Esileht Ilu ja tervis Kellelt tellida toitumiskava?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 87 )

Teema: Kellelt tellida toitumiskava?

Postitas:
Kägu

2. Vabavara osas võib vabalt võtta vaid vähesel määral. Ei ole ehk vahet, kui lisad retseptis ettenähtud 30g sibula asemel 35g, aga kui armastad vabavara süüa, siis on kasulikum teha oma retseptid, mis arvestavad ka sealt saadud kaloritega. See vahe võib olla olla päris suur ja takistada kaalulangust.

Rumal jutt. Neil läheb vabavara alla see, mille kaloraaz on alla 20. Seega süües pool kilo vabavara lisaks, annab see vaid 100 kcal.

Jutt ongi suurtest kogustest. Ma olen teinud selliseid toite, mille puhul põhiline mass on vabavarast. (Lillkapsa vorm näiteks.) Varem ei olnud oma retseptide koostamine nii lihtne kui praegu, saigi võtta suvalise retsepti ja sellele siis tohutus koguses vabavara juurde pookida. Kui ikka igapäevaselt süüa selliseid toite, siis kaalulangus jääb ära küll, minul vähemalt jäi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nende toitumiskavadega on see probleem, et kolm korda päevas tuleb muudkui toitu vaaritada, aga ma vihkan söögitegemist. Minu jaoks oli see masendav kohustus. Lihtsam on lihtsalt vähem süüa.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nende toitumiskavadega on see probleem, et kolm korda päevas tuleb muudkui toitu vaaritada, aga ma vihkan söögitegemist. Minu jaoks oli see masendav kohustus. Lihtsam on lihtsalt vähem süüa.

Miks? Mina teen igat rooga korraga 2-3 portsjonit valmis.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nende toitumiskavadega on see probleem, et kolm korda päevas tuleb muudkui toitu vaaritada, aga ma vihkan söögitegemist. Minu jaoks oli see masendav kohustus. Lihtsam on lihtsalt vähem süüa.

Tegelikult ei ole nii – alati võib jah portsu mitme päeva jagu suurendada. Tihti inimesed kokkavadki iga päev – ei taha mitu päeva jutti süüa. Fitlapis siis lihtsalt vahetadki retsepte – nt mis üks päev oli õhtu sööd järgmine kord lõunaks.

Üldiselt tehaksegi ette näidismenüü – st õhtusööki – lõunasöögiks vahetades peab jälgima, et päeva kcal lappama ei läheks, aga kes toitumist jälgivad ongi täiesti tavaline nö meal prep ehk tehaksegi mitme päeva jagu portsud valmis. Kes nii lõuna kui õhusöögid, kes näiteks ainult lõunasöögid. Täiesti vaba valik.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt tehaksegi ette näidismenüü – st õhtusööki – lõunasöögiks vahetades peab jälgima, et päeva kcal lappama ei läheks,

Toidukorrad on ju sama kaloraaziga, v.a. enne magamaminekut toit, mis on sama kaloraaziga vaid trennipäevadel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt tehaksegi ette näidismenüü – st õhtusööki – lõunasöögiks vahetades peab jälgima, et päeva kcal lappama ei läheks,

Toidukorrad on ju sama kaloraaziga, v.a. enne magamaminekut toit, mis on sama kaloraaziga vaid trennipäevadel.

See oleneb ikka sellest kelle menüüd jälgitakse. Kõigil ei ole alati lõuna ja õhtu sama kcal.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oleneb ikka sellest kelle menüüd jälgitakse. Kõigil ei ole alati lõuna ja õhtu sama kcal.

Fitlapist oli jutt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oleneb ikka sellest kelle menüüd jälgitakse. Kõigil ei ole alati lõuna ja õhtu sama kcal.

Fitlapist oli jutt.

No mina kirjutasin seda ja ma ei rääkinud fitlapist vaid just üleüldiselt – kuna teema on toitumiskavadest, mitte vaid fitlapi omast. Sain aru, et ka inimene kellele vastasin rääkis üldiselt – nende toitumikavade probleemist kui üleüldiselt, mitte nende kui vaid fitlapi.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oleneb ikka sellest kelle menüüd jälgitakse. Kõigil ei ole alati lõuna ja õhtu sama kcal.

