Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kellelt saaks/peaks soovitust küsima?

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Kellelt saaks/peaks soovitust küsima?

Postitas:
Kägu

Isegi, kui ta oleks endise ülemuse kätes küsinud, kas ta on nõus olema soovitajaks,

Mis tähendab “isegi kui”. Soovitaja käes PEAB küsima. See on elementaarne viisakus. Kui mõni minu kunagistest alluvatest paneks mu küsimata soovitajaks, siis ta asetab juhi ju ebamugavasse olukorda. Lõpuks võis TA saada diplomeid kui kuu parim kleienditeenindaja kasvõi 100, aga nii mõnelgi juhul peaks siis aususe mõttes lisama, et näiteks kolleegidega suhtlus oli ebaviisakas või et ta sai küll klientidelt palju kiita, ent ei pakkunud neile lisavõimalusi.

Loomulikult peab küsima inimeselt, kas sa soovitaksid mind. Nii palju ju oma otsest ülemust tunned, et kui tead, et ta on valelik tõbras, küsid tippjuhilt või mõne teise taseme juhilt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uue tööandja jaoks ongi ka see näitaja, kas oled suutnud luua selliseid suhteid, et saad/usaldad soovitust küsida või mitte. Minul nt olid soovitajad teise osakonna juhataja ning üks nö sama taseme kolleeg teisest osakonnast.

Kui ma lahkun töölt vastikult käituva ülemuse tõttu, siis on see soovituse küsimine küll mõttetu tegu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära aja jama. Ei ole lubatud ilma kandideerija teadmata tema töökohta helistada ja kelleltki suvaliselt tema kohta uurida.

Muidugi on. Selleks ei ole vaja luba. Selleks on vaja sind informeerida, et kavatsetakse teha päring su eelmisse töökohta. Kui sa ütled, et ei luba, siis head aega. Ju siis on midagi varjata. Iga normaalne inimene ütleks, et aga palun, kas annan numbri?

Rõhutan. Luba küsima ei pea. Informeerima peavad. Seejärel võib kandidaat keelduda, et see päring tehtaks ja kandidatuuri maha võtta.

Loomulikult on eriolukord siis, kui uus töökoht on andnud konfidentsiaalsuslubaduse (“meile kandideerimine on konfidentsiaalne”). Enamus neid siiski ju ei anna.

eksid. informeerimisest ei piisa, uuritava inimese konkreetset luba on vaja.  loe gdpr-i

uus tööandja tohib helistada vaid sellele isikule, kes on cv-s või motivatsioonikirjas soovitajana välja toodud. kui seal on eelmise firma sekretär, siis tohib helistada vaid sekretärile, mitte tegevjuhile või personalitöötajale.

soovitada või inimese kohta infot jagada tohib vaid see, kellele soovitatav ise on selleks loa andnud. kui helistab keegi, kes ütlrb, et teil töötanud mari maasikas tahab meile tööle tulla, rääkige mulle temas, siis ilma mari konkreetse loata ei tohi endine tööandja tema kohta sõnagi öelda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

uus tööandja tohib helistada vaid sellele isikule, kes on cv-s või motivatsioonikirjas soovitajana välja toodud.

No seda ma just ju räägingi. Soovitajale helistamisest ju jutt. Kui soovitaja on CVs antud, siis ei pea enam küsima, kas talle võib helistada, aga peab informeerima. Informeerima peab ikka. Vähemalt on see viisakas ja austav suhtumine kandidaati.

Kui tahetakse helistada, aga CVs pole soovitajat antud, siis küsitakse soovitajat. Ja antakse selle leidmiseks ehk ka natuke aega. Peab ju soovitajaga enne läbi rääkima. Kui kandidaat seda ei anna, lendab CV prügikasti. Ilmselgelt on siis väga kehv inimene, kui kohe ühtki ülemust üle aegade ei saa enda soovitajaks paluda, kõik keelduvad. Nii lihtne ongi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kellelt saaks/peaks soovitust küsima?