Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kellel tehtud elukindlustus või õnnetusjuhtumikindlustus?

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Kellel tehtud elukindlustus või õnnetusjuhtumikindlustus?

Postitas:

Kuid keegi teine ei saa neid asju ajada. Minu Soome töökaaslased käivad alati hambaarstil tööajast. Kui su mees muidu pidevalt tööajal ära ei küsi, siis on täiesti normaalne käia see 1x paar tundi ametiasju ajamas. Kela blanketid saad ka sina eelnevalt välja printida ja ära täita enne kohaleminekut, kui netis ta ei oska.
Lasteraha ühe lapse eest ca 140.-kuus , ma pole uurinud , kuid need summad ta peaks saama. Loodan, et ta Vero dekl.ikka suudab täita ja tagastusi küsida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.09 21:07; 28.09 02:41; 30.09 00:52; 30.09 14:11; 30.09 15:26; 01.10 10:00; 02.10 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuid keegi teine ei saa neid asju ajada. Minu Soome töökaaslased käivad alati hambaarstil tööajast. Kui su mees muidu pidevalt tööajal ära ei küsi, siis on täiesti normaalne käia see 1x paar tundi ametiasju ajamas. Kela blanketid saad ka sina eelnevalt välja printida ja ära täita enne kohaleminekut, kui netis ta ei oska.

Lasteraha ühe lapse eest ca 140.-kuus , ma pole uurinud , kuid need summad ta peaks saama. Loodan, et ta Vero dekl.ikka suudab täita ja tagastusi küsida.

Meil on kolm last, kelle pealt saan Eestis 540euri. Kas Soomes on see summa suurem? Ma natuke kahtlen. Veros ta käib aasta alguses protsenti muutmas. Ta nimelt iga aasta pole tervet aastat tööl olnud. Üks objekt lõppeb ja siis võib pool aastat vahet olla, millal teine algab. Ta laveerib nende protsentidega, et mõttetult palju ei maksaks. Mingeid eraldi tagastusi pole ta saanud. Mis üle makstud, selle maksab Vero tema arvele tagasi kord aastas. Midagi muud pole sinna deklarisse saanud panna. Isegi mitte laevapileteid, sest need summad jäid alla normi.
Ma rääkisin talle Kelast, aga tema ajab, et võib-olla üldse pikalt enam Soomes ei ole. 16euri tund miinus maksud on nii häbematult väike palk, et seda sama raha sai ta 10 aastat tagasi mustalt Soomes töötades. Aga sel ajal oli rahal teine vääring. Nüüd juba tulevad Eesti palgad järele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.09 12:41; 26.09 12:30; 26.09 17:56; 28.09 20:02; 30.09 10:03; 30.09 14:41; 30.09 23:12; 02.10 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus te nende õnnetus- ja elukindlustustega nii väikseid summasid maksate? Kunagi uurisin ja sain kuumakseks miski 45€ mehega koos. Läbi panga sai tehtud laenukindlustus kõikide riskidega ja selle kuumakse näo pealt tuli 30€ ehk mehega koos siis 60€.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kolm last, kelle pealt saan Eestis 540euri. Kas Soomes on see summa suurem? Ma natuke kahtlen. Veros ta käib aasta alguses protsenti muutmas

Tean ainult et mu tuttava exmees sai seda lasteraha, tuttav elas ise Eestis ja koos nad ei elanudki.
Kindlasti on palju erisusi kui töötad pool aastat. Norm. tööandja annab ikka terveks aastaks tööd. Tööd Soomes on küllaga ja objekte. Eestis ta vaevalt saaks sellist palka . 10.-eur tunnis on minu eh.mees küsinud.
Vero protsenti saab ka muuta internetis. Maha arvata saab tööle sõidud /auto kütus, söögiraha, eesti kodulaenu intressid.
Ühesõnaga tehku see elukindlustus, sest ehitusel juhtub palju tööõnnetusi ja traumasid. Vähemalt on midagigi tehtud pere riskide maandamiseks. Mida nooremana teeb, seda odavam makse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.09 21:07; 28.09 02:41; 30.09 00:52; 30.09 14:11; 30.09 15:26; 01.10 10:00; 02.10 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.

