Esileht Ilu ja tervis Kellelt tellida toitumiskava?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 87 )

Teema: Kellelt tellida toitumiskava?

Postitas:
Kägu

Laps on nüüd 4a ja mul endal aeg hakata uuesti trenni peale mõtlema. Treeningkava on vanast ajast olemas, aga toitumiskava peaks küll uuendama. Soovitage, kellel lasta teha uus toitumiskava, Tallinnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kasutan Fitlapi ja ma ei tahakski midagi muud. Mul vähemalt toimis väga efektiivselt, kui olin korralikult kavas. Pluss on see, et saad ise luua retsepte, suur varieeruvus. Saad vahetada kõiki koostisosi jne. Retsepte on üle 1000 ka. Parim ongi see, et saad luua ise nõuetele vastava retsepti. Lisaks on tegemist tervisliku kavaga. Üks tuttav kiitis mingit kava, mis lubab süüa magusat ja võtad ikka kaalust alla. Ise sellistel kavadel pointi ei näe. Suhkrusöömisel võib ju kaal langeda, aga kahjud on ikka. Mina mingitel treeneritel vms tegelastel ei lasekski kava teha, kuna need on ilmselt kallimad ja ka ebamäärasemad. Fitlap on ikka päris soodne, kuna väga tihti on soodukaid ja ma olengi ostnud alati aastase paketi ja maksnud vaid alla 4 euri kuus. Lisaks saad kava jälgima jääda, kui soovitud kaal on saavutatud ja tahad seda lihtsalt säilitada.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi ostsin Robert Noole kava ja selgus, et toitumisest ei tea see inimene küll mitte midagi ja on uhuuteaduste poole kaldu. Igasuguste isehakanud nõustajate kavasid ma ei soovitaks. Fitlap ongi kõige parem ja paindlikum.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja – kas seal on välja toodud iga toidukorra kcal, et saaksin ise päevase kaloraazi kokku panna?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja – kas seal on välja toodud iga toidukorra kcal, et saaksin ise päevase kaloraazi kokku panna?

Kalorsus on välja toodud küll ja saad ka ise meelepärastest asjadest oma menüü koostada. Aga sulle vajalikud kalorid arvutatakse sulle vastavalt vanusele ja kehakaalule välja.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen proovinud Orgut, toidud on head, aga no mina sealt abi ei saanud. Mulle sobis trenn+ väiksemad portsjonid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja – kas seal on välja toodud iga toidukorra kcal, et saaksin ise päevase kaloraazi kokku panna?

Isegi seda ei pea üldse tegema, vaid kõik on su eest välja arvutatud ja kava tegelt toimib väga kiiresti ja tõhusalt, kui sellest tõesti kinni pidada. Ainult kaaluma pead ja retsepte valima, kui juhuslikult ette tulevad ei sobi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul näiteks Fitlapiga seisab ka kaal umbes aasta juba paigal. Rohkem alla ei saa.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi ostsin Robert Noole kava ja selgus, et toitumisest ei tea see inimene küll mitte midagi ja on uhuuteaduste poole kaldu. Igasuguste isehakanud nõustajate kavasid ma ei soovitaks. Fitlap ongi kõige parem ja paindlikum.

Mis Noole toitumisel valesti oli?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul näiteks Fitlapiga seisab ka kaal umbes aasta juba paigal. Rohkem alla ei saa.

Ma ausalt öeldes ei usu, et sellest korralikult kinni pead. Ma 100% ei pidanud ja kaal ikka langes. Kui sööd ikkagi lisaks kalorirohkeid ampse, siis muidugi ei lange.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ausalt öeldes ei usu, et sellest korralikult kinni pead. Ma 100% ei pidanud ja kaal ikka langes. Kui sööd ikkagi lisaks kalorirohkeid ampse, siis muidugi ei lange.

Mina pean kinni. Ei söö ma lisaks mingeid kalorirohkeid ampse. Ütlen lihtsalt, et sellega ei saa kõik inimesed väga saledaks, normaalkaalu küll saavad, aga võib-olla soovkaalu mitte.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis Noole toitumisel valesti oli?

