Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kepikõnni harrastajad!

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kepikõnni harrastajad!

Postitas:
Kägu

Mitu km läbite ja mitu korda nädalas?
Mis eesmärgil kõnnite?

Kas teile ka tundub, et mööduvad autojuhid-kaasreisijad jõllitavad oma pilkudega? mis arvate miks nad seda teevad?

Vastan ise ka siis juba:
6km, 3-4korda nädalas. Eesmärgiks kaalulangetamine, boonuseks:
hea enesetunne peale kõndimist
saan oma mõtteid mõelda
muusikat kuulata

Autojuhtide kohta endal meeldib mõelda nii, et ju nad on kadedad, et neil endil pole aega end liigutada 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kepikõnni harrastajad!

Olen autojuht ja, kui näen kedagi kepikõndi tegemas siis ma ei jõllita neid vaid mõtlen, et miks küll ometi mina ei viitsi oma paksu perset välja vedada.

Please wait...
Postitas:
ahv

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Autojuhtide kohta endal meeldib mõelda nii, et ju nad on kadedad, et neil endil pole aega end liigutada :)[/tsitaat]Ütleme ausalt, need kepikõndijad tunduvad ülejäänud inimestele siiski pisut veidrikud. Kui ma rulluisutamas või rattaga sõitmas käin ja neid näen, siis ka mõtlen, et \”anna olla, miks Jumal sellise totra ala välja mõtles. Kepid ju segavad liikumist, risuks käe otsas.\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]ahv kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ütleme ausalt, need kepikõndijad tunduvad ülejäänud inimestele siiski pisut veidrikud. Kui ma rulluisutamas või rattaga sõitmas käin ja neid näen, siis ka mõtlen, et \”anna olla, miks Jumal sellise totra ala välja mõtles. Kepid ju segavad liikumist, risuks käe otsas.\”[/tsitaat]

tead pean sinuga mingismõttes nõustuma – algselt mulle endale tundusid ka need kepid veidrad..aga siiski otsustasin ise ära proovida – ostsin endalegi. Praegusel ajal kui rullikate ja rattaga sõita ei saa, suuski mul pole, kuid kepid on, siis keppidega on igaljuhul mõnusam liikuda kui ilma nendeta.

1. nad annavad kuidagi hoogu mõnusamalt juurde ja hea tempo on..
2. nad aitavad praeguseid teeolusid arvestades ka püsti jääda.. külateid mööda käies on teed ikka megalibedad..vahepeal käin ekstra mööda kraaviperve, siis pole nii libe ja kepid on ikka toeks ja abiks.
3. – ei tea kui tõene see tegelikult on, kuid kepikõnd pidavat suurendama hapnikutarbimist ja energiakulutust tavakõnniga võrreldes keskmiselt 20%, maksimaalselt kuni 45%

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui keppe õigesti kasutataks, siis oleks efekti ka, aga näen sellist kasutust üliharva! Naised tonksavad nendega abitult maad, nagu ei seisaks muidu püsti, küll aga nägin ilusat kasutust hiljuti ühel vanemal mehel, vaatasin kohe rõõmuga:).
6 km pole mingi distants, selle maa jookseb ka kontoriinimene päevas läbi oma koti ja kandamiga, kui ta just autosõltlane pole. Ise käin päevas umbes 7 km, lisaks siis igaargipävane trenn.
Soovitaksin pigem igal ajahetkel päevas rohkem liikuda (et see 6 km jooksvalt kätte tuleks) ning mitte aega raisata spetsiaalse kõndimise peale, selle asemel võiks küll trennis lihaseid trimmida – kõhtu ja selga näiteks. Just lihase olemasolu ju kiirendab ka ainevahetust!

Please wait...
Postitas:
Kägu

..käin lisaks ka ujumas, kuid ei tahtnud teemat laialivalguvaks ajada, seetõttu ei lisanud muud infot, millega peale kepikõnni tegelen.
6km on minu meelest täiesti piisav distants (minu jaoks!) – inimesed on erinevad ja koormused ka vastavalt sellele siis!

milliseid kõhu-selja harjutusi soovitaksid? mul on vist seljalihased nõrgad, sest nii kui proovin kõhulihaseid teha, siis tulemuseks on seljavalu 🙁 – seepärast polegi otseselt mingit kindlat lihasegruppi treeninudki.. (kõhtu aga tahaks küll treenida.. ) Kuidas teha kõhulihaseid nii, et selg valutama ei hakkaks:)?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Olen autojuht ja, kui näen kedagi kepikõndi tegemas siis ma ei jõllita neid vaid mõtlen, et miks küll ometi mina ei viitsi oma paksu perset välja vedada.[/tsitaat]

aga miks sa siis ei viitsi? 🙂 usu mind, peale esimest korda on juba hea enesetunne kui mingi tiir saab tehtud. hiljem oled lausa sõltuvuses ja tunned et päev pole korras kui pole oma tiiru ära saanud teha 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üritan käia iga päev, no nüüd sadas kole paks lumi maha, muidu käisin mööda selliseid mõnusaid metsateid. Kõnnin 1,5 tundi jutti, ei ole õrna aimugi, palju see km tuleks. Aga eesmärk ikka kaalulangetamine ja see on ka minu ainuke aeg päevas, kus saan üksi oma mõtetega olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
milliseid kõhu-selja harjutusi soovitaksid? mul on vist seljalihased nõrgad, sest nii kui proovin kõhulihaseid teha, siis tulemuseks on seljavalu 🙁 – seepärast polegi otseselt mingit kindlat lihasegruppi treeninudki.. (kõhtu aga tahaks küll treenida.. ) Kuidas teha kõhulihaseid nii, et selg valutama ei hakkaks:)?[/tsitaat]

