Esileht Ilu Kellele on pandud hammastele Carriere’id?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kellele on pandud hammastele Carriere’id?

Postitas:
Kägu

Olen neid nüüd paar päeva kandnud – alguses ei tundunud väga ebamugav, aga nüüd on osad hambad valulikud, lõualuu pinges/valus, lisaks hõõruvad need “nupud” põske seestpoolt… Suud ei saa väga lahti teha (haigutada)… Hakkan juba kahetsema. Oleks vaja, et keegi ütleks, et sellega harjub ära ja varsti ei pane tähelegi!

Huvitav, kas breketid on hullemad või kergemad kui carriere’id? (Need pannakse mulle pärast carriere’e).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Carriere’e pole kandnud, polnud neist kuulnudki. Aga breketeid olen ja mul pole sulle ühtegi head uudist… Breketitega on esimesed päevad pärast traatide pingutamist terve lõualuu valus. Midagi närida ei saa, nii valus on. Õnneks mõne päevaga läheb üle. Aga breketid soonivad samuti põskede sisekülgi ja mõnikord nakkuvad niimoodi taha, et tõmbavad põse lausa katki.

Ilu nõuab ohvreid ja breketid on selle kõige paremaks tõestuseks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Carriere’e pole kandnud, polnud neist kuulnudki. Aga breketeid olen ja mul pole sulle ühtegi head uudist… Breketitega on esimesed päevad pärast traatide pingutamist terve lõualuu valus. Midagi närida ei saa, nii valus on. Õnneks mõne päevaga läheb üle. Aga breketid soonivad samuti põskede sisekülgi ja mõnikord nakkuvad niimoodi taha, et tõmbavad põse lausa katki.

Ilu nõuab ohvreid ja breketid on selle kõige paremaks tõestuseks.

Kõik pole õnneks ühe puuga löödud, minul polnud kuskilt otsast valus pärast paigaldust või pingutust. See muidugi ei tähenda, et nende aastate jooksul ebamugavust ja vastikust polnud. Aga tõesti, see on kannatust väärt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Carriere’e pole kandnud, polnud neist kuulnudki. Aga breketeid olen ja mul pole sulle ühtegi head uudist… Breketitega on esimesed päevad pärast traatide pingutamist terve lõualuu valus. Midagi närida ei saa, nii valus on. Õnneks mõne päevaga läheb üle. Aga breketid soonivad samuti põskede sisekülgi ja mõnikord nakkuvad niimoodi taha, et tõmbavad põse lausa katki.

Ilu nõuab ohvreid ja breketid on selle kõige paremaks tõestuseks.

Kõik pole õnneks ühe puuga löödud, minul polnud kuskilt otsast valus pärast paigaldust või pingutust. See muidugi ei tähenda, et nende aastate jooksul ebamugavust ja vastikust polnud. Aga tõesti, see on kannatust väärt.

Mina ei ole enam kindel, kas see on ikka seda väärt. Ise kasutasin Invisalign-breketeid, millega kandmise ajal polnud tõesti mingit probleemi, need oli väga mugavad. Pärast ravi aga jääbki mul alumiste hammaste taha traat ja ülemistel pean kandma öösiti retainerit. Ja minu jaoks on need mõlemad niiiii ebamugavad. Selle traadiga on mul pidevalt tunne, nagu oleks toit hammaste vahel. Öine kape segab aga uinumist. Igal pool räägitakse ilusat juttu, kuidas nendega harjub ruttu ära. Minul on breketiravist 2 aastat möödas ja pole ma küll ei selle traadiga ega kapega ära harjunud, pidev ebamugavus on. See traat on mul pealegi 2 aasta jooksul vist küll 6 korda lahti läinud, mis tähendab, et mina, kel vanasti hambaarstile rohkem asja polnud kui kord aastas kontrolli, olen nüüd nagu püsiklient. Ma ei ole kindel, kas ilu sellist ohvrit ikka väärt on 🙁 Mul ei olnud hambumus ka väga kole, pigem oli tõesti kerge iluveaga tegemist, nii et neil, kel otsest vajadust breketiraviks ei ole, soovitan enne tõsiselt järele mõelda.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on breketiravist 2 aastat möödas ja pole ma küll ei selle traadiga ega kapega ära harjunud, pidev ebamugavus on. See traat on mul pealegi 2 aasta jooksul vist küll 6 korda lahti läinud, mis tähendab, et mina, kel vanasti hambaarstile rohkem asja polnud kui kord aastas kontrolli, olen nüüd nagu püsiklient.