Vale on näiteks see, et see ei õpeta pikemaajalist toitumist, vaid pakkus välja mingi kuuajalise näljakuuri. Ka olid tal mingid oma asjad, mille kohta ta oli lugenud, et need on kahjulikud, näiteks tomat vms.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ausalt öeldes ei usu, et sellest korralikult kinni pead. Ma 100% ei pidanud ja kaal ikka langes. Kui sööd ikkagi lisaks kalorirohkeid ampse, siis muidugi ei lange.

Mina pean kinni. Ei söö ma lisaks mingeid kalorirohkeid ampse. Ütlen lihtsalt, et sellega ei saa kõik inimesed väga saledaks, normaalkaalu küll saavad, aga võib-olla soovkaalu mitte.

Siis tuleb lihtsalt päevast kcal normi vähendada või liikumist ehk päevast kcal kulu suurendada.

Ega programm ei tea mis su kaal teeb ja palju päevas kulutad – ise pead ikka määrama, et kas vaja väiksema kcal menüüd kui kaal seisab või ise end rohkem liigutama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paremat kui Fitlap hetkel ei leia. (Olen erinevaid proovinud.) Aga igal kaval on mõte siis, kui sellest täpselt kinni pidada, vot mina seda ei suuda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ausalt öeldes ei usu, et sellest korralikult kinni pead. Ma 100% ei pidanud ja kaal ikka langes. Kui sööd ikkagi lisaks kalorirohkeid ampse, siis muidugi ei lange.

Mina pean kinni. Ei söö ma lisaks mingeid kalorirohkeid ampse. Ütlen lihtsalt, et sellega ei saa kõik inimesed väga saledaks, normaalkaalu küll saavad, aga võib-olla soovkaalu mitte.

Aga pane siis väiksem kaal programmi sise, kui tegelikult on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga pane siis väiksem kaal programmi sise, kui tegelikult on.

Seal saab ju kahel korral kaloraazi vähendada, kui mitu nädalat pole langenud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ausalt öeldes ei usu, et sellest korralikult kinni pead. Ma 100% ei pidanud ja kaal ikka langes. Kui sööd ikkagi lisaks kalorirohkeid ampse, siis muidugi ei lange.

Mina pean kinni. Ei söö ma lisaks mingeid kalorirohkeid ampse. Ütlen lihtsalt, et sellega ei saa kõik inimesed väga saledaks, normaalkaalu küll saavad, aga võib-olla soovkaalu mitte.

Siis tuleb lihtsalt päevast kcal normi vähendada või liikumist ehk päevast kcal kulu suurendada.

Ega programm ei tea mis su kaal teeb ja palju päevas kulutad – ise pead ikka määrama, et kas vaja väiksema kcal menüüd kui kaal seisab või ise end rohkem liigutama.

Mis point sellel kaval siis on kui ikka ise määrad?Tegelikult sellel täpsel kalorilugemisel pole mingit mõtet, energiahulk arvutatakse mingi keskmise valemi järgi, keegi ei saa täpselt kokku arvutada kui palju inimene päevas täpselt energiat kulutab, kõik numbrid on umbmäärased. Sellepärast ongi nii, et osad võtavad kaalus alla, osad mitte, osad püsivad samas kaalus.  Pidev grammi pealt kaalumine ja arvutamine liigutub juba toitumishäire alla. Lihtsam on ju jälgida tervisliku toitumise reegleid, taldrikureeglit, mitte ennast igal söögikorral täis õgida kui omale raha eest toitumishäire osta.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ausalt öeldes ei usu, et sellest korralikult kinni pead. Ma 100% ei pidanud ja kaal ikka langes. Kui sööd ikkagi lisaks kalorirohkeid ampse, siis muidugi ei lange.

Mina pean kinni. Ei söö ma lisaks mingeid kalorirohkeid ampse. Ütlen lihtsalt, et sellega ei saa kõik inimesed väga saledaks, normaalkaalu küll saavad, aga võib-olla soovkaalu mitte.

Siis tuleb lihtsalt päevast kcal normi vähendada või liikumist ehk päevast kcal kulu suurendada.

Ega programm ei tea mis su kaal teeb ja palju päevas kulutad – ise pead ikka määrama, et kas vaja väiksema kcal menüüd kui kaal seisab või ise end rohkem liigutama.