Kela ei saadeta niisama postiga koju. Kela jaoks on vaja pool päeva töölt vabaks võtta ja siis bürokraatliku Soomega asju ajada. Nad elavad ju endiselt keskajas. Lähed ja seisad tunde kuskil büroos. Ja siis läheb kuid mööda enne, kui kaart saadetakse. Ma ei saa aru, miks seal asjad nii lihtsalt ei käi kui Eestis. Lähed tööle ja automaatselt on haigekassa.

Ma rääkisin mehele ja ta teab väga hästi, mis see Kela kaardi ajamine on. Tal töökaaslane just tegeles sellega. Aga need töökaaslased kõik elavad Soomes. Minu mees ainsana pendeldab Eesti ja Soome vahet. Me oleme jah igasugustele lastetoetustele ja töötutoetustele Soome poolt käega löönud. Mees lihtsalt ei ole tahtnud asju ajada, sest see on nii aeganõudev, pealegi tema soome keel ei ole nii perfektne. Saab hakkama küll, aga siiski.

Ma veel vaatasin neid elukindlustusi. Tegelikult Swedil ja SEBil erilist vahet polegi. Swed pakub lihtsalt üliväikest kindlustussummat ja siis maksad 15euri. 16tuh on ikka väike küll. Selle võib ise ka niisama koguda. 70tuh puhul on nagunii mõlemas pangas kuumakse juba 50euri. Mees arvas, et need summad on ikka oluliselt suuremad ja kuumakse väiksem. Aga noh, pank on ikka ju kasumit teeniv firma.

No nii, kui seal nii halb miks siis olesseal, tule tagasi e-riiki. Uskumatu suhtumine, ausalt mul on kahju sinu lähedastest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta nimelt iga aasta pole tervet aastat tööl olnud. Üks objekt lõppeb ja siis võib pool aastat vahet olla, millal teine algab.

Aga “poolt päeva” Kelas oma ravikindlustuse korda ajamiseks ei leia???
Olles seda ise 2x teinud ei suuda küll aru saada, mis seal nii aeganõudvat või üle mõistuse keerulist võiks olla.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 20:10; 01.10 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean ainult et mu tuttava exmees sai seda lasteraha, tuttav elas ise Eestis ja koos nad ei elanudki.
Kindlasti on palju erisusi kui töötad pool aastat. Norm. tööandja annab ikka terveks aastaks tööd. Tööd Soomes on küllaga ja objekte. Eestis ta vaevalt saaks sellist palka . 10.-eur tunnis on minu eh.mees küsinud.
Vero protsenti saab ka muuta internetis. Maha arvata saab tööle sõidud /auto kütus, söögiraha, eesti kodulaenu intressid.
Ühesõnaga tehku see elukindlustus, sest ehitusel juhtub palju tööõnnetusi ja traumasid. Vähemalt on midagigi tehtud pere riskide maandamiseks. Mida nooremana teeb, seda odavam makse.

Jah, Eestis mustalt tehes saab 10euri kätte. Soomes on maksud nii suured, et kätte jääb 12-13euri tunnis. Kui sealt veel töölesõidukulud maha võtta, sest kodus käib ta iga nädal, siis saabki kätte veidi üle 10euri tunnis. Aga ikkagi Soomes ehitustöö on füüsiliselt lihtsam, tehakse puhkepause. Töö ei ole nii intensiivne. Mu mees pole enam esimeses nooruse. Läheneb juba 50le. Eluaeg rasket füüsilist tööd teinud ja see annab tunda. Eestis ta noortega sammu ei peaks. On proovinud töötada ka Eestis, aga sellest ei tulnud midagi välja. Ma nägin teda vähem kui Soome perioodil. Praegu teeb 4 päevaga oma tunnid täis ja reede puhkab juba kodus.
Aga jah, mahaarvamisi tal pole. Sõidab ühistranspordiga, laevapiletid on ka soodukaga ja neid ei korva Vero, laene meil pole, söögi ostab Eestist kaasa ja seda on minimaalselt, elamise peale tal raha ei kulu.
Kui ehitusobjektil peaks midagi juhtuma, siis kõigil ehitusfirmadel on selleks tehtud Soomes kindlustused. Ilma ei saagi. See ravi on tasuta. Ma pigem muretsen selle pärast, mis Eestis võib juhtuda.
Aga jah, elukindlustused koos õnnetusjuhtumikindlustusega on ikkagi kallid. Ju siis vanus loeb ja ka see, et ehitaja koefitsient on teine kui kontoritöötajal. Üks kalkulaator näitas juba normaalset hinda, aga täpsem kalkulaator juba hoopis teist hinda. Pank ikka on raha peal väljas. 30euri eest kuus ei saa veel tuhkagi. Muidugi võib hinnapakkumised võtta, et on nõus 30euri maksma, mida nad selle eest pakuvad.

