Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kellelt saaks/peaks soovitust küsima?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kellelt saaks/peaks soovitust küsima?

Postitas:
Kägu

Ma ei saa seda ju praeguselt tööandjalt küsida, eelmises kohas töötasin aastaid tagasi, veider sealt küsida, seal juba uued töötajad ja nemad mind ei tea ega tunne.

Ülikoolist ka aastaid möödas ja seal oli palju õppejõude, ei nemad mind enam mäleta. Ja kuidas nemad peaks teadma ka ma sobin kindlustuses töötama.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võid ju endisele ülemusele kirjutada kui kontakti leiad, kasvõi nt linkedinis. – soovituse annab siiski ju isik (ei pea enam samas firmas töötama). Samuti võidki küsida kelleltki kellega rohkem kokku puutusid (nt personalitöötaja) isikuliselt kui ta peaks ka nüüd uues firmas olema. Saabki kirjutada, et aastastel X töötasime ettevõttes X koos ja muu jutt.

Iseloomustus on pigem isiksuseomaduste kohta – st nad ei peagi teadma, ka sa kindlustuses sobid töötama (kui sinna kandideerid), vaid stiilis meeldib meeskkonnatöö, usaldusväärne, täpne, peab tähtaegadest kinni vmt.

Olid lapsehoolduspuhkusel?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu töötan ja ma ei lähe ju ometi teatama, et anna soovituss-tahan ära minna kui ei ole veel teada kas mind valitaksegi.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa seda ju praeguselt tööandjalt küsida, eelmises kohas töötasin aastaid tagasi, veider sealt küsida, seal juba uued töötajad ja nemad mind ei tea ega tunne.

Ei pea küsima praeguselt ülemuselt, võid küsida ka mõnelt kolleegilt.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lobisevad ilmselt välja ja vaevalt minuga sama astme tegelase (meil väike firma) arvamus suuremat loeb. Sama totter kui mehelt või emalt küsiks.

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uue tööandja jaoks ongi ka see näitaja, kas oled suutnud luua selliseid suhteid, et saad/usaldad soovitust küsida või mitte. Minul nt olid soovitajad teise osakonna juhataja ning üks nö sama taseme kolleeg teisest osakonnast.

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uue tööandja jaoks ongi ka see näitaja, kas oled suutnud luua selliseid suhteid, et saad/usaldad soovitust küsida või mitte. Minul nt olid soovitajad teise osakonna juhataja ning üks nö sama taseme kolleeg teisest osakonnast.

Meil ei ole teisi ega kolmandaid osakondi, 4 inimesega kääbusfirma on, üks meist omanik/juht.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil ei ole teisi ega kolmandaid osakondi, 4 inimesega kääbusfirma on, üks meist omanik/juht.

Siis vast võiksidki täpselt niimoodi ausalt kirjutada, miks soovitust küsida kelleltki pole.
Eks need soovitused ole ka veidi kaheldava väärtusega. Kandideerid suvalisse firmasse ja soovitajaks on endine/praegune kolleeg samast osakonnast, keda ärimaailm ega uus tööandja üldse ei tunne  – selge ju, et ta kirjutab ainult head ja midagi tõsiselt usutavat selles ei pruugi olla. Samahästi võiks soovituse kirjutada suvaline sõbranna, uue tööandja jaoks täpselt sama tundmatu nimi ja samaväärne usutavus.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olin nö lihttöötaja, kui sekretär pani minu soovitajaks. Kahjuks keegi ei helistanud, oleks tahtnud sooje sõnu öelda, aga ta sai soovitud töökoha. Muidugi ei saanud ta oma ülemust panna.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina olen olnud soovitajaks endistele kolleegidele, ja personalifirma on kahel juhul ühendust võtnud ning pikalt rääkinud. Mõlemad muide said selle töö (müügijuht). Lahkusin ettevõttest, et teha oma firma. (ise finantsalal).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas siis kõik panevad soovitajaid? Mina pole kunagi kedagi pannud.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ülikoolist võid küsida näiteks lõputöö juhendajalt. Ega ta ei peagi sind isiklikult mäletama, ütleb lihtsalt paar sõna, et tegid hästi lõputöö ära jne. Eelmise töökoha ülemuselt saad ka küsida, isegi kui tema nüüd töötab ka uues kohas või mida sa mõtled selle all, et kõik on uued töötajad. Soovitus ei pea tulema samast firmast, kus sa töötasid, vaid ikka inimeselt, kellega koos sa töötasid – isegi kui tema on nüüd mujal.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milline sügav mõte peaks küll sellisel jabural nõudmisel olema? Mingi lääne värk või?