Mis point sellel kaval siis on kui ikka ise määrad?Tegelikult sellel täpsel kalorilugemisel pole mingit mõtet, energiahulk arvutatakse mingi keskmise valemi järgi, keegi ei saa täpselt kokku arvutada kui palju inimene päevas täpselt energiat kulutab, kõik numbrid on umbmäärased. Sellepärast ongi nii, et osad võtavad kaalus alla, osad mitte, osad püsivad samas kaalus. Pidev grammi pealt kaalumine ja arvutamine liigutub juba toitumishäire alla. Lihtsam on ju jälgida tervisliku toitumise reegleid, taldrikureeglit, mitte ennast igal söögikorral täis õgida kui omale raha eest toitumishäire osta.

Nagu öeldud – programm ei tea sinu päevast kcal kulu, sama kaalu juures võib erineva liikumise juures olla päevane kcal kulu 1700, 1900, 2100 või 2300 jne. Iga personaalse kava omanik teeb samuti, et kui kaal jääb seisma siis langetatakse päeva kcal. Kaal seisab tähendabki, et sööd sama palju kui kulutad – ehk tuleb, kas sisse söödavate kcal hulka vähendada või liikumist suurendada.

Aga kui inimese kaal aasta paigal seisab siis tähendabki, et ta sööbki keskmiselt täpselt sama palju kui kulutab, kui tahab kaalu langetada peabki endale väikese kcal defitsiidi tekitama. Kõik kaalulangetuskavad toimivad ju selle järgi.

Samuti aasta tagasi tehtud menüü ei saagi olla samaväärne aasta-kaks hiljem (kcal kulu), suurem kehamass kulutab rohkem kcal, samuti näiteks rohkem lihast kulutab rohkem kcal. Kui varasemalt inimene kaalus nt 100 ja langes 80 peale siis ta ei saa kaalulangetuseks süüa enam sama palju kui ta 100lt 80le langetades võttis – olenebki siis, kas on kõrvale nt lihastrenni teinud võib juhtuda, et kcal kulu vaja isegi suurendada. Kui kaal seisab pikka aega otsene märk, et vaja langetada sissesöödavate kcal hulka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui varasemalt inimene kaalus nt 100 ja langes 80 peale siis ta ei saa kaalulangetuseks süüa enam sama palju kui ta 100lt 80le langetades võttis

Ei ole vaja targutada, see programm ju arvestabki kaalu ja kalorsus on kogu aeg juba loomulikult langenud. Ma olen kalorsust ka 20 protsenti langetanud, veel vähem see programm enam ei soovita süüa ja sama vastuse sain ka kasutajaabist. Ütlesin lihtsalt, et väga kõhnaks ei pruugi selle programmiga saada, normaalkaalu küll.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui varasemalt inimene kaalus nt 100 ja langes 80 peale siis ta ei saa kaalulangetuseks süüa enam sama palju kui ta 100lt 80le langetades võttis

Ei ole vaja targutada, see programm ju arvestabki kaalu ja kalorsus on kogu aeg juba loomulikult langenud. Ma olen kalorsust ka 20 protsenti langetanud, veel vähem see programm enam ei soovita süüa ja sama vastuse sain ka kasutajaabist. Ütlesin lihtsalt, et väga kõhnaks ei pruugi selle programmiga saada, normaalkaalu küll.

Siis tuleb sama kcal juures hakata rohkem trenni tegema – lihas põletab ise juba rohkem kcal/rasva kehas. Nagu eespool öeldud – variandid ongi kas vähendada kcal või suurendada koormust. Kui enam kcal ei anna vähendada, aga ideaalkaalus ollakse siis tulebki lihtsalt koormust suurendada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlesin lihtsalt, et väga kõhnaks ei pruugi selle programmiga saada, normaalkaalu küll.

Ükski kava ei lase alakaalu panna eesmärgiks, isegi mitte kaalu säilitamiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlesin lihtsalt, et väga kõhnaks ei pruugi selle programmiga saada, normaalkaalu küll.