Kunagi ei tohi teha kõhulihaseid nii, et samal ajal selga ei treeni. Väga hea on jooga – trennide trenn. Ma pean silmas muidugi sellist joogat, kus ainult ei istuta, aga nt ashtanga-joogat või sellele rajatud powerjoogat. Seal on väga palju toenglamangut (mille ajal töötavad kõhu- ja seljalihased korraga)ja kätekõverdust sellest, aga igat laadi toenglamang on väga hea. Õnneks harrastatakse seda aeg-ajalt ka teistes trennides, nt bodybalances ja pilateses.
Mingil juhul ei tohi panna varbaid kapi alla ja hakata istessetõuse tegema, kui selg haige on, see on üsna rumal harjutus.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

nõustun ahviga, kepikõnd sobib liikumisraskustega isikutele.

Please wait...
Postitas:
maipörnikas

No minul kaaluprobleemi pole( 170 cm/ 55 kg) aga käin ka kepikõndi tegemas. Lihtsalt annab mõnusa toonuse. Korraga kõnnin kuskil 7 km. Keppidega on tõesti tõhusam kui ilma ja aitab paremini ühtlast tempot hoida. Samuti on hea muusikat kuulata või omi mõtteid mõlgutada. Ja kui keegi mind passima jääb siis tean, et see on sellepärast, et mind on hea vaadata ( ps.eriti suvel).

Please wait...
Postitas:
Käggu

[tsitaat]Mitu km läbite ja mitu korda nädalas?
Mis eesmärgil kõnnite?

Kas teile ka tundub, et mööduvad autojuhid-kaasreisijad jõllitavad oma pilkudega? mis arvate miks nad seda teevad?

Vastan ise ka siis juba:
6km, 3-4korda nädalas. Eesmärgiks kaalulangetamine, boonuseks:
hea enesetunne peale kõndimist
saan oma mõtteid mõelda
muusikat kuulata

Autojuhtide kohta endal meeldib mõelda nii, et ju nad on kadedad, et neil endil pole aega end liigutada :)[/tsitaat]

kadedad, kôik on kadedad!

aga kui aus olla, siis ma mârkan kyll, kui jôllitavad, aga miks nad seda teevad, seda ma ei vaevu môtlemagi.

Please wait...
Postitas:
talent

Iga päev alates 5km.
Üldse ei häiri, mida keegi arvab, pole vaadanudki, et keegi jõllitaks. Liberaalne rahvas.
Saan hea enesetunde, ilusad käsivarre, õla ja rinnalihased, pringi pepu, siledad küljelihased – mis sa hing veel tahad?

Please wait...
Postitas:
sirtsu11

Mina ,kui autojuht vaatan just ,et issand seda peaks mina ka tegema,miks mina siin ei kõnni.Lihtne ei viitsi.Edu Teile kes sellega tegelevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks kõnnin – sest see hoiab tervise korras ja lisaks püsib kaal normis. Ma põen väga harva mingeid külmetushaigusi näiteks, kindlasti on sel seos väljas sportimisega. Ja miks just kepikõnd: liikumine peab olema tore ning jõukohane. Kui siin mainitakse, et \”kepid ju ainult segavad\” vmt, siis tuletaks meelde, et kepikõnnist saab sport ainult siis, kui ÕIGESTI seda teha ja kiiresti käia, mitte lonkida ning kepiga vaevalt maad puudutada. Õigesti liikudes n-ö lükkad end keppidega edasi, kepid on taha suunatud ja tõesti tõukad, nii et on tunda käte tagaosas (triitsepsites). Kepikõndi õigesti tehes annab see tunda puusavöö- ja reielihastes. Tulemused ei tule ju ka kohe, vaid ikka aja jooksul. Mina olen korrapäraselt 3-3 x nädalas käinud 1,5 aastat ja julgelt võib öelda, et mõjub samuti kui igasugune korrapärane harrastusspordiala. Korraga käin 7-10 km (1-1,5 h).
Mis puutub sellesse, et mis möödasõitjad mõtlevad, siis ma küll ei näe põhjust, miks nad peaksid kepikõndijat teistmoodi vaatama kui näiteks jooksjat või lihtsalt niisama kõndijat, jalgratturit või rullitajat. Pole olemas \”paremaid\” harrastusspordialasid. Kõik inimesed, kes on suutnud end kodust välja ajada, et liikuda, on tunnustust väärt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina käin nii nagu aega on. püüan iga päev käia lihtsalt 30min kuni tund. käin selleks et ei peaks muudkui mõtlema sellele, et kas see või teine toit mind paksuks ei aja.
muidugi tundub see ala natuke totter. ükspäev käisin keppidega, tuli mulle vastu vanamees, kes kõndis päris keppidega. siis oli küll mõte, et näe, temale ongi käimine nii raske. nii raske, nagu tõsine sport.