No nii, kui seal nii halb miks siis olesseal, tule tagasi e-riiki. Uskumatu suhtumine, ausalt mul on kahju sinu lähedastest.

Mina ei elagi Soomes ju. Mees käib seal lihtsalt tööd tegemas ehk siis arendab Soome riiki veelgi, olles suhteliselt odav tööjõud võrreldes soomlase endaga. Ma elus ei koliks Soome, sest ma ei arva sellest riigist ega elanikest suurt midagi. Ma olen neid soomlasi küll ja küll näinud, isegi nendega koos töötanud. Isegi perekonnas on üks kodustatud soomlane, aga ei meeldi nad mulle mitte üks raas. Mulle väga meeldib Eestis. Aga lihtsalt imestama paneb Soome bürokraatia. Elatustase kõrge, aga asjaajamine toimib ikka alles posti teel. Eestlane pole sellega lihtsalt harjunud. Netis ei saa ka alati aegasid broneerida, sest teatud juhtudel nõuab see Soomes alaliselt elamist jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.09 12:41; 26.09 12:30; 26.09 17:56; 28.09 20:02; 30.09 10:03; 30.09 14:41; 30.09 23:12; 02.10 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et Eestis ravilindlusyust saada, peab maksma miinimum ca 155 eurot kuus. Kui sa räägid nüüd pankade ahnusest.
Teil on lihtsalt vedanud. Ropult. Ahned olete ise. Palju sina panustad eesti riigieelarvesse? Su lastel on ju ravikindlustus olemas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.09 12:53; 26.09 20:28; 02.10 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean ainult et mu tuttava exmees sai seda lasteraha, tuttav elas ise Eestis ja koos nad ei elanudki.

Kindlasti on palju erisusi kui töötad pool aastat. Norm. tööandja annab ikka terveks aastaks tööd. Tööd Soomes on küllaga ja objekte. Eestis ta vaevalt saaks sellist palka . 10.-eur tunnis on minu eh.mees küsinud.

Vero protsenti saab ka muuta internetis. Maha arvata saab tööle sõidud /auto kütus, söögiraha, eesti kodulaenu intressid.

Ühesõnaga tehku see elukindlustus, sest ehitusel juhtub palju tööõnnetusi ja traumasid. Vähemalt on midagigi tehtud pere riskide maandamiseks. Mida nooremana teeb, seda odavam makse.

Jah, Eestis mustalt tehes saab 10euri kätte. Soomes on maksud nii suured, et kätte jääb 12-13euri tunnis. Kui sealt veel töölesõidukulud maha võtta, sest kodus käib ta iga nädal, siis saabki kätte veidi üle 10euri tunnis. Aga ikkagi Soomes ehitustöö on füüsiliselt lihtsam, tehakse puhkepause. Töö ei ole nii intensiivne. Mu mees pole enam esimeses nooruse. Läheneb juba 50le. Eluaeg rasket füüsilist tööd teinud ja see annab tunda. Eestis ta noortega sammu ei peaks. On proovinud töötada ka Eestis, aga sellest ei tulnud midagi välja. Ma nägin teda vähem kui Soome perioodil. Praegu teeb 4 päevaga oma tunnid täis ja reede puhkab juba kodus.

Aga jah, mahaarvamisi tal pole. Sõidab ühistranspordiga, laevapiletid on ka soodukaga ja neid ei korva Vero, laene meil pole, söögi ostab Eestist kaasa ja seda on minimaalselt, elamise peale tal raha ei kulu.