Fitlapist oli jutt.

No mina kirjutasin seda ja ma ei rääkinud fitlapist vaid just üleüldiselt – kuna teema on toitumiskavadest, mitte vaid fitlapi omast. Sain aru, et ka inimene kellele vastasin rääkis üldiselt – nende toitumikavade probleemist kui üleüldiselt, mitte nende kui vaid fitlapi.

Minule ka ei sobi see pidev toiduga mässamine ja vaaritamine. Kõige paremini on toiminud – söö peaaegu kõike aga poole kogusest, mida varem sõid, vahelduvpaast, väike näljatunne läheb üle vee joomisega. Mõõdukas trenn, kõndimine.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fitlapi puhul, kui tahad, et see õnnestuks, on mõned asjad, mida tuleks jälgida:

1. Toiduainete asendamisel menüüs ei arvestata tegelikult kalorite muutusega, st kui sagedamini midagi asendada, on targem teha uus retsept, muidu on lihtne liiga palju (või ka vähe) kaloreid endale sisse süüa.

Mõni näide palun? Vahetamisel ju kogus lausa muutub, seega ka kcal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fitlapi puhul, kui tahad, et see õnnestuks, on mõned asjad, mida tuleks jälgida:

1. Toiduainete asendamisel menüüs ei arvestata tegelikult kalorite muutusega, st kui sagedamini midagi asendada, on targem teha uus retsept, muidu on lihtne liiga palju (või ka vähe) kaloreid endale sisse süüa.

Mõni näide palun? Vahetamisel ju kogus lausa muutub, seega ka kcal.

St kogus muutub vastavalt kaloraazile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toiduainete asendamisel menüüs ei arvestata tegelikult kalorite muutusega, st kui sagedamini midagi asendada, on targem teha uus retsept, muidu on lihtne liiga palju (või ka vähe) kaloreid endale sisse süüa.

See on küll ju täielik rumal jutt või oled millestki valesti aru saanud. Kogused ja kalorid muutuvad, küll ei pruugi iga vahetusega makrod täpselt õigessse vahekorda jääda. Küll aga ei muutu sugugi söögikorra kalorsus, kõik kogused siis muutuvad, kui midagi ära vahetad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhjalike teadmistega toitumisspetsialist, keda mina usaldaks toitumist nõustama, on Kristel Ehala-Aleksejev.

Aga ma ei oska öelda, kas temalt toitumiskavasid ka tellida saab. Võib küsida, võibolla saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaisaftiness.ee-st nt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina kirjutasin seda ja ma ei rääkinud fitlapist vaid just üleüldiselt – kuna teema on toitumiskavadest, mitte vaid fitlapi omast. Sain aru, et ka inimene kellele vastasin rääkis üldiselt

Inimene, kellele sa vastasid, rääkis Fitlapist (trennivaba päeva viimane toidukord on väiksema kaloraažiga, trenni tegemisel päeva eelmiste toidukordadega võrdne)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina kirjutasin seda ja ma ei rääkinud fitlapist vaid just üleüldiselt – kuna teema on toitumiskavadest, mitte vaid fitlapi omast. Sain aru, et ka inimene kellele vastasin rääkis üldiselt

Inimene, kellele sa vastasid, rääkis Fitlapist (trennivaba päeva viimane toidukord on väiksema kaloraažiga, trenni tegemisel päeva eelmiste toidukordadega võrdne)

Inimene kellele vastasin kirjutas seda – Nende toitumiskavadega on see probleem, et kolm korda päevas tuleb muudkui toitu vaaritada, aga ma vihkan söögitegemist. Minu jaoks oli see masendav kohustus. Lihtsam on lihtsalt vähem süüa.
Kust sa välja loed, et see fitlapi kohta – ikka toitumikavad üleüldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene kellele vastasin kirjutas seda – Nende toitumiskavadega on see probleem, et kolm korda päevas tuleb muudkui toitu vaaritada, aga ma vihkan söögitegemist. Minu jaoks oli see masendav kohustus. Lihtsam on lihtsalt vähem süüa.
Kust sa välja loed, et see fitlapi kohta – ikka toitumikavad üleüldse.