Please wait...
Postitas:
timberland

Ostsin, minnes kaasa ilmselt moega. Nüüd seisavad juba paar aastat nukralt kapinurgas, käin niisama tunni kõndimas. Mõtlesin, et annan ära, nüüd arvan, ehk penskari põlves hea toetuspunktina kasutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käin jooksmas ja ka märkan jõllitavaid pilke.Arvan.et see tuleb kadedusest,sest igaüks lihtsalt ei viitsi end liigutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei jõllita teid keegi, see on kepikõndijatel mingi kompleks. Ilmselt te ei tunne end enesekindlana, kui nii arvate. Ju see ala on veidi harjumatu veel Eestis. Mina, laisk autojuht viskan ka pilgu mööda sõites, aga imetleva pilgu (seda te ju ära ei selekteeri), et inimesed on tublid ja hoiavad oma tervist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina panen tähele, et vist on jah, pigem sümpaatiaga tähelepanu – alati on autod väga varmalt peatumas, kui üle tee tahad lipata kepikõnniringil. Ja veel: eriti vahva on kohata teisi tervisesportlasi, kepikõndijaid ja ka jooksjaid – üksteisele naeratakse, vaata, et hakka või tervitamagi neid, kes tihemini vastu satuvad :). Lisaks heale enesetundele liikumisest saab ka lihtsalt kena sõbraliku emotsiooni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu tiirule jääb tihtipeale ette üks vanem proua. temale ma esialgu ka naeratasin, aga siis hakkas ta liiga tihti mulle samas-kohas ette tulema, siis hõikasime üksteisele juba, et Jõudu! :).. mõlemal meel kohe rõõmus..

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]nõustun ahviga, kepikõnd sobib liikumisraskustega isikutele.[/tsitaat]

Nupsu, sa ise ikka oled proovinud kepikõnniga tegeleda?

Minu isiklik kogemus (arvan, et olen natsa üle keskmise taseme harrastussportlane. Ütleme nii, et vorm on üsna hea):
sai suvel proovitud kepikõndi samal ringil, mida jooksen. Ring on 9 km. Jooksen tavaliselt 2 ringi. Tegin ükskord 1 (!) ringi intensiivset kepikõndi. Igal juhul järgmisel päeval sain aimu lihastest, millede olemasolust ei olnud mul aimugi.
Olen pidanudki plaani hakata üheks põhivastupidavuse trenniks (treening 2h madalal pulsil) hoopis kepikõndi tegema.
Loomulikult lihtsalt keppidega toksimine ei anna mingit koormust. Aga kui kepikõndi õigesti teha, siis on see ikka korralik trenn.
Kepikõnni õiget tehnikat on tutvustatud ka sellises teoses nagu \”Hea suusaõpik\” (üks autoritest oli vist Kirvesniemi) Seal soovitatakse kepikõnni trenni suusatajale lumevabal perioodil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki sa kõnnid oma keppidega autoteel, teed midagi valesti, oled ohuks oma klappide ja keppidega, helkur ikka on? Ma küll kepikõndijaid ei vahi, juba aastaid on see ju meiel täiesti tavapärane nähtus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]ahv kirjutas:[/small]
sama siin

tead pean sinuga mingismõttes nõustuma – algselt mulle endale tundusid ka need kepid veidrad..aga siiski otsustasin ise ära proovida – ostsin endalegi. Praegusel ajal kui rullikate ja rattaga sõita ei saa, suuski mul pole, kuid kepid on, siis keppidega on igaljuhul mõnusam liikuda kui ilma nendeta.

1. nad annavad kuidagi hoogu mõnusamalt juurde ja hea tempo on..
2. nad aitavad praeguseid teeolusid arvestades ka püsti jääda.. külateid mööda käies on teed ikka megalibedad..vahepeal käin ekstra mööda kraaviperve, siis pole nii libe ja kepid on ikka toeks ja abiks.
3. – ei tea kui tõene see tegelikult on, kuid kepikõnd pidavat suurendama hapnikutarbimist ja energiakulutust tavakõnniga võrreldes keskmiselt 20%, maksimaalselt kuni 45%[/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilma kepita kõndimine ei olegi siis kõndimine?!Autojuhid ilmslet jõllitavad,et appi kui jämmu või oossa kui vinge keha .

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ilma kepita kõndimine ei olegi siis kõndimine?!Autojuhid ilmslet jõllitavad,et appi kui jämmu või oossa kui vinge keha .[/tsitaat]

üks räägib aiast, teine aia-august :D! tüüpiline perekoolikas!

see teema räägib siin siiski kepikõnnist mitte niisama kõndimisest 😉

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kepikõnni harrastajad!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.