Ju on sul ebareaalsed ning mittetervislikud ootused. Mis su pikkus ja kaal on, kust enam alla ei tule? Ja kaloraaz.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlesin lihtsalt, et väga kõhnaks ei pruugi selle programmiga saada

Miks peaks keegi tahtma saada väga kõhnaks? Väljendasid ennast valesti lihtsalt või ongi selline eesmärk? Kõhn tähendab alakaalulist, kuivetut, lahjat. Ja sa tahad veel saada väga kõhnaks? Kõhn on paksu vastand, aga ei ole saleda sünonüüm.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ausalt öeldes ei usu, et sellest korralikult kinni pead. Ma 100% ei pidanud ja kaal ikka langes. Kui sööd ikkagi lisaks kalorirohkeid ampse, siis muidugi ei lange.

Mina pean kinni. Ei söö ma lisaks mingeid kalorirohkeid ampse. Ütlen lihtsalt, et sellega ei saa kõik inimesed väga saledaks, normaalkaalu küll saavad, aga võib-olla soovkaalu mitte.

Siis tuleb lihtsalt päevast kcal normi vähendada või liikumist ehk päevast kcal kulu suurendada.

Ega programm ei tea mis su kaal teeb ja palju päevas kulutad – ise pead ikka määrama, et kas vaja väiksema kcal menüüd kui kaal seisab või ise end rohkem liigutama.

Mis point sellel kaval siis on kui ikka ise määrad?Tegelikult sellel täpsel kalorilugemisel pole mingit mõtet, energiahulk arvutatakse mingi keskmise valemi järgi, keegi ei saa täpselt kokku arvutada kui palju inimene päevas täpselt energiat kulutab, kõik numbrid on umbmäärased. Sellepärast ongi nii, et osad võtavad kaalus alla, osad mitte, osad püsivad samas kaalus. Pidev grammi pealt kaalumine ja arvutamine liigutub juba toitumishäire alla. Lihtsam on ju jälgida tervisliku toitumise reegleid, taldrikureeglit, mitte ennast igal söögikorral täis õgida kui omale raha eest toitumishäire osta.

Nagu öeldud – programm ei tea sinu päevast kcal kulu, sama kaalu juures võib erineva liikumise juures olla päevane kcal kulu 1700, 1900, 2100 või 2300 jne. Iga personaalse kava omanik teeb samuti, et kui kaal jääb seisma siis langetatakse päeva kcal. Kaal seisab tähendabki, et sööd sama palju kui kulutad – ehk tuleb, kas sisse söödavate kcal hulka vähendada või liikumist suurendada.

Aga kui inimese kaal aasta paigal seisab siis tähendabki, et ta sööbki keskmiselt täpselt sama palju kui kulutab, kui tahab kaalu langetada peabki endale väikese kcal defitsiidi tekitama. Kõik kaalulangetuskavad toimivad ju selle järgi.

Samuti aasta tagasi tehtud menüü ei saagi olla samaväärne aasta-kaks hiljem (kcal kulu), suurem kehamass kulutab rohkem kcal, samuti näiteks rohkem lihast kulutab rohkem kcal. Kui varasemalt inimene kaalus nt 100 ja langes 80 peale siis ta ei saa kaalulangetuseks süüa enam sama palju kui ta 100lt 80le langetades võttis – olenebki siis, kas on kõrvale nt lihastrenni teinud võib juhtuda, et kcal kulu vaja isegi suurendada. Kui kaal seisab pikka aega otsene märk, et vaja langetada sissesöödavate kcal hulka.

Selle teadasaamiseks pidid kellelegi maksma ja mingi “kava” tellima?  Kas poleks lihtsam ise tervisliku toitumise põhimõtted läbi lugeda ja selle järgi toituda? Selline kaalumine ja iga grammi lugemine ei saa ju olla jätkusuutlik. Mingi plaani järgi sööjad kogu aeg ohivad kuidas peavad pingutama ja kui tublid on olnud kui 3 päeva juba suutnud kavas püsida. Niikaua kuni see on pingutus ja eneseületus, siis pole ka tulemusi. Miks oma elu keeruliseks teha ja siis veel maksta selle eest ????

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ausalt öeldes ei usu, et sellest korralikult kinni pead. Ma 100% ei pidanud ja kaal ikka langes. Kui sööd ikkagi lisaks kalorirohkeid ampse, siis muidugi ei lange.

Mina pean kinni. Ei söö ma lisaks mingeid kalorirohkeid ampse. Ütlen lihtsalt, et sellega ei saa kõik inimesed väga saledaks, normaalkaalu küll saavad, aga võib-olla soovkaalu mitte.