Huh?
Sa vastasid sellele kommentaarile, ise tsiteerisid seda:

Toidukorrad on ju sama kaloraaziga, v.a. enne magamaminekut toit, mis on sama kaloraaziga vaid trennipäevadel.

See käib konkreetselt fitlapi kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene kellele vastasin kirjutas seda – Nende toitumiskavadega on see probleem, et kolm korda päevas tuleb muudkui toitu vaaritada, aga ma vihkan söögitegemist. Minu jaoks oli see masendav kohustus. Lihtsam on lihtsalt vähem süüa.

Kust sa välja loed, et see fitlapi kohta – ikka toitumikavad üleüldse.

Huh?

Sa vastasid sellele kommentaarile, ise tsiteerisid seda:

Toidukorrad on ju sama kaloraaziga, v.a. enne magamaminekut toit, mis on sama kaloraaziga vaid trennipäevadel.

See käib konkreetselt fitlapi kohta.

Loe algusest peale.
Ma tsiteerisin seda, mida alguses välja tõin, kus keegi kurtis, et peab 3x päevas kokkama.
Seletasingi, et ei pea – keegi ei keela (ükskõik kelle) toitumiskavas välja valida mingi toit ja teha seda suurema portsu mitme päeva jagu valmis. Et üldiselt vahet pole kelle menüüd jälgitakse siis näidismenüü on jah nii, et päevas on 3x erinev toit – aga vastavalt oma vajadusele võibki etteantud retsepte vahetada ja teha suurema koguse valmis. Et üldiselt fitness inimesed ise kasutavad ka food prepi – ehk pole kohustust 3x erinevaid toite teha, aga samas mõni jälle tahab.

Siis lisasingi juurde, et tuleb lihtalt jälgida, et olenevalt kelle toitumikavas muudatusi tehakse siis võib juhtuda, et lõuna ja õhtusöögi kcal ei vasta – et juhul kui nt eelmise päeva õhtusöök lõunaks võtta. Kõik toitumiskava tegijaid ei tee nii, et kõik toidukorrad vastavad samadele kcal – et kui retepte võib vahetada siis nt eelmise päeva õhtusöök lõunaks teha võib tähendada, et päeva kcal võidakse lõhki minna.

Siis tuligi keegi, kes ütles, et toidukorrad on sama kaloraažiga ja vastasingi sellele, et ma ei rääkinud ainult fitlapi menüüst, vaid üleüldiselt toitumiskavadest. Fitlapil võib tõesti nii olla, et iga lõuna ja õhtu ongi nt 500kcal, aga kelleltki teiselt tellitult võib vabalt olla, et lõunad on näiteks hoopis 600kcal ja õhtusöögid kergemad 400kcal jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toiduainete asendamisel menüüs ei arvestata tegelikult kalorite muutusega, st kui sagedamini midagi asendada, on targem teha uus retsept, muidu on lihtne liiga palju (või ka vähe) kaloreid endale sisse süüa.

See on küll ju täielik rumal jutt või oled millestki valesti aru saanud. Kogused ja kalorid muutuvad, küll ei pruugi iga vahetusega makrod täpselt õigessse vahekorda jääda. Küll aga ei muutu sugugi söögikorra kalorsus, kõik kogused siis muutuvad, kui midagi ära vahetad.

Aga proovi teha mõnes retseptis asendus ja siis ava see retsept muutmiseks. Seal näitab juba muud kaloraaži asendusega. Eriti on vahe märgata, kui suure rasvasisaldusega asju väherasvaste vastu vahetada (liha, piimatooteid) ja enamasti selles suunas, et kui asendad rasvase väherasvasega, siis toiduportsioni kalorite hulk kasvab (vastupidi kahaneb).
Need erinevused ei pruugi suured olla, aga kui regulaarselt ühesuguseid asendusi teha, võivad kaalulangust segama hakata küll.