Kui ehitusobjektil peaks midagi juhtuma, siis kõigil ehitusfirmadel on selleks tehtud Soomes kindlustused. Ilma ei saagi. See ravi on tasuta. Ma pigem muretsen selle pärast, mis Eestis võib juhtuda.

Aga jah, elukindlustused koos õnnetusjuhtumikindlustusega on ikkagi kallid. Ju siis vanus loeb ja ka see, et ehitaja koefitsient on teine kui kontoritöötajal. Üks kalkulaator näitas juba normaalset hinda, aga täpsem kalkulaator juba hoopis teist hinda. Pank ikka on raha peal väljas. 30euri eest kuus ei saa veel tuhkagi. Muidugi võib hinnapakkumised võtta, et on nõus 30euri maksma, mida nad selle eest pakuvad.

No nii, kui seal nii halb miks siis olesseal, tule tagasi e-riiki. Uskumatu suhtumine, ausalt mul on kahju sinu lähedastest.

Mina ei elagi Soomes ju. Mees käib seal lihtsalt tööd tegemas ehk siis arendab Soome riiki veelgi, olles suhteliselt odav tööjõud võrreldes soomlase endaga. Ma elus ei koliks Soome, sest ma ei arva sellest riigist ega elanikest suurt midagi. Ma olen neid soomlasi küll ja küll näinud, isegi nendega koos töötanud. Isegi perekonnas on üks kodustatud soomlane, aga ei meeldi nad mulle mitte üks raas. Mulle väga meeldib Eestis. Aga lihtsalt imestama paneb Soome bürokraatia. Elatustase kõrge, aga asjaajamine toimib ikka alles posti teel. Eestlane pole sellega lihtsalt harjunud. Netis ei saa ka alati aegasid broneerida, sest teatud juhtudel nõuab see Soomes alaliselt elamist jne.

Kordan veelkord: kui ta käib Soomes ametlikult tööl, tuleb leida aeg ja ajada KELA korda. Siis saab ka Eestis vajaminev arstiabi tasutud kuna mõlemad riigid on Euroopa Liidus. 50-nele lähenev tubli Eesti töömees võib saada ka insuldi või infarkti mille ravi on oi kui kallis ja seda ei kata see Soome kohustuslik tööandja õnnetusjuhtumi kindlustus ega ka elukindlustus kui just vastavat riski pole lisatud.Selle riski lisamine nii vanale on kas võimatu või väga kallis.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.09 13:12; 26.09 19:06; 02.10 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on Soomes palk veidi alla 2000.- ja tulumaks 7 protsenti. Oluliselt väiksem kui Eestis. Kui suur see su mehel saab ikka olla?? Selleks et netis neid asju broneerida peab olema Soomes internetipank ja ei mingit bürokraatiat. See ikka su mehe viga, et ta ei saa/ei oska arvutis asju ajada. Jah pangakaardid saadetakse ka postiga koju (nagu Eestiski).
Nüüd lõpuks selgub see põhjus ka miks on elukindlustus kallim: vanus. Uuri siis Ergo, Seesam jne kindlustusi. Seal vist saab võtta ainult õnnetusjuhtumi kindlustuse ka. Sa ei pea panga kaudu kindlustusi tegema.
Soomes on tal kindlasti parem kui on soomlasest ülemus. Kahjuks just eestlasest ülemuste juurde ei tasu soomes sattuda. Ei näe põhjust soomlasi kiruda kui ise vähegi normaalne oled.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.09 21:07; 28.09 02:41; 30.09 00:52; 30.09 14:11; 30.09 15:26; 01.10 10:00; 02.10 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on swedis elu- ja traumakaitse kindlustus. Maksan 11-13 euri igakuu. Kindlustus summa on 16 tuhat midagi ning surma puhul, mis on seotud liiklusõnnetusega, kahekordistub see.
Traumakaitse on hea, sest kui juhtub midagi, näiteks kukun ja murran jalaluu, siis haiguslehele lisaks saan kindlustusest hüvitist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kellel tehtud elukindlustus või õnnetusjuhtumikindlustus?