Siis tuleb lihtsalt päevast kcal normi vähendada või liikumist ehk päevast kcal kulu suurendada.

Ega programm ei tea mis su kaal teeb ja palju päevas kulutad – ise pead ikka määrama, et kas vaja väiksema kcal menüüd kui kaal seisab või ise end rohkem liigutama.

Mis point sellel kaval siis on kui ikka ise määrad?Tegelikult sellel täpsel kalorilugemisel pole mingit mõtet, energiahulk arvutatakse mingi keskmise valemi järgi, keegi ei saa täpselt kokku arvutada kui palju inimene päevas täpselt energiat kulutab, kõik numbrid on umbmäärased. Sellepärast ongi nii, et osad võtavad kaalus alla, osad mitte, osad püsivad samas kaalus. Pidev grammi pealt kaalumine ja arvutamine liigutub juba toitumishäire alla. Lihtsam on ju jälgida tervisliku toitumise reegleid, taldrikureeglit, mitte ennast igal söögikorral täis õgida kui omale raha eest toitumishäire osta.

Nagu öeldud – programm ei tea sinu päevast kcal kulu, sama kaalu juures võib erineva liikumise juures olla päevane kcal kulu 1700, 1900, 2100 või 2300 jne. Iga personaalse kava omanik teeb samuti, et kui kaal jääb seisma siis langetatakse päeva kcal. Kaal seisab tähendabki, et sööd sama palju kui kulutad – ehk tuleb, kas sisse söödavate kcal hulka vähendada või liikumist suurendada.

Aga kui inimese kaal aasta paigal seisab siis tähendabki, et ta sööbki keskmiselt täpselt sama palju kui kulutab, kui tahab kaalu langetada peabki endale väikese kcal defitsiidi tekitama. Kõik kaalulangetuskavad toimivad ju selle järgi.

Samuti aasta tagasi tehtud menüü ei saagi olla samaväärne aasta-kaks hiljem (kcal kulu), suurem kehamass kulutab rohkem kcal, samuti näiteks rohkem lihast kulutab rohkem kcal. Kui varasemalt inimene kaalus nt 100 ja langes 80 peale siis ta ei saa kaalulangetuseks süüa enam sama palju kui ta 100lt 80le langetades võttis – olenebki siis, kas on kõrvale nt lihastrenni teinud võib juhtuda, et kcal kulu vaja isegi suurendada. Kui kaal seisab pikka aega otsene märk, et vaja langetada sissesöödavate kcal hulka.

Selle teadasaamiseks pidid kellelegi maksma ja mingi “kava” tellima? Kas poleks lihtsam ise tervisliku toitumise põhimõtted läbi lugeda ja selle järgi toituda? Selline kaalumine ja iga grammi lugemine ei saa ju olla jätkusuutlik. Mingi plaani järgi sööjad kogu aeg ohivad kuidas peavad pingutama ja kui tublid on olnud kui 3 päeva juba suutnud kavas püsida. Niikaua kuni see on pingutus ja eneseületus, siis pole ka tulemusi. Miks oma elu keeruliseks teha ja siis veel maksta selle eest ????

Kellele ma maksin või kelle kava ma tellisin? Kust sa seda välja lugesid?

PS – fitlapi ei pea kasutama dieediks, seda võib kasutada ka vabalt lihtsalt menüü jaoks – nt kui ideid pole ja tahaks tervislikumaid valikuid. Kaalumine pole kohustuslik võib ka silma järgi teha. Ja tihti piisabki kord elus kasvõi mõned kuu – aasta kava jälgimisest, et osata juba silma järgi hinnata tervislikkust ja kcal. Ning retseptibaas on ka täienenud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui varasemalt inimene kaalus nt 100 ja langes 80 peale siis ta ei saa kaalulangetuseks süüa enam sama palju kui ta 100lt 80le langetades võttis

Ei ole vaja targutada, see programm ju arvestabki kaalu ja kalorsus on kogu aeg juba loomulikult langenud. Ma olen kalorsust ka 20 protsenti langetanud, veel vähem see programm enam ei soovita süüa ja sama vastuse sain ka kasutajaabist. Ütlesin lihtsalt, et väga kõhnaks ei pruugi selle programmiga saada, normaalkaalu küll.