Nüüd on lihtne koostada olemasoleva põhjal uus retsept, saab täpsema tulemuse kui lihtsalt asendades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2. Vabavara osas võib vabalt võtta vaid vähesel määral. Ei ole ehk vahet, kui lisad retseptis ettenähtud 30g sibula asemel 35g, aga kui armastad vabavara süüa, siis on kasulikum teha oma retseptid, mis arvestavad ka sealt saadud kaloritega. See vahe võib olla olla päris suur ja takistada kaalulangust.

Rumal jutt. Neil läheb vabavara alla see, mille kaloraaz on alla 20. Seega süües pool kilo vabavara lisaks, annab see vaid 100 kcal.

Ei, kõik need asjad, mis on vabavara nimekirjas, ei sisalda sugugi alla 20kcal 100g kohta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, kõik need asjad, mis on vabavara nimekirjas, ei sisalda sugugi alla 20kcal 100g kohta.

Nagu näiteks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seal näitab juba muud kaloraaži asendusega.

Asendan tihti ja minul küll see kaloraaž ei muutu, minu ports on ikka 378 kcal, kuskilt 20 kcal võib olla rohkem, aga kõikide teiste toiduainete kogus ka ju muutub ja üle 390 mul näitab juba punast. See 20 kcal küll midagi ei muuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, kõik need asjad, mis on vabavara nimekirjas, ei sisalda sugugi alla 20kcal 100g kohta.

Nagu näiteks?

Näiteks lillkapsas, (punane) paprika, sibul, roheline sibul, tomatid…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks lillkapsas, (punane) paprika, sibul, roheline sibul, tomatid…

Tomat on küll 20 ja palju sa seda sibulat sööd siis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina jälgin mõnda fitlapi tegelast instas ja näen et muud pole kui õudsalt suured toidukogused, iga hommik mingi 6 võileiba! Hommikusöögiks? Ja sealt edasi muudkui nii edasi. Kogu aeg mingid snäkid, ooted, jne. Lihtsalt uskumatu mis isuga peab olema et kogu aeg söök söögi peale.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina jälgin mõnda fitlapi tegelast instas ja näen et muud pole kui õudsalt suured toidukogused, iga hommik mingi 6 võileiba! Hommikusöögiks? Ja sealt edasi muudkui nii edasi. Kogu aeg mingid snäkid, ooted, jne. Lihtsalt uskumatu mis isuga peab olema et kogu aeg söök söögi peale.

Ju nad peavad siis ülipaksud olema, minu ports on 378 kcal ja selle eest küll midagi nii ülisuurt ei saa. Võileibu saab kaks. Tegelikkus on see, et need paljud fitlapitajad söövad ikkagi üle. Näiteks tõesti teevadki mingi vabavara toidu ja natuke siis liha ka sisse. Siis võibki väga suur ports tulla. Aga niimoodi tegelikult minul küll kaal ei langenud. Kui söön nö tavalist toitu on portsud väga väikesed (näit pasta, šnitsel vms).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks lillkapsas, (punane) paprika, sibul, roheline sibul, tomatid…

Tomat on küll 20 ja palju sa seda sibulat sööd siis.

Tomati kohta on erinevaid andmeid, siin nt on üle 20: https://tka.nutridata.ee/et/toidud/907

Lillkapsast ja sibulat annab päris palju süüa. See 30g, mis tavaliselt retseptis mugulsibulat on, on minu meelest naeruväärne, tavaliselt läks ikka üks suur sibul vähemalt.

Kui sul kaal langeb ka selle 100+ kcal juures, siis on ju hästi. Mina hakkasin Fitlapiga alustades alguses hoopiski juurde võtma, kuigi jälgisin väga täpselt (asendused ja vabavara olid ju lubatud) ja siis hakkasingi rohkem süvenema ja sellest ka need tähelepanekud. See +20 asendustest ja veel +40 vabavarast toidukorra kohta ja kui sööd trenni eest, kus maksimaalselt kulutasid tavapärasele ekstra ehk 100kcal, veel pool toidukorda (ca 170 kcal) lisaks, siis on see kokku juba üle 300 kcal päevas. 1200 vs 1500 on ikka päris suur vahe, esimese juures kaal veidi langeb, teise juures aga kasvab.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1200 vs 1500 on ikka päris suur vahe, esimese juures kaal veidi langeb, teise juures aga kasvab.