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas kuskil on nõutud soovitaja märkimist? Ma pole seda Eestis kandideerides mitte kunagi teinud. Milleks? Kui soovivad, võtku ühendust endise tööandjaga ja küsigu.

Ainus kord, kui olen pidanud soovitajaid märkima, oli ühe välismaa stipendiumi taotlemisel. Sinna panin oma juhendaja ja ühe hea tuttava, kes oli mu tegemistega hästi kursis.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

see on relikt, mida mõni  juhtumisi kasutab. meenutab tööstusrev aja algust, kus naistele avanes tööhõive ja seetõttu laste hoidmiseks vajati usaldusväärset töötajat.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

see, kui suudad mõne (eks)kolleegi soovitajaks saada, räägib pigem sinust kui inimesest – et saad kolleegidega läbi, oled aktiivne üritustel, et sinuga on tore koos töötada. Vähemalt mulle tundus nii kui personalifirma inimesega rääkisin.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kolleeg ei kõlba. See pole soovitus ega asi, mida annab su tööaegne parim sõbranna. Uus töökoht ju ei tea teie suhteid. Kindlasti ülemus või hädapärast personalitöötaja.
Mina sinu asemel küsiksin eelmisest töökohast.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milline sügav mõte peaks küll sellisel jabural nõudmisel olema? Mingi lääne värk või?

Üldiselt sa ise tahaksid seda. Kui märgid ise soovitajad, siis helistatakse just neile. Kui ei märgi, helistatakse sinna firmasse suvaliselt ja vastama võib sattuda hoopis mõni kaugem ülemus, kes sinust midagi ei pea ega tea ja ütlebki, et “ei ole töös millegagi silma jäänud”.
Soovitajate kirjapanekuga saad garanteerida, et küsitakse neilt, kellest sa tead, et suhtuvad positiivselt. Kolleegi sõna ei maksa küll midagi, kedagi ei huvita, et sul oli tööl sõbrannakene, kellega kohvi jõite, söömas käite, mehi kirute ja vastastikku teineteist kokkuleppeliselt soovitate. Ütlen mina kui endine värbaja. Kui kolleeg on ka täiesti objektiivne, siis paraku meie värbajatena seda ju ei tea ning kolleeg ka enamasti ei oma täit ülevaadet, kui hästi või täpselt sa tegelikult oma tööd tegid ja/või kas sinu kohta kaebusi laekus. Ühesõnaga neid kolleegi soovitusi ei usu keegi.

Küll aega ei pea ülemus olema otsene ülemus, võid küsida tase kõrgemalt või hoopis mõnelt töölt lahkunud ülemuselt, kes sind hindas.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti saab selline soovitaja rääkida sinu isikuomadustest, aga mitte hinnata sind, kui töötajat. Minu jaoks suht kummaline – panen kirja näiteks töökaaslase nime ja õe telefoni nr, mis siis saab?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kolleeg ei kõlba. See pole soovitus ega asi, mida annab su tööaegne parim sõbranna. Uus töökoht ju ei tea teie suhteid. Kindlasti ülemus või hädapärast personalitöötaja.

