Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kellel väga pingeline või vastutusrikas töö – kuidas lõõgastute?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kellel väga pingeline või vastutusrikas töö – kuidas lõõgastute?

Postitas:

Kas käite a la iga päev pärast tööd ujumas või kord nädalas massaažis vmt? Jagage oma nippe, kuidas mitte läbi põleda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 21:45; 19.06 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabadel päevadel lülitan telefoni välja ja meili ei loe üldse. Õhtul ka mingist hetkest alates panen telefoni hääletuks ja meili üldse ei vaata, rääkimata mingitele meilidele vastamisest.

St mu meelest on kõige olulisem see, et sa ei võta tööd koju kaasa. Kui töö on selline, et pead olema 24/7 valves ja olemas, siis ei saagi lõõgastuda, lase end masseerida või kõnni kulmudel.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui töö on selline, et pead olema 24/7 valves ja olemas, siis ei saagi lõõgastuda, lase end masseerida või kõnni kulmudel.

Mul teatud mõttes ongi selline, samas ei ole mingi tulekahju kustutamine, nii et ei pea otseselt telefoniga tõtt vaatama 24/h. Lihtsalt igapäevaselt võib juhtuda, et millelegi tuleb reageerida ja tunnen, et peaksin seda kuidagi tasakaalustama mingi tegevusega. Täna veetsin paar tundi päevaspaas ja nagu teine inimene kohe.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 21:45; 19.06 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppisin peale tööpäeva lõpetamist tööle mitte mõtlema ja peale seda algab vaba aeg erinevate tegevustega nagu ikka. Mõnikord tuleb pikki päevi teha aga see on pigem erand, kui reegel. Meile nädalavahetustel ei vaata, kui tekib mingi kriisiolukord, siis kas helistatakse või saadetakse sõnum. Oluline on mitte töö mõtteid 24/7 endaga kaasas kanda ja selle kunsti omandamine nõuab pingutamist ja järjepidevust!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene asi, mida teha on see, et tööga seotud eposti telefoni ei lisa. Mind peale tööpäeva või nädalavahetusel e-maili teel kätte ei saa. Mul puudub ka fb konto ja seega mingeid blinn-blinne ei tule. Lõõgastungi kui kontoriukse enda järgi sulgen ja telefonile vastan valikuliselt. Nn valves olles vastan vaid kõnedele.
Mina leidsin pingete maandamiseks poksitrenni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas käite a la iga päev pärast tööd ujumas või kord nädalas massaažis vmt? Jagage oma nippe, kuidas mitte läbi põleda.

Aasta tagasi lõpetasin pingelise töö.

Tarvitasid AD ja alkoholi.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nüüd töötelefon eraldi, see jääb büroosse väljalülitatult (muidu tuled tööle ja avastad, et nädalavahetusel on tehtud 10 kõnet) – teiseks on see klientidele signaal – et olen levist väljas. E-kirju ei loe.

Reedel kell 3 panen tööl arvuti kinni,  käin poes, võtan kodust koera ja sõidan maale. Seal toimetan õues – niidan muru (spetsiaalselt ei osta robotit), rohin siit /sealt, jalutan metsas, õhtul loen kamina ees või võrkkiiges (vastavalt ilmal). Pere tuleb järgi järgmine hommik. Pühapäeva lõunaks olen välja puhanud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitun eelkõnelejatega ja ütlen sama, et konkreetsed tegevused ei olegi niivõrd olulised – oluline on see, et sul oleks töövälisel ajal oma aeg, kus sa tööga ei tegele.

Kui võib küsida, siis mis töökoht see selline on, kus ei saa telefoni välja lülitada ja meile ka nädalavahetuseks kinni panna? Ma kujutaks sellist töötamist ette vaid eraettevõtjana, kus teengi täpselt nii palju, kui enda asja ajamiseks on vajalik. Palgatöötajana ei oleks ma elus nõus niimoodi töötama – see on ju rohkem orjapidamine kui töö. Isegi seadus näeb ette puhkeaja ja ükski tööandja ei saa nõuda, et töötaja oleks 24/7 kättesaadav. Jah, ma tean, et seda siiski nõutakse, sest ma töötan ise ka sellisel alal, kus on üritatud selliseid asju peale suruda, aga sellest tuleb lihtsalt keelduda! Vastasel juhul põleb varem või hiljem enamus inimesi läbi..

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jagan päeva 8+8+8 süsteemiga.

8 tundi tööle, kaheksa tundi enda asjadele ja kaheksa tundi puhkamiseks. Kuna magan vähem  kui kaheksa tundi, on see endale kulutatav aeg pikem.

Töö on E-R, kui R pärastlõunast ma enam tööga ei tegele ja jutt   lõppenud.  NV on minu aeg.

Tööpäevadel  käin koeraga jalutamas, kohtun meessõbraga jms.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6-l päeval nädalas teen tõsiselt trenni. Crossfit, intervalltreening ja pikamajooks. Niimoodi saan peale tööpäeva kõik endast välja pingutada ja higistada. Nädalavahetusel üritan maile mitte vaadata, aga alati ei õnnestu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kellel väga pingeline või vastutusrikas töö – kuidas lõõgastute?