Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kellele jäävad laenud?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kellele jäävad laenud?

Postitas:
Kägu

Kui peres keegi sureb, kelle maksta jäävad tema poolt voetud kiirlaenud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pärijatele

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige hullem, kui sureb mingi kauge sugulane, kel ainult võlad, ja sa ei kujuta ettegi, et oled pärija, ega taipa seetõttu loobuda. Kas nii saab endale võlad kaela saada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige hullem, kui sureb mingi kauge sugulane, kel ainult võlad, ja sa ei kujuta ettegi, et oled pärija, ega taipa seetõttu loobuda. Kas nii saab endale võlad kaela saada?

notar võtab üldiselt ikka enne pärimise aja lõppu ühendust, seega tasub jälgida, et rahvastikuregistri andmed oleksid õiged

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui võlgnikul ka vara ei ole, mida pärida, siis jäävad võlad õhku lihtsalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Juhul kui pärijaks on alaealine (talle läheb niikuinii sundosa), siis peab ju pärandist loobumiseks taotlema kohtu luba? Samuti peavad surnud inimsese võlad olema suuremad tema muust varast, et kohus nõustuks pärandist loobumisega? Nt oletame, et surnud isikul jäi õhku kiirlaenude võlg 30 000 eurot, kuid talle kuulus ka 90 000 eurot väärt korter. Tõenäoliselt sel puhul kohus ei nõustu alaealise lapse pärandist loobumisega, kuna korteri väärtus on tunduvalt suurem kui võlg. Olen ma õigesti aru saanud? Samas alaealisele lapsele kuuluva korteri müügiks peab samuti kohtult luba taotlema. Pluss veel igavene asjaajamine, et võlad lõpuks makstud saaks. Igast asjaajamisest käib läbi alaealise lapse nimi.
Samuti olen aru saanud, et kui näiteks minu isal on laenuvõlg 30 000 eurot ja pärijaks olen mina. Peaks mina pärandist loobuma, siis on automaataelt järgmisteks pärijateks minu lapsed. Juhtub mõni minu lastest olema alaealine, siis polegi nii lihtne pärandist loobuda.

Parandage mind, kui olen asjadest valesti aru saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Juhul kui pärijaks on alaealine (talle läheb niikuinii sundosa), siis peab ju pärandist loobumiseks taotlema kohtu luba? Samuti peavad surnud inimsese võlad olema suuremad tema muust varast, et kohus nõustuks pärandist loobumisega? Nt oletame, et surnud isikul jäi õhku kiirlaenude võlg 30 000 eurot, kuid talle kuulus ka 90 000 eurot väärt korter. Tõenäoliselt sel puhul kohus ei nõustu alaealise lapse pärandist loobumisega, kuna korteri väärtus on tunduvalt suurem kui võlg. Olen ma õigesti aru saanud? Samas alaealisele lapsele kuuluva korteri müügiks peab samuti kohtult luba taotlema. Pluss veel igavene asjaajamine, et võlad lõpuks makstud saaks. Igast asjaajamisest käib läbi alaealise lapse nimi.
Samuti olen aru saanud, et kui näiteks minu isal on laenuvõlg 30 000 eurot ja pärijaks olen mina. Peaks mina pärandist loobuma, siis on automaataelt järgmisteks pärijateks minu lapsed. Juhtub mõni minu lastest olema alaealine, siis polegi nii lihtne pärandist loobuda.

Parandage mind, kui olen asjadest valesti aru saanud.

oled täiesti õigesti aru saanud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis imelik loogika selle korteriga. Loomulikult võib pärandist loobuda ka siis kui korteri väärtus on suurem kui võlg!
Kui pärijaid üldse ei ole siis pärib ju nagunii riik ja siis katab ka võlasumma riik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis imelik loogika selle korteriga. Loomulikult võib pärandist loobuda ka siis kui korteri väärtus on suurem kui võlg!
Kui pärijaid üldse ei ole siis pärib ju nagunii riik ja siis katab ka võlasumma riik.

täisealine saab ise loobuda, alaealise puhul teeb otsuse kohus. kui vara väärtus on suurem kui võlad, siis kohus loobumiseks luba ei anna, kuna see kahjustab alaealise huve.
kui pärijaid pole, siis jäävad võlausaldajad lihtsalt ilma, riik ei kata mingeid eraisikute võlgu