Mina lasin 2a hiljem traadi eemaldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pandi aasta tagasi alumised breketid ja nüüd pool aastat on olnud ülemised ja alumised koos. Algul kui alumised pandi oli küll selline tunne, et täielik õudus ja nii ei ole võimalik elada. Esimese paari päevaga kulus juba pool karpi vaha ära, sest breketid hõõrusid ja võileiba sõin algul noa ja kahvliga, sest midagi hammustada ei saanud. Aga tegelikult  harjusin sellega päris kiiresti ära ja mõne päeva möödudes ei hõõrunud need enam ka suud. Kui ülemised ka pandi, siis oli juba kohanemine tunduvalt lihtsam. Mul pole ka pärast pingutamist väga valus olnud, eks natuke tundlik ikka, aga mulle see isegi meeldib, sest siis on selline tunne, et järelikult töötavad ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Ma polnud valmis selleks, et nüüdsest pean end igal seltskondlikul üritusel ebamugavalt tundma – nii kui naeratan, paljastuvad mingid imelikud kummid, nagu ma oleksin kõhurääkija nukk, mitte inimene. Rääkimata sellest, et hetkel veel on valus ja ebamugav. Õnnetuseks avastasin ka, et kahjuks breketivaha carriere’i süsteemil ei toimi – vaha ei jää külge. Ma tõesti loodan, et läheb paremaks. Fantaseerin juba, kuidas ma lähen hambaarstile tagasi ja käsin kõik välja võtta – milline vabaduse tunne!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle on see carriere süsteem võõras, aga igaks juhuks ütlen, et vaha jääb paremini külge, kui see veidi märjaks teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina julgustan ka pigem breketeid kandma, kui vajadus on. Ei olnud mingeid valusid, traadid on nii üleval kui all, aga mind need kûll ei häiri. Lahti on ühest kohast läinud 10a jooksul kaks korda. No pole eriline probleem. Kel aastas 6 korda traat lahti läheb – võib-olla peaks ortodo ti vahetama?

Tulemus on suurepärane ja tegelikult mitte ainult visuaalne. Auke pole pidanud peale breketiravi enam parandama. Seega hambaarsti raha olen kõvasti kokku hoidnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asi see carriere on? Lõin google’sse, midagi ei tule selle peale. Mina tean ainult kapesid ja breketeid hammaste ritta panemiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appliance Types | Blacker Orthodontics

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan, pole elus selliseid asju näinud, sain nüüd targemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on lapsel midagi sarnast, Herbst aparaat, lükkab alalõuga ettepoole. Kohe peale panekut oli ta väga endast väljas, et nii kole ja valutas ka. Õnneks paari päeva möödudes läks paremaks ja nüüd on sellest juba mitu kuud möödas ja enam pole kurtnud millegi üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appliance Types | Blacker Orthodontics

Heldust, kuidas sellisega süüa saab?! Üks Kägu kirjutas, et tal on lapsel midagi taolist – kuidas laps näiteks koolis sellise agregaadiga lõunat sööb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appliance Types | Blacker Orthodontics

Heldust, kuidas sellisega süüa saab?! Üks Kägu kirjutas, et tal on lapsel midagi taolist – kuidas laps näiteks koolis sellise agregaadiga lõunat sööb?

Herbst pole päris samasugune, aga vastuseks, ta saab õnneks kõike süüa, ka õuna. Esimesed päevad olidki kõige hullemad. Õnneks tal oli sõbrannal ka see asi ning teadis, milline see välja näeb. Õnneks see väga ei paista silma ning ei sega.  Ülemistel hammastel on breketid ja alumisi suunab kitsa alalõua puhul just see Herbst.  TA-l on mingi teine agregaat, aga veidi sarnane minu lapse omale.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see valge asi on kumm, mis venib, kui suu lahti teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see valge asi on kumm, mis venib, kui suu lahti teha?

Tundub küll, et kumm. Ka breketite puhul kasutatakse sama terhnikat – mõnikord ühendatakse alumise ja ülemise kaare hammas omavahel kummiga, et sikutaks hambaid paremini kohakuti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu Kellele on pandud hammastele Carriere’id?