No kuule, ise ütled, et uus töökoht ei tea suhteid. Samamoodi võib see personalitöötaja su parim sõbranna olla. Või ülemus. Ega ametinimetus veel suhete iseloomu näita. Ja hea soovituse võib saada ka puhtalt sellepärast, et soovitakse inimesest lahti saada ning jäetakse negatiivne osa rääkimata.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldiselt sa ise tahaksid seda. Kui märgid ise soovitajad, siis helistatakse just neile. Kui ei märgi, helistatakse sinna firmasse suvaliselt ja vastama võib sattuda hoopis mõni kaugem ülemus, kes sinust midagi ei pea ega tea ja ütlebki, et “ei ole töös millegagi silma jäänud”.

Soovitajate kirjapanekuga saad garanteerida, et küsitakse neilt, kellest sa tead, et suhtuvad positiivselt. Kolleegi sõna ei maksa küll midagi, kedagi ei huvita, et sul oli tööl sõbrannakene, kellega kohvi jõite, söömas käite, mehi kirute ja vastastikku teineteist kokkuleppeliselt soovitate. Ütlen mina kui endine värbaja. Kui kolleeg on ka täiesti objektiivne, siis paraku meie värbajatena seda ju ei tea ning kolleeg ka enamasti ei oma täit ülevaadet, kui hästi või täpselt sa tegelikult oma tööd tegid ja/või kas sinu kohta kaebusi laekus. Ühesõnaga neid kolleegi soovitusi ei usu keegi.

Küll aega ei pea ülemus olema otsene ülemus, võid küsida tase kõrgemalt või hoopis mõnelt töölt lahkunud ülemuselt, kes sind hindas.

Ära aja jama. Ei ole lubatud ilma kandideerija teadmata tema töökohta helistada ja kelleltki suvaliselt tema kohta uurida. See toimub ainult kandideerija ja soovitaja teadmisel ning nõusolekul.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kuule, ise ütled, et uus töökoht ei tea suhteid. Samamoodi võib see personalitöötaja su parim sõbranna olla. Või ülemus. Ega ametinimetus veel suhete iseloomu näita. Ja hea soovituse võib saada ka puhtalt sellepärast, et soovitakse inimesest lahti saada ning jäetakse negatiivne osa rääkimata.

Kolleeg aga kindlasti ei kõlba teise sama töö tegija soovitajaks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära aja jama. Ei ole lubatud ilma kandideerija teadmata tema töökohta helistada ja kelleltki suvaliselt tema kohta uurida.

Muidugi on. Selleks ei ole vaja luba. Selleks on vaja sind informeerida, et kavatsetakse teha päring su eelmisse töökohta. Kui sa ütled, et ei luba, siis head aega. Ju siis on midagi varjata. Iga normaalne inimene ütleks, et aga palun, kas annan numbri?

Rõhutan. Luba küsima ei pea. Informeerima peavad. Seejärel võib kandidaat keelduda, et see päring tehtaks ja kandidatuuri maha võtta.

Loomulikult on eriolukord siis, kui uus töökoht on andnud konfidentsiaalsuslubaduse (“meile kandideerimine on konfidentsiaalne”). Enamus neid siiski ju ei anna.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära aja jama. Ei ole lubatud ilma kandideerija teadmata tema töökohta helistada ja kelleltki suvaliselt tema kohta uurida.

Muidugi on. Selleks ei ole vaja luba. Selleks on vaja sind informeerida, et kavatsetakse teha päring su eelmisse töökohta. Kui sa ütled, et ei luba, siis head aega. Ju siis on midagi varjata. Iga normaalne inimene ütleks, et aga palun, kas annan numbri?

Rõhutan. Luba küsima ei pea. Informeerima peavad. Seejärel võib kandidaat keelduda, et see päring tehtaks ja kandidatuuri maha võtta.

Loomulikult on eriolukord siis, kui uus töökoht on andnud konfidentsiaalsuslubaduse (“meile kandideerimine on konfidentsiaalne”). Enamus neid siiski ju ei anna.