Please wait...
Postitas:
Kägu

Juhul kui pärijaks on alaealine (talle läheb niikuinii sundosa)

sundosa ei lähe niikuinii.
seda peab kohtu kaudu taotlema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui peres keegi sureb, kelle maksta jäävad tema poolt voetud kiirlaenud?

sellele, kes pärandi vadtu võtab. pärandist võib keelduda aga kui on lapsi, siis see liigub neile

Please wait...
Postitas:
Kägu

Riik pärib korteri aga võla pärib võlausaldaja. Kui Korteri pärib pärija või veelgi hullem alaealine, siis pärib ka võla ja kui pärijal pole finantse et võlg tasuda, siis tekibki probleem. Alaealine saab täisealiseks saamise puhul sünnipäeva kingituseks võlad intressidega. Ebanormaalne olukord tekib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

riik ei päri midagi, pärib surnu elukohajärgne kohalik omavalitsus

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul suri paar aastat tagasi sugulane, kelle võlad olid suuremad varast (kui viimast üldse oligi). Mina olin teise ringi pärija, esimene ring oli juba pärandist loobunud. Sain notarilt tähitud kirja, maksin notaritasud, läksin koos abikaasaga kokkulepitud ajal notari juurde ja loobusime nii enda kui ka alaealiste laste nimel pärandist. Nii et juhul, kui võlad ületavad vara, siis pole küll mingit probleemi pärandist loobuda ka alaealiste laste korral.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sain notarilt tähitud kirja, maksin notaritasud, läksin koos abikaasaga kokkulepitud ajal notari juurde ja loobusime nii enda kui ka alaealiste laste nimel pärandist

Huvi pärast küsin, kui suur umbes notari tasu oli? 100, 200, 300…Põhimõtteliselt te ju maksite mitte millegi eest. No või siis kaudselt selle eest, et ei peaks hakkama mingi jamaga tegelema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui Korteri pärib pärija või veelgi hullem alaealine, siis pärib ka võla ja kui pärijal pole finantse et võlg tasuda, siis tekibki probleem. Alaealine saab täisealiseks saamise puhul sünnipäeva kingituseks võlad intressidega. Ebanormaalne olukord tekib.

Mismõttes pole pärijal finantse, kui ta korteri päris, mille väärtus ületab võla :O

Please wait...
Postitas:
Kägu

täisealine saab ise loobuda, alaealise puhul teeb otsuse kohus. kui vara väärtus on suurem kui võlad, siis kohus loobumiseks luba ei anna, kuna see kahjustab alaealise huve.
kui pärijaid pole, siis jäävad võlausaldajad lihtsalt ilma, riik ei kata mingeid eraisikute võlgu

Vabandust, aga see, mida kohus parasjagu kõiki asjaolusid arvesse võttes otsustab, ei ole kuskilt otsast kindel. Vastasel korral poleks ju kohust vajagi.

Please wait...
Postitas:
skipohcqh

Kiirlaenud internetist – https://creditstar.ee Soovitan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jäävad võlad õhku lihtsalt.

Kas said kusagilt tasuta suure hulga tähemärke, mis tuleb võimalikult ruttu ära kulutada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on jah päris huvitav, et suure suguvõsa puhul peavad päris paljud käima notaris ja maksma pärandist loobumise tasu

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on jah päris huvitav, et suure suguvõsa puhul peavad päris paljud käima notaris ja maksma pärandist loobumise tasu

See 6,35 ei ole mingi märkimisväärne summa ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei jää midagi õhku. Võlad lähevad pärijatele, kui need ei loobu pärandist. Kui on kahtlus (aga kindlust mitte), et võlad ületavad vara, tuleb veel pärandvara inventuuri eest ka maksta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes ja kuidas seda inventuuri teeb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ob oht, et võlad on varast suuremad – tuleb teha pärandvara inventuur (teeb kohtutäitur), sest muidu vastutab pärija oma varaga võla eest.
Kui pärandvara inventuurist nähtub, et võlgu on rohkem, kui vara – siis tuleb välja kuulutada pärandvara pankrot.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju inventuuri tegemine maksab?

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kellele jäävad laenud?