Jälle mingi imeinimene, kellel 1500 kcal juures kaal tõuseb ja 100 kcal lisakalorit köögiviljast on suure tähtsusega. Need inimesed on erandid ja neile peabki tegema toitumiskava meditsiinilise haridusega inimene, tavalised kavad ei sobi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga KrFitnessiga on kellelgi kogemusi? Inimeste edupildid ja toitude pildid on küll nö ahvatlevad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks lillkapsas, (punane) paprika, sibul, roheline sibul, tomatid…

Tomat on küll 20 ja palju sa seda sibulat sööd siis.

Tomati kohta on erinevaid andmeid, siin nt on üle 20: https://tka.nutridata.ee/et/toidud/907

Lillkapsast ja sibulat annab päris palju süüa. See 30g, mis tavaliselt retseptis mugulsibulat on, on minu meelest naeruväärne, tavaliselt läks ikka üks suur sibul vähemalt.

Kui sul kaal langeb ka selle 100+ kcal juures, siis on ju hästi. Mina hakkasin Fitlapiga alustades alguses hoopiski juurde võtma, kuigi jälgisin väga täpselt (asendused ja vabavara olid ju lubatud) ja siis hakkasingi rohkem süvenema ja sellest ka need tähelepanekud. See +20 asendustest ja veel +40 vabavarast toidukorra kohta ja kui sööd trenni eest, kus maksimaalselt kulutasid tavapärasele ekstra ehk 100kcal, veel pool toidukorda (ca 170 kcal) lisaks, siis on see kokku juba üle 300 kcal päevas. 1200 vs 1500 on ikka päris suur vahe, esimese juures kaal veidi langeb, teise juures aga kasvab.

Kes tahab vabandusi leida, see leiab.

Kui tõesti on suur soov ikka süüa nii palju kui võimalik ja siis süüa vabavara arulagedates kogustes, võib tõesti ehk juhtuda nii, et kaal jääb seisma. Aga raske uskuda, et tõusma hakkab.

Fitlapi kava on arvestatud üsna passiivse ja istuva eluviisi järgi. Mina nii passiivne pole isegi neil päevadel, kui septsiaalselt trennis ei käi. KMI järgi olen tegelikult alati normkaalus olnud, aga vahepeal natuke liiga pontsu või suure rasvaprotsendiga. Liigun iga päev vähemalt 10000 sammu täis ning töö on aktiivne, jalgadel, liikuv. Üldiselt käin ka 4-5x nädalas trennis, millest mitmed on intensiivsed. Minul jäi isegi kavaga alustades, kui trennis ei käinud, aga 2h kaupa kõndimas ja rattaga sõitmas kõht alguses paar nädalat ikka väga korisema ja tühjaks. Kuigi minu kasvu arvestades on mu kaloraaz isegi ligi 450kcal korraga. Ka siis, kui õhtul sõin sama koguse, kuna liikusin ringi (trennina kirja). Ja mul kaal langes küll isegi ettenähtust kiiremini. Siis, kui püsisin korralikult kavas ja natuke midagi juurde ampsasin. Kui enam ei suutnud töö jms elustiili tõttu kogu aeg kavas olla, jäi kohe kaal ka püsima.

Fitlap on tegelikult väga efektiivne. See, kes suudab vabavara süües kaalus juurde võtta, peab ikka päris korraliku õgimissooviga olema. Fitlapil on soovitus, et süüa vähemalt 400g vabavara lisaks päeva jooksul. Mina nii palju enamjaolt ei suuda. Selleks, et kaalus juurde võtta, ma ei kujuta ette tõesti. Kes suudaks end lillkapsast, tomatist või suvikõrvitsast, kurgist, spinatist paksuks süüa. Ei usu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 87 )


Esileht Ilu ja tervis Kellelt tellida toitumiskava?