Lisan juurde, et kui töökuulutuses või konkreetse asutuse CV-formaadis on nõutud esitada soovitajad, siis niipea kui sa need annad, oled sa andnud asutusele ka loa neile helista. Kui sa neid ei anna, siis on su CV nõuetekohaselt täitmata ja lendab paberihunti.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisan juurde, et kui töökuulutuses või konkreetse asutuse CV-formaadis on nõutud esitada soovitajad, siis niipea kui sa need annad, oled sa andnud asutusele ka loa neile helista. Kui sa neid ei anna, siis on su CV nõuetekohaselt täitmata ja lendab paberihunti.

Vinge! Saan korraga vabaks olemasolevast ja loodetvast töökohast! Hurraa!!!

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui nad vanas kohas sind ei salli, sa seal hakkama ei saanud ühegi ülemuse meelest, siis miks sa peaksid uues kohas hakkama saama.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põhimõtteliselt ei pane soovitajaid. Üks ebameeldiv kogemus soovitamisega: töötasin peale ülikooli lõppu ühes riigiasutuses ligi 10a kuni läksin mehele ja sain lapse. Arvan, et olin he töötaja, kuna sain tihti preemiaid ja KOV tänukirju. Selles asutuses arvas otsene ülemus, et meie ametis on laste saamine kuritegu (kes sulle asendaja leiab) ja et üks missioonitundega töötaja peabki elu lõpuni vallaliseks jääma. Igaljuhul kohe peale lapsepuhkust tulin sealt ära, vahepeal töötasin muudes riigiasutustes. Siis kui laps juba kooli minema hakkas, kandideerisin uuesti sarnasele ametikohale, aga teises asutuses. Soovitana andsin lolli peaga endise ülemuse nime. Mind tööle ei võetud, hiljem sain tuttava käest, kes seal töötas, siseinfot, et mu endine ülemus oli teatanud, et “ei soovita võtta, tal on ju väike laps ja see on nagunii kogu aeg haige”. No tule taevas appi, tema puutus minuga viimati kokku enne rasedust, ma polnud peale lapse sündi päevagi seal enam töötanud, kust ta võttis, et laps kogu aeg haige on. Peale käis see lapsuke sel hetkel juba 1.klassis.

Pärast seda otsustasin, et mittekunagi enam ei pane iial ühtegi soovitajat.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitana andsin lolli peaga endise ülemuse nime.

Sa ikka selle endise ülemusega enne rääkisid, et kas ta on nõus sind soovitama? Sinna ei laota ju suvalisi ülemuste nimesid vaid neid, kes on otsesõnu öelnud vastuseks su küsimusele: “Jah, ma muidugi olen valmis sind uuele töökohale soovitama”.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitana andsin lolli peaga endise ülemuse nime.

Sa ikka selle endise ülemusega enne rääkisid, et kas ta on nõus sind soovitama? Sinna ei laota ju suvalisi ülemuste nimesid vaid neid, kes on otsesõnu öelnud vastuseks su küsimusele: “Jah, ma muidugi olen valmis sind uuele töökohale soovitama”.

Muidugi ei panda soovitajaks kedagi, kellega pole äsja üle kinnitatud, et ta tõesti on valmis SOOVITAMA.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinna ei laota ju suvalisi ülemuste nimesid

Keda ta oleks pidanud siis soovitajaks panema, kui mitte oma otsest ülemust? Kirjutas ju, et oli enda arvates hea töötaja, kuna sai tihti preemiaid ja tänukirju. Isegi, kui ta oleks endise ülemuse kätes küsinud, kas ta on nõus olema soovitajaks, siis oleks ülemus võinud vabalt vastata muidugi. Kahepalgelisus töökollektiivides pole midagi uut, iial ei tea, mida tegelikult kokku räägitakse, kes ussitada tahab, leiab alati võimaluse.

+4
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kellelt saaks/peaks soovitust küsima?