:00; 02.10 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Kela ei saadeta niisama postiga koju. Kela jaoks on vaja pool päeva töölt vabaks võtta ja siis bürokraatliku Soomega asju ajada. Nad elavad ju endiselt keskajas. Lähed ja seisad tunde kuskil büroos. Ja siis läheb kuid mööda enne, kui kaart saadetakse. Ma ei saa aru, miks seal asjad nii lihtsalt ei käi kui Eestis. Lähed tööle ja automaatselt on haigekassa.
Ma rääkisin mehele ja ta teab väga hästi, mis see Kela kaardi ajamine on. Tal töökaaslane just tegeles sellega. Aga need töökaaslased kõik elavad Soomes. Minu mees ainsana pendeldab Eesti ja Soome vahet. Me oleme jah igasugustele lastetoetustele ja töötutoetustele Soome poolt käega löönud. Mees lihtsalt ei ole tahtnud asju ajada, sest see on nii aeganõudev, pealegi tema soome keel ei ole nii perfektne. Saab hakkama küll, aga siiski.

Ma veel vaatasin neid elukindlustusi. Tegelikult Swedil ja SEBil erilist vahet polegi. Swed pakub lihtsalt üliväikest kindlustussummat ja siis maksad 15euri. 16tuh on ikka väike küll. Selle võib ise ka niisama koguda. 70tuh puhul on nagunii mõlemas pangas kuumakse juba 50euri. Mees arvas, et need summad on ikka oluliselt suuremad ja kuumakse väiksem. Aga noh, pank on ikka ju kasumit teeniv firma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.09 12:41; 26.09 12:30; 26.09 17:56; 28.09 20:02; 30.09 10:03; 30.09 14:41; 30.09 23:12; 02.10 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kela ei saadeta niisama postiga koju

No ma vastasin konkreetselt euroopa kaardi kohta ja loomulikult tuleb see postiga koju ja saab netist tellida. lisan ka lingi:
https://www.kela.fi/eurooppalainen-sairaanhoitokortti

Ma arvan, et su mees elab keskajas või on eriliselt saamatu, et pole suutnud aega leida see pool päeva ja Kela kaardi asjad selgeks teha. Soomes saadki öelda, et lähed tööajal Verosse või Kelasse ja midagi ei juhtu, sest need asjad peab korda ajama, kasu saate sellest kogu perega ( lastetoetused). Panen ka uuesti lingi, et saab varem netis aja Kelas kokkuleppida ja kohapeal läheb kiiremini.
https://www.kela.fi/ajanvaraus
Mul on Soomes endal kõik need asjad läbikäidud. käin igal nv ka eestis ja hambaravi teen ka eestis ja hiljem kela hüvitab osaliselt.

Ma näen et ta ei viitsi ka ise kindlustuste kohta uurida ja teed seda tema eest. Teadmata tema vanust, palka ja laste vanuseid, siis toon näite:

elukindlustus summale 20000.-(makstakse surma puhul õnnetuse või haiguse läbi)
+ sinna juurde võtta lisaks õnnetusjuhtumi kindlustus surma korral nt 40000.-(makstakse ainult õnnetuse puhul siis ) siis peaks tulema soodsam see summa.
muid lisakindlustusi võite veel juurde võtta ja kalkuleerida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.09 21:07; 28.09 02:41; 30.09 00:52; 30.09 14:11; 30.09 15:26; 01.10 10:00; 02.10 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kela ei saadeta niisama postiga koju

No ma vastasin konkreetselt euroopa kaardi kohta ja loomulikult tuleb see postiga koju ja saab netist tellida. lisan ka lingi:

https://www.kela.fi/eurooppalainen-sairaanhoitokortti

Ma arvan, et su mees elab keskajas või on eriliselt saamatu, et pole suutnud aega leida see pool päeva ja Kela kaardi asjad selgeks teha. Soomes saadki öelda, et lähed tööajal Verosse või Kelasse ja midagi ei juhtu, sest need asjad peab korda ajama, kasu saate sellest kogu perega ( lastetoetused). Panen ka uuesti lingi, et saab varem netis aja Kelas kokkuleppida ja kohapeal läheb kiiremini.

https://www.kela.fi/ajanvaraus

Mul on Soomes endal kõik need asjad läbikäidud. käin igal nv ka eestis ja hambaravi teen ka eestis ja hiljem kela hüvitab osaliselt.

Ma näen et ta ei viitsi ka ise kindlustuste kohta uurida ja teed seda tema eest. Teadmata tema vanust, palka ja laste vanuseid, siis toon näite:

elukindlustus summale 20000.-(makstakse surma puhul õnnetuse või haiguse läbi)

+ sinna juurde võtta lisaks õnnetusjuhtumi kindlustus surma korral nt 40000.-(makstakse ainult õnnetuse puhul siis ) siis peaks tulema soodsam see summa.

muid lisakindlustusi võite veel juurde võtta ja kalkuleerida.

Asi pole viitsimises, vaid inimene lihtsalt ei oska. Ta ei tunne arvutit põhimõtteliselt üldse. Selleks olen mina, et infot otsida. See on suur asi, kui ta läheb kuskile kontorisse asju ajama. Ja pool päeva töölt ära olla on tema jaoks ka katastroof. Ta loeb igat töötundi ja on praegugi hädas, et pool kaheksa õhtul pimedaks läheb ja ta ei saa tööd teha.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.09 12:41; 26.09 12:30; 26.09 17:56; 28.09 20:02; 30.09 10:03; 30.09 14:41; 30.09 23:12; 02.10 10:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kellel tehtud elukindlustus või õnnetusjuhtumikindlustus?