Siis tuleb sama kcal juures hakata rohkem trenni tegema – lihas põletab ise juba rohkem kcal/rasva kehas. Nagu eespool öeldud – variandid ongi kas vähendada kcal või suurendada koormust. Kui enam kcal ei anna vähendada, aga ideaalkaalus ollakse siis tulebki lihtsalt koormust suurendada.

Sellele koormuse suurendamisele tulevad ka päris kiiresti piirid ette. Oled ise proovinud teha mitu korralikku trenni päevas? Ei anna seda koormust sugugi lõputult suurendada.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fitlapi puhul, kui tahad, et see õnnestuks, on mõned asjad, mida tuleks jälgida:
1. Toiduainete asendamisel menüüs ei arvestata tegelikult kalorite muutusega, st kui sagedamini midagi asendada, on targem teha uus retsept, muidu on lihtne liiga palju (või ka vähe) kaloreid endale sisse süüa.
2. Vabavara osas võib vabalt võtta vaid vähesel määral. Ei ole ehk vahet, kui lisad retseptis ettenähtud 30g sibula asemel 35g, aga kui armastad vabavara süüa, siis on kasulikum teha oma retseptid, mis arvestavad ka sealt saadud kaloritega. See vahe võib olla olla päris suur ja takistada kaalulangust.
3. Trenn tasub märkida ikka siis, kui see on tõesti korralik. Mingi hantlitega võimlemine, kõndimine (isegi mitmetunnine) jms tuleb märkimata jätta, muidu võib allavõtmise asemel lausa kosumagi hakata.
4. See 10% ja 20% kaloraaži alandamisel tuleb ka piir ette – alla 1200 see kaloraaži ei alanda. Nii et kui allavõtmiseks sellest vähem vajad, siis tuleb ikkagi ise vähendada koguseid (või nt see poolik toidukord ära jätta).
5. Nende poolt pakutav juhuslik menüü ongi üsna juhuslik, toite tuleks rohkem ise valida, et hoida päevased toitainetekogused normis.
Minu meelest see ongi rohkem keskkond, kus oma menüüd planeerida, retsepte koostada ja toitumist jälgida, mitte niivõrd toitumiskava.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4. See 10% ja 20% kaloraaži alandamisel tuleb ka piir ette – alla 1200 see kaloraaži ei alanda. Nii et kui allavõtmiseks sellest vähem vajad, siis tuleb ikkagi ise vähendada koguseid (või nt see poolik toidukord ära jätta).

1200 on täiskasvanu baasainevahetus, voodihaigel ehk selline kalorsis, kes isegi päevadläbi kodus tööd teeb kulutab siiski rohkem.

 

Sellele koormuse suurendamisele tulevad ka päris kiiresti piirid ette. Oled ise proovinud teha mitu korralikku trenni päevas? Ei anna seda koormust sugugi lõputult suurendada.

See kõlab nagu kehadüsmorfia. Kaal kuskile ei langevat aasta, vormis pole, aga trenne ei anna juurde lisada, sest päevas juba üks trenn olemas?!

Lihas kaalub rohkem kui rasv, lihas kulutab rohkem kcal. Selles võrrandis on miskit väga valesti.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2. Vabavara osas võib vabalt võtta vaid vähesel määral. Ei ole ehk vahet, kui lisad retseptis ettenähtud 30g sibula asemel 35g, aga kui armastad vabavara süüa, siis on kasulikum teha oma retseptid, mis arvestavad ka sealt saadud kaloritega. See vahe võib olla olla päris suur ja takistada kaalulangust.

Rumal jutt. Neil läheb vabavara alla see, mille kaloraaz on alla 20. Seega süües pool kilo vabavara lisaks, annab see vaid 100 kcal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

5. Nende poolt pakutav juhuslik menüü ongi üsna juhuslik, toite tuleks rohkem ise valida, et hoida päevased toitainetekogused normis.

Eee….kas keegi tõesti teeb sellist menüüd, mida programm juhuslikult ette viskab? 😀

Seda nüüd küll ei usu. Ise paned ikka meeldivatest toitudest endale menüü kokku.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 87 )


Esileht Ilu ja tervis Kellelt tellida toitumiskava?